mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:28:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Šampon proti bolham za pasjega mladička?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šampon proti bolham za pasjega mladička?  (Prebrano 5722 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
x.Loty.x
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« : torek, 15.07.2008 : 11:38:43 »

Pozdravljeni.


Mojo psičko Loty sem prejela na kmetiji in ima kar nekaj bolh.
Nekaj časa jih nismo videli, potem pa smo eno in po eno večkrat opazili na trebuhu. Eno smo uspeli odstraniti, vendar se ona še vedno praska (največ pri in v ušesu, včasih se tako močno praska, da ji nastanejo kraste).
Stara je 2 meseca in me zanima, če obstaja šampon proti bolham tudi za mladičke.
In še nekaj: v ušesu se kužka ne sme umivati in me skrbi, če so bolhe v ušesu, da bodo še vedno ostale notri. Je še kakšna druga rešitev? Je moržno, da to v ušesu sploh ni bolha?

Hvala za odgovore že v naprej!


Lp, Nina & Loty
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : torek, 15.07.2008 : 11:43:38 »

Dvomesečnemu mladičku lahko bolhe odpraviš s sprejem Zyzek, lahko pa naneseš tudi ampulo. Mislim, da je Stronghold primeren tudi za mladičke. Ampule kupiš pri veterinarju, kjer se lahko tudi pozanimaš, kaj je najbolj primerno. V ušesih ima lahko tudi garje, ali pa gre za vnetje. Zato pojdi s psičko k veterinarju, da se ugotovi, kaj je narobe in se ustrezno ukrepa. Pa razglistit bi jo bilo tudi dobro. Spet je pravi naslov za to veterinar.
Logiran
x.Loty.x
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #2 : torek, 15.07.2008 : 11:48:15 »

19.7. gremo k veterinarju. Garij nima, je veterinarka že pregledala. Mi jo peljemo v *****. Mislite, da tam to prodajajo??

Drugače pa hvala za nasvet!

Pa še: Naša ima v ušesu ali umazanijo, ali pa malo gnojčka, sem opazila. Kako se vidi, če ima vneta ušesa?
Samo pomoje, da če bi jih imela, bi se praskala več, kot se sedaj. Sedaj se namreč 2krat do 3krat na dan.
Logiran
x.Loty.x
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #3 : torek, 15.07.2008 : 11:51:04 »

Aja, pa razglistili smo tudi že, oziroma še vedno. Smo dobili pasto proti notranjim zajedavcem pri veterinarju, veterinarka je rekla, da vedno 1 teden, preden gre na preled k veterinarju. To se pravi, da smo jo sedaj, 12.julija tudi že razglistili  Smiley .
Cepljena je bila tudi že 1krat pred kužnimi boleznimi (pasja kuga, hepatitis,...).
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #4 : torek, 15.07.2008 : 12:09:28 »

Mislim če ima pes bolhe ne moreš čakat do sobote do veterinarja, pa ni treba psičke tja vozit, ampak idi kupit ampulo in razkuži doma vsa področja, kjer se psička nahaja. Če pa so ušesa vneta, če ima noter kakršnokoli svinjarijo pa sploh ne čakajte do sobote, ampak pojdite danes!!!!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5 : torek, 15.07.2008 : 12:23:07 »

Poleg tega pasta ne pokrije dovolj širokega spektra zajedalcev. Razglisti jo z Dehinelom (tabletke). In res ne čakat. Takoj k veterinarju po ampule. Se vam bodo bolhe zaredile v hiši in potem se jih še dolgo ne boste rešili.
Logiran
x.Loty.x
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 17.07.2008 : 13:01:37 »

Za vneta všesa ne vem, ker jih sedaj sploh nima več umazanih. Sem pregledovala zdaj 3 dni in nima več tistega ...  Undecided
Za veterinarja pa... Če smo lahko čakali 2 dni lahko tudi sedaj počakamo do pojutrijšnega, ker je brezveze, če jo peljemo tarat še cepit.


Lp, Niina & Loty
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #7 : četrtek, 17.07.2008 : 14:42:29 »

Bolhe
Ni ravno fer do ostalih pasjih bolnikov, da h veterinarju pripeljes bolhastega psa, kakor tudi ni fer do tvojega psa. Takoj pojdite v napad proti bolham: skopajte psa in konkretno razkuzite vse prostore, kjer se pes giblje. Ni namrec dovolj le kopanje psa, ampak je potrebno razkuziti tudi prostor.

Vnetje uses
Ce pes otresa z glavo in mu smrdi iz uses, potem gre za vnetje (lahko tudi kaj drugega zaradi cesar ga bolijo usesa) in ni fer do psa, da ga pustis v bolecinah se dva dni, ker se ti ne da 2x hoditi h veterinarju.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
x.Loty.x
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 17.07.2008 : 17:17:04 »

Ne smrdijo ji ušesa niti ne otresa z glavo, samo kadar nosi ovratnico... Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 17.07.2008 : 18:03:10 »

x.Loty.x, a se zmenimo takole: tole izbrisemo, ti pa se javis v temi, ki je problemu namenjena?
Ker tukaj imas en naslov, vsebin pa cel kup: najprej sampon, potem bolhe, potem gliste, pa vneta usesa ...
Vse te teme so v rubriki o zdravju ze zdavnaj odprte.
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Šampon proti bolham za pasjega mladička?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines