mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:59:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Iščem lastnika... Trudi
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Iščem lastnika... Trudi  (Prebrano 16292 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #30 : petek, 12.09.2008 : 13:24:08 »

Dalec od tega, da koga branim, ampak eno pojasnilo okrog miaze (crvov). Kot je razvidno iz slik, gre za musje licinke in te se razvijejo izredno hitro. Dobesedno lahko cez noc zival postane vsa crviva. Ce gre za zelo izcrpano zival, ki jih ne more vec poditi ali za mesto, ki ga ne doseze, si muhe med dlako (ce je kje kaksna rana se toliko prej) zlzejo jajceca in iz teh se v roku 12 ur zlezejo crvicki. Vem, da zadeva izgleda nagravzno in je obupna, ampak ni znak neke zelo, zelo slabe oskrbe (kar pa ne velja za bolhe).
Jsno, se strinjam, da tak pes (pa tudi vsi ostali) nimajo kaj sami delat na polju, ali kjer koli drugje razen ob svojem lastniku, ampak se vedno obstoja tisti mali procent zivali, ki dejansko se zgubijo na tak ali drugacen nesrecen nacin.
m.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #31 : petek, 12.09.2008 : 13:39:08 »

Po mojem mnenju 14 let star pes (oz. pes katerekoli starosti) nima kaj sam počet v koruzi, (pa tudi če je ravno sveže skopan, sijoč in dobro rejen), ne da bi kdo brezglavo letal okoli in ga iskal na vse pretege (se zavedam da obstaja pač tisti procent možnosti, da se kuža izmuzne).
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #32 : petek, 12.09.2008 : 13:42:25 »

Meni je pa dovolj...oz.mi dovolj pove o lastnikih...ker pes ni čipiran. 
To je zame osnova........med osnovami....... Roll Eyes
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #33 : petek, 12.09.2008 : 14:07:11 »

Ličinke, ja. In več kot dva dni preverjeno ni ležala na njivi na soncu  Roll Eyes. Saj tudi nikjer ne piše, kar se mene tiče, da so ličinke kaj drugega kot nagravžne, so zgolj nekaj, kar zagledaš, ko greš na teren. Starega psa sredi koruznega polja na soncu, ki komaj ve zase, polnega bolh (in glist, kot imam čast opazovati danes) in to je to. Pih, nič takega, nič posebnega. Samo izgubil se je, pa je. Kar ne spremeni dejstva, ki ga vidiš, ko greš na teren.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #34 : petek, 12.09.2008 : 14:22:41 »

Star pes se veliko lažje zgubi kot mlad - slabše ali sploh nič ne sliši, vidi ali celo voha, pogosto se tudi slabo orientira v prostoru. Tudi najti ga je težje, zaradi istih vzrokov + prav pogosto se onemogli pes zavleče v čim bolj skrit kotiček. Zgodi se, da odtava pes, ki se je vse življenje držal doma in nihče niti ne pomisli ne, da bi se šel lahko potepat. Celo na domačem ozemlju se lahko zgubi. Znanci so svojega onemoglega slučajno psa našli 50m od hiše v enem bodečem šavju, potem ko so ga tri dni iskali po celem naselju in vso okolico polimali s plakati.
Rane in črvi se lahko narede v par dneh. Bo pa lastnik težko pojasnil, zakaj psa ni intenzivno iskal. za zdravega bi se še nekako lahko se izgovarjal, da je mislil, da je šel pač na malo daljši sprehod. Da pa ne storiš prav vsega kar je mogoče, ko se ti izgubi onemogel pes je pa podlo. Povsem enako, kot če bi ga sam odvrgel v koruzo. Gliste in bolhe so ob takem ravnanju samoumevne.
Logiran
mara
odvisnež
*****
Sporočil: 587


« Odgovor #35 : petek, 12.09.2008 : 14:59:42 »

Bravo, Smetka!Bravo, kužka! Kiss Kiss
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #36 : petek, 12.09.2008 : 16:43:53 »

Ko se preselimo (že vemo, da se bomo!), bomo enemu takemu starejšemu ponudili dom, če bo seveda Smetka za. Bo imel ograjen vrt, kjer se bo lahko po mili volji zgubljal. Grin
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #37 : petek, 12.09.2008 : 16:53:47 »

Ko se preselimo (že vemo, da se bomo!), bomo enemu takemu starejšemu ponudili dom, če bo seveda Smetka za. Bo imel ograjen vrt, kjer se bo lahko po mili volji zgubljal. Grin

Kar toplo mi je postalo pri srcu, ko sem to prebrala, vis in nox! - Tudi jaz razmišljam v smeri selitve in ograjenega vrta. Zaenkrat sem sicer šele pri razmišljanju, ampak tudi ta dan bo prišel. Takihle sirot kužkov in muc pa (žal...) ne bo zmanjkalo.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #38 : petek, 12.09.2008 : 19:02:41 »

Meni je pa dovolj...oz.mi dovolj pove o lastnikih...ker pes ni čipiran. 
To je zame osnova........med osnovami....... Roll Eyes

Marsikdo ima do čipiranja zelo ambivalenten odnos - tudi jaz Hvalabogu, da lahko tako lažje najdeš psa, če se karkoli zgodi (je ukraden, se izgubi), in valjda je prednost tudi pri veterinarju ipd. ...

Ampak, ali ste vedeli, da ponekod na isti način čipirajo tudi problematične otroke, ki so večkratni ubežniki od doma? Vse lepo in prav, sigurno pa se skrivajo tukaj tudi možnosti za zlorabo. In kako dolgo, preden bomo vsi čipirani? Moje skromno mnenje je, da je ideja o čipiranju najprej zrasla na zeljniku kake paranoične vladne organizacije...in psi so seveda idealni testerji.

Čipiranje psa je pač zaradi neodgovornosti ljudi na žalost postalo nujno zlo v današnji družbi. In ljudje, sploh na podeželju, še vedno niso dovolj osveščeni glede tega. Pa razloži ti recimo eni starejši osebi, ki veze nima, kako uporabljati mobilni telefon in ji je sodobna tehnologija španska vas, da mora čipirati psa, ko pa je celo življenje živela brez tega? Verjetno sploh ne ve, da kaj takega obstaja.

Sicer pa, preventiva bi se morala začeti mnogo mnogo prej - v vzgoji otrok (in tudi odraslih), v tem, da svet postane malo bolj sočuten in manj paranoičen. Korenček namesto palice, oz. vsaj dobra kombinacija obojega... idealistka pač  Roll Eyes
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #39 : petek, 12.09.2008 : 19:59:23 »

Ampak, ali ste vedeli, da ponekod na isti način čipirajo tudi problematične otroke, ki so večkratni ubežniki od doma? Vse lepo in prav, sigurno pa se skrivajo tukaj tudi možnosti za zlorabo. In kako dolgo, preden bomo vsi čipirani? Moje skromno mnenje je, da je ideja o čipiranju najprej zrasla na zeljniku kake paranoične vladne organizacije...in psi so seveda idealni testerji.

Ljubi bog, pustimo teoretiziranja o scenariju Velikega Brata za kako drugo mesto. Tule se gre za eno lušno psičko, malce v letih. Ki išče.... verjetno novega posvojitelja?
Logiran
drobižek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #40 : sobota, 13.09.2008 : 07:12:53 »

Želim si, da psička najde takšnega lastnika, ob katerem bo z veseljem preživela svojo starost, kjer jo bodo sprejeli kot družinskega člana, jo negovali in delali z njo starosti primerno! Revčica!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #41 : sobota, 13.09.2008 : 08:25:27 »

Po moji oceni nima več kot nekaj dobrih tednov ali morda mesecev pred sabo. Bi rekla, da ni realno pričakovat, da bo posvojena. Si pa želim, da bi se javil lastnik.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #42 : sobota, 13.09.2008 : 10:30:53 »



Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #43 : sobota, 13.09.2008 : 10:41:46 »

Lubica mala Kiss

A ima tale dama kakšne posebne potrebe? Rabi kakšno posebno hrano, zdravila? Da ji malce pomagamo polepšat starost.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #44 : sobota, 13.09.2008 : 11:24:06 »

Mislim, da ta dama na koncu svoje poti doživlja najlepše trenutke v svojem življenju.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Iščem lastnika... Trudi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines