mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:35:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Donacije, licitacije ...
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Donacije, licitacije ...  (Prebrano 15148 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 05.10.2008 : 22:30:17 »

Nic se ne da narest drugega (s.p. je gospodarska druzba, torej taka, ki je namenjena sluzenju denarja), kot se posluzevat sistemov, ki so ze uteceni pri licitacijah. Davkarija ne raziskuje, od kod si dobil denar in kam si ga dal oz. za koga ali kako pomembne zadeve si ga porabil.

Tole sicer ni javna tema, oz. je za ogled potrebna prijava na mojpes.netu (ne placilo paketa), lahko pa pride do nje vsak, ki zeli. Prav tako do licitacijskih arhivskih tem, kjer se menite, kako bo kdo poslal denar, kam, kdaj in podobno. Tudi za ogled tistih tem je potrebna prijava. Iz istega razloga, kot je bilo tole umaknjeno z direktnih oci javnosti.
Ne gre za nikakrsno skrivanje nepravilnosti, temvec samo umik pred ... Ne bi bilo prvic.

Upam, da se razumemo.
Sicer je pa res najbolje, da vprasate Polono, kaksen nacin ji najbolj ustreza. Uradno ali neuradno napisano bo se vedno ostal samo transakcijski racun za vsa placila. Upam, da je tudi to jasno, zakaj tako.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 06.10.2008 : 06:15:37 »

Društva na srečo davka na donacije ne plačujemo.Zaenkrat. Huh
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #17 : ponedeljek, 06.10.2008 : 08:03:49 »

Društva na srečo davka na donacije ne plačujemo.Zaenkrat. Huh


Društva so neprofitna, s.p. pa ne more biti, ker mu nujno mora ostati nekaj dobička, da preživi sebe (nima plače).
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #18 : ponedeljek, 06.10.2008 : 08:48:05 »

O tem sem jaz razmišljala že velikokrat, ampak prav zaradi zgoraj navedenih razlogov nisem želela odpreti teme.

Naj se vsak posvetuje s Polono sam. Konec konec nihče od nas ne želi, da ji pride kak organ za vrat.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #19 : ponedeljek, 06.10.2008 : 15:53:31 »

društva od nepridobitnih dejavnosti (donacije, prostovoljni prispevki, članarine) ne plačujemo davkov. od pridobitnih dejavnosti (spoznorstva, prodaja izdelkov) pa je dobiček hudo obdavčen. enako kot za firme. treba je vodit ločeno računovodstvo.

dzzž lj je za leto 2007 plačalo nekih 700 eur davka od dobička. letos pa imamo akontacije vsak mesec. to je od lani naprej zelo strogo določeno z nekim pravilnikom, tko da tudi društvom odsvetujem, če kaj rpodajate, da tule pišete, kako nič davka ne plačate. ker zna bit, da ste v prekršku.  Smiley
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #20 : ponedeljek, 06.10.2008 : 18:03:05 »

Kaj pa ta denar, ki se zbira prek Repka za horjulčke? Ta potem ni obdavčen al ga obdavčijo potem na relaciji Repek-Horjul?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #21 : ponedeljek, 06.10.2008 : 19:46:17 »

Repek je društvo in mu od prispevkov in donacij ni potrebno plačevati davkov. Horjul mora od prejemka s strani Repka plačati davek. Tako je to Wink.
Tudi od donacij je treba plačati. Razen donacij za elementarne zadeve. Čeprav je smešno, da je donacija, v primeru da jo da pravna oseba - le tej zmanjšuje davčno osnovo.

No tako en malo računovodstva.
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #22 : sreda, 10.02.2010 : 09:44:32 »

Kmalu bodo vrtnarske licitacije. Večino semen imam že pripravljenih/zbranih, nekaj jih od donatorjev dobim še v prihodnjih dneh (upam).
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 11.02.2010 : 15:55:11 »

marjeta888, ti kar takole javljam, da ne pisem maila, kaj sem Grin se odlocila glede teh licitacij. Prosim poglej na KLIK.
Hvala za razumevanje.
Logiran

Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Donacije, licitacije ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines