mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:17:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: AKCIJA
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: AKCIJA  (Prebrano 36610 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #30 : sreda, 30.07.2008 : 22:00:56 »

Bo to ob strani hiše, če prav razumem? Maš tam kako okno, se nisem nikoli poglabljala - za izhod mačkam. Za vogalom je parcela še ravna? Aja, samo ideja, ne vem, kolk imaš placa za hišo... kaj pa če bi namesto črke L okoli hiše podaljšala zadevo, da bi šla stran od hiše, torej poleg 3 metrov ob hiši, da bi šla še 2 metra ravno naprej?...
Skupaj z velikostjo se odloči še za to, kaka bodo tla v mačjaku. Zadevo se bo ušraufalo v beton. Če bi jim raje pustila travo po tleh, se bo delalo samo "okvir" iz betona, sicer se zabetonira celo. Razglabljam že podrobnosti, pa je treba najprej določit osnovo, kako velika bo. Potem lahko gre miško vprašat majstra za kovino, koliko bi pri njemu koštalo.
Betonirali... bomo pa po sami, a?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #31 : sreda, 30.07.2008 : 22:04:31 »

Ni prostora, razen v L. Samo okvir, ja, čim manj betona. Za vogalom je pretežno ravno  Grin Grin, okno je, morajo pa bit dvojna vrata v ograji oz. predprostor, da mi kdo kam ne sune.
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #32 : sreda, 30.07.2008 : 22:08:14 »

Meni osebno je všeč tisti mačjak iz drugega linka (Smetkinega)...zgleda kot, da je streha iz pleksi stekla...kar je dobro za svetlobo...ni pa fajn, če je mačjak na zelo sončni strani. Tla se pa lahko kombinirajo tudi s kakšnim drugim materialom (če je boljše za razkuževanje). Potem pač ne nosijo konstrukcije tla, ampak stebri. Pa še načrt ni potreben. ....moje mnenje.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #33 : sreda, 30.07.2008 : 22:15:51 »

Jaz bi vseeno predlagala streho iz leseno-kovinske konstrukcije, gor pa magari navadna tegola. Poleg vročine poleti bo pleksi tudi slabo nosil sneg (po mojem). In zadeva bo tudi pozimi tam.
Predprostor ni tak problem, dva dodatna stebra in še malo betona.
Za tisti L si sama ne upam nič rečt. Bom na papir zrisala L in ne L varjanto. Ti pošljem v pregled, če je OK, potem pa neseva midva mojstru, naj pove, ali se da, za koliko se da in kdaj se da. Ko bo pa to znano, gremo lahko v podrobnosti.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #34 : sreda, 30.07.2008 : 22:23:07 »

Sicer imam izkušnje z zamreževanjem balkona, pa tudi idejo imam kako bi se jaz tega lotila, samo eno je moje ideje in "naredisam" izvedbe, drugo pa profiji... Bom jutri probala narisat mojo idejo, samo nisem čisto 100% kako je za hišo. Če bo čas bi bilo mogoče fino imet tudi fotke zadnjega in stranskega dela, predvsem za tiste, ki kaj več vedo o teh delih, pa še niso obiskali Horjulštajna Wink
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #35 : sreda, 30.07.2008 : 22:38:08 »

Jaz bi vseeno predlagala streho iz leseno-kovinske konstrukcije, gor pa magari navadna tegola. Poleg vročine poleti bo pleksi tudi slabo nosil sneg (po mojem). In zadeva bo tudi pozimi tam.
Ja, pleksi ni ravno neki nosilni material, pa tudi, če bi bili špirovci na 10 cm, lahko poči.
Kateri del pri strehi, bi pa naj bil kovinski?...samo firbec me daje, za predstavo Smiley.
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #36 : sreda, 30.07.2008 : 22:40:28 »

Jst lahko naredim plakat.
Tudi jaz se lahko poigram jutri dopoldne. Bi naredila kakšno verzijo na ta način kot je že na spletni strani od Horjula... pa še kakšno s skupinsko fotko + tekst.
Sicer pa... a je problem, če je več različnih? Jaz edino predlagam, da je na vsakem napis Zavetišče Horjul + slogan (od tu gredo le na enako dobro ali bolje)!
LP
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #37 : četrtek, 31.07.2008 : 06:27:47 »

Mogoče lahko podam samo predlog? Midva imava na tersi streho iz materiala, ki se kliče lexan. To je tista prozorna plastika z votlimi kanalčki iz katere so narejeni zimski vrtovi. Zadevo dobiš v veliki plošči 2x4m, lahko jo pa poljubno razrežejo. Za montažo potrebuješ nosilne cevi (mislim da na 50cm), zvrtaš luknje skozi lexan v cev in prišraufaš (vijaki so z gumo, da tesni). Obstaja tudi odkapna zaključna letev. Zadeva ja UV obstojna, midva jo imava v rahli rumeni barvi (UV sva vzela zaradi stolov, da več zdržijo). Nosilnost take plošče je 70kg/kvadratni meter, lahko več, odvisno od debeline (mislim, da je najina 1cm). Ker je nosilnost tako velika, ni problema za sneg, pri nas so hodili po njej, ko so jo polagali - tam kjer so nosilci. V kolikor se odločite za to, me prosim obvestite, ker vem, kje jo lahko ceneje dobite kot v trgovini... (no, vsaj takrat sva jo dobila za tretjino ceneje)  Cool
Meni je stvar super, ker imam tako svetlobe veliko. Wink
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #38 : četrtek, 31.07.2008 : 06:48:33 »

Hm, mi bomo prišli garat, če bo treba Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #39 : četrtek, 31.07.2008 : 06:57:22 »

Moj je iz kovinarske stroke, če je kaj v pomoč? moj tlf je 070819 150
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #40 : četrtek, 31.07.2008 : 07:39:17 »

Aja - tle si lahko pogledate, kako taka streha zgleda (prezrite prosim žleb, ki je platičen in porazen in gre čimprej dol  Angry).

http://pinkpanter.moj-album.com/album/3503431/?os=8116683
http://pinkpanter.moj-album.com/album/3503431/?os=7804087
http://pinkpanter.moj-album.com/album/3503431/?os=6748207
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #41 : četrtek, 31.07.2008 : 07:43:53 »

Mislim, da bi potrebovali tesarja, ki bi naredil strešno konstrukcijo na ustreznih lesenih tramovih sidranih v tla in na hišo. Potem so polnila in streha lahko poljubna, ampak mislim, da je bolje naravna opečna streha zaradi zaščite pred dežjem in pripeko. Lahko pa se vgradi kako sončno okno.

Poiščite dobrega tesarja, pa ne rabite kakih posebnih načrtov risat, se bo hitro znašel sam. Kovinar od Yo npr., potem hitro naredi kovinsko kletko, ki jo lahko tudi toliko umakne, da ti ni treba lesa kar naprej razkuževati.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #42 : četrtek, 31.07.2008 : 07:46:00 »

Mislim, da kovinska streha ni v redu zaradi vročine, žlebovi pa bodo morali biti!
Logiran
m.Sara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 85


« Odgovor #43 : četrtek, 31.07.2008 : 08:08:12 »

Info: moja sestra je že naredila plakate in jih že lepimo po Ljubljani.

lp
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #44 : četrtek, 31.07.2008 : 08:28:40 »

mi lahko prosim pošlješ dokument na mejl? (tinka_aka_bubble@hotmail.com)
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: AKCIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines