mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 12:08:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: BERGAMSKI OVČAR
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: BERGAMSKI OVČAR  (Prebrano 16109 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
NinaVal
novinec
*
Sporočil: 4


« : petek, 31.01.2003 : 12:28:18 »

Zanima me vse o tej pasmi in prosim vse, ki jo poznate, da mi delite svoja znanja z mano. Sliko in opis sem videla samo v knjigi, sedaj pa razmišljam o nakupu psičke, vendar nisem nikjer v sloveniji zasledila legla in sploh ničesar o BERGAMSKEM OVČARJU. Po pravici povedano sem sedaj kar rahlo zmedena, ker mi je pes po sliki v knjigi zelo všeč. Ampak mačka v žaklju se pa ne upam kupiti, in bi rada našla kakšnega lastnika.

Hvala in lep pozdravček Nina
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1 : petek, 31.01.2003 : 13:30:06 »

Kakorkoli bi ti povedala o njih bi blefirala, ker nobenega ne poznam osebno. Lahko ti povem samo, kar je napisano v knjigah, to pa lahko prebereš tudi sama.
V Slo pomoje vzreditelja ni, najbolj se pa verjetno splača iti v Italijo, glede na to, da je to njihova matična domovina. Sem lani ali predlani na razstavi v Trstu čisto očarala vzreditelja te pasem, in njegova psica mi je bila čisto simpatična. Je pa s svojimi psi zelo uspešen, kar verjetno pomeni dražje pse in temu primerno dobro kvaliteto.
****
Evo, to piše, več ti pa ne vem povedat. Najbolje da greš na kako razstavo na Primorsko ali Ita in se tam pozanimaš in vprašaš lastnike, kakšni so ti psi. Lp



Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2 : petek, 31.01.2003 : 21:42:09 »

Tudi jaz mislim da teh psov v slo. ni. Sem na razstavi vprašala lastnika 2 bergamcev, če ju lahko počoham, pa nista nič razumela tako, da sem mogla prašat angleško, pa s kretnjami Grin Grin tako, da mislim ,da sta bila italjana
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #3 : četrtek, 29.05.2008 : 13:10:09 »

Pasme ne poznam, še nikoli je v živo nisem videla. Sam pes mi je všeč, vendar mi tale dlaka malo pokvari psa. Ali je sploh možno da bi imel lepo razćesano dlako??

lp Tjaša
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4 : nedelja, 01.06.2008 : 10:03:17 »

Ta pasma ima pa res takšno dlako, da se je ne da razčesati najbrž...je pa nedvomno zanimiv zaradi tega.  Smiley
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #5 : nedelja, 01.06.2008 : 17:53:39 »

To je pa pravzaprav tud res. Cool. Upam da bom v prihodnje imela srečo spoznat kakšnega bergamskega ovčarja v živo. Me tudi zelo zanima kakšna je ta dlaka na otip. Wink Huh Huh
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #6 : nedelja, 01.06.2008 : 23:12:57 »

Potem, ko se enkrat tako sprime, res ne, ampak če češeš od začetka, ti cufi ne nastanejo.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : ponedeljek, 02.06.2008 : 08:14:45 »

Kalsang, si 100% ? Jaz pa mislim, da se ne da, in da ima pač takšno dlako. Tudi razstavljajo jih takšne:

http://www.mojpes.net/modules/pasme/images/bergamskiov.jpg
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #8 : ponedeljek, 02.06.2008 : 08:37:41 »

Potem, ko se enkrat tako sprime, res ne, ampak če češeš od začetka, ti cufi ne nastanejo.
potem pa to ni več bergamec Wink  ubogi razčesani kuža Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #9 : ponedeljek, 02.06.2008 : 10:43:03 »

Jebiga Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #10 : ponedeljek, 02.06.2008 : 12:07:31 »

Jebiga Wink
ma ubogi tvoji kužki, sigurno so prečesani po dolgem in počez Wink
(sorry vsem za off topic Wink )

khm, sprašujem se, če ima kdo bergamca, da pove kaj konkretnega o zanimivi pasmi Huh
tjaša123, dlaka je dread-asta Cheesy
ne me spraševat kako se te kužke ''čoha'', vsaj jaz si ne predstavljam čohanje po dredih Tongue
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #11 : ponedeljek, 02.06.2008 : 14:13:10 »

Potem ga vrjetno ni trebav čest......ravno zame, namreč to mi je opravilo ki mi ni preveč ljubo. No če se mora se pač mora Smiley. Verjetno tud radi smrdijo!?... Undecided Za božat pa nevem......verjetno ga hitro kej cuka. Aja ma kdo izkušnje, kako najdeš klopa v taki dlaki? Verjetno težje kot v kakšni resasti. Smiley

lp Tjaša
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #12 : ponedeljek, 02.06.2008 : 14:24:10 »

Po pravici povedano, takšnega psa ne bi imela. Ne samo zaradi smradu, ampak ziher ni zdravo za psa. Klopov in bolh ni šans, da opaziš, sprememb na koži tudi ne. Ne predstavljam si imet takšnega psa v stanovanju, božat se ga ziher ne da (vsaj po izkušnjah z drugimi zavozlanimi dolgodlakimi psi sodeč) ali pa moraš biti za to milo rečeno posebne sorte človek.

Kolikor vem so pastirji svoje pse ostrigli takrat, ko so strigli ovce. Tako dolgi dreadi so zelo nepraktični za delo in tak pes se hitro zatakne v kakšno grmovje. Seveda jih pastirji niso česali kar naprej, ampak ziher jih pa niso imeli v dreadih, ki se po tleh vlečejo. Bi prav rada videla takšnega psa pri delu.
Logiran
negrita
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #13 : četrtek, 03.07.2008 : 10:08:28 »

Jst mam Bergamsko ovčarko, če vas kaj zanima...
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #14 : četrtek, 03.07.2008 : 13:34:11 »

Povej kaj več o njej. Smiley Koliko je stara? Iz kod je (ne smeš napisati imena psarne)? Je rodovniška?
lp Teja
Logiran
negrita
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #15 : četrtek, 03.07.2008 : 15:23:06 »

Dva mesca in pol,črna, iz Italije, rodovniška. Zelo inteligentna in delavna, zakon karakter..zaenkrat problemov z njo nisem imela in tudi v prihodnje upam, da bo tako.  Roll Eyes
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #16 : četrtek, 03.07.2008 : 15:44:00 »

Super Smiley Kakšno pa je njeno rodovniško ime? Imaš kakšno fotko lepotičke?  Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #17 : četrtek, 03.07.2008 : 16:33:53 »

Jaa fotke!! Cheesy
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #18 : četrtek, 03.07.2008 : 16:37:47 »

Jaz si tole čohanje predstavljam tako:prste zarineš med drede in čoooohaš do onemoglosti Cheesy . Verjetno se da opazit tudi bolhe in klope, saj je med cofki gola koža, a ni tako?
jo man!
Logiran
negrita
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #19 : četrtek, 03.07.2008 : 22:37:26 »

Kuba ji je ime Smiley fotke lahk na mejl pošljem.
Čoha se jih normalno kot vsakega psa, samo filing je malo drugačen  Cool Počohajte nekoga ki ima drede pa boste vedel o čem govorim Wink
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: BERGAMSKI OVČAR
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines