mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:23:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Angleški mali hrt Pen
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški mali hrt Pen  (Prebrano 31260 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #135 : sreda, 27.08.2008 : 14:17:03 »

Hm, vzreditelji. Moja nikoli prebolena izkušnja, ko je sin kupil psa, popolnoma neizkušen, pa tudi nepripravljen se kaj naučiti. Vzreditelj mu ga je kar v kartonski škatli dal v avto, pa culico z malo briketi za popotnico. Ko sem prosila, če lahko psa vrnemo po 10 dneh, ker lastnik ni primeren, je rekel, da je pes že prestar za ponovno oddajo. Vzel ga je šele, ko smo zagotovili, da ne bomo zahtevali denarja nazaj in priložili še vso za psa kupljeno opremo in hrano.

Od tega je že vsaj 8 let, pa še vedno mislim na psa in se sprašujem, če mu je dobro... Cry
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #136 : sreda, 27.08.2008 : 14:19:54 »

Vis in nox, to ni bil vzreditelj, ampak rejec.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #137 : sreda, 27.08.2008 : 16:34:43 »

Ja, no...in tu se je pač to tveganje uresničilo.
Zato ne razumem tega:Ta post se bere, kot da si vedela, da je to namerno naredil in ga zato nisi kontaktirala Huh

ta post se meni bere, kot da je polona pač vodja zavetišča, ki skladno z zakonom po svoji presoji vodi svoje zavetišče. na podlagi izkušenj in svoje najboljše presoje dela tako, kot misli, da je najbolj prav. če ti misliš, da tako ni prav, boš takrat, ko boš ti vodja svojega zavetišča, naredila drugače. ona pa pač tako. Smiley

Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #138 : sreda, 27.08.2008 : 16:55:53 »

In kdo ji pravi,da ne dela prav?  Huh
Zanimalo me je samo,če je vedela, da je to naredil namerno ali ne.
Ps: Meni se vsi posti od Smetke berejo, kot da je Polona pač vodja zavetišča  Tongue  Grin
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #139 : sreda, 27.08.2008 : 16:56:45 »

In kdo ji pravi,da ne dela prav? Huh
Zanimalo me je samo,če je vedela, da je to naredil namerno ali ne.

plus dodatek:
Glede na to, da je napisala, da druge vzreditelje bi kontaktirala, njega pa ni, ker je oddal psa tem ljudem.
Logiran
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #140 : sreda, 27.08.2008 : 16:57:08 »

Noèem izpast, da se vpikujem,ampak...

Žal, tvoji posti tu se berejo, kod da vpikuješ, kot da namenoma to delaš in tu tako pišeš  Huh
 Roll Eyes  Cool
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #141 : sreda, 27.08.2008 : 20:20:12 »

hm, ko bi vsi zavetiscarji tako hitro nasli novi dom, ko bi se okoli vseh psov tako dlakocepilo in skusalo resiti njihov problem... ja, svet bi bil lepsi... za pse namrec. Pa zal ni tako.
Kaj je slo narobe vesta bivsi lastnik in vzreditelj. Smetka je pravzaprav vmes padla kot oseba, ki je ocitno razsekala gordijski vozel, da lahko pes sedaj zivi normalno pasje zivljenje v novem domu, kjer je zazeljen.
Kdo je naredil prav in kdo ne, naj razcistijo tisti, ki so direktno vpleteni v primer "Pen".

Vse ostalo pa so samo ugibanja in zgodbe, ki kazejo le eno plat resnice. Torej, predlagam, da pustimo Pena naj koncno zazivi dostojno zivljenje.
Vse kar se tice rodovnikov, odgovornosti vzrediteljev in lastnikov, pa imamo na tem forumu kar nekaj primernih tem in vas prosim, da o tem pisete v te teme.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #142 : sreda, 27.08.2008 : 20:51:10 »

drejči, jao...  Roll Eyes mene je glih zgrabilo tle neki da bi debatirala s folkom, ki (tako kot tudi jaz) ne zna nehat, samo če nas ti s temi svojimi modrimi zvezdicami vljudno pozoveš, da naj nehamo smetit, pač bo tako. se bom ugriznila v prste.

sej drugače imaš pa popolnoma prav, temo je treba prepustit psu.  Smiley
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #143 : sreda, 27.08.2008 : 21:10:36 »

Žal, tvoji posti tu se berejo, kod da vpikuješ, kot da namenoma to delaš in tu tako pišeš  Huh
 Roll Eyes  Cool
Ja, seveda namenoma sprašujem in namenoma to delam Roll Eyes S kakšnim namenom? Da bi izvedela to, kar me zanima Wink Oz. to, kar sprašujem. Če se pa moji posti tako berejo pa žal, več kot pojasnit ne morem.
Pojasnim pa vseeno...  Roll Eyes
Sploh pa...kot je zapisano z moje strani, ne obtožujem nikogar, razen bivše lastnice Pena, ki resnično ni ravnala prav(seveda ne mislim, da je naredila narobe, ko je dala psa Smetki, na srečo je prišel nekam, kjer jim ni vseeno komu se žival odda).
Ne razumem, zakaj se ne da normalno debatirat o določenih stvareh, brez takojšnega suma na obtožbe ali pisanja z namenom provokacije  Smiley
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #144 : sreda, 27.08.2008 : 21:15:39 »

Drejči, imaš prav.  Smiley
Drugače pa sem prepričana, da bi se okoli še kakšnega psa takole dlakocepilo, pa se žal zatre v kali  Smiley
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #145 : sreda, 27.08.2008 : 23:24:38 »

Off topic:

Pa še nekaj je zame ENAKO, vzreditelj ki gor spravlja mladiče (niti slučajno psica ne poštima vsega hehe), ali pa zavetišče ki je oddalo muco ki jo je pred tem 2 tedna imelo na dudi.

Deso poznam, fajn punca, se razumeve in strinjave v marsicem  Wink Ampak s temle se jst ne v celoti. Se strinjam, da je obema mar in vse kar spada poleg, se pa ne strinjam z vzrokom spravljanja gor/dude. Vzrediteljev je nacrtovan (psico pari), zavetiscarski macek/pes ni nacrtovan in je posledica neodgovornega lastnistva ter krsenja 11. tocke Zakona o zaciti zivali (preprecitev nezazeljenih mladicev). No to je vse, kar sem hotela jst zraven pristavit in nikakor ne ciljam na kaksno debato rodovniski vs. nerodovniski, da me ne bo kdo napadal.

Lp, Maja
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #146 : četrtek, 28.08.2008 : 06:29:49 »

sam mene tudi zanima, zakaj bi se ostale vzreditelje, znane (ki so tudi člani na forumu) kontaktiralo, vzrediteljev Pena pa ne?
V bistvu dobiš občutek, da imajo samo člani in znanci privilegije, zato pa tudi pomoje nyssa sprašuje, če je vedela da je vzreditelj to naredil namerno.če ne lahko dobiš drugačne predstave, sploh če si novinec.
pa brez zamere.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #147 : četrtek, 28.08.2008 : 06:54:20 »

Vse ostalo pa so samo ugibanja in zgodbe, ki kazejo le eno plat resnice. Torej, predlagam, da pustimo Pena naj koncno zazivi dostojno zivljenje.
Saj pes sploh ne ve, kaj se tukaj dogaja  Grin in že zdavnaj živi, predvidevam da, več kot dostojno življenje - še sreča za njega  Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy
MaksiMaša, imejte se super lepo še naprej  Kiss Kiss Kiss
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #148 : četrtek, 28.08.2008 : 06:59:26 »

aja pa da ne bi kdo mislil, da Penu in njeni lastnici ne privoščim zdaj življenja skupaj.
nasprotno, srečna sem za vse, samo da so se našli skupaj.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #149 : četrtek, 28.08.2008 : 12:07:15 »


Drugače pa sem prepričana, da bi se okoli še kakšnega psa takole dlakocepilo, pa se žal zatre v kali  Smiley


No, ce res vse zatremo v kali, potem se opravicujem, da sem v to temo priletela tako pozno in vam tako dolgo dovolila cepiti dlako.  Grin Grin Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Angleški mali hrt Pen
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines