mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:23:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 378711 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« : četrtek, 13.11.2008 : 17:05:27 »

Temo iz več razlogov začenjam v nekoliko posebnem čustvenem stanju...

Včeraj smo namreč imeli obisk, ki nam je prinesel:
1. našo kokico Piciko - ki jo je panično strah vožnje in se zato v Bruselj nikakor ni hotela selit z nami
2. eno zares zares fejst babo - ki pa nas je pod večer žal na lastno željo zapustila
3. meni poleg vsega še takšno celodnevno debato in tako prijeten dan, da ju zlepa ne pozabiš

Dokazno gradivo (Pici še malo mokra od osvežilne kopeli):
http://fizolova-zupca.moj-album.com/album/13433600/?os=14182350

http://fizolova-zupca.moj-album.com/album/13433600/?os=14182269

Posebna zahvala vsem vpletenim - najprej jasno Smetki za rajši ne naštevam kaj vse, potem 100X hvala Pepsiki - tudi za 'rajši ne naštevam kaj vse', pa Adi, ki je medtem doma sama oskrbovala 'rajši ne naštevam koga vse'...

P.s.: Smetka, saj si doma in ne na letališču, iščoč pravo letalo, kajne?  Grin
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 13.11.2008 : 17:09:53 »

Hehe...sem doma. Se mi je vrnila zdrava pamet in logika tisti hip, ko sem vas tri zapustila  Tongue. Pepsi, ja... hvala! Pa tudi njeni kolegici, ki mi je nazaj grede čaj kuhala, pa pokrivala me, pa na letalu sem celo povštrček dobila, pa čokolado, pa...  Smiley.

Ej, sem z veseljem pripeljala tega kričača v njen dom, veš da res. Pridem vas še kaj pogledat, potem čez dve leti in še malo jo pridem pa še iskat, da vas spravim nazaj v Slovenijo. Ful ste lušni skupaj.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #2 : četrtek, 13.11.2008 : 18:59:13 »

Fižol'ca, čestitke za novo družinsko članico! Kiss

Katarina
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : četrtek, 13.11.2008 : 19:21:53 »

Pepsi, ja... hvala!

Ni za kaj...anytime!  Smiley  Mi je bilo v čast in veselje spoznat Pici in imet dve tako super VIP-potnici. Sta mi (zelo) popestrili (zelo) zgodnje jutro. Pici se je obnašala naravnost vzorno - no, saj Smetka tudi....! Grin Grin

Uživajte spet skupaj. Slikce so super!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #4 : četrtek, 13.11.2008 : 19:41:41 »

Hehe, tale pamet je sitna reč - meni se nekoliko počasneje vrača zgleda, ampak ostajam optimistična  Wink

Kdo pa da je kričač?? Ne prosim lepo žalit naše lepe zlate mucice - mi smo spali celo noč, nihče ni zganjal histerije, jokcanja ali drugače izsiljeval. Nič več mijavkanja 24/7, vse si da lepo dopovedat - je hotela na pult, pa sem ji samo zažugala in si je takoj premislila. Ji pa res malo 'težim' - če pretirava z zasledovanjem ljudi (je že nevarno, da jo pohodiš), če postane histerična pri iskanju pozornosti in podobno. Ne vem, kaj si delala z njo (posebne učne ure, pranje možganov, da ni mogoče celo zamenjana?), ampak vsekakor deluje  Smiley Skratka, je taprava kuž-mucka, taka posebna in najboljša.

Aja, pa še predlog za King Royko - Žmurkota za 14 dni kazensko nazaj, terapija preverjeno deluje!  Grin
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #5 : četrtek, 13.11.2008 : 20:46:35 »

čestitke vsem skupaj - res ste super! Cheesy
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #6 : četrtek, 13.11.2008 : 23:56:41 »

Pozdravljeni!
Sem Pici in sem hodofobik. (Odg.: 'Zdraaavo Pici!')
Trenutno še iščem skupino za zdravljenje fobij, a me žal nikjer ne sprejmejo - ima povsod vsaj nekdo v skupini fobijo pred mačkami, žal ne gre...

Kaj se smejete, a vi nimate nobene fobije? Moja bivša Horjulska mama ima se mi zdi fobijo pred žleht ljudmi, pa ena druga v Horjulu ima se mi zdi fobijo pred ukazovalnimi desci, pa ena, ki nam je hodila pospravljat (to je sobarica, a ne?) ima fobijo pred otroci, ki podijo golobe. Še bi lahko naštevala, pa ne bom, ker se mi zdi, da se še vedno smejete.

Samo povedati hočem, da je potovanje z avtom groza. In če se tvoji spomnijo, da bi se peljali 1300km, ker so si pač zaželeli še malo Bruslja (ne razumem zakaj - tam sploh ni mišk, še ptičev ni, če ven pogledaš - brez veze!), no, potem je potovanje živa groza. Sem jim skušala to dopovedat, pa ne pravijo kar tako, da ste ljudje bolj počasne sorte in nas mačk sploh ne razumete. Bi se prosim končno našel nekdo in prevedel naš jezik v vašo človeščino, da bomo lahko normalno komunicirali? No, sem jim rekla, da je tako potovanje živa groza, pa so rekli, da groza sicer je, ampak ne preveč živa - da mi bodo dali tablete in potem bo to taka zaspana groza in tista da hitreje mine... Ne vem, se mi je zdelo sumljivo in sem še naprej trdila, da bo živa groza. Za vsak slučaj sem pridno pojedla tabletko in se vdala v usodo.

Potem so moji čakali. In čakali. In še čakali. Jaz pa sem bila še kar živa. In potem so se spraševali zakaj nočem v transporter in so izven uradnih ur panično morili mojo bivšo horjulsko mamo. Tisto, ki se boji žleht ljudi, a veste. So se malo bali, da jim bo rekla, da so tudi oni žleht, ker je zunaj tema in ker so uradne ure že mimo, oni pa gnjavijo in gnjavijo. Pa ni nič rekla. Mislila si pa je, vam povem. No, tudi potem sem bila še kar živa. V transporter sem sicer šla, potem pa sem imela dovolj. Da te zbašejo v avto skupaj s tisto drugo mačko, tečko s tisoč kapricami, ki me še vedno noče prenašat, čeprav kar naprej tekam za njo in ji ponujam premirje... In potem v avto zbašejo še dojenčka, ki je sicer kar ok, ampak zdajle ni nič zabaven, ker spi in oni ves čas ponavljajo 'Pššššt, Pici, pššššt'. Ja, mijavkam. Logično. Ne morem pomagati, da dojenček ne spi več in da moj novi ata čisto potihem govori ene grde besede. Mijavkam kot strela. Pravijo, da se še začelo ni, moji se pa že sprašujejo, če sem bila kdaj cepljena – proti steklini, so rekli. Pa mi res teče slina in pene iz ust, ampak si ne znam pomagati. Sicer pa – če bi si znala, ne bi bila v avtu. Seveda, ko pa imam hodofobijo, saj se spomnite, ne?

Hodofobija je huda reč – potem ko se navadiš na slinjenje in te na bencinskem servisu vsaj za silo uredijo, ker si se pač malo pokakal (ne vem, če je to ravno znak hodofobije, ampak meni se je to zgodilo – me je še zdaj sram), potem nenadoma začutiš neustavljivo željo po tem, da bi nekaj prigriznil. Pomoje so kriva zdravila. Pri teh tabletah nikoli ne veš, kaj vsebujejo. In ko si zadet se pač lahko primeri, da čisto zares umiraš od lakote, aneeee? In ker v bližini ravno ni bilo nobene pekarne, sem si rekla, da se splača poskusit plenično podlogo. Scefrala sem jo na zelo veliko koščkov, ni bilo lahko, ker je še kar trda, ampak je šlo. Potem sem začela z žvečenjem. Ni bila dobra. Ampak pomagat si pač nisem mogla. Ko si na drogah, si pač na drogah. Ampak moj ata je tudi na drogah, se mi zdi. Tiste grde besede ponavlja vedno bolj pogosto. In potem meni pravijo, da naj se naučim obnašat! Kako? V taki hiši? Kaj pa vzgoja z zgledom? Na bruhanje mi gre. Ampak dobesedno, veste. Mogoče zato, ker so mi plenično predlogo že zdavnaj vzeli. In zdaj ležim na trdem in mrzlem. Od tega človeku, pardon, mačku hitro postane slabo. Pa se vi uležite na trdo in mrzlo, takoj vam bo jasno, da tako ne gre! Hočem bruhat, a ne morem, mislim, da je kriv napad slinjenja. Nisem vedela, da steklina preprečuje bruhanje – pomembno spoznanje, se mi zdi, ampak ga bom morala zadržati zase - niso nas še prevedli v človeščino, saj veste. Moji kličejo dežurnega veterinarja. Mogoče so pa dojeli in mu želijo sporočiti povezavo med slinjenjem in nezmožnostjo bruhanja... nene, se mi zdi, da se menijo o še enih takletkah!  Zato ker ves čas stegujem šapice iz transporterja in bezljam in razbijam in vlamljam ven. In potem kličejo babico, ki naj bi bila strokovnjak za zdravila, ampak ona itak nima kaj govorit, ker je proti meni. No ja, vsaj bila je. Aha, zdaj je spet proti. Proti tabletkam se mi zdi. Pravi, da jih ne smem več dobit, da je nevarno. Pa veterinar je tudi tako povedal. Mene naj vprašajo, bi jim takoj povedala, da so tabletke nevarne. Ampak ne, raje klicarijo naokoli.

In potem ata spet govori tiste besede in mama me boža, ampak jaz se nočem božat, hočem ven! ona nesramnica pa hiti zapirat kletko... se mi zdi, da zdaj tudi ona že govori tiste besede. Pa jih drugače ne, se mi zdi. Mogoče tudi ta mala preklinja, jaz je ne razumem, ampak govori zelo na glas, naravnost dere se, čeprav je obljubila, da bo spala, če gremo na pot ponoči. Jaz vsaj vnaprej povem, da bo živa groza in potem tudi je, ona pa danes tako – jutri drugače...
Vas zanima kje se nahajamo? Ja, 40km od doma, na Ljubljanski obvoznici! Ampak mislim, da gredo moji danes zanalašč po daljšnici (saj se temu tako reče, kajne?), na števcu namreč piše 170km in ne 40! Obvoznica je v redu, pravijo. Veterinar je blizu, ovinkov ni, mogoče se bo pa navadila... Navadila, sto pohanih mišk! Ja kaj jim pa je! Ali mislijo, da nisem opazila, da se vozimo v krogu? Obvoznica sploh ni obvoznica, ampak je obkrožnica!  Obkrožnice so vedno daljšnice, se mi zdi, tako da niti ni tako čudno, da smo prevozili že toliko km! Pa bo tega sploh kdaj konec? Jaz sem hodofobik, prosim lepo!

Se mi zdi, da jim je počasi le kapnilo! In so premagali strah pred mojo horjulsko mamico – tisto, ki ne mara žleht ljudi in so si rekli, da so mogoče že žleht, ampak da v krogu se pa vseeno ne morejo vozit do konca svojih dni, ker če ne drugega, se bo zmešalo meni, njim pa verjetno tudi kmalu za tem. So družno sklenili, da sem verjetno res hud hodofobik ter da se tovrstna bolezen ne bo nič popravila, če mi z dodatno dozo pomirjeval uničijo ledvice ali jetra. Zdaj smo šli po krajšnjici (če se temu tudi reče tako) in prav kmalu sem zagledala horjulsko mami. Ker bi bila gotovo huda, če bi vedela, da sem bila malce žleht, sem se naredila čisto pridkano in tihceno, ko me je vzela k sebi. Takoj sem bila dobre volje. 'O, ti pa zgledaš za en mesec starejša!', sem ji rekla za foro, misleč da tako ali tako ne bo razumela. Pa me je malo bolj trdno stisnila, se mi zdi. 'Ups, tale ima pa vse potenciale za dobro prevajalko mačkovščine', sem si mislila. Bo treba bit previden in ne preveč jezikat. Milenci, ki se je ves čas delala, da nima hodofobije kot vsak normalen maček, sem pa čez avtomobilsko steklo le pokazala jezik. Dober občutek – če veš, da ti nič ne more, ker te brani neustrašna Horjulska mami! Moji so malo jokali, ampak sem jim prav privoščila. Čakala sem, da se začnejo še slinit, a se niso - so prej odšli...

V naslednjih tednih sem tuhtala, ali ne bi bilo vseeno bolje, da bi jim mojo hodofobijo prikrila. Horjulska  mama je namreč vmes od doma nagnala vse moje kolege, po igralih pa se je obešala in cvilila neka čudna otročad. 'To sploh ni več isto', sem rekla. Pritoževati se si pa nisem upala - kdo ve od kod se spet najde kakšen avto in potem sledi trpanje v transporter, pa tabletke, sline, čuden občutek v glavi in trebuhu, pa strašna lakota in malicanje pleničnih predlog...

Tudi moji so tuhtali. Skupaj s Horjulsko mamico in še neko drugo teto, ki ima avion. Čudno, a ne? Moji imajo pa samo avto... In sem bila pridkana in tihcena, kot sem obljubila. Seveda samo zato, ker sem dobila 'bussiness class' in svoj sedež. Zaprla sem oči in uživala v letu... Predstavljala sem si, kako mi rastejo krilca. Pozor, leteča Pici, miške, bežite, vrabci, skrijte se, leteča Pici gre, vušššššš. Saj res, tudi steklenico šampanjca sem naročila na letalu in so mi ga prinesli. Mami je rekla 'Pici neeee' in potem ga pač nisem popila (ker jaz sem pridkana in tihcena, saj še veste?). Sva ga spravili v nahrbtnik in prinesli k mojima staro-novima atu in mami. Ampak tega ne povedat nikomur, prav? Ker se mi zdi, da je neki gospodi na letalu malo žejno gledal... in potem so mu prinesli vodo...

Moja nova mami in ata se nista nehala čuditi moji pridnosti na letalu – 'če muca lahko doma dela vse kar hoče, potem ne moreš pričakovat, da bo na poti ali pri zdravniku pridna', je rekla moja horjulska mami. 'To je pa res', je rekla moja nova mami. 'Aha' je rekel moj novi ata... in začel prav potihem razmišljati o čarovnicah. In zdaj sem tu, kjer ne počnem več vsega, kar hočem. Milenci ne kažem več jezika. Ne težim, čeprav me ne spustijo na balkon. Ne hodim po pultu. In sploh ne mjavkam več tjavendan, dokler ne začne ata potihem govoriti tistih besed in se mami od obupa držati za glavo. Zadnjo noč sem bila sploh zelo pridna. Ta nova mami mi je prišepnila, da mi bodo poleti uredili ta nobel profesionalno varstvo. In da me ne bodo več vozili naokrog. Če bom pridna seveda.

Sem rekla 'ja'. In sem.

Vas prav lepo pozdravljam,
Jaz, Pici hodofobik


P.s.: Pici ima do nadaljnjega prepoved pisanja na forum, ker njeni prispevki presegajo vsako razumno mero. V njenem imenu se bo tako odslej oglašala njena mami, FŽ.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #7 : petek, 14.11.2008 : 00:08:10 »

Jaoooo, Pici, ti hodofovna mačka  Grin
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #8 : petek, 14.11.2008 : 00:08:59 »

Ups, hodofobna Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9 : petek, 14.11.2008 : 00:24:44 »

Prav res je bila pridna. In v avtu in na letalu. Mi je prav žal, da sem njo opremila s kanilo  Roll Eyes in vzela celo narkozo s seboj  Tongue. V resnici je prav vzorna bruseljhorjulčica  Cool.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #10 : petek, 14.11.2008 : 09:28:26 »

hehe Pici, menim da je skrajni cas, da doma kupite letalo Smiley Smiley Smiley

Lp, Maja
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #11 : petek, 14.11.2008 : 10:27:10 »

Ah, Pici - si me kar v jok spravila, ne v smeh!
Ful vesela za tako zgodbo, take ljudi, take in drugačne "mame"!
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #12 : petek, 14.11.2008 : 13:00:03 »

O, ti boga Pici, kako so te mantrali in vozili "okoli riti v žep".  Tongue

Prispevek pa še le kaki napiši, splooh nisi predolga. Smiley
Logiran
Toblerone
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 33


« Odgovor #13 : petek, 14.11.2008 : 16:04:01 »

Smetka, še malo pa lahko odpreš podtemo "Horjulčki v izseljeništvu"  Tongue
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #14 : petek, 14.11.2008 : 17:49:02 »

oooo, Pici Smiley sam a veš, da si en fancy mačkon, ker se prevažaš v "bizniz-klasu"?.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines