mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:09:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: nega samojeda
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: nega samojeda  (Prebrano 6379 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
snuppy
novinec
*
Sporočil: 4


« : četrtek, 28.08.2008 : 19:28:49 »

mi imamo psičko samojedko in zanima me zakaj še ni menjala dlake? Undecided
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1 : ponedeljek, 08.09.2008 : 13:17:05 »

Čisto nič ni še menjala dlake? Hmmm, kar verjeti ne morem. Jaz za vse samojede kar jih poznam vem, da so jo že zamenjali...jaz jo imam od mojega mix samojeda že skoraj 1,5 kg. Vse do zadnje dlake pospravljeno v veliki vrečki.  Cheesy
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2 : ponedeljek, 08.09.2008 : 14:37:36 »

jaz jo imam od mojega mix samojeda že skoraj 1,5 kg. Vse do zadnje dlake pospravljeno v veliki vrečki.  Cheesy

Ja zima bo dolga Smiley  Boste pa predli in se toplo oblekli Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : ponedeljek, 08.09.2008 : 14:41:35 »

Pri nas se še niso vse zmolsale. trenutni rezultat je 4 zmolsane : 2 še nedotaknjenim.
Branka, če znaš presti volno, se priporočam. Pravijo, da je samojedova volna najtoplejša (celo bolj kot od angora koz)
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4 : ponedeljek, 08.09.2008 : 14:44:29 »

Branka, če znaš presti volno, se priporočam. Pravijo, da je samojedova volna najtoplejša (celo bolj kot od angora koz)

To bi lahko pojasnilo dejstvo, da je sosedov samojed vedno počesan zjutraj, ko pride iz koče. Pa mu nikoli ni bilo jasno zakaj. Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : ponedeljek, 08.09.2008 : 20:14:18 »

Ja zima bo dolga Smiley  Boste pa predli in se toplo oblekli Wink

Hehe, žal ne znam prest, mogoče bom pa res poiskala nekoga, ki zna  Cheesy Wink Lanabela, verjamem, da mora biti res zelo zelo topla, je na dotik res nekaj posebnega, ful mehka in topla  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : torek, 09.09.2008 : 11:12:45 »

 V Ameriki imajo eno tako simpatično skupino lastnikov samojedov, ki  vsako leto zbirajo dlako od svojih psov, imajo dve ali tri prostovoljke, ki znajo presti, drugi pa potem pletejo v glavnem kakšne plete ali šale, take lahke vzorčke z luknjicami (pravijo, da je sicer tako toplo da se sploh ne da nositi). potem pa vsak december naredijo dražbo, izdelki dosežejo kar lepe cene. Zbrani denar se porabi za rehabilitacijo zapuščenih samojedov, pa za posojila lastnikom, ki si sicer ne bi mogli privoščiti kakšnega dragega zdravljenja.

Pravijo tudi, da se za puloverje in podobno najbolje obnese mešanica  dveh tretjin samojedove in tretine bobtailove ali berdijeve dlake.

Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #7 : torek, 09.09.2008 : 11:21:48 »

Pasjo dlako se da uporabiti tudi kot polnilo za blazinico za kakšnega manj "oblečenega" psa. Jaz sem iz izčesane dlake (po kopanju) naredila tako blazinico za pasjega prijateljčka jazbečarja.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : torek, 09.09.2008 : 11:59:45 »

Tudi na vrtu za odganjanje voluharja se obnese. In ko razpade je dobro gnojilo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #9 : torek, 09.09.2008 : 12:05:36 »

Opa a za voluharja odganjat?
A samo samojedova dlaka ali pasja nasplošno? A se da u luknjo, al kako?
Tašča mi bo večno hvaležna  Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : torek, 09.09.2008 : 12:09:09 »

Vsaka dlaka in tudi človeški lasje. Lahko bašeš v luknje ali pa obložiš kakšne ogrožene čebulice. Jo mora pa biti kar precej in presenetljivi hitro razpade.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #11 : torek, 09.09.2008 : 12:33:25 »

V Ameriki imajo eno tako simpatično skupino lastnikov samojedov, ki  vsako leto zbirajo dlako od svojih psov, imajo dve ali tri prostovoljke, ki znajo presti, drugi pa potem pletejo v glavnem kakšne plete ali šale, take lahke vzorčke z luknjicami (pravijo, da je sicer tako toplo da se sploh ne da nositi). potem pa vsak december naredijo dražbo, izdelki dosežejo kar lepe cene. Zbrani denar se porabi za rehabilitacijo zapuščenih samojedov, pa za posojila lastnikom, ki si sicer ne bi mogli privoščiti kakšnega dragega zdravljenja.

Pravijo tudi, da se za puloverje in podobno najbolje obnese mešanica  dveh tretjin samojedove in tretine bobtailove ali berdijeve dlake.



Zelo zanimivo! Pa da dlaka odganja voluharje...pa kaj češ lepšega  Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: nega samojeda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines