mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:58:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: lulanje in kakanje ko nas ni doma
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: lulanje in kakanje ko nas ni doma  (Prebrano 19040 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« : petek, 08.09.2006 : 13:20:02 »

pozdravljeni! imamo osemmesečnega pudlja, ki nas razveseljuje vsak dan Cheesy
zdaj med počitnicami smo bili veliko skupaj, vsak dan res veliko, tako zunaj in v hiši
tako se je med počitnicami navadil da lula in kaka samo zunaj, tudi če je pol dneva v hiši Wink
zdaj pa je nastopila težava sram dopoldne ko je sam doma se večkrat polula in pokaka (pa še raznese po prostoru svoj drekec)
se mogoče boji ko je sam in zato to počne? ker fizično je sposoben zadržati toliko časa, saj je to med počitnicami z lahkoto zadrževal, ko smo bili doma
kako ršti ta nadležen problem?
naj povem da ga zjutraj pred šolo in službo zmeraj peljemo ven, da bi se polulal in pokakal pa pogosto noče in tudi jest noče tako kot ponavadi, odkar pol dneva preživi sam
hvala za pomoč že vnaprej!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : petek, 08.09.2006 : 14:48:14 »

Če ste izločili zdravstveni dejavnik, naj bo med vašo odsotnostjo na manjšem primernem prostoru...
Pri nas doma je bila to kakšen mesec predsoba za vsak slučaj Wink

Pa psa malo bolj zmatrajte na prvem sprehodu, da bo lažje dočakal vaš prihod domov (bo več ali manj prespal  Tongue ).

8 mesecel je pa že dovolj, da bi brez težal zdržal.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #2 : sreda, 27.12.2006 : 18:02:57 »

Pozdravljeni
Imamo leto dni starega pudlja. Je zelo priden in učljiv, edina težava pa je, da se polula, ko nas ni doma  Huh... Ko je bil star približno pol leta je postal čist in je vso potrebo opravljal zunaj, potem pa je prišel dolgi, poletni dopust, ko smo bili dva meseca doma in ni bilo težav. Težave so nastopile septembra, ko smo šli v šolo in službo. Začel je lulati in kakati doma, ko nas ni. Čez vikend, ko smo vsi doma, zdrži tudi do večera in ne gre ne lulat ne kakat in počaka, da ga peljemo ven in vse to opravi zunaj. Čez teden, pa se polula ko gremo od hiše. Zjutraj ga peljemo na dolg sprehod pa se noče in noče pokakati. Ugotovili smo, da se pokaka nekaj minut za tem, ko zapustimo hišo Undecided.
Imate kakšen nasvet Huh? Poskusili smo že več stvari, pa ni pomagalo. Mnogi pravijo, da nam s tem želi pokazati, da noče biti sam doma.
Hvala za odgovore!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 28.12.2006 : 09:21:21 »

Po moje protestira.

A v boksu stre ga že pustili? Se tudi tam polula in pokaka?
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #4 : četrtek, 28.12.2006 : 10:13:31 »

Naš mlajši tudi naredi lužico in kupček, ko je sam doma. Star je skoraj sedem mesecev. Je pri tej starosti sploh že sposoben zadržati osem ur? Ne vem, ali naj ga bolj strogo vzamem, ali pa moram še malo počakati.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 28.12.2006 : 15:43:59 »

Eni ja, eni ne...
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #6 : četrtek, 28.12.2006 : 19:59:34 »

Hm... Se bom še malo pozanimala o tem.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #7 : petek, 29.12.2006 : 09:26:29 »

mislim, da to, da bi ga bol zmatrali na prvem sprehodu ni rešitev, ker to počne tudi popoldan, če gremo v trgovino - kadarkoli, ko sam ostane doma ... če pa smo doma zdrži tudi od jutra do osmih zvečer
problem je v tem, da protestira

hmm...da bi ga poskusili dati v boks? mislite zunaj? zunaj ne more biti ker je vajen življenja v hiši...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #8 : petek, 29.12.2006 : 10:43:25 »

Neeeeee zunaj  Smiley
En pasji boks, dovolj velik, ampak ne preveč... Tak, da v njem lahko komot stoji, se lahko razstegne, komot obrne... Hiška v hiši Wink
Fora je v tem, da tam kjer pes leži, praviloma ne lula in da ga lahko vržemo na to finto. Ali če se ga pustri v malem prostoru.

Edino kar je treba pazit, da se psa na to lepo navadi, da ne bo zaradi tega lajal in cvilu. Tega seveda ni navajen.

Ali pa se ga da v kako ograjco, samo to bo verjetno brez večjih težav preskočil, ko pa je že tako velik.
Trg ponuja več variant, lahko pa tudi sami naredite kaj, kar bi mu zmanjšalo gibanje po celem stanovanju in lulanje na najbolj oddaljenem kraju.

Moja je navajena na boks in je ta zadeva zelo praktična. No zdaj ko ne uničuje več pa tudi sicer, če se gre kam...
Pa v avtu je v njem, ker je bolj varno... Pride prav na več področjih, tudi, če se ne boste odločili zanj za rešitev vašega problemčka.

Sicer pa bo verjetno sam počasi prenehal s tem, ko bo videl, da ne deluje. Samo vedno obstaja možnost, da ne bo tako.

Naša prejšnja psica se je tako navadla lulat na balkon, in če jo je kdaj bolj tiščalo, je lepo naredila lužico...  Undecided
Logiran
chilly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 131


« Odgovor #9 : petek, 29.12.2006 : 12:45:47 »

Mi pa imamo v hiši kar pasji wc... in se je v dveh dneh navadil lulanja in kakanja tam - ne lula in kaka več drugje! Poskusi!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10 : petek, 29.12.2006 : 14:31:11 »

Za malega psa ni težko, ampak kar je večje od 8 kil je lahko problem...

količinsko...

Razen če ni toy pudelj Wink
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #11 : petek, 29.12.2006 : 15:51:57 »

pritlikavi pudelj je, tehta 6 kg Cheesy
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : petek, 29.12.2006 : 16:54:47 »

Pol pa lahko poskusite tudi to. Mogoče se bo protest spremenil v notranji WC  Tongue
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #13 : petek, 29.12.2006 : 17:25:36 »

Mogoče bi bilo dobro poizkusiti z notranjim WC-jem, čeprav nimam ravno dobrega mnenja o tem, da se kužki navadijo opravljati potrebo v stanovanju. Jaz ne moram biti pametna, ker naši so bili zelo hitro čisti, oz. zadnja dva se nam niti enkrat nista pokakala v stanovanju, z lužicami smo pa tudi v nekaj tednih opravili.

Mislim, da pri vašem ni problem v tem, da nebi mogel zdržati, ampak lula in kaka iz protesta, ker ste ga pustili samega.
Tako, da sem malo skeptična, če vam bo uspelo to preprečiti z WC-jem. Box se mi zdi boljša ideja.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #14 : petek, 29.12.2006 : 17:55:42 »

kaj pa je to box? je to zunaj kot pesjak?
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: lulanje in kakanje ko nas ni doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines