mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:05:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: v GOZDU ODVEZAN PES
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: v GOZDU ODVEZAN PES  (Prebrano 1723 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mara
odvisnež
*****
Sporočil: 587


« : sobota, 20.09.2008 : 18:10:20 »

Danes se nama je z Maro zgodilo tole:na zelo obiskani sprehajalni gozdni poti nama je naproti prišel spuščen rotwailer brez lastnika na vidiku. Ustavila sem se in zavpila, če lahko ,prosim ,psa pokličejo.Nič.Sem ponovila vajo še enkrat.Nič. Je šla kolegica naprej in prosila lastnika, ki je pospravljal drva, naj prime psa.Nič.Pridem bliže še jaz in še enkrat prosim.Nič, samo pošiljanje v p... m... se je vsulo name, pa vpitje, da je to njegova hosta, naj imam psa doma, če ga nimam kje sprehajat.Sem rekla, da sem se vstrašila, pa je rekel, da je njega tud kdaj strah, pa j... ga. Uglavnem, nič prijetno, pa me zanima:če je hosta res njegova-cela ziher ne-je res lahko tam pes brez nadzora in vrvice?(Še enkrat, tu se dnevno sprehodi čez 200 ljudi, otrok, živali-vpis v knjigo na vrhu.)On pravi, da v njegovi hosti veljajo njegovi zakoni-ja, pa dva sina je imel zraven..lep očetovski vzgled, res...
Sandra
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : sobota, 20.09.2008 : 19:24:30 »

Če parcela ni ograjena in jasno, vidno označena kot privatno zemljišče z dodatkom opozorilne table Pozor hud pes, nima  njegov pes tam kaj početi odvezan. Ravno tako nihče v tem primeru ne krši nedotakljivosti privatnega zemljišča, saj le to ni označeno.
Glede njegovih zakonov pa tako: tudi njehova hosta spada pod širše območje, ki se mu reče RS in tu veljajo enaki zakoni za vse (recimo). Vendar se v taki situaciji nima smisla izpostavljati, očitno je tip težak in se je bolje mirno umakniti. Vzor sinovom... Hja, hudo bo, če bodo enkrat ugotovili, da niso edini norci naokoli.
Še dobro, da se je končalo brez nasilja, pasjega ali človeškega.
Logiran
mara
odvisnež
*****
Sporočil: 587


« Odgovor #2 : sobota, 20.09.2008 : 20:17:43 »

Takoda, hvala za odgovor.Sem mu tud jaz predlagala, naj da opozorilno tablo, če ga motijo sprehajalci, pa ni bil za to  Tongue.Me je pa res "razkuril"-sploh pa ni luštn, če nisi zihr, kaj bo tak človek -sred hoste- naredil..
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3 : sobota, 20.09.2008 : 20:20:56 »

Lahko vprašam, zakaj si zavpila, naj prime psa? Kolikor je razvidno iz tvojega posta, je bil tip problematičen, ne pes.
Logiran
mara
odvisnež
*****
Sporočil: 587


« Odgovor #4 : sobota, 20.09.2008 : 20:30:25 »

Ja, lahko, pes je prišel izza ovinka sam in nikogar ni bilo videt, niti slišat. Kolegica je šla naprej kar nekaj m in prosila, ča ga lahko prime.Mogoče sem za koga panična, ampak sem s psom že doživela napad spuščenega psa, za katerega je lastnik sek. prej trdil, da ni hud, pol ga je pa po glav tolkel, da je pes odnehal z napadom. In tega ne bi rada še enkrat doživela... In se pol obsojala, da nisem nič nardila za zaščito Mare..Pa tud,nas so v pasji šoli podučili, da so psi za na vrvico, sploh na sprehajalnih poteh.Pa se s tem kar strinjam.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: v GOZDU ODVEZAN PES
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines