mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:21:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Petarda
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarda  (Prebrano 22915 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #45 : sobota, 01.11.2008 : 09:20:27 »

Sej ne sme bit frej, to je krsenje zakona ali pa pravilnika (ne sme bit frej na javni povrsini, ne sme bit frej, ker mecejo iz avionov lisickam priboljske, ne sme bit frej, ker je v Sloveniji steklina in pise, da ne smejo bit frej). Ti pa seveda ne mores oddat psa nekam, kjer ti se povejo, da bodo zavestno krsili zakon oz. pravilnike. A bluzim ane.

Hm, pa ti obcina lahko "narekuje" komu oddaj psa?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #46 : sobota, 01.11.2008 : 09:30:54 »

Ja no, če pa ne bo frej, pol bo pa privezan na 3m celo življenje, ne? Pa kočo bo mel! Pa ta "frej bit" je itak tako mišljen, da so oni vendar vedno zraven  Roll Eyes.

Hm, pa ti obcina lahko "narekuje" komu oddaj psa?

Občina ne, pride pa tu in tam kdaj kak namig od drugod. Pa... zakon je jasen, ne? Minimalni pogoji so določeni; če ti niso všeč, si pa MM. Navsezadnje se še celo tule kdo kdaj razburi, da kaj se pa grem s pogoji...

Zakaj imamo takšne minimalne pogoje? Najbrž so ljudstvu všeč.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #47 : sobota, 01.11.2008 : 12:33:12 »

Ja, idealen za v kokošnjak!
Za redčit kokošje vrste Grin
Sicer pa nevem kaj se bunijo za trošenje občinskega denarja, itak bo po tolk in tolk časa na tvoji grbi če ne bo oddan.
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #48 : sobota, 01.11.2008 : 18:18:34 »

Na sprehodih mora res bit vedno na vrvici ker ima lovske krvi tako kot nas mesancek med snaucerijem in terijerejem. Sem dozivela ze da mi je ptica pojdel in to napol zivga, ampak to je pac njegova narava in tak je. Ne rabis pa zato imeti dobrih zivcev - vse je odvisno od lastnika oziroma druzina, ki ni aktivna naj takega psa ne jemlje. Mi  ga nismo izbirali, smo ga nasli ampak smo ze po naravi zelo aktivni in uzivamo z njim.  Če bi bil na ketni  cel dan pa bi po moje od zalosti poginil - to je  pes ki je neprestano za ritjo lastniku in zelo dober druzabnik.  To pa je pes za v hiso ali stanovanje. 
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #49 : sobota, 01.11.2008 : 19:52:37 »

če smem še jaz mal pametnjačit, ko mam tud terierja  Wink
Kmetija?
terierji so zagotovo najmanj o dvseh pasem primerni za kmetijo. razem če ima kmetija in sosedi daleč naokoli kaj kuncev in mačkov odveč  Grin
Za kmetijo so špici pa ovčarji  Smiley.
Terierji so za lovce ( če imajo rodovnik) ali pa  za šport oz za aktivne družine- kjer se radi s psi igrajo ,ne samo v prazno sprehajajo. Za ta namen prekašajo vse druge pasme.
Kdaj in koliko bodo odvezani je odvisno predvsem od tega koliko se z njimi aktivno ukvarjamo.
Načeloma ni problema odvezani- dokler so zaposleni . S kakšno vajo, lovljenjem freesbya, žogic, iskanjem skritega premeta, lovljnejem in igro z drugimi psi ali p as cufanjem z vodnikom.
Nikakor ne morejo bit neprestno spuščeni, če niso zaposleni, ker kmalu najdejo kakšno pizdarijo za počet. Vsekakor ,če se z njimi aktivno ne ukvarjamo je isto, kot da nismo zraven. Takole npr, da bi človek njivo okopaval al pa  krave molzel al pa dile oblal pa terierja zraven spuščenega mel ,  ne bi šlo brez problemov.


Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #50 : nedelja, 02.11.2008 : 08:06:17 »

za terjerja imet moraš biti terierski človek po duši. njihova trma in petarda v riti te mora navduševat/zabavat/spodbujat, ne pa spravljat v obup.
tako kot sta napisali sabrina in deteljica: na štriku ali pa totalno zaposlen!
moja šnavcerka Lu, je bila ena petarda - trmasta, bojevita, lumpasta, divjala je okrog kot zmešana in njen življenjski cilj je bil zavladat familiji in naredit red (svoj red, da ne bo kdo narobe razumel - ona je meso iz juhe, mi pa juho!). Tudi zdajšnjo tamalo (tudi šnavcerko) kar v luft meče od energije - kadar je ni doma fanta počivata, ker je nihče ne more dohajat; zadevica mala brbota, poskakuje, kar kipi od same sebe! Potem je pa tukaj še Poco - tudi mali terierski mix, ki mi je včeraj, ko sem sedela na kavču z mesta (kot bolha) skočil na ramo! repenči se non stop, čuva vse, kar se čuvat da - obešat se hoče velikemu bratu za vrat, provocira, je pa tudi izredno učljiv, prijeten, scrkljan mini naročni škrat... petarda rabi odgovornega lastnika, ki ga bo terjerskost nauduševala in spravljala v dobro voljo še najmanj naslednjih 15 let Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #51 : nedelja, 02.11.2008 : 11:14:34 »

Đizus, tale mi bo rit sprašila.

http://www.moj-album.com/slike/1601452/Lc8jUlI0Ws3wLS1M.jpg

Kje pa je?!?

http://www.moj-album.com/slike/1601452/BGmwVxllgHNRVlFP.jpg
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #52 : nedelja, 09.11.2008 : 23:37:04 »

Hej, konec leta se bliža.... kdo bi eno PETARDO, ki bi celo leto galamila?! Grin

http://www.moj-album.com/slike/76039/rxx3IFpY9xIcJJE8.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/76039/6iUNZu1mhisjPsBj.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/76039/E085OfnZhHYMC4u5.v.jpg

Katarina
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #53 : nedelja, 09.11.2008 : 23:39:21 »

Kaj celo leto, doživljensko  Grin
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #54 : sreda, 19.11.2008 : 07:31:44 »

V katerem grmu, ups, kupčku listja, tiči zajec?? Smiley

http://www.moj-album.com/slike/76039/ELQC5K_1ttbUYXh0.v.jpg

Katarina
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #55 : sreda, 19.11.2008 : 22:59:00 »

Če prav vidim, v hrastovem  Tongue
Logiran
KikiN
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #56 : torek, 02.12.2008 : 21:13:24 »

Hm, lušen je tale Petardon. Moji mami je bil tko všeč, de je hotla it kar ponj. Tud men je všeč, vendar pa ko sem pogledal njegov opis in ugotovil, da ne mara mačkin da je bolj napadalne sorte, pa smo si pač mogl premislt. Čeprov našga Buča (mačka) glih nebi mogu po zraku vrtet - zaradi njegove teže in velikost, pa to vseeno ni primeren pes za nas. Petarda več sreče drugje in čim boljšega lastnika ti želim. Res škoda da se ne obnaša bolj mirno, čene bi bil že pri nas.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #57 : torek, 02.12.2008 : 21:16:27 »

KikiN, poglej še druge. Menda da se nekaj najde - pri vsej tej izbiri!
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #58 : torek, 02.12.2008 : 21:17:19 »

KikiN, če premišljujete o psu vam predlagam, da pokličete vodjo zavetišča med uradnimi urami in se pogovorita o tem, kateri kuža bi bil najbolj primeren za vas. Na žalost jih je veliko, ki čakajo na družine, zato bo zagotovo med njimi kakšen primeren za vas.

(če pa psa želi mama, naj pokliče ona)
Logiran
KikiN
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #59 : torek, 02.12.2008 : 21:42:05 »

Zala, hvala za nasvet. Vem da je veliko takih ki iščejo nov dom.  Za nas bi bil primeren pes, ki je manjše rasti (recimo velikosti višavskega terierja - lahko kak cm večji) in tak ki se dobro zastopi z ljudmi in z mačkami. Drugače pa psa ne želi samo mama, ampak tudi jaz. Predvsem pa moramo gledat, da se zastopi z mačkami, saj mamo enga mačkona doma.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Petarda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines