mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:38:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zofi/Domžale
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zofi/Domžale  (Prebrano 84809 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #315 : ponedeljek, 01.02.2010 : 21:59:07 »

A so morda ugotovili, na kaj je alergična?
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #316 : ponedeljek, 01.02.2010 : 22:30:05 »

Bom skuhala ponovno zanjo kak čeber Wink. Se slišimo prej.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #317 : torek, 09.02.2010 : 15:47:09 »

Spet smo tam. Ajdova kaša in puran = driska in odprte tace. Zdržala je sicer več kot dva meseca, ampak prav dosti več pa ne. Jo imamo radi, ampak bi bil čas, da jo nekdo posvoji ali pa mi rekel, naj jo že odpeljem na evtanazijo končno enkrat.
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #318 : torek, 09.02.2010 : 17:22:53 »

Bom ta grda, če to rečem, ampak - a ma posvojitelj realno možnost, da bo punca ob določeni dieti OK? Ker če ne, jaz rečem (pa čeprav nič ne pomenim), naj gre na evtanazijo... Sad
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #319 : torek, 09.02.2010 : 17:54:25 »

Niste grde,ste realne...na žalost.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #320 : torek, 09.02.2010 : 21:41:03 »

Bom ta grda, če to rečem, ampak - a ma posvojitelj realno možnost, da bo punca ob določeni dieti OK? Ker če ne, jaz rečem (pa čeprav nič ne pomenim), naj gre na evtanazijo... Sad
Psička mojih staršev je najdenček. Ko jo je mama našla, je že bila v groznem stanju, pa je bila šele približno tri mesece stara. Skorajda popolnoma brez dlake, polna izpuščajev, s tako hrapavo kožo da se ti je zdelo, da ti bo dlan ostala na njenem trebuščku, ko si jo pobožal. Veterinarjev, pregledov, analiz tkiva, desensibilizacij in zdravil je dala skozi toliko, da je težko povedati, bi malokdo verjel. Danes pri skoraj desetih letih še vedno ni zdrava in nikoli ne bo, kljub dieti in kljub vetaraxoidu, ki ga jemlje od avgusta 2008 dalje in so bila obdobja, ko smo vsak zase potiho razmišljali o evtanaziji, pa smo si to vsak drugemu šele kasneje povedali.
Težko soliti pamet, res. Po pravici povedano, ne vem kaj je v njenem primeru odločilo, da se nis(m)o odločili za evtanazijo, morda prav srečanje z vetaraxoidom, čeprav tako pozno - gre za zdravilo z zelo zoprnimi stranskimi učinki in je sploh čudež, da je mala še živa pa da ji noben organ še ni odpovedal, ampak smo se pač zavestno odločili za kvečjemu krajše življenje, vendar neprimerno bolj kvalitetno od tistega, ki ga je imela pred tem.
Ne vem, nažalost je potrebno dati na tehtnico ali dobesedno životarjenje ali kolikor tolikor dostojno krajše življenje. Jaz bi se v takem primeru odločila za slednje.
Pri naši Tari ni bila nikoli ugotovljena bolezen, razen seveda malo morja stvari, na katere je alergična.
Ste poskusili vetaraxoid?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #321 : torek, 09.02.2010 : 21:45:25 »

Vsekakor, moksa, se strinjam. AMPAK - vaša psička je vaša, torej ima lastnika. Zofi ga nima.

Se mi zdi, da je to žal vse, kar je treba tukaj upoštevati. Zofi ga nima...  Undecided
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #322 : torek, 09.02.2010 : 21:53:13 »

Se popolnoma strinjam, Vixen. Saj zato sem to napisala - kljub temu, da ima nas, smo o evtanaziji vseeno razmišljali, ker jo imamo ful radi. Zofi nima čisto in samo svojega človeka in tista, ki se bo morala odločiti v eno ali drugo smer, bo ob vseh naših besedah še vedno sama. Vem.
Vetaraxoid - a pride sploh v poštev?
Logiran
Ninikina
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #323 : sreda, 10.02.2010 : 12:11:18 »

Ja, če je lastniški pes je lažje.....poskusiš sto različnih terapij, če je potrebno.....

Po mojih izkušnjah je proces ugotavljanja alergij zelo dolg......

Nam sta pomagale 2 stvari....alergijski test na hrano in homeopatija....

Držim pesti za Zofi.
Logiran
rmpse
otrok do 14 let
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #324 : četrtek, 18.02.2010 : 15:30:19 »

Držim pesti za Zofi.

Tudi jaz jih.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #325 : petek, 26.02.2010 : 17:37:47 »

Skoraj 35000 ogledov za prazen....

Ko se ji takšna oteklina zgodi iz nič na taci, si jo zliže, ostane pordelo mesto brez dlake, ki ga polivamo z vsem mogočim, pa je. Zdaj, ko se ji je iz nič naredila okoli očesa, si ne more zlizat, niti ne pusti, da bi kaj kvačkala okoli nje s kakšnimi obkladki.
Jaz ne morem več. Kuhat vsak dan, se sekirat, gledat, kje bo naslednji dan kaj, paniko zagnat, kadar se slabo počuti in noče iz pesjaka. Tokrat bo čisto zares uspavana ob prvi možni priložnosti v teh dneh.
Vztrajala ne bom NIKOLI VEČ. Če ne gre, pač ne gre. Ne morem biti edina, ki ji je mar za takega psa; zato, da mi je na koncu lahko še težje.

Pred dvema urama je še lahko odprla oko, zdaj ga ne more več.





Logiran

Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zofi/Domžale
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines