mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:34:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: V občini Dobrova-Polhov Gradec.../Nika in Zala
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: V občini Dobrova-Polhov Gradec.../Nika in Zala  (Prebrano 14185 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #15 : sobota, 16.08.2008 : 11:04:51 »

Oziroma tud če niso polni, pa da pač nočejo vzet od določene občine, če imajo slabe izkušnje z njimi (občinarji, ne živalmi). Teoretično, a bi se dalo tko občino prisilit, da sklene pogodbo?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : sobota, 16.08.2008 : 12:22:20 »

Oziroma tud če niso polni, pa da pač nočejo vzet od določene občine, če imajo slabe izkušnje z njimi (občinarji, ne živalmi). Teoretično, a bi se dalo tko občino prisilit, da sklene pogodbo?

Mi nekako na pamet ne pade kaj takega. Gmajnice jih ne bi vzele, če jih še jaz zavrnem, je jasno, kaj bo z njimi. Saj zmenili smo se, naročilnice so redne, plačajo tudi, nikoli ne rečejo, da naj žival pustim na cesti. Več bi bilo treba delati z ljudmi v tej konkretni občini.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #17 : sobota, 16.08.2008 : 13:55:46 »

Saj vem, ja, nasilja se z nasiljem ne rešuje
Žal ni vedno tako, tega ki ju je pretepal bi bilo tako treba pre*ukat da bi scal kri. Lahko se je na šibkejše spravljat, gnoji primitivni.

Da bojo v Horjulu tele pikole poštimali ne dvomim, samo jih žal veliko nima te sreče.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #18 : sobota, 16.08.2008 : 14:57:07 »

Mi nekako na pamet ne pade kaj takega. Gmajnice jih ne bi vzele, če jih še jaz zavrnem, je jasno, kaj bo z njimi.

Saj vem. Zato sem rekla teoretično. Pa saj gotovo bi bilo tudi za njih lažje imet pogodbo in ''zazihran'' sprejem, ker brez pogodbe jih nihče ni ''dolžen' vzet, če jaz prav razumem. A potem se gre na to, da pač eden pa že ne bo rekel ''Ne''? Kaj pa če bi enkrat vsi rekli ''Ne''? Potem bi u bistvu take občine kršile zakon, ker ne zagotovijo oskrbe.

Se opravičujem da težim, sam teli predpisi se mi včasih zdijo smešni. Kot bi rekli da omejitev na cesti velja za vse, razen če se zmeniš s policajem da ti lahko hitreje pelješ...
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #19 : sobota, 16.08.2008 : 22:54:14 »

Ja, res je, napisala sem zasebno sporočilo, ker se mi je zdel naslov delno neprimeren. Da so budale ne tem koncu ne rečem, je pa tudi ogromno dobrih lastnikov, a njihovih psov ne najdete v zavetišču. Zato posledično rdeča luč pade na vse. Stereotipov ne maram, zato sem predlagala, da bi zapisala.... NEKDO v občini.....

Sicer pa je ta občina zelo velika in nesrečno razpotegnjena čez celo polhograjsko dolino in še naprej levo proti Šentjoštu in desno proti Črnemu vrhu.
Predvidevam, da Smetulja pobira le pse iz doline, ker če bi pričela še po hribih bi se ji zmešalo. Tam je šele kažin.

Pa še eno vprašanje - večkrat piše pri psih najdenih v tej občini le "najeden v občini Dobrova - PG" nikoli pa konkretno kje je bil pes najden. Mogoče bi to pomagalo pri identificiranju lastnika.
Zakaj opozarjam na to? - Ker bi tegale gumpca, ki se je izživljal nad tema pupikamam, tudi jaz najraje za j**** obesila na klin, pa da ga vidim potem korenjaka.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #20 : sobota, 16.08.2008 : 22:59:39 »

Ej, še nekaj mi je padlo ta trenutek v glavo.... moj Belko je pri 4 mesecih menjal dom in je bil po dobrih desetih dneh popolnoma tak, kot ti dve psički (psihično, ker besede shiran pri mojih psih ni). Pa moj Belko ni bil niti pod razno nič tepen, niti ne ustrahovan. Njemu so največji stres povzročila glasna igra otrok, pa čeprav se niso igrali z njim ali vtikali vanj. Obdobje pri 4 mersecu je menda najbolj kritično glede socializacije.

Mogoče pa psički sploh nista bili tepeni, temveč je bil stres zaradi trenutkov, ki sta jih preživeli sami, zanju prehud.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #21 : sobota, 16.08.2008 : 23:20:33 »

Ne vem, PMaxi, če tale hipoteza drži. Psički, ki nimata slabih izkušenj s človekom in sta bili zgolj odvzeti psici ter zavrženi,  se po moje ne bi tresli in od groze polulali, ko sta prišli v stik s Smetko.  verjetno bo bolj držala stara teorija o pogojnem refleksu.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : nedelja, 17.08.2008 : 07:33:34 »

Ja Pmaxi, gotovo sta imeli najboljšega možnega vzreditelja, pa se je ponesreči nekaj zgodilo, ostali sta sami in padli v popolno paniko, ker ni bilo več varnega zavetja...
Bo treba začet delat, ker je očitno v hribih še slabše kot v dolini. Me prav zanima, koliko tistih, ki za živali skrbite, je že vprašalo na občino, ali so pripravljeni osveščati preko občinskega glasila, ali je vsaj pogodba s katerimkoli zavetiščem urejena ipd. Delat bo treba začet. Še enkrat: praktično vsi iz omenjene občine so popolnoma sesuti zaradi tega, ker se bivši lastniki psihično in fizično izživljajo nad njimi. Med neprimerno oskrbo in izživljanjem je velika razlika in žal ima prednost očitno tisto drugo ravnanje.
Logiran

mara
odvisnež
*****
Sporočil: 587


« Odgovor #23 : nedelja, 17.08.2008 : 08:58:44 »

Ste že vse napisali  Angry  >:(za bruhat!!!Držimo pesti zanju! Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 17.08.2008 : 14:26:03 »

Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #25 : nedelja, 17.08.2008 : 14:38:30 »

Jaz pa vidim en repek, ki se ne skriva več med nogicami  Smiley. Pikici lušni mali, zdaj sta na varnem Kiss.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #26 : nedelja, 17.08.2008 : 14:41:19 »

Punčki mali lepi, zdaj lahko začneta brezskrbno živet.  Kiss Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #27 : ponedeljek, 18.08.2008 : 08:06:26 »

Ja lubici mali, sej bo šlo, še so prijazne roke na svetu, ki vaju bodo čohale do konca in naprej.
Barve pa kot Missy.... Lepi, lepi!
Logiran
Daisy_
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #28 : ponedeljek, 18.08.2008 : 12:44:34 »

Mater sta cedni.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 18.08.2008 : 13:04:22 »

Smetka je spet naredila dva čudeža. Pa še marsikšnga, ki se ga ne vidi v konkretno tejle temi. Jst ne vem, no....hvala bogualpakomurkolipač za Smetko. Bi blo fajn, da bi bla v vsaki vasi ena Smetka....
Enostavno nisem mogla napisat niti besede - niti kletvice ne nč   Angry Cry Shocked - dokler nisem prišla do tele zadnje fotke, ki daje upanje. In pri tem bom ostala v tejle temi. Srečno, Nika in Zala. Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: V občini Dobrova-Polhov Gradec.../Nika in Zala
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines