mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:18:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Alergija na brikete
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Alergija na brikete  (Prebrano 13763 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
korenjak
novinec
*
Sporočil: 9


« : ponedeljek, 15.09.2008 : 07:16:37 »

Pozdravljeni. Imam 2 leti staro dalmatinko, ki je postala alergična na brikete, ki vsebujejo ribo. Rdečica po trebuhu in po ustnicah. Hrana je znamke Dog club. Potem sem poizkusil brikete Pro plan, sicer je manj alergične reakcije ampak vseeno... Poizkusil sem tudi Bosch. Načeloma sem pri slednjih dveh kupil navadno hrano in ne sensitive, pa me zanima, kaj mi svetujete, oziroma kakšno hrano, da me ne bo preveč udarilo po žepu, ker se mi zdi 55€ kar malce preveč za 15kg vrečo briketov.
Lep pozdrav
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1 : ponedeljek, 15.09.2008 : 07:28:37 »

Korenjak, kaj več od poskušanja, katero hrano tvoja psička prenese, ti ne morem svetovati. Pa mogoče še to, da hrane ne menjaš prehitro, ampak pri njej vztrajaš vsaj nekaj časa, da se na novo hrano navadi. Moji pesjani, na primer, pri menjavi hrane vedno najprej driskajo, potem je pa boljše. Mogoče bi res stopil do veterinarja po sensitive hrano, da se alergija najprej malo umiri, potem pa preskušaš. Še najboljše bi bilo, če se tam posvetuješ, kako in kaj.

Pa kar se cen tiče. Kvaliteta je draga. Tudi pri pasji hrani. LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2 : ponedeljek, 15.09.2008 : 07:31:12 »

Ne bo šlo drugače kot z menjavo hrano. Si ugotovil ali je alergična le na ribe, ali še na kaj drugega? Če je alergična samo na ribice, lahko poskusiš s kakšno drugo hrano, lamb&rice npr.
S cenami je pa tako, da se splača odšteti kak euro več in imeti zdravega psa, kot šparati pri hrani in plačevati drage veterinarske stroške ko ti pes zboli. Za toažbo: 55 eur/15 kg sploh ni tako grozna cena.
Za bosch  poglej malo po e.bayu, se najdejo zelo ugodne variante.
Lp
Logiran
korenjak
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #3 : ponedeljek, 15.09.2008 : 07:35:14 »

Alergična ni le na ribice, ker sta bila zadnja dva produkta lamb & rice, tako da... Alergija ji pa nekaj ur po obroku mine, vsaj kožna. Iztrebki so normalni, tako da ne vem...
Bom še poizkušal, pa bom videl kako pa kaj. Sicer pa po kuhani hrani, ki jo dobi zjutraj nima alergične reakcije.

Lp
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #4 : ponedeljek, 15.09.2008 : 07:40:09 »

korenjak, mi imamo doma alergika! in je cel proces gruntanja na kaj je alergičen in na kaj ni, kar dolgotrajen proces. toplo ti svetujem obisk pri dermatologu - ni drago in res fino svetujejo, ker drugače se zna zgodit, da boš v nedogled kupoval vreče briketov in jih metal stran. boš prišparal živce, denar, pa še najpomembnejše - kuža bo ok!
lp, maja Smiley
Logiran
korenjak
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #5 : ponedeljek, 15.09.2008 : 07:50:45 »

Hvala za nasvet. Kje pa lahko najdem pasjega dermatologa in približno koliko to stane. Hvala za info...

lp
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #6 : ponedeljek, 15.09.2008 : 07:52:49 »

Pokliči na Univerzitetno veterinarsko kliniko v Ljubljani, se naroči in vprašaj, koliko stane. LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #7 : ponedeljek, 15.09.2008 : 07:57:02 »

mi vozimo k dr. Kotnik (Cesta v Mestni log 47, Ljubljana - Univerzitetna klinika)
***

se je treba naročit - in potem sledi pregled, določitev diete in potem počasi naprej;
se ne spomnim za vse preglede - najdražji je bil 24 ojro, ponavadi je pa okrog 12 ojro, tako da je veliko ceneje kot nove vreče briketov Wink

lp, maja Smiley
Logiran
korenjak
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #8 : ponedeljek, 15.09.2008 : 09:02:51 »

Hvala za info. Sem se že naročil, oz. sem naročil psa na pregled. Ker pa je to čez nekaj časa, pa me vendarle zanima, če ima kdo podobne izkušnje, s kakšno hrano je rešil problem Lp
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #9 : ponedeljek, 15.09.2008 : 09:15:20 »

kuhaj tisto kot zjutraj - da prebrodite do pregleda;
ok je tudi ajdova kaša, prosena kaša, konjsko meso, nojevo meso - je pa res odvisno od vsakega psa posebej, ker v kategorijo varnih zadev pašejo tudi ribe, ki pa tvojemu niso ok.
izogibaj se vnaprej pripravljenim zadevam, probaj vse pripraviti sam, pa čim manj komplicirat: ko smo imeli tahud režim pri nas sem kuhala ajdovo kašo s konjskim mesom in je bilo to vse kar je dobil! pes je bil naudušen! jaz pa tudi, ker se hitro skuha in ne smrdi Wink

lp, maja Smiley
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #10 : ponedeljek, 15.09.2008 : 09:24:14 »

Če delajo probleme briketi, kuhana hrana z enakimi sestavinami pa ne, je možno, da je pes alergičen na pršice v briketih. Probaj jih zamrznit in šele potem ponudit (pa ne zamrznjeme  Wink). Baje deluje. Lp
Logiran
KuzaHov
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 10.11.2014 : 10:43:16 »

Živjo,
vidim da je tema že kar stara ampak upam da mi bo kdo znal odgovoriti.
Doma imam 4 mesece starega mladička. Do sedaj sem ga hranila z Bosch Junior Medium, ampak že nekaj časa opažam da zelo veliko kaka, blato kar precej smrdi, začel se je tudi praskati in po trebuščku ter okoli spolovila ima mozoljčke in nekaj rdečice.
Ker bova ravno porabila vrečko do konca mu nameravam postopno zamenjat hrano, me pa zanima ali mislite da je dovolj ostanem na isti znamki in vzamem različico za občutljive (Bosch Junior Sensitive Lamb&Rice) ali vzamem povsem drugo hrano?
Žal sama nimam dovolj izkušenj da bi presodila ali mu ne ustreza celotna sestava Boscheve hrane ali samo katera od sestavin. Veterinarka pa mi večinoma ponuja Hill's, s katerim pa ne bi eksperimentirala. Kakšne so vaše izkušnje?
Lp, Rebeka
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #12 : ponedeljek, 10.11.2014 : 11:52:57 »

Poskusi najt hrano, ki ima vir beljakovin in ogljikovih hidratov, ki ga pes še ni jedel, pa da je zraven čimmanj dodatkov in konzervansov. Če je opcija, da bi mu kuhala, bi bilo najboljše. Zna biti, da mu ne paše sestavina hrane ali pa pršice.
Poskusi kuhat, bo pomojem najboljše...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #13 : ponedeljek, 10.11.2014 : 12:06:20 »

Se strinjam z uraa. Če se bo nadaljevalo srbenje, pa se je dobro čimprej obrnit na kakšno veterino, ki bo bolj poglobljeno preverila in potrdila/ovrgla alergije ali kaj drugega. Pri nas smo bili pri alergijah zelo uspešni z zdravčljenjem z bioresonanco in homeopatijo.  Wink
Logiran
KuzaHov
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 10.11.2014 : 12:40:34 »

Hvala vama za odgovore.
Mislim da bom vseeno najprej poskusila z drugimi viri beljakovin in OH kot je predlagala uraa, kuhat mu ne morem ves čas zato ga ne bi rada navajala na kuhano hrano za nekaj časa in potem spet "matrala" z briketi, ki jih zdaj prav z veseljem hrusta Smiley če se pa ne bo dalo drugače rešit pa tudi poskusim kar sta predlagali.

Me pa še nekaj zanima - koliko škode lahko dejansko naredim če mladiča hranim z briketi za občutljive odrasle pse - namreč že nekaj časa raziskujem vse te hrane in sem se nekako odločila za eno, vendar vidim da nimajo te variante za mladičke..?
hvala, lp
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #15 : ponedeljek, 10.11.2014 : 12:44:27 »

Ti priporočam, da kupuješ hrano za mladiče, ker imajo vseeno malo bolj specifične potrebe po določenih hranilnih snoveh kot odrasli.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #16 : ponedeljek, 10.11.2014 : 14:04:40 »

Kaj je pa mladic jedel v leglu? Brikete? Katere? Menjava briketov, ne glede na katero znamko ves kako mora potekati? Najprej mesas manjso kolicino novih briketov med stare in postopoma povisujes kolicino novih briketov ter na koncu preides le na nove brikete. In ne skrbi, med vsemi briketi, ki so na trgu bos zagotvo nasla take, ki bodo ustrezali tvojemu kosmatincu. Srecno.  Smiley
Logiran
KuzaHov
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 10.11.2014 : 14:14:49 »

hvala, nekaj bom gotovo našla Smiley

dobila sem ga pa z neke kmetije kjer sta ostala samo še on in bratec od devetih mladičev (sem kasneje izvedela kaj so naredili z drugimi, pa raje ne bi o tem), na poti domov pa je izbruhal makaronov in kuhanega mesa za en cel človeški obrok, da ne govorim o tem da je še cel mesec kakal koruzna zrna. tako da sem mu nekaj tednov še kuhala makarone in meso ter postopno dodajala brikete. Sedaj sva na boschu že skoraj dva meseca, vendar kot sem rekla vedno bolj opažam da je blato mehkejše in ga je količinsko zelo veliko. Morda tudi od vseh drugih neumnosti ki jih mimogrede poje Smiley
že zaradi kože bom skušala najti nekaj drugega, pa tudi dlaka mi trenutno ni preveč všeč.
kakorkoli, hvala lepa za odgovore Smiley
lep dan!
Logiran
KuzaHov
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #18 : ponedeljek, 10.11.2014 : 14:16:31 »

aja No Jinx, vem za menjavo briketov, postopno, prvič sva menjala iz kuhane hrane na Bosch približno dva tedna, pa ni blo kakšne driske Smiley

lp Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #19 : ponedeljek, 10.11.2014 : 14:33:56 »

Po briketih je kakec ponavadi obilnejši kot po kuhani hrani. Pri moji je ponavadi tudi mehkejši kot po obroku kuhane hrane.  Smiley
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #20 : ponedeljek, 10.11.2014 : 14:35:42 »

Odlicno, da ves kako menjati brikete.  Smiley Kar se tice Hillsa sem ga jaz dajala mladicu in ni slab. Se eno vprasanje - kdaj je bil pes nazadnje razglisten? Kakorkoli, prepricana sem, da bosta tezavico odpravila in imela lepa in zdrava skupna leta.  Smiley
Logiran
KuzaHov
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 10.11.2014 : 15:14:51 »

Glede hillsa pravim samo zato ker so mnenja o njem precej deljena, ampak po drugi strani sem o boschu slišala samo dobre stvari pa mu tud očitno ne paše, tako da je res vse odvisno od psa Smiley nazadnje je dobil tableto in pol Canivorma pred dvema tednoma, pred tretjim cepljenjem za kužne bolezni. bom pa malo bolj oprezala za zajedavci, tako in tako mu sem pa tja še "uide" sredi kopalnice Smiley
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 10.11.2014 : 15:47:55 »

Jaz osebno ne maram nobenih omenjenih znamk. Ampak sem po sili razmer vseeno svojega (takrat) mladiča hranila z RC sensible in pa RC veterinarsko linijo (zame vse podobno Hillsu), da se je stanje umirilo. Šele kasneje sem lahko zamenjala na drugo, meni bolj sprejemljivo, hrano. Sedaj lahko poje skoraj karkoli. So bile sicer samo prebavne težave in ne kožne, mogoče je pri vas drugače. Wink
Včasih ni dobro eksperimentirati, vsaj dokler so še prisotne težave in je bolje vzeti kakšno preverjeno stvar. Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 10.11.2014 : 16:51:16 »

Žitarice v briketih so čedalje pogostejši razlog za alergije. Mogoče probata kakšno hrano, ki žitaric nima. Sama bi vsekakor dobro naštudirala variante, ker pogosta menjava hrane res ni dobra za psa.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 10.11.2014 : 17:36:50 »

Žitarice v briketih so čedalje pogostejši razlog za alergije. Mogoče probata kakšno hrano, ki žitaric nima. Sama bi vsekakor dobro naštudirala variante, ker pogosta menjava hrane res ni dobra za psa.
Afro

Meni je sicer veterinar priporočil 2 varianti:
-hipoalergena hrana veterinarske linije (RC, hills), ki sicer ima žitarice, ampak je iz neke kontrolirane pridelave in še nekaj... Tongue Običajne hrane z samo napisom "hipoalergena" niso dovolj.
- kuhanje ene beljakovine, ki je pes še ni jedel (jelen) in riža.
Vse to za par mesecev in absolutno brez kakšnih pripoljškov, dodatkov z mize, itd.

Tako najprej izoliraš problem. Razni testi na kaj je pes alergičen, so baje zelo nezanesljivi. Potem se pa nadaljuje z dodajanjem sestavin in opazovanjem.

Da ne bom preveč pametovala, to so mi povedali pri zadnjem preplahu pri moji psici. K sreči zaenkrat še ni bilo treba uporabit v praksi.
Sigurno imajo s prakso izkušnje nekateri drugi uporabniki. Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 10.11.2014 : 18:10:05 »

Pa še nekaj. Če je pes požrešen, ga s kuhano hrano ne moreš razvaditi do te mere, da kasneje briketov več ne bi več jedel, preverjeno  Wink. Vsekakor pa je kuhana hrana v času odpravljanja težav sigurno najboljša, saj lahko res v celoti kontroliraš kaj posamezen obrok vsebuje. Pa tudi s kuhanjem ni večjih težav, saj se da hrano tudi zamrznit, ampak vsekakor ni za pričakovati takojšnjega izboljšanja, oz. se to pokaže šele po nekaj tednih.

Po briketih je kakec ponavadi obilnejši kot po kuhani hrani. Pri moji je ponavadi tudi mehkejši kot po obroku kuhane hrane.  Smiley

No, pri nas pa je ravno obratno  Tongue, smo pa že celo pasje življenje (11+) na antičohalni dieti  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Alergija na brikete
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines