mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:23:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Poljski nizinski ovčar
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Poljski nizinski ovčar  (Prebrano 17107 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PoN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 119


« : torek, 18.02.2003 : 14:45:41 »

LP-morda  se mi bo kdo uglasil na to temo mogoce res kaj pa vem!Ceprav je to zelo redka pasma v Sloveniji-morda koga zanima kaksen je po izgledu zelo je podoben STARO ANGLESKIM OVČARJEM samo da so v pomanjsani obliki!No vec izvest potem ce vas zanima!!! Grin


lp pon-danaja Smiley
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #1 : torek, 18.02.2003 : 18:23:59 »


Pon-Danaja,
dobrodošla na forumu mojpes.net ,upam ,da sem dal pravo slikico - poljskinižinjski ovčar !!!   Cheesy Cheesy Wink
No več o samem karakterju tega krasnega kužka pa le napiši!!!

Lp

[slika izbrisana ker link ne dela; Mirc]
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #2 : torek, 18.02.2003 : 19:40:44 »

PON je simpatičen dolgodlak kužek, hiperaktiven če je potrebno, zagrizen čuvaj svoje črede, ima zelo prvobiten značaj, se pravi, pravi čuvaj ovac. Je izredno pameten kuža, učljiv, čeprav ima tudi svojo voljo, če se z njim veliko ukvarja se ga da zelo veliko naučit, ima pa zame eno veliko napako, je zelo glasen, bi rekla da se skoraj po pasje pogovarja. Do tujcev so zelo previdni in nezaupljivi, zato je nujno potrebno da tujec počaka, da si ga on ogleda in ovoha, šele nato se mu lahko približa in poboža.
Logiran
PoN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 119


« Odgovor #3 : sreda, 19.02.2003 : 11:02:45 »

Da multipla pravo slikico si poslal!Kar se tice karakterja je ze newfi napisala veliko,samo moram priznat da ce je pon v stanovanju sam je priden tako da sploh ne ves da imas,ce so pa v tropu je pa hudic;lajajo....!Ko je pa nasa psicka v zunaj pa laja kot nora ce gre kdo mimo hise ali pa ce je vzunaj z newfiji!Ko gre nasprehod sama je pridna ko gre pa z newfiji je pa spet tisto lajanje,skakanje v njih....,drugace so lustni kuzki dober karakter samo napako imajo LAJANJE!!! Cheesy Smiley

p.s.:hvala za slikico!!! Grin

                         LP pon-danaja
Logiran
sobieski_pons
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #4 : sreda, 19.02.2003 : 11:30:31 »

Živjo!

Sem vzrediteljica POLJSKIH NIŽINSKIH OVČARJEV. Doma imam 5 PONov (kratica za pasmo). Prvega sem v Slovenijo pripeljala pred osmimi leti in je v slovensko rodovno knjigo vpisan pod številko ena. Prvo leglo PONov v Sloveniji je bilo leta 1997, kjer smo imeli kar 10 mladičkov. Danes je v slovensko rodovno knjigo vpisanih 38 PONov.
PONi so dokaj mlada pasma, saj so jih med drugo svetovno vojno skoraj iztrebili, ostalo je le še 5 predstavnikov te pasme! Poljska veterinarka se je zavzela za pasmo in je začela z resno vzrejo PONov. V vzreji je uporabljala le zdrave in tipične PONe ter jih kot mladiče dajala v oskrbo pastirjem. Na paši ovac so delali tesno s človekom, saj so jih uporabljali le za čuvanje ovc, v tem smislu, da so jih držali skupaj, da se ne bi izgubile. Imeli so jih za nežno delo z ovcami.( Za branjenje ovc pa so imeli drugo pasmo ovčarjev-podhlanski ovčar(tudi poljska pasma)). Zato se jim je do danes obdržal ta ovčarski instinkt, kar se vidi tudi ko greš z njim na sprehod, saj vseskozi pazijo, da se ne bi kdo izgubil. Cel sprehod nas štejejo, če smo vsi skupaj! Po karakterju so izredno prijazni do ljudi kakor tudi do psov. Kadarkoli pride k nam kdo na obisk mu skačejo v naročje, ker se hočejo čohat.
So izredno učljivi in bi za gospodarja naredili vse, le skozi igro ga je treba učiti!V tujini jih uporabljajo tudi za pomoč invalidom, saj zelo radi prinašajo stvari.
Kar se pa tiče glasnosti. Če imaš le enega kužka bo tiho in ne veš da ga imaš. Pri nas imamo 7 psov (5 PONov) in kljub takemu številu lajajo predvsem, ko pride kdo na obisk, pa še to zelo hitro nehajo. Ker jih je toliko se gredo le to, kdo bo prvi pri obisku, da se bo čohal. Ampak to je tako, če jih imaš v hiši in živijo s tabo!

Če vas še kaj zanima o tej pasmi pišite, drugače pa bo kmalu na voljo tudi spletna stran naše psarne!

Tanja
Logiran
PoN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 119


« Odgovor #5 : sreda, 19.02.2003 : 12:27:25 »

Dobrodosla Tanja me forumci in sem zelo vesela da si se tudi ti oglasila na mojpes.netu!Glede karakterja so zelo zelo prijazni do ljudi kot tudi do zivali;samo je pa tako da naso psicko je neki otrok ustrasil in je zdaj zelo previdno do otrok kot tudi do zivali(psov)!So zelo pametni in jaz sem tamy(naso psicko) veliko naucila ampak za piskot pa vse!
tanja nekaj bi te prasala kako pa kaj vasa dva mladicka?



LP PoN-danaja  
Logiran
sobieski_pons
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #6 : sreda, 19.02.2003 : 14:38:46 »

Živjo Danaja!
Naša dva mladička sta zdaj že zrasla in sta toliko stara da gresta konec tedna v nove domove! Sta zelo živahna in se cele dneve igrata, tudi z ostalimi PONi! Sta pa zelo scrklana in se hočeta samo po rokah nositi!
Logiran
max
gost
« Odgovor #7 : sreda, 26.02.2003 : 11:43:28 »

Živjo jaz sem tudi nova na tem forumu in imam doma poljaka - Maxa, konec marca bo naš kosmatinec dopolnil 4 leta.
Midva z možem sva ga kupila pri Tanji in moram priznati da ko imaš enkrat poljaka v hiši te popolnoma zasvoji.

Vse kar je bilo do sedaj napisano o PON-ih je res za ene bolj za druge manj. Res imajo samo eno majčkeno napakico - lajanje, drugače pa so to izredno inteligentni psi, ki pa imajo zelo radi vso okolico pod svojim nadzorom.
Naš Max ima tudi izredno rad otroke, je zelo razposajen toda okoli otrok kot da bi vedel da ne sme biti preterano živahen da se ga ne ustrašijo - velikokrat se nam v parku zgodi da če zagleda kakšnega otročička ki komaj hodi da gre previdno do njega in ga nato veselo " lubčkne "  Kiss  na liček tako da morava včasih hitro odreagirati. Zanimi pa je da do sedaj še noben starš ne otrok niso zaradi tega zagnali kakšnega vika in krika češ kako je tako nevzgojen, morda zto ker izgleda tako prisrčno.

No za prvič je dovolj mojega nakladanja - do naslednjič

Mojca
Logiran
sobieski_pons
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #8 : sreda, 26.02.2003 : 12:12:44 »

Živjo Mojca!

Lepo je slišat, da sta zadovoljna z Maxom. Ne dolgo nazaj smo se pogovarjal doma kako ste kaj! Vidim, da super. Res je, ko imaš enkrat PONa ga ne zamenjaš! Če bosta imela 30. marca kaj časa se oglasita na razstavi psov v Ljubljani, kjer bom tudi jaz razstavljala! Drugače se pa lahko tudi tako kaj dobimo!

LP Tanja
Logiran
max
gost
« Odgovor #9 : sreda, 26.02.2003 : 14:52:56 »

morem po pravici povedat da sem potihem upala, da se mi boš oglasila. Me je kar malce sram ker se nisem nič oglasla toliko časa da bi povedala kako je kaj z našim Maxom ali pa da bi ga prišla kaj pokazat, tako da se sedaj opravičujem in obljubljam da vam bom prišla pokazat našega Maxa.

Sedajle nimam veliko časa za pisanje tako da če lahko ti bom potem napisala en email o našem kosmatinčku - a prov!

Pozdravi tudi tvojo mami, ki je bila vedno zelo prijazna do mene kadar sem klicala v začetku kako in kaj z našim Maxom!

LP, Mojca
Logiran
sobieski_pons
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #10 : četrtek, 27.02.2003 : 10:35:38 »

Čim več bi rada zvedla kako ste z Maxom pa tud kakšno slikco lahko pošlješ. Moj email naslov pa je: *** ali pa ****!

V septembru pa načrtujem piknik poljakov tako, da se bomo vsi ljubitelji PONov spet srečali!

Komaj čakam, da spet vidim Maxa!

LP Tanja
Logiran
aar_sobieski
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #11 : nedelja, 16.05.2004 : 15:10:57 »

Tanja!

Lepe pozdrave iz Brežic ti pošilja Aar Sobieski.
Upam, da se kaj vidimo.

LP
Logiran
sobieski_pons
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #12 : ponedeljek, 17.05.2004 : 18:36:50 »

Živjo Aar!
Kako ste kaj?
Ob boljšem času se ne bi mogli oglasit. Vabim vas na piknik PONov, ki bo to nedeljo, 23.5. ob 11.uri v Hrastju (blizu Šenčurja). Upam, da imate čas in se vidimo. Prosim pa, da mi prej potrdite prihod na moj mail: ****

Pozdravček od vseh PONov iz Šenčurja!
Logiran
sobieski_pons
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #13 : ponedeljek, 09.05.2005 : 13:48:22 »

Da ne bo ta tema čisto pozabljena:
Od aprila je družina PONov v Sloveniji bogatejša za šest novih mladičkov - 5 fantkov in ena punčka. Vsi lepo rastejo in napredujejo ter so pri 4 tednih že pravi mali "hudički", imamo kar polne roke dela z njimi. Predvsem so pravi scrkljančki! Smiley
Še dve slikici naših mladičkov:

http://www.geocities.com/sobieski_pon/mladicki4tedne.JPG
http://www.geocities.com/sobieski_pon/rasbach4tedne.JPG

LP
Tanja
Logiran
sobieski_pons
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #14 : ponedeljek, 09.05.2005 : 13:53:28 »

Mogoče mi bo zdaj ratalo direkt slikice dati gor  Undecided

LP
Tanja


http://www.geocities.com/sobieski_pon/mladicki4tedne.JPG


http://www.geocities.com/sobieski_pon/rasbach4tedne.JPG

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #15 : ponedeljek, 09.05.2005 : 13:57:25 »

Ojla! sem si ze zadnjic ogledala mladicke na tvoji strani in so res pravi cukri! Kiss Me pa zanima glede repkov: kako to, da ste se odlocili za kupiranje? lp
Logiran

iscemrona
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #16 : sobota, 16.08.2008 : 21:16:16 »

Draga Tanja, Aar in drugi srečni lastniki PONov, mogoče pa tudi njihovih legel Wink
iščemo primernega kužka za našo družino (še posebej kot prijatelja za mojega sina, ki je dobil sladkorno) in med pasmami v najožjem izboru se je znašel PON. In se nemudoma povzpel na vrh najbolj zaželenih pasem...
Ko pa smo po internetu začeli iskati informacije o poletnih/jesenskih leglih (2008), iskanje ni bilo ravno najbolj uspešno. Ker z nakupi psov nimamo izkušenj (pred tem smo sicer že imeli kar nekaj psov, a smo do njih prišli na druge načine), smo morda iskali na napačen način. Ker nam je ta pasma res zelo všeč, bi bili zelo veseli vsake informacije o morebitnih aktualnih rejcih in leglih v Sloveniji - tako glede možnosti ogleda legel, možnostih dodatnih informacij o izkušnjah s PONi, kot o možnosti nakupa.
Za informacije se vnaprej najlepše zahvaljujemo!

P.S. glede na to, da so bile zadnje objave pred kar precej časa, upam, da še kdo zaide na ta del foruma Wink
Logiran
minči
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #17 : nedelja, 17.08.2008 : 11:16:08 »

Objavljeno imajo, da je še ena psička na prodaj v psarni *****. Kolikor vem, ne smem na tem forumu objaviti njhove spletne strani. ****
Logiran
iscemrona
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 17.08.2008 : 11:23:34 »

Hvala - tisti oglas sem videl, a ne vem, če ni mladička še februarska... Bom poklical.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #19 : nedelja, 17.08.2008 : 12:26:48 »

iscemorna,
dobrodosla na forumu.
Zal na mojpes.net-u ni vzreditelja, ki bi v zrejal poljske nizinske ovcarje.
Drugace pa ti predlaganm, da si pred kakrsnokoli odlocitvijo preberes TOLE ni se zelo dobro informiras o tem kdo je vzreditelj v pravem pomenu besede in se za morebitni nakup mladica odlocis pri taksnem vzreditelju, ki vam ne bo prodajal macka v zaklju. Zelim vam, da najdete svojega kosmatega prijatelja.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Poljski nizinski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines