mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:32:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: YORKSHIRSKI TERIER
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKSHIRSKI TERIER  (Prebrano 22464 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
k.tinkara
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #60 : torek, 14.10.2008 : 19:35:39 »

Luštkan Yorki. Ampak še vedno terrierček, pa če je še tako priden, za v izložbo vseeno ni. Če bi ga imel kdo za v izložbo je verjetno ceneje kupiti si plišastega, pa še swarovski bi se dal tak naštimat, da bi se vidli. Smiley

Yorki, jaz ti želim lastnika, ki bo razumel tvoje terrierske potrebe in ti bil na voljo, da jih vsaj malo zadovoljiš in ne lastnika, ki hodi na piknike v 10cm petkah...

Ja, kaja, res nebi bilo slabo, da bi moral posvojitelj (vsaj pri tistih psih, ki je zanje res tako zelo veliko zanimanje) odštet kak EURček, ki bi pomagal preživet onim, za katere zanimanja ni.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #61 : torek, 14.10.2008 : 19:49:35 »

Po moje je fora v tem, da se kmeta, kot sta npr. Uhi in Flip, sploh ne bi zavedala vrednosti Swarovskega, če bi ga dobila za svoj vrat.
Takšne ponudbe in komentarji so še najbolj podobni načinu razmišljanja 11- ali 12-letnih deklic... (no, ne vseh, da ne bom krivična).
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #62 : torek, 14.10.2008 : 20:13:36 »

Tema je namenjena yorkiju. In preden se razvije v vse mogoce debate o kristalckih, stiklih in temu zakaj bi nekateri radi yorkija in ne recimo Flipa, bi bilo dobro upostevati komu je torej tema namenjena.

Se enkrat - vse osnovne info so na zacetku teme. Kdaj se bo odlocalo o posvojitelju, je tudi napisano in vsi, ki ste za psa ze klicali na navedeno stevliko, vam je bilo slednje tudi verjetno razlozeno. Prav tako je napisano, da je v zavetiscu Horjul kar nekaj drugih psov poleg yorkija - dajte si torej pogledat tudi ostale (ce zelite).

In dajte se drzat teme, ki ni namenjena recem o katerih se trenutno menite tukaj not.

Lp, Maja
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #63 : torek, 14.10.2008 : 20:29:19 »

Tema je itak šla kar nekam in se bo verjetno rezala, kar je edino prav, tako da si bom privoščila še en medklic, preden bomo zbrisane  Tongue

Yorki, jaz ti želim lastnika, ki bo razumel tvoje terrierske potrebe in ti bil na voljo, da jih vsaj malo zadovoljiš in ne lastnika, ki hodi na piknike v 10cm petkah...

A je tole letelo name, Tinka  Shocked Res da imam rada terierčke in petke 10-13cm, samo...

Hec, majo pri Tinki doma enega takega gavnarja  Grin ki se mu predobro godi, hehe

Ja, namesto Swarovskih bi verjetno veliko živali rabilo pomoč....
Logiran
bela.orhideja
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #64 : torek, 14.10.2008 : 20:33:25 »

Ohja...najprej sem mislila, bolje biti tiho in iti naprej, sploh ne odgovarjati na to temo več. Resnično drži ja  " Pes je Človekov najboljši prijatelj, in takšno brezpogojno ljubezen" , kot ti nudi on, jo redko kdaj dobiš od ljudi. Po dolgem času sem se javila na forum, ker mi je pač kuža všeč, in ne vem v čem je probkem, če mi je kuža všeč, in sem si ga želela posvojiti kljub temu, da imam doma psičko, kot sem že v zaetnih postih napisala, ki je stara 6 let, in sem bila pripravljena posvojiti psa, ki nima rodovnika etc, ne vem zakaj bi morala izbrati kakšnega drugega kužka, če mi je ta, ki je oddan všeč, iz kateregakoli zavetišča? Sploh ne vem zakaj? Pravzaprav sem ga dolga leta nazaj želela in smo ga šli iskati v zavetišče Zonzani, kuža je bil večje pasme, in je bil pri nas dolga leta, ja ostal je pri nas, vse do njegovega zadnjega dne. Vem, da imajo ljudje pse velikih pasem tudi v blokih, in prav lepo skrbijo zanje. Kar se tiče mojega navdušenja nad ovratnico, se mi zdi smešno, res smešno, ker moja psička je bila pri bivšem lastniku, na tekmovanjih etc...jaz je nikoli nisem vozila, imam razloge za to, ki ne sodijo v tole temo sploh ne več, želela sem povedati, da ji ni hudega pri meni, da mi velikokrat krajša ure, in, da ima čisto navaden povodec, ampak, ko sem ga zagledala, na sliki, sem pomislila, poglej, ti tega nikoli nisi iskala, niti kupila, mogoče pa, bi ji nadela kaj takšnega, čeprav dvomim, da se bi sama ovratnica videla, ker je dolgodlaka, vendar kljub vsemu, mi je pač padlo v oči. In, mislim, da zaradi tega, ker sem pokazala navdušenje in za kužkom in ovratnico ter povodcem nisem slaba lastnica, ampak ponosna lastnica, psa, ki je ob meni. Obenem pa sem se zamislila, zakaj ? ....ne smem pokazati navdušenja nad nečim, ki mi je všeč, nečesa, ki si želim, saj to sem v bistvu jaz moj jaz. Sedaj pa imate dve možnosti, prva, brisanje posta, druga, replike...pa lep večer vsem...
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #65 : torek, 14.10.2008 : 20:37:08 »

Yo,

si spregledala prejsni post?


Se enkrat (velja za vse):
*Pravila objavljanja
- teme so namenjene posamezni zivali, ki se oddaja oz. isce nov dom in ne drugim razpravam,
- opis tem/podforumov, ki so namenjene drugim razpravam, najdete spodaj,
- sporocila, ki glede na vsebino ne spadajo v doloceno temo, so lahko izbrisana ali prestavljena v primernejso temo.


vzeto iz Zavetišče Horjul - Pravila - KLIK .Priporocam cimprejsnje branje.

In cetudi bodo sporocila, ki ne spadajo sem, izbrisana, se ne pomeni da lahko galamite naprej. Dost je blo.

Lp, Maja
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #66 : torek, 14.10.2008 : 21:04:37 »

Tokrat ne bomo nič rezali. Tema bo ostala, pa še celo jaz imam nekaj za povedat. Vsi, ki kličete... enkrat, dvakrat, trikrat... in bi ga radi imeli za v pesjak  Shocked, za otroka  Shocked, ker je otroku všeč  Shocked, ker je yorki  Roll Eyes, ker.... ga ne boste dobili, pa je zadeva zaključena, še preden se je dobro začela. Tale pes išče dom, v katerem živijo med drugim psihično uravnovešeni ljudje. Ki ne rabijo desetkrat klicat ali se kako drugače kazat, da dokažejo, kako so oni eni in edini, ki ga lahko in smejo in pravzaprav MORAJO dobiti. Tu in tam se mi ta fenomen zgodi celo pri navadnem mešancu, pa ga kak od zgoraj opisanih prav tako ne dobi.
A se še niste naveličali? A res ne veste, da ga na tak način ne boste dobili? A je težko biti normalen in poklicati, ker želite posvojiti psa? In se obnašat normalno in ne razlagat, kako ste sploh in oh ponosni in najboljši in kaj jaz vem kakšni še vse lastniki in kako ste imeli dolga leta ne vem koga, pa pred tem še ne vem koga 18 let, pa še prej je imela teta ne vem koga in je bilo ne vem kaj, pa otrok se joče, pa še stricu je všeč, pa saj smo že gledali kdaj koga, ampak noben ni bil prav tak kot tale, pa lalalalalalalalalalalalala.... blablablablabla....
Imam kakšno večjo težavo v življenju kot oddat Yorkija pravemu. Imam menda tudi kakšno pametnejše delo kot izpade imet v temah, ki temu niso namenjene in bom morala Gargamelco poslušat, kako nej bom tiho že enkrat. Imam za razmišljat, kako zagotovit 100€ na dan za oskrbo naših mačk, na primer. A je prav? Rajši to delam, kot pišem tule in se dajem v zobe in ustvarjam famo o tem, kako sem zoprna, pa nerazumevajoča, pa nesposobna prijaznega osveščanja, pa kako oddajam Horjulčke samo snobom, pa blablablablabla... lalalalalalalalalalala.... Zato sem prav vesela, da se oglasi še kdo, ki se mu zdi nekaj narobe, ko se folk usuje kot muhe na drek na zastonj psa, ki izgleda, kot pač izgleda. Mogoče bo pa kdaj kaj drugače, če se jih bo oglašalo več, ki razumejo.
Imejte se fajn še naprej. Tema bo zaklenjena šele takrat, ko bo pes v novem domu.
Logiran

oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #67 : torek, 14.10.2008 : 21:10:59 »

Smetka, a veš kva - ti si carica - jst sem pa živ dokaz, da nisi ama baš nič od tega, kar fama med nekaterimi osebki pravi o tebi.
Jorkec - tebi se pa mora pru trapast zdet, kašn počnejo eni dvonožci zarad tebe, a je tko. A veš kva nared - eno nogco dvign (eno tazdanjo nogco) pa se .... Tongue  na takele. Srečno - pa polupčkej Smetko, ker te bo taužentposto dala v taprave roke. Amen. Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #68 : torek, 14.10.2008 : 21:20:23 »

O, Smetka, pozdravljena! A veš, kako smo te pogrešali!
Logiran
bela.orhideja
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #69 : torek, 14.10.2008 : 21:22:24 »

Vso srečo kužku, k pravemu lastniku, ali družini, le to bom še dodala pa lep pozdrav vsem...
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #70 : torek, 14.10.2008 : 23:44:31 »

Eh, itak je brezveze, samo resno me je to zanimalo. Zakaj ravno ta yorki? Kako veste vsi mozni klicatelji kaksen je, a se bo ujel z psom ali macko, ki ga imate ze doma? Ali se bo ujel z otrokom? Kaj je pac na NJEMU tako posebnega? In recimo na Heli ni?
Niti slucajno ne oddajam psov, spostujem Polono, da ima zivce prenasat vse mozne klicoce, me pa vseeno vsakic zacudi, da se samo pri dolocenih psih, pri doloceni pasmi nabere nevem koliko strani pisanja, pri enmu drugemu pa mogoce ena.
"Psi imajo radi svoje prijatelje, a grizejo sovražnike. Za razliko od njih, so ljudje nesposobni za iskreno ljubezen in neprestano mešajo ljubezen in sovraštvo."
Sigmund Freud

Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #71 : sreda, 15.10.2008 : 07:43:51 »

Še dobro da tale Yorki (pa še kak drug pes) ne bere tega foruma...  Grin
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #72 : sreda, 15.10.2008 : 08:02:24 »

Uf, na trenutke se počutim kot kriminalc, ker imam posvojenega yorkija. No pa nima veze, moj Lux je pač prišel k meni (brez večkratnih klicanj, teženj, razlag in monologov na forumih) in ostal. Ni mi žal, še 10x bi ga posvojila. Živim s to pasmo že celo življenje in očitno bom še naprej. Res pa je da sploh nisem imela namena posvojiti yorkija, imela sem sicer namen v bližnji prihodnosti  posvojiti enega psa pa se je pač zgodil Lux.

Mojadva sicer nista tako fensi in ne nosita swarovski kamenčkov, bi pa v zvezi s tem opozorila na tisto ovratnico, ki ima prišite neke palčke. S tem boš psu samo trgala in pulila dlako, ker se mu bo vse zatikalo.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #73 : sreda, 15.10.2008 : 08:09:59 »

Smetka vse kar lahko napišem je kapo dol, očitno imaš res živce iz prvovrstenag jekla. Za psa se pokliče enkrat, se morda zmeni za obisk, ne pa non stop klicari. Morda bi ti moral mobilni operater dati neko ogromno donacijo, ker služijo na veliko zaradi klicev k tebi Wink (malo se šalim - brez zamere).

Sosed ima takega jokyja, so simpatični psički, ampak občasno zna biti prav težek. Z mojo se razumeta, ko ima slabe dneve, jo pa rajši malo bolj okrog peljem.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #74 : sreda, 15.10.2008 : 09:11:40 »

Uf, na trenutke se počutim kot kriminalc, ker imam posvojenega yorkija. No pa nima veze, moj Lux je pač prišel k meni (brez večkratnih klicanj, teženj, razlag in monologov na forumih) in ostal. Ni mi žal, še 10x bi ga posvojila. Živim s to pasmo že celo življenje in očitno bom še naprej. Res pa je da sploh nisem imela namena posvojiti yorkija, imela sem sicer namen v bližnji prihodnosti posvojiti enega psa pa se je pač zgodil Lux.

Mojadva sicer nista tako fensi in ne nosita swarovski kamenčkov, bi pa v zvezi s tem opozorila na tisto ovratnico, ki ima prišite neke palčke. S tem boš psu samo trgala in pulila dlako, ker se mu bo vse zatikalo.

Tudi jaz sem se počutila kot kriminalc, in to samo zato, ker so mi všeč tisti kristalčki.... kr neki.
Sasenka, tebi pa hvala za zadnji stavek - sama tudi pomislila nisem, da bodo tiste palčke trgale dlako. Tako da našim fantom taka ovratnica ne pride v poštev.

Sicer pa, kaj ni pisalo že par strani nazaj, da je ta pes že oddan?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: YORKSHIRSKI TERIER
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines