mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 04:48:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Pasje zimsko spanje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasje zimsko spanje  (Prebrano 5337 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« : ponedeljek, 28.09.2009 : 13:55:27 »

Barak (6 let) je pričel z zimskim spanjem, očitno. Prespi praktično ves dan (in noč, seveda). Zjutraj noče vstati za na sprehod, zvečer prav tako, ga moram nesti ven. Popoldne pa je na sprehodu normalno aktiven, celo poskočen. Danes zjutraj je takoj po prisilnem sprehodu in zajtrku (ob 7h)prosil, da bi šel v spalnico, skočil je na mojo posteljo in še zdaj spi trdno. Za razliko od drugih naših psov, ki so vedno čuječi, spi trdno in tudi če ga rukaš in kličeš, ne reagira.

Bolan ni, normalen pa tudi ne, ali pač?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1 : ponedeljek, 28.09.2009 : 16:42:04 »

Kakšna večja sprememba v njegovem življenju mogoče? Naša pokojna psička je po približno dveh tednih od prihoda dosti mlajše psičke zahtevala spanje v drugem stanovanju, na moji postelji, tudi po osem ur na dan (kljub mirno prespani noči). To nenormalno stanje (teh dodatnih "dnevnih" osmih ur je spala zelo trdno in brez kakršnekoli prekinitve, medtem ko je prej bolj dremuckala kot karkoli drugega, čez dan) je trajalo sicer ne več kot teden dni, je pa bilo prav smešno jo videti, kako je dobesedno prosila za izolacijo in dolg spanec v tišini in osami pred malim vragom  Smiley
Prepričana sem, da jo je takrat prihod nove psičke po dveh tednih hudo utrudil (predvsem psihično), čeprav za to nimam nekih "znanstvenih" dokazov. Drugo pač ni moglo biti... Shocked
Logiran
ajda21
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #2 : torek, 29.09.2009 : 19:57:08 »

Kakšna večja sprememba v njegovem življenju mogoče?

Točno na to sem zdaj pomislila. Namreč poleti sem čuvala psičko, ki je drugače pravi pasji hudiček. Roll Eyes Pri meni pa je bila pravi angelček, ves čas je spala, nič uničevanja predmetov, pojedla tudi cezarčka(doma je samo paštetko, pa kakšno hrenovkico, mogoče Lips Sealed). Ko sem jo hotela peljati ven na sprehod, me je samo pogledala kakor "kaj pa teb ni jasn" Roll Eyes. Na koncu sem jo mogla odnesti ven in se to je potem bilo samo lulanje na hitro in takoj nazaj v hišo, pa v postlo. Shocked
Po vrnitvi k lastnikom, pa je bilo takoj vse spet po starem, pasja puščica. Cheesy
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #3 : sreda, 30.09.2009 : 07:54:02 »

Večja sprememba zanj je to, da je mraz in ga zebe, je namreč pudljast! Roll Eyes
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Pasje zimsko spanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines