mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 05:40:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje mimo
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lulanje mimo  (Prebrano 5560 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Allyssa
novinec
*
Sporočil: 2


« : torek, 07.10.2008 : 08:46:06 »

Lep pozdrav!

Imam 3 mesece staro yorkico. Za lulanje imava nepremočljive podloge, kamor seveda pridno lula, ko je sama doma in zaprta v manjši sobi.
Kadar smo doma pa lula tako,...kakor se ji zazdi,..včasih na podlogo, včasih popolnoma mimo, sredi hodnika,..
Vedno ko se polula mimo, mora povohat lužo in jo okregam, ko se polula na podlogo jo pohvalim. Problem pa nastopi kadar se s prvimi tacami postavi na podlogo, lula pa mimo. Ne vem kaj naj storim v tem primeru, ker me je strah, da če jo okregam, bo dojela da je podloga fuj, pohvaliti je pa tudi ne morem, ker konec koncev ni naredila prav. Se pa to dogaja večkrat, skoraj vsak dan (vsaj 1x).

Hvala za odgovore.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : torek, 07.10.2008 : 08:57:55 »

Ignoriraj in jo pohvali samo takrat ko naredi pravilno. Pa ne tiši ji nosa v lužice, ker nima to nobenega učinka, kregaj jo samo ko jo dobiš da lula drugje kot bi morala.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2 : torek, 07.10.2008 : 14:29:56 »

Poleg že povedanega, nastavi še kakšno plenično podlogo na mesta, kjer lula mimo (hodnik itd.). Nikar pa je ne kregaj in ji ne tišči smrčka v urin. Dosegla boš samo, da se te bo bala in nič drugega.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #3 : torek, 07.10.2008 : 16:54:54 »

eh Allyssa, sej vama kar dobro gre. Ko smo mi dobili prvega kuža, ne vem, a samo nisem vedla a res tega ni bilo (11 let nazaj), skratka smo brisali za njim (pa smo ga redno in pogosto peljali na sprehod) par mesecev, tko da sem bla že čist scagana, češ "a tkole zgleda psa imet" - no potem je pa kar cufpuf prerasel to reč in ni bilo nobenih problemov z lužicami več. Pri Piki, ki je naš drugi kuža,  je bilo že bolje - pa niti ne vem, zakaj pravzaprav: ravno tko nismo uporabljali tehle podlog, ravno tko smo jo (no in jo še) redno peljemo ven, na začetku je bilo par lužic, res prav nič hudga, zdaj smo pa fertik s tem (stara je pa 5 mescev)
Logiran
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #4 : petek, 10.10.2008 : 21:02:45 »

Allyssa :smo se s to težavo mučili cele dva tedna in dosegli svoj in Aišin cilj.Postavili smo plenično podlogo pred balkonska vrata in na balkon.Ko je prevohala in stopila na pleničko in se podelala smo jo zellllllllllooooo pohvalili in dali za nagrado sirčka,ko pa je zgrešila pa smo ji rekli fuuuuuuj grda punca.Sedaj zalaja ali nakaže da gre nekaj naredit da dobi sirčka,če pa jo nihče ne opazi začne lajati na pleničko,kot češ poglej kaj sem naredila in steče pred hladilnik,ker ve da bo dobila sirrrrrrrr joštttt Grin Samo z vztrajnostjo  Wink
Logiran
Allyssa
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #5 : torek, 14.10.2008 : 19:41:32 »

Hvala za odgovore.  Smiley

Ubistvu imamo doma še dve mešanke in obe smo brez podlog odvadili lulanja v hiši. Je pa res, da sta večinoma v spodnjem nadstropju in sta lajali pred vrati, če sta hoteli ven.
Luna je pa sedaj v mojem stanovanju v zgornjem nadstropju in nima varjante lajat pred vhodom, zato podloge. Plus tega da ne sme hodit po stopnicah in imam postavljene "barikade"  Roll Eyes

Sva pa rešile problem čisto po naklučju. Ko sem pomivala tla je podloga pristala na hodniku in tam tudi ostala. Od takrat še nisem brisala lužic Smiley Uspe ji tudi naciljati podlogo in to ne le s sprednjimi tačkami.  Cool

LP
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje mimo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines