mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 23:10:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Bled!!
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Občina Bled!!  (Prebrano 36097 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #90 : torek, 21.10.2008 : 19:49:55 »

on se na tej fotki prav milo smehlja! (men pa solzice iz oči rinejo...) Kiss Kiss
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #91 : torek, 21.10.2008 : 19:54:28 »

Samo še malo, pa bo pokazal, da je vsaj Špricar, če že Refošk ne. Kakšen Malinovec neki, haha. Cel dec  Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #92 : torek, 21.10.2008 : 20:10:06 »

Prav frajer je, crkljivec en Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #93 : sreda, 22.10.2008 : 15:02:40 »

Ker bom s temle pisanjem spet izzvala zgrazanje, oz. vsaj odpor do napisanega, naj ze na samem zacetku navedem:

- hvala bogu, da je bil pes snet s ceste, ne glede na to, kdo je za to zasluzen,
- presrecna sem, da ste tukaj ljudje, ki takoj stopite v akcijo in pomagate, kjer le lahko (s financami in tudi drugace),
- srecna sem, da s psom ne bo hujsega in da lepo okreva.

Ne razumem pa nikakor, kako lahko tako locujete obveznosti (zakonske) enega zavetisca od drugega. V ZZZiv pise:

28. člen
Imetnik zavetišča opravlja naslednje naloge:
– sprejema prijave o zapuščenih živalih;
– zagotavlja potrebno veterinarsko pomoč zapuščenim živalim;
– zagotavlja ulov, prevoz, namestitev in oskrbo zapuščenih živali v zavetišču;
– skrbi za iskanje skrbnikov teh živali oziroma prodajo ali oddajo živali novim skrbnikom;
– skrbi za ažurno vodenje registra psov, ki ga enkrat letno posreduje lokalni skupnosti.
Imetnik zavetišča se šteje za skrbnika zapuščenih živali, dokler so te v zavetišču.
Imetnik zavetišča pri opravljanju svojih nalog sodeluje s pristojno veterinarsko službo in organizacijami za zaščito živali.

31. člen
Vse stroške v zvezi z zapuščeno živaljo plača dosedanji skrbnik živali, če ni s predpisi določeno drugače. Če skrbnik živali ni znan oziroma, če lastnika živali ni mogoče ugotoviti, krije stroške imetnik zavetišča oziroma občina, kjer je žival najdena, če ni zagotovila zavetišča.
Zapuščeno žival se namesti v zavetišče na območju občine, kjer je bila najdena, oziroma v zavetišče, s katerim ima ta občina sklenjeno pogodbo.
Če je občina zagotovila predpisano število mest za zapuščene živali, vendar zavetišče zapuščenih živali ne more sprejeti, uradni veterinar odredi namestitev živali v drugo najbližje zavetišče na stroške zavetišča, ki živali ne more sprejeti.
Imetnik zavetišča, ki žival odda, lahko zaračuna novemu skrbniku pavšalni znesek za materialne stroške oskrbe živali v skladu s cenikom, ki ga potrdi svet zavetišča.


Pravilnik o pogojih za zavetišča za živali

8. člen
Imetnik zavetišča mora imeti stalen in neposreden vpogled v register psov, in sicer v tiste podatke, ki so potrebni za iskanje skrbnika psa po identifikacijski številki o cepljenju ali opisu živali ter za preverjanje lastništva živali.
Uradne ure v zavetišču morajo biti najmanj štiri ure vsak delovni dan, poleg tega mora biti organizirana stalna 24-urna pripravljenost oziroma dežurstvo za sprejem živali v nujnih primerih. Dežurstvo ima imetnik zavetišča lahko organizirano samostojno ali v sodelovanju z veterinarsko organizacijo, Centrom za obveščanje ali policijo, ki mora imeti telefonsko številko dežurnega v zavetišču.


Zavetisce Perun je organizirano kot s.p. v RS.
Zavetisce Horjul je organizirano kot s.p. v RS.
Zakon o zasciti zivali velja za celotno RS.
Pravilnik o pogojih za zavetisce za zivali velja za celotno RS in ne eden (brez dezurstev) za en del Slovenije, drug (z dezurstvi) pa za drug del Slovenije.
Oba zgoraj navedena s.p.-ja imata torej povsem enake zakonske obveznosti in pravice.

Polona in Horjul ne bosta imela prav nicesar (razen rane na zelodcu) od tega, da ste veseli, da je ona pobrala psa, je pa Perun vesel, da ga kljub temu, da ne dela po zakonih, pustite pri miru, tako kot ga pustijo uradne sluzbe. S tem, ko tukaj pisete, kako je fajn, da se Perun ni oglasil, samo kazete, da podpirate nezakonito delovanje in pomagate, da se bo Polona sesula, ne glede na to, kako ji zelite dobro. S tem, da nagrajujete skrajno nevestno in nezakonito delo nekega zavetisca, ki je po statusu popolnoma enako kot Horjul, smo vsak dan blizje katastrofi - druga zavetisca sploh ne bodo vec pobirala zivali s cest in od drugod, ko pa nam je tako vsec, da jih pobira Polona.

Hm ... kaj mislite?
Morda bi namesto hval Perunu, ker je spal, namesto da bi se ukvarjal s tem psom, napisali kaksno pritozbeno pisemce na kaksen VURSov naslov? Recimo. Ne boli, kot ne bolijo pripombe, kako super, da Perun nic ne dela.

Pa brez zamere, saj ste krasni ljudje.
Malinovcu pa zelim vse dobro.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #94 : sreda, 22.10.2008 : 15:13:13 »

Se čist strinjam in mi gre na br**anje, kako se lahko zakonsko in službeno zadolženi uspešno izogibajo svoje dolžnosti. Opravi le lažji del svojega posla in pobere smetano kar se plačil občin tiče. Bi imel kdo voljo sestavit dopis? Bi ga prav rada in z veseljem podpisala in poslala.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #95 : sreda, 22.10.2008 : 15:39:04 »

Itak je vse točno,kar si napisala in prav žalostno je,da pri zavetiščeih najbolje pridejo skozi tisti,ki je je za živali eno figo mar in jih zanima le dobiček.
In žalostno je to ,da pristojni to dopuščajo.

Ja res,Polona se bo enkrat sesula in še kdo zraven.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #96 : sreda, 22.10.2008 : 15:55:52 »

In žalostno je to ,da pristojni to dopuščajo.

Ne samo pristojni, temvec se iz sporocila v sporocilo na tem forumu da prebrati, da vse to dopuscamo tudi mi, v imenu skrbi za posamezno zival in se namesto, da bi zahtevali izpolnjevanje zakonov s strani VSEH zavetisc in uradnikov, raje ukvarjamo s solzami ob enem resenem psu ali macku. Se bomo sele potem zaceli zanimati za pravo problematiko in bombardirati krivce za tako stanje oz. tiste, ki imajo skarje in platno, ko oseb, ki bi resevale v zakonskih in moralnih okvirih vsako zival, ne bo vec? Ali nam bo potem vseeno, saj itak ne bo Polone, ki bi zapisala tukaj, kaj je postrgala s ceste? Cesar ne ves, ne boli.

To, kar dela Polona, je zakonsko doloceno. Zakaj se toliko cudimo in tako delo tako kujemo v oblake? Saj zakon to veleva. In ona si je izbrala firmo za zavetisce zato, ker je brala zakon, ker rada dela z zivalmi, ker ve, kako je treba delat v dobrobit zivali (hm, za minimume ve to tudi zakon, zato ga imamo) in je utopicno mislila, da zadeve tudi na drugih nivojih, s katerimi se bo pri delu srecevala, stimajo. Zal ne stimajo. Pomagate ji pa z nicemer ne, da bi ze vendarle enkrat stimalo. S pritrjevanjem, kako fajn dela in kako fajn punca je, ji ne pomagate. Se vedno bo ze morda jutri ponoci ona tista, ki bo sla postrgat macka ali psa s ceste namesto nekoga drugega. In tisti bo vesel, da imamo Polono, ki zastonj dela namesto njega, vi pa boste spet tle jokcali in opletali z raznimi nazivi, ki bi ji jih menda morali podeliti. In svet bo sel naprej, do naslednje take teme.

Zakaj tistih, ki ne delajo po zakonu, ne obesimo za jajca na prvo drevo?
No, najbrz zato, ker je pomembna tocno ta in ta zival. V resnici ne bi zanjo vedeli, ce bi jo prisel pobrat Perun in se ne bi razburjali, tudi solz ne bi bilo. Ker ne bi vedeli za njo. Kot ne veste za vse ostale, ki jih pa Perun (in drugi) pridejo le pobrat.
Logiran

zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #97 : sreda, 22.10.2008 : 16:38:16 »

Žalostno in resnično,vendar takšne kot so Perun naj raje zaprejo.strah me je samo pomisliti za kaj zbirajo denar in komu oni pomagajo,po eni strani mi je v olajšanje da se je odzval Horjul,po drugi pa moramo vedeti,da tudi v Horjulu delajo ljudje,ki imajo svoje družine in tudi oni niso na razpolago 24 ur,kar trenutno so.Perun se javi samo takrat ko ima kakšno korist,zakaj je že odprt in komu oni pomagajo?Takšne stvari me spravljajo v bes,resnično.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #98 : sreda, 22.10.2008 : 16:58:49 »

Polona in Horjul ne bosta imela prav nicesar (razen rane na zelodcu) od tega, da ste veseli, da je ona pobrala psa, je pa Perun vesel, da ga kljub temu, da ne dela po zakonih, pustite pri miru, tako kot ga pustijo uradne sluzbe. S tem, ko tukaj pisete, kako je fajn, da se Perun ni oglasil, samo kazete, da podpirate nezakonito delovanje in pomagate, da se bo Polona sesula, ne glede na to, kako ji zelite dobro. S tem, da nagrajujete skrajno nevestno in nezakonito delo nekega zavetisca, ki je po statusu popolnoma enako kot Horjul, smo vsak dan blizje katastrofi - druga zavetisca sploh ne bodo vec pobirala zivali s cest in od drugod, ko pa nam je tako vsec, da jih pobira Polona.

sem se ze par strani nazaj oglasila v tej smeri, ampak le z enim stavkom - da me izjemno moti, da pristojno zavetisce ni dvignilo telefona. Ker na moje pisanje nisem prejela nobenega odziva (torej nadeljevalo se je, da je fajn ker je dvignila telefon ravno Polona), sem se ugriznila v jezik, usekala po prstih, da nisem "pametovala" dalje. In sem presrecna, da si Jana povezla tocno to, kar mene tukaj v temi moti ze ves cas  Smiley Ampak res zelo moti.

Sklepam, da vas veliko bere Polonin dnevnik, kjer pise marsikaj zadnji teden; recimo to, da je kranjska obcina zaprla denarnico, ker so vse zivali iz tistega konca bile "podturjene" ravno tej obcini, ker druge z Horjulom nimajo pogodbe in so tako zivalice prise v to zavetisce. Fajn  Smiley Se kdo se spomni rottike, ki je bila "najdena" v eni od obcin, ki jo je pokrival Horjul. No, pa ni bila najdena tam, le najditelji so zeleli, da pride v to zavetisce, ker bi se ji verjetno v drugem pisalo drugace. Pa najboje bi bilo na koncu kar vse zivali zvozit v Horjul (in Polono in Ado 10x klonirat mimogrede).

Rezultat je torej:
- od nekdaj in vedno bolj preobremenjeno zavetisce Horjul
- druga zavetisca, kjer bi morale pristati nekatere zivali, pa niso (ker so sle v Horjul) lahko v miru naprej gledajo svoje naljubse tv nanizanke (sej nimajo povozenih, komastih, prehlajenih zivali za rihtat na vsake 2 uri) in si mislijo hvala bogu da Polona obstaja, da nam ni treba delat

Meni se to zdi smesno za dol padt, vsat, pa se 1x za dol padt  Smiley Res  Smiley Zakaj? Ker bo Polona pregorela, ker bo Ada pregorela, ker kronicno zmanjkuje financ, ker je zavetisce polno do vrha, ker Polona pac ni nenadomestljiva (ker je), ampak verjetno med nami ni nobenega, ki bi bil prirpavljen furati zavetisce 24/7, ker se nam ne da, ker nimamo volje, ker imamo druzino, ker zivimo v drugem svetu in smo skrajno srecni, da prevzema anse to kolektivno odgovornost pravzaprav nekdo drug. Vse zivali, ki so v zavetiscu dlje kot 1 mesec, so toliko moje, vase, kot so Polonine. A je zdaj bolj jasno? In s tem, da v 100% strinjate z Polono v njenem dnevniku in potem na drugi strani pisete sem, da ste skrajno srecni, ker Perun ni dvignil telefona, ampak ravno Polona, kaze ravno na to, da dnevnika ne razumete povsem pravilno ali ga sploh ne, ce ga pravilno preberete. ker point le tega je, da dejmokaj nardit - napisat recimo Perunu ljubezensko pisemce ali kaj podobnega. Dejmo se razburjat, ker mora za Malinovca skrbeti Polona, namesto nekoga drugega. Ker pisat, da je ful fajn da Perun ni dvignil telefona, ko bi ga moral, je skoda zavetiscu Horjul.

Pa brez zamere in ker sem off topic me moderator lahko mirno pobrise.

Lp, Maja
Logiran
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #99 : sreda, 22.10.2008 : 17:05:25 »

-nekaj se dela, pošilja, vendar ne direktno VURSU, ker imam tudi sam slabe izkušnje z njimi. Tukaj tega ne pišem. Bom FW v vednost Jani in Poloni..
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #100 : sreda, 22.10.2008 : 17:10:19 »

Fino! Pa veliko uspeha želim Smiley

Gargamelca, nič tiho biti Wink Pravijo, da lačen ostane kdor jezika špara, a je žal res, da ga pogosto še kaj drugega "doleti" Roll Eyes Vseeno. Tako ne more ostati, a ne!?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #101 : sreda, 22.10.2008 : 17:42:54 »

-nekaj se dela, pošilja, vendar ne direktno VURSU, ker imam tudi sam slabe izkušnje z njimi. Tukaj tega ne pišem. Bom FW v vednost Jani in Poloni..

Hvala T.R.U., super in le tako naprej. Nic filozofirati temvec zahtevati ukrepanje ali pa vsaj seznanjenost.

Vsak med nami ima idejo, kako uradne in neuradne osebe obvestiti o tem, da VEMO za svinjarije, ki jih dopuscajo ali celo sami delajo. To je to. Ni treba nobenih mustrov za posiljanje. Kar sami napisite, kaj vas moti. Da ne boste pisali predolgih spisov, dodajte linke tja, kjer je nekdo opisal problem. Obvezno se podpisite in navedite svoj domac naslov, saj se le tako pisanje jemlje vsaj za silo resno. Niso potrebne literarne izkusnje, da napisete stavek ali dva tistemu, za katerega mislite, da bi moral vedeti o problemu, kot tudi takim, ki jih zelite obvestiti, da vi veste, da dela slabo. Res ni nujno, da je to VURS, ne bi pa bilo slabo, da bi tudi VURSu (vecim osebam tam), pa se Min. za kmetijstvo (skoda, da je trenutno status quo in nimamo vec starih, pa tudi se ne novih ministrov) povedati, da se vam bruha, ko sledite problematiki in njihovemu nedelu ter ignoriranju krsitev.

Lahko, seveda, sestavimo nek muster dopis, pa se telefonske in emaile vam lahko pripravimo, ni problem. Pa ste prepricani, da zelite biti ovce, ki sledite tistemu, kar vam nekdo vtakne pod prste? Prepricana sem, da bo verodostojnost nas vseh padla v tistem trenutku, ko bo ena oseba dobila tri enake dopise. Saj vemo, kako je s krozenjem mailov. Saj znate napisat tri stavke, dodat link, dopisat svoje ime in naslov?

Upam, da kapirate glavni problem in da se boste res lotili kaj napisati kaksnemu od tistih, ki so za probleme odgovorni in tistim, ki lahko pomagajo nastalo situacijo resiti. Najosnovnejsi cilj ni, da se Polona razsiri cez celo Slovenijo, ker tako krasno in po zakonih dela, temvec je cilj, da VURS ZA HUDICA ZE ENKRAT ZACNE DELAT TISTO, ZA KAR GA PLACUJEMO (tudi vsak med vami da kar nekaj denarja iz lastnega zepa za njihove place in delovanje) IN KAR CAKAMO OD 1.1.2003, da oznaci pse in zapre zavetisca, ki ne delajo po zakonu. Potem bo hitro nasel tudi druge resitve, ko se jim bodo zivali nabirale po njihovih pisarniskih hodnikih. Pri tem ne mislite samo na eno zival, ki bi ji lahko bilo hudo v pisarni gospe Cadoniceve, sicer je brez veze, da tole sploh berete, se bolj, da komu karkoli napisete.

In to (pisanje in obvescanje drugih o vasem ogorcenju - ne jokat, ne od zalosti in ne od srece) lahko storite pri skorajda vsaki temi. Namesto solzic srece, ker je zival srecala ravno Polono, mislite na tiste, ki bi morali imeti enako oskrbo, pa je nimajo, ker tudi vi niste nic naredili, da bi kdo za jajca vlekel krsitelje okrog in naj vas pri pisanjih (danes, jutri, pojutrisnjem ...) vodi zdrava mera jeze ob poznavanju situacije in ne sreca ob gledanju slikic.
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #102 : sreda, 22.10.2008 : 19:26:59 »

Samo dodam - več bo pritiska (v obliki klicev, elektronskih sporočil, pošte - po možnosti ne takšne, ki se podvaja) na odgovorne,
večja je možnost, da se kaj premakne. Že zato ker bo odgovornim jasno, da je njihovo delo pod drobnogledom.

Morda izgleda na prvi pogled brezupno, ampak ravno pritisk civilne družbe na odgovorne
je premikal, premika in bo premikal stvari naprej.

Pišimo, torej Smiley

Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #103 : sreda, 22.10.2008 : 19:57:15 »

Prosim,da nekdo napiše naslov kam naj se obrnem v zvezi tega zavetišča :Perun:,ki to seveda ni,jaz pa res ne šparam jezika,vedno me je tepel,pa vedno me bo in vedno zarad pravice,zarad resnice,ni panike,grem osebno do njih,golazen materialistična,resnično.
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #104 : sreda, 22.10.2008 : 19:59:32 »

Lahko pa tudi dodamo kakšno fotografijo Vašega psička na naslednje fotografije Bleda,mogoče pa jih bo to predramilo,pa ne zarad nesreče same,temveč njihove "pomoči",ko se kaj takega zgodi.....
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Bled!!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines