mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:10:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: NEVROLOŠKI PREGLED
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: NEVROLOŠKI PREGLED  (Prebrano 11981 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« : ponedeljek, 06.12.2004 : 09:52:19 »

Moj kuža ima danes nevrološki pregled pri Dr Miklavžinu (prva klinika). Zanima me, če imate kakšne izkušnje s podobnimi pregledi in kaj lahko pričakujem? sram
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #1 : ponedeljek, 06.12.2004 : 16:29:21 »

Kakšne težave pa ima tvoj kuža?
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #2 : ponedeljek, 06.12.2004 : 16:43:01 »

Moj kuža ima danes nevrološki pregled pri Dr Miklavžinu (prva klinika). Zanima me, če imate kakšne izkušnje s podobnimi pregledi in kaj lahko pričakujem? sram

Glede na kliniko, predvidevam, da te bodo hoteli prepričati v kako operacijo Angry kaj pa je s tvojim bernčkom, da mora k nevrologu? Je pa od prijateljice brat kirurg na "človeški" nevrološki  in ga lahko kaj povprašam, če bo treba. Upam, da ni nič hudega.LP
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #3 : torek, 07.12.2004 : 08:35:23 »

Moj kuža ima epilepsijo, pa še iščejo vzroke zanjo. Dr. Miklavžin je bil zares odličen včeraj...operacije ni niti omenil, ker pri epilepsiji niti ne bi prišla v poštev...Stvar je zaenkrat v mirovanju, ampak če ima kdo kakšne dobre nevrološke znance, se pa z veseljem priporočam! Wink
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #4 : torek, 07.12.2004 : 12:10:41 »

Malo mi opiši stanje in simptome, bom vprašala nevrokirurga, ampak najprej se mora vrniti s simpozija.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #5 : torek, 07.12.2004 : 13:13:20 »

Stanje je takšno, da je imel 4 napade v roku 5 mesecev. Trajali so cca 3 minute, vsi so se začeli enako. Z bruhanjem, pes je padel na bok, krilil s tačkami, se tresel, pena na gobčku in izguba zavesti. Čez 3 minute je bilo vse o.k in kot da se ni nič zgodilo. Po prvih dveh napadih je dobil terapijo, ki pa očitno ni pomagala oz. je bila prenizka. Gremo še nasvet iskat k homeopatu! sram
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #6 : sobota, 07.10.2006 : 08:27:01 »

Ne vem sicer kam naj napišem zato, postavljam vprašanje v soroden forum
Jana, če ne bo prav pa prosim prestavi.

Potrebujem angleški izraz za ISTERIA CANINA - (italijanska) ali Pasja Histerija.
Dobil sem namreč nekaj novih informacij v zvezi z napadi mojega psa.

Hvala za pomoč že vnaprej.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 07.10.2006 : 09:13:05 »

canine hysteria?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
jaki
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #8 : ponedeljek, 02.04.2007 : 09:55:25 »

Mojemu psu se obeta nevrološka preiskava,zaradi nesigurne  in nekordinirane hoje. Pri malo bolj hitri spremembi smeri hoje mu noge popustijo in pade na bok.To se mu zgodi tudi na spolzki podlagi(ploščice, parket).Veterinar je najprej ocenil,da je kriva okvara kolkov, kasneje pa to pripisal živcem v predelu hrbtenice.Zato je potrebna nevrološka preiskava.Ima kdo kakšne izkušnje s tem?
Logiran
jaki
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #9 : četrtek, 05.04.2007 : 16:29:03 »

Kaj res nihče ničesar ne ve o teh problemih? Dajte no, spomnite se kakšnega primera...prosim!
Logiran
Tanc84
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 27.05.2013 : 13:00:44 »

Mojemu psu se obeta nevrološka preiskava,zaradi nesigurne  in nekordinirane hoje. Pri malo bolj hitri spremembi smeri hoje mu noge popustijo in pade na bok.To se mu zgodi tudi na spolzki podlagi(ploščice, parket).Veterinar je najprej ocenil,da je kriva okvara kolkov, kasneje pa to pripisal živcem v predelu hrbtenice.Zato je potrebna nevrološka preiskava.Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

No, mi se pravkar ukvarjamo s tem Sad Kužatu odpovedujeta sprednja in zadnja tačka. Najverjetneje mu nekaj (tumor, diskus, celo maščoba je možna) pritiska na hrbtenjačo. Odločili smo se za magnetno resonanco. Potem bomo pa videli kaj bo pokazalo - ali se operacija splača ali ne. Namreč kuža ima 10 let.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #11 : ponedeljek, 27.05.2013 : 17:36:38 »

To, da ima pes 10 let ni tako pomembno kot to, v kakšni splošni kondiciji je in s čim se boste spopadali. In seveda odvisno tudi od pasme oz. velikosti psa. Sama sem tik pred operacijo malega psa, ki bo 3.6. dopolnil 15 let. Zato se odločam na podlagi preiskav, ki so pokazale, da je sicer v zelo dobri kondiciji in mu narkoza ne predstavlja posebne nevarnosti. Držim pesti, da se tudi vam dobro izteče.
Logiran
Tanc84
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #12 : torek, 28.05.2013 : 08:58:33 »

Takoda, popolnoma se strinjam s tabo in vesela sem, da slišim še od nekoga takšno mnenje. Namreč moj kuža je bil pred boleznijo še zelo vitalen, živahen, igral se je z žogico in svojim mlajšim kolegom ;-) Krvna slika je b.p, ultrazvok ni pokazal nobenih odstopanj, brez šuma na srčku...ima sicer kakšno kilo preveč, ki jih je pridobil zaradi kastracije, sicer pa zdrav kuža.
Držim pesti tudi jaz....za vašega petnajstletnika in našega desetletnika ;-)
Logiran
Tanc84
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #13 : torek, 28.05.2013 : 12:32:12 »

Še eno vprašanje; ali je normalno, glede na to, da kuža miruje (le nekajkrat na dan vstane), da so njegove tačke hladnejše? Temperatura je sicer normalna.
Logiran
Michael
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 29.05.2013 : 16:39:38 »

@jaki lahko je tudi ataxia...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #15 : petek, 31.05.2013 : 14:26:13 »

Mi smo operacijo prestali brez zapletov, mali trenutno spi pod dekico. In tudi moja dva imata včasih mrzle tačke, ne glede na to da je temperatura okoli 21*C. Mislim, da to ni nič hodega, temveč popolnoma normalno.
Glede na vaše izvide, Tanc84, kar pogumno  Wink.
Logiran
Tanc84
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #16 : sobota, 01.06.2013 : 13:30:48 »

Hvala, Takoda ;-) Me veseli, da je operacija dobro potekala. Pri nas je pa magnetna pokazala degenerativno spremembo medvretenčne ploščice, ki pritiska na živec. Veterinar je predlagal zdravljenje z močnimi dozami zdravil, ker je še kar nekaj medvretenčnega prostora in bi se lahko to reševalo na konzervativen način. Operacija je baje dokaj zahtevna, zaradi lokacije obrabe. Kuža je že dosti bolj stabilen na svojih nogah, tudi kak korak že naredi, vendar se mi včasih zdi, da se bolj boji stopiti kot pa da dejansko ne bi mogel...Ostajamo optimistični ;-) Cheesy
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #17 : sobota, 01.06.2013 : 18:22:10 »

 Afro
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: NEVROLOŠKI PREGLED
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines