mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:48:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bubble/Vrhnika
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bubble/Vrhnika  (Prebrano 9192 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #15 : četrtek, 14.08.2008 : 16:53:05 »

A ljudje res čakajo da nekdo najde njihovega neoznačenega psa in po čudežu odkrije komu pripada, ter jim ga še dostavi?

Ne vem no, če bi Glu kam odvandrala, bi obvestila in preklicala in preiskala vse mogoče...
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #16 : četrtek, 14.08.2008 : 19:17:18 »

a kužka svojega bi nazaj? a po dveh tednih, pravite? ste ga pogrešali, vam je bilo hudo? pa ste mislili, da bo tudi tokrat prišel nazaj sam, a ne? tako kot se je sam česal, a ne?

ti skrbniki so pa res eni ubogi reveži, so ostali brez ''kuška'' svojega zlatega. kaj so ti zakoni grozni, a niso, noooo...




hehehehe... yes!!!!  Grin  taki konci zgodb me zelo, zelo, zelo veselijo.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #17 : četrtek, 14.08.2008 : 19:48:12 »

Ja upam, da ta "skrbnik" ne bo zdaj kravžljal živcev Poloni in novim lastnikom, pa kaj grozil vsevprek s policijo itd. - ne glede na zakon  in  na dejstvo, da je človek tepec, zna biti zelo neprijetno. Upam, da ne bo nikoli izvedel, kje je kuža zdaj, a je to možno?

Bubblyju pa vso srečo in veliko ljubezni pri novi družini.  Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #18 : četrtek, 14.08.2008 : 20:01:15 »

Jst sem se vedno zgorzena nad podobnim primerom iz drugega zavetisca...pes ali psica (ne vem tocno) je bil v zavetiscu vec kot 1 mesec (mislim da celo 3...), bi moral bit cipiran in seveda ni bil. Pa je nekega dne xy od lastnikov videl psa na spletni strani zavetisca in sledilo je posredovanje klicev lastnikom, ki so bili nad najdbo cist "presrecni" (AJA? Kje ste pa bli 3 mesece? Ste poklicali sploh v zavetisca? Dali kaksen oglas? Japajade...pa se cipiran ni bil!!!!!!). Pa pridejo po psa (ki v tem casu ni bil oddan) in dobijo racun oskrbe za poravnat. In padejo dol, da to pa ze ne in se gredo v medije raburjat, kaksna svinjarija je to, da morajo placati za lastnega psa. Pa se za jest nimajo!!!! Dragi moji, pes ni bil vec vas po 8ih dneh...pa se sreco ste imeli, da vas niso prijavili zaradi necipirangea psa. In seveda, da ni bil po 1 mesecu uspavan. Pa prvi mesec je za njega dala placevala obcina - torej posredno mi. Hja.

Tole sem zvedela od "kolegov", ki so tisti dan poslusali radio. Da kaj se pa zavetisca gremo?! Takoj, ko sem omenila, da je bil tisti prvi mesec na racun obcine, torej je sel denar nas davkoplacevalcev za lastniskega psa, so pa utihnili kot miske  Smiley A tko to gre? So rekl...in to tisti, ki so blazno proti temu, da se po 1 mesecu evtanazira, ampak dvakoplacevalski denar pa ne bi se za tedni ni privoscl. Kako blazno smesn je ta nas svet  Smiley
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #19 : četrtek, 14.08.2008 : 20:57:42 »

Ja upam, da ta "skrbnik" ne bo zdaj kravžljal živcev Poloni in novim lastnikom, pa kaj grozil vsevprek s policijo itd. - ne glede na zakon  in  na dejstvo, da je človek tepec, zna biti zelo neprijetno. Upam, da ne bo nikoli izvedel, kje je kuža zdaj, a je to možno?


skrbnik je dolžen javiti zavetiščem, da pogreša svojega psa. bistveno hitreje kot v 14 dneh... sicer gre za kaznivo zadevo, ki se ji reče namerna zapustitev živali. po 8-ih dneh pa nima do živali nobene pravice več. v resnici je zavetišče tudi prej ni dolžno vrniti, če se izkaže, da za žival ni bilo dobro poskrbljeno. in pes se gotove na zavozla in ''nabolha'' čez noč. da o neoznačenosti sploh ne... tko da nima ta ''skrbnik'' komu kaj tečnarit glede tega.

kaj so ti zakoni grozni, a niso, noooo...


Wink


gargamel, kaj pa je bilo navsezadnje s psom iz tvojega zgornjega posta? čist tko, off topic firbec.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 14.08.2008 : 21:02:52 »

skrbnik je dolžen javiti zavetiščem, da pogreša svojega psa. bistveno hitreje kot v 14 dneh... sicer gre za kaznivo zadevo, ki se ji reče namerna zapustitev živali. po 8-ih dneh pa nima do živali nobene pravice več. v resnici je zavetišče tudi prej ni dolžno vrniti, če se izkaže, da za žival ni bilo dobro poskrbljeno. in pes se gotove na zavozla in ''nabolha'' čez noč. da o neoznačenosti sploh ne... tko da nima ta ''skrbnik'' komu kaj tečnarit glede tega.

Wink


gargamel, kaj pa je bilo navsezadnje s psom iz tvojega zgornjega posta? čist tko, off topic firbec.

Saj tudi ni tečnaril, je razumel. Je tudi povedal, koliko je star in da mu je ime Balki, če ga bodo novi lastniki želeli tako klicat.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #21 : četrtek, 14.08.2008 : 22:56:16 »

Citat: sarabenji link=topic=24364.msg430286#msg430286 date=1218743862
gargamel, kaj pa je bilo navsezadnje s psom iz tvojega zgornjega posta? čist tko, off topic firbec.
[quote

ne vem, ker nisem v zavetiscu preverjala, drugje pa ni bilo info oz. je vsaj nisem zasledila.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bubble/Vrhnika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines