mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:19:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Odvzem - Mižula in Žulja
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odvzem - Mižula in Žulja  (Prebrano 36978 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : petek, 07.11.2008 : 14:39:05 »

Po odločbi za 4 pse. Enega psa že dva dni ni, tistega, ki je bil v daleč najslabšem stanju. Očitno se je nekam zavlekel in poginil ali pa še poginja. Trije so bili na ketnah, v neprimernih bivalnih pogojih, nikoli spuščeni. Dve sta psici, ki sta ves čas kotili, mladiče so pobijali. Samca smo morali uspavat (iz več razlogov), samici sta v slabi psihofizični kondiciji in hospitalizirani. Ena bo sterilizirana + odstranjeni tumorji na seskih, pljuča so čista. Druga bo sterilizirana + odstranjen tumor v gobcu + tumor na sesku, pljuča so čista - če bo preživela operacijo. Zaenkrat sta dve, ki po nekaj letih muke iščeta novo priložnost.

Večino veterinarskih storitev, vključno s sterilizacijo in kastracijo, plača zavetišče, zato od posvojiteljev pričakujemo, da bodo povrnili VSAJ del sredstev za omenjena posega.


1. samička











2. samička












Takole se konča življenje, ko vrsto let nihče niti trzne ne:


Psički sta se kljub neizmernemu strahu hitro sprostili in se tudi razveselili ena druge. Bi bilo bolje, ko ju ne bi bilo več? Bolj smotrno, ker imam zavetišče? Ali pa jima moram dati priložnost... ravno zaradi tega, ker imam zavetišče. Upam, da sem se prav odločila in da je kje kdo, ki ne bo samo zgrožen (dogaja se itak pred očmi vseh nas, vsak dan, vsepovsod), pač pa bo(ste) eni in drugi ponudil(i) dom.

Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #1 : petek, 07.11.2008 : 14:45:29 »

 Cry
Bomo zbirali za njih, ne?

Ljudje, dejte ne hodit mimo nekaj let (mesecev, tednov, dni) ampak prijavite preden pride do česa takega.
Logiran
zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #2 : petek, 07.11.2008 : 14:46:49 »

Nimam besed.
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #3 : petek, 07.11.2008 : 14:48:06 »

Tudi jaz sem čisto paf.

Ti dve bosta dobili moje dnevnice, ko pridejo naslednji teden (da ima vsaj to, da sem ful malo z mojimi zadnje čase, nekaj haska nekje).
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #4 : petek, 07.11.2008 : 15:08:19 »

Kakšna stiska in groza! Kakšne ketne! Kakšni karabini! Kakšne ovratnice!!

Kakšno bedno in žalostno pasje životarjenje..... Angry

A grem stavt, da nekomu TIK PRED NOSOM... Sad Angry

Katarina
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #5 : petek, 07.11.2008 : 15:23:25 »

Ljudi bi bilo treba bolj osveščat, kakšen je postopek, če opazijo zlorabo. Številni še vedno ne vedo, kaj naj ukrenejo. V službi sta me dve kolegici,  obe visoko izobraženi, spraševali,  kaj lahko naredita, ker sosed zanemarja, zlorablja ali  muči psa. Ko sem jima dala nasvet, sta zamahnili z roko, češ da gotovo ne bo učinka - kam pa bodo potem s psom, je bilo vprašanje.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #6 : petek, 07.11.2008 : 16:26:20 »

O groza ... o groza no! ... boge živali. Sad Pa jaz več ne razumem, kako se lahko to odvija pred očmi ljudi, pa nihče nič ne ukrene?  Shocked Sad
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #7 : petek, 07.11.2008 : 16:39:38 »

Ne, ne, ne in ne!! Ljudje, a ste normalni?Huh
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #8 : petek, 07.11.2008 : 16:40:15 »

Ljudi bi bilo treba bolj osveščat, kakšen je postopek, če opazijo zlorabo. Številni še vedno ne vedo, kaj naj ukrenejo. V službi sta me dve kolegici,  obe visoko izobraženi, spraševali,  kaj lahko naredita, ker sosed zanemarja, zlorablja ali  muči psa. Ko sem jima dala nasvet, sta zamahnili z roko, češ da gotovo ne bo učinka - kam pa bodo potem s psom, je bilo vprašanje.

Napaka. Ko naokoli hodi razjarjen pes, zna vsak zelo hitro poklicat policijo. Policija obvesti pristojno zavetisce/da stevilko zavetisca.

Psi/macke/druge zivali gnijejo v nemogocih razmerah vsak dan, ljudje, ki jim ni vseeno, nekaj naredijo - torej tisti, ki  jim ni pretezko dvignit telefona, da poklicejo ali pa si vzamejo 5 sekund in vtipakjo v google "prijava mucenja (zivali)" - in glej ga zlomka, vrze ven kaj nekaj zadetkov. Preko obeh kanalov se lahko obrnejo na policjo, kjer jim dajo stevliko podrocenga drustva, zavetisca ali pa prevezjo h dezurnemu vet. inspektorju, ce gre za zivljenje&smrt situacijo ALI na drustvo (vecina drustev je dosegljiva na svoje telefone vsak sleherni dan v letu). Torej, ljudje to pocnejo -  klicejo, pisejo na maile, zelijo nasvete kam prijavit, kaksen je postopek. Vsak dan. Torej tisti, ki jim ni vseeno, ki znajo vtipkat stevilko v telefon in tisti, ki jim ni pretezko vtipkat par besed v spletni brskalnik. Zelo tezko me je torej prepircati, da visoko izobrazene osebe, ki jim res ni vseeno, ne znajo uporabljati telefona in/ali interneta...ker znajo oboje tudi tiste z nizjo st. izobrazbe.

Nekateri se pac ne zelijo s tem ubadat, ker imajo dost dela z svojim zivljenjem.
Nekaterim je hudo, ampak prehudo, da bi kaj prijavili, ker jih ob tem "boli srce".
Nekaterim je hudo se bolj, pa ne zelijo prijavit, ker ze vnaprej "zagotovo vedo", da ne bo ucinka.
Nekateri zahtevajo od drustvev za zascito zivali/drustev proti mucenju zivali, da ukrepajo (ceprav drustva v slo nimajo NOBENIH pristojnosti, pravi naslov je VURS).

In potem so tukaj tisti, ki poklicejo, napisejo mail (drustvu), pobrskajo po netu, dobijo info in prijavijo. In si pulijo lase, ker prijava nima ucinka. Ker 90% VURSa ne dela kot bi moralo in to zaradi vseh tistih zgoraj, ki ne prijavljajo. Ce je pritisk, ucinkovit pristisk, bo tudi VURS zacel delat. Lahko pa seveda komot obupamo ze zdaj, pa pac gledmo zivali kako gnijejo se naprej. Odlocitev je vsekakor VASA. Ni vam treba dalec, da vidi kaj teksnega, ne nikoli pozabit tega.

Lp, Maja
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #9 : petek, 07.11.2008 : 16:51:11 »

Gargamel, popolnoma razumem tvoje ogorčenje in celo razburjenje.  Ampak tisti, ki ta forum beremo, bomo verjetno vedeli, kaj storiti. Mislila sem napotke za prijavo mučenja v nekaj čisto osnovnih točkah - morda zgibanke, brošure, plakati, ki bi bili na voljo na javnih mestih, npr. na vet. postajah. In po pravici povedano,  meni ni policija padla na kraj pameti, edini nasvet, ki sem ga dala, je bil VURS. Dejstvo pa je, da bi morali klonirati Smetko. Ker odvzeta žival (če to sploh je) pač ne ostane na VURSU. Ljudje opazijo,  le da še ne verjamejo, da imamo pri nas dovolj učinkovite službe za reševanje takšnih zadev - pa jih res imamo?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #10 : petek, 07.11.2008 : 16:54:40 »

In tako lahko v nedogled ugibamo, kaj je bilo prej, kura ali jajce, ljudje ter VURS in zavetišča ali VURS in zavetišče ter ljudje.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #11 : petek, 07.11.2008 : 17:44:32 »

Nimam besed...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #12 : petek, 07.11.2008 : 18:46:14 »

In tako lahko v nedogled ugibamo, kaj je bilo prej, kura ali jajce, ljudje ter VURS in zavetišča ali VURS in zavetišče ter ljudje.

Tega pa jst ne razumem. Kaj je vprasanje? In ce smo lahko pikolovski - najprej je bilo jajce. Enostavno - genetika.

Glede VURSa in služb, ki jih imamo ali nimamo: dokler bo tak pogled (da se nič ne da) na problematiko prevladoval celo med "ozaveščenimi" ljudmi, ne bomo prišli nikamor. Treba je težit, težit, prijavljat, inšpekciji, policiji, nadrejenim,... In da ne bi slučajno se pogovarjali o tem, kako ljudje ne vejo - dejte nehat ga srat, no! Če znajo poklicat društva in jim vpit v telefon, težit, klicarit, pisarit, da naj nekaj naredijo, ker na inšpekcijo pa ne bodo klicali, ker ne želijo imeti težav in dokler zna gasilec najti številko društva in poklicat, ko je nuja (boh ne dej poklicat zavetišča ali dežurnega veterinarja), ne mi govort, da ne vejo. A lahko smo prosim malo manj razumevajoči do vseh mogočih muh različnih idiotizmov v človeški podobi? A lahko? Prosim? Inšpektorjem dajemo potuho mi. A prav? Mi določamo pravila igre in mi določamo, da lahko inšpektorji na prav vseh mogočih področjih v tej od boga pozabljeni deželi sedijo na svojih ritih in tlačijo papirje iz mize v predale in po nekaj letih v rezalnik.

Klonirat Smetko? Ker kaj? Bosta dve Smetki rešili svet? Al zamenjat celotno državo s samimi Smetkami? Al kaj? A se ne bi raje spravili na veterinarsko inšpekcijo in Smetka ne bi imela toliko dela (in ostalih nekaj brezupnih primerkov, ki se trudijo za dobrobit zivali in se jim ne da dopovedat, da je edino upanje za živali zavetišče horjul)? A ne bi bilo to bolj fino?

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #13 : petek, 07.11.2008 : 19:01:56 »

Če bi sporočila brali v celoti in ne samo povedi, vzete iz konteksta, bi ugotovili, da je bil moj prvotni namen prav ta - ozaveščat ljudi o tem, naj zlorabo prijavijo. Kratko in jedrnato. Kaj se z živaljo zgodi potem, je drugo.
Vse ostalo je malo preveč besed z nič vsebine za tiste, ki  problematiko zavetišča spremljamo.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #14 : petek, 07.11.2008 : 19:13:20 »

Kaj je vzeto iz konteksta?

Ljudi bi bilo treba bolj osveščat, kakšen je postopek, če opazijo zlorabo. Številni še vedno ne vedo, kaj naj ukrenejo. V službi sta me dve kolegici, obe visoko izobraženi, spraševali, kaj lahko naredita, ker sosed zanemarja, zlorablja ali muči psa. Ko sem jima dala nasvet, sta zamahnili z roko, češ da gotovo ne bo učinka - kam pa bodo potem s psom, je bilo vprašanje.

In da ne bi slučajno se pogovarjali o tem, kako ljudje ne vejo - dejte nehat ga srat, no! Če znajo poklicat društva in jim vpit v telefon, težit, klicarit, pisarit, da naj nekaj naredijo, ker na inšpekcijo pa ne bodo klicali, ker ne želijo imeti težav in dokler zna gasilec najti številko društva in poklicat, ko je nuja (boh ne dej poklicat zavetišča ali dežurnega veterinarja), ne mi govort, da ne vejo. A lahko smo prosim malo manj razumevajoči do vseh mogočih muh različnih idiotizmov v človeški podobi? A lahko? Prosim? Inšpektorjem dajemo potuho mi. A prav? Mi določamo pravila igre in mi določamo, da lahko inšpektorji na prav vseh mogočih področjih v tej od boga pozabljeni deželi sedijo na svojih ritih in tlačijo papirje iz mize v predale in po nekaj letih v rezalnik.

Če bi sporočila brali v celoti in ne samo povedi, vzete iz konteksta, bi ugotovili, da je bil moj prvotni namen prav ta - ozaveščat ljudi o tem, naj zlorabo prijavijo. Kratko in jedrnato. Kaj se z živaljo zgodi potem, je drugo.Vse ostalo je malo preveč besed z nič vsebine za tiste, ki problematiko zavetišča spremljamo.

Očitno premalo spremljate problematiko zavetišča, da bi vedeli, da to ni drugo. Ampak je isto. Če bi ljudje vedeli, kaj se jim lahko zgodi, če ... in ne bodo ostali neopaženi, če... in lahko zatorej v trenutni situaciji mirno zapostavljajo in zanemarjajo svojo žival, potem ne bi bila problematika zavetišča ampak problematika živali. Bolj jasno?

Če ne razumete, kaj sem napisala, napišite tako in ne:

Če bi sporočila brali v celoti in ne samo povedi, vzete iz konteksta, bi ugotovili, da je bil moj prvotni namen prav ta - ozaveščat ljudi o tem, naj zlorabo prijavijo. Kratko in jedrnato. Kaj se z živaljo zgodi potem, je drugo.
Vse ostalo je malo preveč besed z nič vsebine za tiste, ki problematiko zavetišča spremljamo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Odvzem - Mižula in Žulja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines