mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 10:29:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: Lure coursing
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lure coursing  (Prebrano 7746 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« : sobota, 15.03.2003 : 11:28:45 »

Je šport, ki ga v Sloveniji sicer poznamo, a se "zares" z njim nihče ne ukvarja. Moja dva cirneca ga obužujeta, prva ameriška prvakinja v lure coursingu (med cirneci seveda), pa je iz moje psarne.
No, ko sem danes brskala po netu sem nasla zanimivo stran na to temo http://www.asfa.org/album/ , stran Amercian Sighthound Field Association, kje so med pasmami, ki si jih predstavljamo na tekmovanjih (hrti in hrtoliki) tudi perujski goli pes, basenji in celo rodezijski grebenar!
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
tita
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #1 : petek, 21.03.2003 : 09:21:22 »

Hojla!
Mene pa zanima kaj več o tem, prosim!
Kje, kdo, kako,.....
Tudi moj kuža ima v naravi lovljenje plena in morda bi pa poskusila tudi to.
Prosim
LP
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #2 : petek, 21.03.2003 : 15:49:57 »

živjo!
mene bi tudi zelo zanimal ta šport. In sicer vem, da so čez lužo grebenarji zelo dejavni, ne vem pa nič glede pravil, tehnike, ki se jo uporablja...usw!

ali v slo kdo prakticira ta šport ( tudi amatersko, jasno), ker bi z veseljem postavil par deset vprašanj...

keep yourself alive!
kemist
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #3 : ponedeljek, 23.06.2003 : 09:35:48 »

Hojla!

Ej ne boste verjeli ampak moj malinovec je tudi prava dirkalna kobila. Tako da če bo kdaj možnost takšne pasje zabave v Sloveniji bi prav rada sodelovala.

Mogoče pa se lahko sami organiziramo?

lp

Maja
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 23.06.2003 : 12:08:41 »

Napravo za lure coursing in znanje o vodenju imajo najvec v Slovenskemu klubu za hrte. Mislim, da so se na pikniku maja spet sli coursing. Ker je njihova naprava edina v Sloveniji  se je potrebno za treninge dogovoriti z njimi. Najvecja tezava je ponavadi pravi teren - dovolj velik, varen in pokosen (ter brezplacen...).

Drugace pa moj Bafin redno preteguje noge na polju proti Hrastju, "zajec" pa so mu ljudje, ki so zelooooooooooooooooo dalec stran  Wink. Leti tja in okrog njih zakrozi ter nazaj... Oli pa ni vec...

Sta pa - v mlajsih letih poskusila tako "klasicno" dirkanje kot coursing. V dirkanju je bil Bafin boljsi (boljsa koncentracija in manj razmisljanja, samo sledenje "zajcu"), pri coursingu pa je bila Oli definitivno boljsa (imela je tudi sicer boljsi lovski nagon). Osebno mi je corusing bolj vsec. Tudi, ko sem bila na coursingu v Ameriki in dirkah sem dobila obcutek, da so psi v coursingu bolj uzivali. Ne gre samo za golo hitrost v neki liniji, temvec za razmisljanje - kam, kako se bo gibala vaba, sposobnost koordiniranje gibanja z drugimi psi - tecejo namrec trije naenkrat ipd.
Cirneci iz moje vzreje v tujini pa se s coursingom zares ukvarjajo - prva Ch. v coursingu v ZDA je moja psica.

Nekaj slikic mojih srnic med coursigom
Bafi in Oli na treningu coursinga na Barju, pri "irskemu hrtu" Andreju Vidmarju (ki je prijazno odstopil svoj travnik za trening)

http://www.imagestation.com/picture/sraid67/pbd23712b0c75d197f90abb93c7c8a465/fbdbeaaa.jpg

Cy'rena na treningu coursinga

http://www.imagestation.com/picture/sraid67/pd456174756fd1a3a084e602f0faa019a/fbdbeaa9.jpg

Don - med tekom in na cilju corusinga, tik preden "zagrabi" plen

http://www.imagestation.com/picture/sraid67/p8411266e1ff9d1891912cd479293af60/fbdbeaa7.jpg

http://www.imagestation.com/picture/sraid67/pc87991dd17b3025e6c98dcb121d40e75/fbdbeaa5.jpg

Godiva na tekmi

http://www.imagestation.com/picture/sraid67/p4cfe7f997f5e24d0660b3691317f0dc7/fbdbeaa1.jpg

Fotografije iz dirk imam pa zal doma (in se neskenirane). Ob priliki bo.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 23.06.2003 : 12:26:35 »

Yo - se bojim, da ne vem veliko o temu.
Pred leti pa se je z dirkanjem aktivno ukvarjala Andreja Novak, ki je s svojima dvema psicama celo pridobila licenco za tekmovanja. Mislim, da bi bila ona cisto pravi naslov za vprasanja (drugace je tajnica Slovenskega kluba za hrte, ima pa Borzoje - Ninochka's v Domzalah.).
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #6 : ponedeljek, 23.06.2003 : 16:49:23 »

A ni bil coursing na eni izmed ljubljanskih razstav, takrat ko so potekale se na Kodeljevem? Vem, da so zjutraj nekaj pripravljali in delali reklamo, vendar sem kasneje zamudila. Je bil to coursing? lp

Yo, zakaj po CAC Trbovlje...me firbec daje Grin
Logiran

Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #7 : ponedeljek, 23.06.2003 : 18:25:59 »

Ja Barbka maš prav, Andreja se še ukvarja z dirkanjem, ampak mislim da ne preveč pogosto. Vem pa da mi je zadnjič kazala slikice ko je bila na dirki nekje na Madžarskem. Za več informacij pa se kar obrnite na Andrejo bo z veseljem pomagala. Tukaj je naslov njene strani pa se mi zdi da so te slike tudi gor www.geocities.com/ninochkas
Lp, Pia
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #8 : ponedeljek, 23.06.2003 : 23:00:07 »


Ko ze omenjate coursing, ravno pred kakim tednom se mi je prijateljica iz Ceske pohvalila, da je poskusila zadevo s svojim avstralskim ovcarjem, ki je bil na prijateljski tekmi kluba za hrte na koncu celo 3.  Cool
Hrti skrijte se, prihajajo aussiji  Grin
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #9 : sreda, 25.06.2003 : 17:28:53 »

pozdrav vsem!

Kaj bi mi lahko kdo odgovoril na sledeca vprasanja:

1. na kasni visini od tal mora biti nylon vrvica, ki vlece vabo, da ne bi bilo nevarno, da bi se pes poskodoval.

2. ali je vrvica zvezana v sklenjen krog, in ce je tako, kako se lahko premika, glede na to, da nima zob ali cesa drugega kar bi povzrocilo trenje

3. kje, v evropi, se lahko nabavi pripomocke, z motorjem vred

zelim si samo razlag

hvala!
k. Cool
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: Lure coursing
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines