mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:24:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: YORKSHIRSKI TERIER
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKSHIRSKI TERIER  (Prebrano 22470 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #75 : sreda, 15.10.2008 : 09:17:45 »

Tudi jaz živim z yorkiji že skoraj celo življenje. So krasni psi, ampak zahtevni tako za nego kot za vzgojo. Če nisi zelo dosleden, lahko hitro postanejo mali terminatorji. Na žalost so vse majhne pasme na slabem glasu ravno zaradi lastnikov, ki delajo to napako, da jim vse dovolijo. Takega psa je potem jasno nemogoče prenašat - to polagam na srce bodočim posvojiteljem tegale srčka, pa kdorkoli že bodo. Iz zapisov je razvidno, da je lepo vzgojen - ne torej tega pokvarit.

Rada imam vse živali, ampak vseh pač človek ne more imeti doma. Pri meni se nekako vedno znajdejo bolj miniaturne variante psa (tudi horjulčica Cockta je bolj med majhnimi), yorkiji pa ostajajo moja velika ljubezen in upam, da bom vedno lahko imela kakšnega na kavču.
Aja, Swarovski ovratnic pa nimamo... pa čeprav so mi všeč. Tongue

Upam, da kandidati za posvojitelje berejo tudi tale forum in se bodo iz njega kaj naučili.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
missy05
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #76 : sreda, 15.10.2008 : 09:58:02 »

tudi sama imam yorkije že kar veliko let. v to pasmo sem se zagledala že v najstniških letih ...

doma imam 5 let staro yorkico, ki je pravi posebnež. ni tipičen predstavnik te pasme, saj zunaj ne laja na vsakega psa ali človeka, v bistvu je celo preveč nezaupljiva, saj se izogne vsakemu nasproti hodečemu. je zelo nežno bitje, vendar zna pa biti pravi terierček, ko želi kaj doseči - npr. splezati v naročje, spati na postelji, kavču, fotelju .. ni potrebno napisati, da ima svojo košaro samo za okras oz. za skrivanje hrane za slabe čase!! zahteva veliko ljubezni, daje mi pa je še veliko več. popestri mi vsak dan in uspe ji, da me vedno spravi v dobro voljo. ja, to je res pravi kužek zame!!!!

prav zato že dolgo razmišljam o posvojitvi kakšnega majhnega psa (velik zaradi njenega strahu ne pride v poštev). in v letošnjem letu sem na strani horjula zasledila že tri yorkije za posvojitev. nikoli nisem klicala, ker sem vedela, da bo prevelik naval ...
zato pa bom še naprej raje pomagala zavetiščam s kakšno donacijo, sprehodi, s posvojitvijo na daljavo ...

yorkecu želim veliko sreče v novem domu ...




Logiran
k.tinkara
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #77 : sreda, 15.10.2008 : 13:34:39 »


A je tole letelo name, Tinka Shocked Res da imam rada terierčke in petke 10-13cm, samo...


Ne ne Yo, tole pa ni letelo niti mimo tebe (te predobro poznam - s petkam in brez Tongue)

Letelo je na tiste, ki žal ne znajo uživat življenja v pasji družbi... znajo pa v pasji družbi uživat ure in ure v lokalu, namesto, da bi se z njimi igrali v supergah in "umazani" trenirki sredi travnika...
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #78 : sreda, 15.10.2008 : 17:39:13 »

Malo smo pospešili, da ne bo še kakšnega potresa. Yorki je v novem domu.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: YORKSHIRSKI TERIER
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines