mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 11:19:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Heli
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Heli  (Prebrano 25922 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #60 : nedelja, 16.11.2008 : 11:34:57 »

Katera torej?
Sorry ampak če nekdo takole pavšalno navrže neetično ravnanje ali evtanazijo (kašen post višje), bi bilo fer, da pove v KATERIH se to dogaja.Ljudje namreč tole preberejo, še malo bolj posplošijo posplošeno in stvari so daleč od realne podobe. Dejte v takih navedbah bit malo bolj konkretni in ne delat škode kjer je ni treba. Nenazadnje si tudi ti nastopala na dobrodelni prireditvi za kašno od teh drugih zavetišč. Menda ja ne za kašno, kjer živali evtanazirajo po 30 dnevih  Undecided?
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #61 : nedelja, 16.11.2008 : 11:40:04 »

Tole je tema namenjena Heli. Prosim, da se od sedaj naprej držite teme. Posti, ki ne sodijo v  temo, bodo izbrisani.

Hvala in lp,
Ada
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #62 : nedelja, 16.11.2008 : 13:02:28 »

RIs, ko sem prevzemala na željo občine Kranj njihovo področje, je bil glavni razlog 100% evtanazija živali, ki so prišle do zavetišča Perun. V praksi je to pomenilo dobesedno tole: kdor je bil sprejet, je bil tudi evtanaziran. Sem videla občinske papirje, kot jih lahko tudi vsak drug. Tudi jaz vsako leto konec leta pošljem poročilo na pogodbene občine, iz katerih je razvidno, koliko jih je že v novem domu, koliko jih je še v zavetišču in koliko jih je bilo evtanaziranih.
Rešit vseh se ne da. Nekateri v zavetiščih niso evtanazirani, pač pa celo poginejo, drugi so preveč bolni ali poškodovani in so evtanazirani, tretji so preveč agresivni in so ponekod evtanazirani, drugod pa niti takšni niso evtanazirani. Ponekod so evtanazirani (vsi ali skoraj vsi) po 30. dneh. Stvar politike zavetišča - po 30. dnevu imamo vsi zakonsko podlago za evtanazijo.

Večkrat sem že povedala, da mene ne rabi nihče kakorkoli hvalit. Se zgodi namreč tole: opazijo me. Česar nočem, ker to nujno pripelje do tega, da grem komu v nos. Vsekakor je vedno kaj narobe in komu kaj ni všeč. Od vsega je pa meni najmanj všeč to, da me ne morejo videt "kolegi", torej tisti, ki so v drugih zavetiščih, pa tisti, ki se itak ne strinjajo s politiko mojega zavetišča, pa še kakšni, ki imajo preprosto preveč časa, npr. Kakorkoli - pri nas evtanaziramo. Preveč bolne, preveč poškodovane, preveč agresivne. Kako je drugje, se mi zdi, da vsaj v grobem vem, pa nimam prav nobenega vpliva na to, da bi bilo drugače oz. tako, kot se meni zdi prav. Tudi se mi ne zdi prav obratno - da se kdo vtika vame in v moje vodenje zavetišča, dokler delujem v skladu z zakonom.

V tej temi je doma Heli in išče nov dom. Tu in tam ni nič narobe povedat še kaj drugega, za kaj več, če se pokaže silna potreba po pisanju o čem drugem, so na voljo druge teme, ali pa se lahko odpre novo. Kar se mene tiče, bi samo še enkrat poudarila: če ne želite delat škode meni, potem me nehajte hvalit. Bo dosti bolje, če me boste pljuvali - če že morate karkoli.
Logiran

jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #63 : ponedeljek, 17.11.2008 : 00:23:18 »

Sleepy ce te kaj zanima se oglasi privatno. Javno s tabo ne bom razpletala, ker te ne poznam in se mi ne zdi pametno vsakemu, ki pride izza vogala razlagat kaj vem in kaj imam v rokavu. Če pa mi kaj očitaš o dobrodelnih nastopih pa predlagam, da ponovno razmisliš...ok? Zdaj pa nazaj k Heli.
Logiran
RIs
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 126


WWW
« Odgovor #64 : ponedeljek, 17.11.2008 : 07:49:23 »

Ja, nujno nazaj k Heli. To je njena stran.

Sem bil pri njej na obisku. In od takrat naprej me nenehno povsod spremljajo njene oči. Nepozabne oči ima. In iz teh oči čutim, da si zasluži varno zavetje, kjer jo bo nekdo objemal in crkljal. Dovolj slabega je doživela, od sedaj naprej mora imeti samo še lepe, srečne dni. Vsak dan. Cel dan. Potrebuje varen, topel dom, kjer bo postala samozavestna, kjer bo nosila rep visoko dvignjen in kjer se bodo vsi očarani ozirali za njo, ko bo ponosno pohajala po vasi ...

Zakaj torej Heli ni že pri nas doma, če bi Smetka seveda to sploh dovolila, me prosim danes še ne vprašajte.  Potrebujem še kakšno neprespano noč, da bom lahko odgovoril na to. Pravzaprav sem že nevoščljiv tistim, ki pridejo, se zaljubijo in vzamejo. Jaz sem prišel, se zaljubil, pa vseeno včeraj po gozdu z družino hodil brez Heli. Sem jo pa, čeprav se sliši čudno, v gozdu triktrat na glas poklical. Kot da bi bila z nami in bi se preveč oddaljila, pa bi hotel, da pride spet k meni. Samo tako, da sem "v živo, na terenu" slišal, kako to izgleda. Dobro izgleda!

Žena pravi, da od obiska pri Heli nisem tak, kot običajno. Presneto prav ima ...

Smetka, vsekakor pokličem še ta teden!

Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #65 : ponedeljek, 17.11.2008 : 08:20:13 »

Držim pesti tako močno,da imam že vse členke bele....
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #66 : ponedeljek, 17.11.2008 : 08:30:31 »

Jaz tudi.
T
Logiran
RIs
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 126


WWW
« Odgovor #67 : ponedeljek, 17.11.2008 : 08:36:22 »

Otroci so me vprašali, če bi nas Heli sploh kaj ubogala, saj nas kot Grkinja najbrž ne razume, če govorimo slovensko Smiley
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #68 : ponedeljek, 17.11.2008 : 08:42:17 »

Najbolje,da preverite,drugače,pa ljubezen se razume v vseh jezikih
Logiran
RIs
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 126


WWW
« Odgovor #69 : ponedeljek, 17.11.2008 : 08:52:21 »

In psica je najbrž edino žensko bitje, v katerega se kot poročeni moški lahko legalno zaljubim!
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #70 : ponedeljek, 17.11.2008 : 08:54:18 »

Cheesy hja, res je ... in lahko jih imaš 2 ali 3 Tongue take ljubezni ...
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #71 : ponedeljek, 17.11.2008 : 09:02:46 »

Počasi boste našel odgovor na vsa svoja vprašanja,pa nč čakat,sej se vam odgovor sam ponuja.Pa še žena ne bo ljubosumna,al pa tudi,saj moj mož je-včasih.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #72 : ponedeljek, 17.11.2008 : 09:14:22 »

Heli ni enostaven pes. Zanjo želim nekoga, od katerega se ne bo preveč oddaljevala, ker bo na fleksiju oziroma vrvici. Nočem, da jo povozi avto, še manj hočem, da jo kdo ustreli ali zastrupi namesto občuduje. Upam, da sem narobe razumela tisto o pohajanju in oddaljevanju.

Ljubezen je pa dovoljena, jasno da. Legalna in ilegalna, pa še kakšna vmes, samo sem ne sodi  Wink.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #73 : ponedeljek, 17.11.2008 : 09:57:07 »

RIs, vidi se, da si piarovec..... ampak NAS, forumovcev ni treba prepričevati v to, kakšen posvojitelj bi bil.... za Heli (ali koga drugega) mora biti doživljensko poskrbljeno v skladu s posvojitveno pogodbo in pravili zavetišča. To je pomembno in odločilno.

Katarina
Logiran
RIs
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 126


WWW
« Odgovor #74 : ponedeljek, 17.11.2008 : 10:08:23 »

Vsekakor, Katarina. Tak sem, preveč govorim, kar se vidi tudi na forumu, kjer vam obremenjujem prostor. Bom zdaj bolj tiho.

Smetka, tudi tisto je bila moja pisateljska žilica, ki spada v zgornji stavek o tem, da preveč govorim. Zakon je glede privezovanja psov čisto jasen. Zdaj bom pa res tiho.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Heli
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines