mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:04:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: vsem skupaj
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: vsem skupaj  (Prebrano 8954 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #30 : petek, 10.10.2008 : 09:03:15 »

cink, tudi mi2 z možem sva v službi in imamo 2 horjulski pasji dami, to nikoli ni bila težava.
Težava je, pa tega ne zastopiš, da Polona nima časa pisat romane po mejlu, pač pa domneva, da če je objavljena njena telefonska številka nekdo, ki si res želi psa, naredi ta korak in jo v času uradnih ur pokliče. In zamera brigites je nepotrebna in odraža samo njen karakter, ki ni ravno potrpežljiv in strpen.

To da ste videli kužke samo tiste, ki so bili spuščeni, težko verjamem, saj je v pesjakih ponavadi več kot pol pesjanov, ki so v zavetišču in ti pesjaki so omreženi, ne pa samice brez okna. Tako da vse pse lahko vidite. Ne vem naju z možem je usoda prignala na Horjul in je prva psica šla z nama povsem nenačrtovano. Tja sva namreč prinesla le hrano in opremo, ki nam je ostala za poginulo psičko. Sva se najavila, dogovorila za ogled in tam našla prvo Horjulčanko Smiley
Ne verjamem v zgodbe o strašni Poloni, ker je kljub temu, da je nismo poznali, nikoli nisem videla strašne, nikoli slišala, da je koga kam poslala - videla pa sem jo utrujeno, jezno, veselo, sproščeno ... in ko je v nedeljo dopoldne že 16tič v pol ure zvonil telefon, sem jo razumela, zakaj reče, da ljudje nimajo občutka. Ker da se namesto živ žava spomniš, da bi šel malo v Horjul kužke gledat in pričakuješ, da bodo rekli - ja, seveda ... eh ...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #31 : petek, 10.10.2008 : 09:06:26 »

Mah, ta cela tema ne spada sem, v ta podforum. Če je avtorica hotela s to njeno temo trkati na srce nevemkomu, bi lahko temo odprla kjerkoli. In ne ravno v tem podforumu. In ne vem zakaj nas s tvojim pisanjem sploh nadleguješ ? Sploh ne vem, kaj si hotela povedati, res. Si morala odpreti nekomu srce, pa si ga tukaj, pred nami ? Sam še vedno ne morem izločiti tvojega namena /bistva iz tvojega pisanja.

Si napisala, da odženemo ogromno potencialnih posvojiteljev...a ti poznaš pomen besede "potencialni" ? Saj si si sama odgovorila, sam ne vem če sploh sama veš, kaj si hotela napisati.  Smiley No, vsaj jaz ne vem...tako da, res ti predlagam veliko več strpnosti za take stvari, tudi ko tukaj pišeš, več razmišljanja, uporabljanja možganov in boljšo izbiro besed, predvsem pa kot sem že povedala STRPNOSTI IN LEPEGA OBNAŠANJA, tako na forumu, kot v vsakdanjem življenju.  Smiley

cink, oddaja psov je zate podobna prodaji predmetov zato, ker celo najdeš v tem dve stični točki - se pravi stranke ? Dej ga nehaj lomit, no  Wink
Logiran
cink
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #32 : petek, 10.10.2008 : 09:12:06 »

cink, tudi mi2 z možem sva v službi in imamo 2 horjulski pasji dami, to nikoli ni bila težava.
Težava je, pa tega ne zastopiš, da Polona nima časa pisat romane po mejlu, pač pa domneva, da če je objavljena njena telefonska številka nekdo, ki si res želi psa, naredi ta korak in jo v času uradnih ur pokliče. In zamera brigites je nepotrebna in odraža samo njen karakter, ki ni ravno potrpežljiv in strpen.

To da ste videli kužke samo tiste, ki so bili spuščeni, težko verjamem, saj je v pesjakih ponavadi več kot pol pesjanov, ki so v zavetišču in ti pesjaki so omreženi, ne pa samice brez okna. Tako da vse pse lahko vidite. Ne vem naju z možem je usoda prignala na Horjul in je prva psica šla z nama povsem nenačrtovano. Tja sva namreč prinesla le hrano in opremo, ki nam je ostala za poginulo psičko. Sva se najavila, dogovorila za ogled in tam našla prvo Horjulčanko Smiley
Ne verjamem v zgodbe o strašni Poloni, ker je kljub temu, da je nismo poznali, nikoli nisem videla strašne, nikoli slišala, da je koga kam poslala - videla pa sem jo utrujeno, jezno, veselo, sproščeno ... in ko je v nedeljo dopoldne že 16tič v pol ure zvonil telefon, sem jo razumela, zakaj reče, da ljudje nimajo občutka. Ker da se namesto živ žava spomniš, da bi šel malo v Horjul kužke gledat in pričakuješ, da bodo rekli - ja, seveda ... eh ...

Ne vem če si prebrala kaj sem napisal: po telefonu znotraj uradnih ur sem se dogovoril za točno uro obiska, ob točno tej uri smo prišli pred zavetišč, pse smo si lahko ogledali tako, da smo stali zunaj zamreženega dvorišča. Ja lahko smo videli tudi nekaj psov v pesjakih z razdalje ene 20m (?). Zdej pa verjemi ali pa ne.   
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #33 : petek, 10.10.2008 : 09:13:52 »

Cink sama imam stranke tako pri svoji službi in to zelo direktno obravnavo in tudi "stranke"pri iskanju doma mucam.

In ti povem nekaj:Moje stranke so vseh vrst,obnašanj,starosti,izobrazbe in se pri sklepanju posla nobena nikoli ne obnaša tako nemogoče kot se obnaša včasih kakšen potencialni posvojitelj.

Ja,se strinjam, cilj vsega tukajšnjega početja je iskanje doma brezdomni živali,vendar nikakor ne za vsako ceno,vsakemu ki mimo pride.
Sem bila sama prostovoljka v nekem drugačnem zavetišču,kot je horjulsko in ti povem,da ni bolj groznega,ko vidiš kakšni ljudje odidejo od tam z živaljo v naročju.Nobenih vprašanj,nič.Prideš,vzameš,plačaš,greš.
ja,je mogoče,da tudi od tam posvojene živali dobijo dober dom.Vendar ne more biti to loterija,.
Ti povem,da ne.Pa ni treba biti horjulski posvečenec,le čisto normalen človek z malo občutka in empatije do živali.

Tudi sama v zvezi s posvojitvami ne odgovarjam na maile in ne na sms-se.Mi pošljejo roman od maila,jim odgovorim,da me za več informacij pokličejo in ponavadi niti pokličejo ne.Škoda mojega časa.
Logiran
cink
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #34 : petek, 10.10.2008 : 09:15:17 »

A pol tebe stranke kličejo tudi ob 2-eh ponoči npr. in si jim na voljo? Dvomim. Razen, če si kakšen žigolo npr., haha.

Eh na žalost nisem žigolo Smiley. Me pa kličejo tudi izven uradnih ur.  
Logiran
cink
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #35 : petek, 10.10.2008 : 09:17:55 »

Branka, STRPNOSTI in Lepega obnašanja bi si kdo želel tudi od tebe, tvoj post to ni...
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #36 : petek, 10.10.2008 : 09:20:45 »

Mene tudi,ampak nikoli ob tako nemogočih urah in dnevih in tolikokrat kot pot.posvojitelji.

Se je zgodilo,da me je eden med vožnjo od Sl.bistrice do Mb(se pravi 10 minut) poklical 12x(dvanajstkrat),ker se mu nisem mogla oglasiti.Tako,kot da zahteva,da se mu moram oglasiti,ker pač oddajam mačke.In misliš,da bi takemu človeku dala muco v posvojitev?
NE,četudi bi vse ostalo štimalo.Meni tak človek ni normalen,nenormalnemu pa ne dam živali.
V mojem poslu me še noben ni klical na tak način,četudi je imel totalko na cesti.
Logiran
cink
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #37 : petek, 10.10.2008 : 09:26:16 »

No počasi me boste pa prepričale, da je pri iskanju živali ogromno čudakov (sam pač tega nisem nikoli počel)...Še vedno mi je pa žal, če zaradi odnosa ljudi v zavetišču (ki je pa očitno pogojeno z mnogimi slabimi predhodnimi izkušnjami, nič ne rečem...)  kakšna žival ne pride do povsem normalnega doma. Collateral damage očitno...
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #38 : petek, 10.10.2008 : 09:30:56 »

Nimam doma zavetišča, imam pa vzrejo, psov ne oddajam, ampak prodajam, pa vseeno komentar. Nekdo vmes je omenil to, tudi jaz raje ne dam mladiča iz rok, kot da bi ga dala nekomu, ki ni zanj idealen, pa denar gor ali dol, v tem primeru denar le ni sveta vladar - ker živali so živa bitja in ne stvar, ne prodajam pohištva za katerega mi je čisto vseeno če ga bodoči lastnik še isti večer odpelje na smetišče ali pa ga ima doma še 20 let.

In ja, pri zavetišču je to še toliko bolj pomembno, ker v slovenskem preljubem okolju vsi mislijo, da če pa vzamejo psa iz zavetišča, pa so zdaj neki svetniki in so opravili dobro delo, ki zadostuje do konca njihovega življenja. Pri tem pa pozabljajo na vso odgovornost, ki temu sledi, žal velikokrat in groza me je tega, da v nekaterih slovenskih zavetiščih oddajajo brez pogodb, brez zahteve po sterilizaciji in kastraciji, brez vsaj 5 minutnega razgovora z novimi lastniki, kot da je zavetišče neke vrste tržnica ali kaj?

Pa še nekaj o komunikaciji, ta je v Sloveniji na splošno na psu. Samo nekaj časa nazaj sem imela informacijski telefon za mariborsko pasjo razstavo...pa ljudje te kličejo v nedeljo ob 10h zvečer pa pričakujejo, da jim boš na voljo za vsa vprašanja. In če ne dvigneš takoj, ker imaš recimo v službi sestanek..kličejo enih 15x, dokler pol recimo ne prideš po telefona in pol te nap*** kaj si ti misliš, da ne dvigneš telefona... Mislim ljudje, ki pišete takšne poste kot začetnica te teme, bom samo napisala naslednje - get a life!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #39 : petek, 10.10.2008 : 09:43:40 »

Branka, STRPNOSTI in Lepega obnašanja bi si kdo želel tudi od tebe, tvoj post to ni...

No, pa mi povejte, kje nisem bila strpna  Smiley ah, oziroma ne rabite  Wink brez veze smetiti po temi...

Pa kaj sta vidva z brigitos kaj v žlahti, da jo tako zagovarjaš / te ?  Smiley
Logiran
cink
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #40 : petek, 10.10.2008 : 09:53:49 »

No, pa mi povejte, kje nisem bila strpna  Smiley ah, oziroma ne rabite  Wink brez veze smetiti po temi...

Pa kaj sta vidva z brigitos kaj v žlahti, da jo tako zagovarjaš / te ?  Smiley

A) preberi si še enkrat prvi odstavek svojega posta

B) ne da bi vedel

C) Čemu je tale forum sploh namenjen? Ah in iiiiiijem ali čemu? V kolikor se ne želi da v forum pišejo tudi drugi, se forum enostavno zaklene. Tako bi lahko na forum pisali samo tisti, ki v Horjulu delajo in bi lahko tukaj podajali informacije o psih (v kolikor bi želeli). "Smetenja " po forumu tako ne bi bilo (le predlog).
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #41 : petek, 10.10.2008 : 10:23:32 »

Tale forum je namenjen horjulskim živalim. Ni namenjen niti aaaaahhh in iiijjjem, niti kritiziranju zavetišča. Itak je ena taka tema že odprta, naj se piše tja. Sploh pa, miljonkrat sem že sama napisala, pa še kar precej drugih, namreč ko odpreš tako temo tudi ti sam-a škoduješ živalim, ker s tem odvrneš marskikaterega potencialnega posvojitelja. Brigitas je tole zakuhala, ne zna pa "odkuhat", samo svojo sveto jezo in užaljenost je morala povedat svetu. Sedaj, ko je dobila odgovore od ljudi, ki niso popolnoma nič povezani z dotičnim zavetiščem v smislu, da tudi ostali ljudje ne odgovarjajo na mail-e, je pa tišina.
Bedarija popolna!!! Naj si vsak sam ustvari mnenje o vodji zavetišča, naj pokliče, se pogovori in upošteva bonton. Polona pač ni stroj in lahko se dejansko kdaj upošteva, da tudi ona nima vedno dobrih dnevov in da je že zelo utrujena.
Samo še tole v info, mi smo našo psico dobili v nedeljo zjutraj.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #42 : petek, 10.10.2008 : 11:19:07 »

Citat
Sem bila sama prostovoljka v nekem drugačnem zavetišču,kot je horjulsko in ti povem,da ni bolj groznega,ko vidiš kakšni ljudje odidejo od tam z živaljo v naročju.Nobenih vprašanj,nič.Prideš,vzameš,plačaš,greš.
ja,je mogoče,da tudi od tam posvojene živali dobijo dober dom.Vendar ne more biti to loterija,.

in nekateri,ki so vzeli psa iz tistega zavetišča, so ga celo prodali naprej. ja najdeš vse mogoče ljudi, ki se igrajo z življenji živali.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #43 : petek, 10.10.2008 : 11:22:20 »

A) preberi si še enkrat prvi odstavek svojega posta


Ja, sem si, in ? Še vedno nevem, kje sem bila nestrpna, sicer pa, saj splon ni važno. Še vedno pa trdim, da je prišla brigitas prišla sem z nečistimi nameni, in mi je prav žal, da (kakor zgleda) nima nobenega doma, komur bi se lahko izpovedala, pa je prišla sem. Zlivat svoj gnev in jezo na nekoga, ki ni prav nič kriv. Meni bi bilo na njenem mestu tako nerodno...

LP
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #44 : petek, 10.10.2008 : 11:23:36 »

Se opravičujem, dvakrat sem napisala "prišla sem". Se pa ne grem več tega...
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: vsem skupaj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines