mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:01:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zapuščena mama z mladiči
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zapuščena mama z mladiči  (Prebrano 44101 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #90 : torek, 02.12.2008 : 13:12:11 »

svrk,

kaj se ti ne zdi pametno, da vsaj kdo od avtorjev teh posmehovalnih komentarjev prebere in malo razmisli o tem, preden se ta del teme izbriše?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #91 : torek, 02.12.2008 : 13:25:01 »

Tako, kot vam marsikaj ni jasno, tudi meni ni. Ni mi jasno, ker mi do sedaj še nihče ni razložil, kaj pomeni: zaljubil sem se v tega in tega psa po fotki. Mi ni jasno, in mi tudi ne bo, dokler mi nekdo tega ne bo razložil. Rada bi vedela, v kaj konkretno se je zaljubil tisti, ki to zapiše.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #92 : torek, 02.12.2008 : 13:27:33 »

Takih tem se ni in dvomim, da bo kdaj brisalo, pač pa se k večjemu prestavijo. Nihče nima namena kaj skrivati/brisati, sem prepričana. Če bi kdo malo prebiral po arhivu bi našel marsikatero podobno. Ampak kot praviš t.i. "novinci ne prebirajo pravil pred oddajanjem prvega posta". No, to se ne strinjam. Pa tudi nespoštljivo se mi zdi. Dalje se ne bom spuščala v to. Debata se je že razvila, tema zasmetena, namesto da bi se čas koristno porabil, tukaj pišemo, argumentiramo, nekdo si bo moral vzet dragocen čas za pucanje teme.

Ker me direktno naslavljaš, evo odgovor. Tudi meni grejo podobna sporočila "sem se a smrt zaljubila v itak uiber simpatičnega mladička" - "mel bi tega psa, kam in kdaj naj pridem ponj" - "tega bi imela in nobenega drugega" - "prvi sem ga zagledal" - "glihkar sem videl sliko in točno vedel, da sva ustvarjena drug za drugega" itn itd strašno na živce. In razumem oštre odgovore, če jih že ne podppiram, čeprav tudi mene kdaj zamika podobna kontra, priznam. Si sploh ne predstavljam še ostalo kar pride zraven - tel. klici - "oprostite da kličem ob 23. zvečer, ampak sem za sigurno hotel bit prvi" - "saj piše, da ste 24ur dežurni" - "kako ne morem pridit na obisk v nedeljo popoldan" - "rad bi rešil psa iz vašega zavetišča" - "kako nisem primeren posvojitelj, vi ne boste odločali ali sem primeren" - ah, itn...

In, ko pomislim, da bi en posvojitelj z izkušnjami kot sončk lahko posvojil Čipkota, pa ga ne, mi je muka. Me zvija v želodcu. Pa niti nisem blizu njega, ko/če ga bo treba peljati na evtanazijo.
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #93 : torek, 02.12.2008 : 13:31:32 »

Dejstvo je, da se v sliko ravno ne moreš zaljubit. No, lahko ti je nekaj zelo luškanega na sliki zelo všeč ampak o luškanem bitju na sliki ni veš prav nič, si pa želiš, da bo bitje iz slike s teboj preživelo kar nekaj let.

In tako odzivi so predvsem zato, ker so se pojavljali in se še pojavljajo primeri, ko se nekdo zaljubi v sliko in hoče bitje s slike imeti takoj in čimprej in je absolutno edeni primeren in ga ostalo prav nič ne zanima. Potem pa doma ugotovijo, da bitje s slike raste, kaka, lula, grize pohištvo, ne mara mačk, je ena velika obveznost in bitje s slike pride nazaj v zavetišče.

Psa se ne posvoji samo zato, ker je luškan na sliki, pes bo s tabo preživel kar nekaj let in bo odvisen od tebe, pes potrebuje nego, skrb, pozornost, ukvarjanje, sprehode, hrano, vodo, veterinarja,... in ko slika postane realnost je zgodba lahko povsem drugačna. Zato tudi tak odziv.

Ne rečem, da se bo to zgodilo tebi samo opozoriti sem te hotela, da je pes živo bitje in samo glede na sliko o Cmoki ne veš prav nič. Mogoče bi bil pa kateri od mladičev veliko bolj primeren zate ampak ti si se zaljubila v Cmoko na sliki. Vidiš, tega jaz ne razumem.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #94 : torek, 02.12.2008 : 13:33:39 »

Dodajam: mogoče bi bil tudi kakšen starejši pesjan bolj primeren, čeprav ni tako lep kot Cmoka na sliki.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #95 : torek, 02.12.2008 : 13:34:37 »

Lep primer je npr. Poco - srček, verjetno se je nešteto ljudi zaljubilo v sliko. A kaj, ko ima VEEELIK karakter, neprimeren za mnoge skrbnike. Vizualno tak, da bi se moral oddat v parih dneh, v realnosti je dom iskal dokaj dolgo, ker je moral najti pravega.


Podpišem Sasenko do zadnje pike Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #96 : torek, 02.12.2008 : 13:38:43 »

In, ko pomislim, da bi en posvojitelj z izkušnjami kot sončk lahko posvojil Čipkota, pa ga ne, mi je muka. Me zvija v želodcu.
Ali bi se morala jaz ob tem delu posta slabo počutit?
Posvojila 8.8.08 psičko uiber simpatično, nekonfliktno in staro cca 5 mesecev?
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #97 : torek, 02.12.2008 : 13:44:31 »

Smetka - zaljubiti se v psa..

Tako, kot vam marsikaj ni jasno, tudi meni ni. Ni mi jasno, ker mi do sedaj še nihče ni razložil, kaj pomeni: zaljubil sem se v tega in tega psa po fotki. Mi ni jasno, in mi tudi ne bo, dokler mi nekdo tega ne bo razložil. Rada bi vedela, v kaj konkretno se je zaljubil tisti, ki to zapiše.

Metafora ali prenos je pojav, ko prenesemo
pomen z ene besede na drugo, največkrat obstaja v ozadju nekakšna
podobnost, da nam to sploh pade na pamet, ni pa nujno.
Stalno reklo ali fraza, kjer se je prenesena raba udomačila tako zelo, da se na prvotni pomen sploh ne pomisli več.

V našem primeru je tu fraza zaljubiti se v psa. In to preko slike. Hja, se je za vprašati, ali se je v psa sploh možno zaljubiti - torej da se človek zaljubi v psa? Ne, ni mogoče. To vemo vsi.

Sedaj pa ne vem - glej Smetka, ne vem, ali se delajo vsi na tem forumu neumne, ali je res težko razumeti, da je tak izraz, kot ga je uporabila sončk (da se je kar zaljubila v Cmoko) le fraza, pač, tako se reče, tako se pove, da ti je pes luštkan in corti? Zakaj je to tako težko razumeti, in zakaj se vsi vtaknete v najmanjše podrobnosti - ki bi bile jasne 5-letnemu otroku?

Sem sončk-i lepo povedala, da ji boš Smetka ti in le ti znala najbolje svetovati, in da tudi, če mogoče ne bo možnosti za Cmoko, ji bo pa kakšen drug mogoče bolj sedel? Naj se dogovori za sestanek s tabo pa bosta skupaj videli kaj je najbolje zanjo? A sem kaj narobe rekla?


In še nekaj da Sasenki odgovorim..seveda se dogajajo take stvari in verjetno se vedno bodo (ampak upam, da čimmanj). Vem, kaj si mislila povedat - verjetno je takšnih največ posvojiteljev - iiiiii jooojj zaljubila sem se, hočem ga met in pika in konc. In ga dobi, in pride potem na koncu spet nazaj lepo do Smetke. Vse uredu - ampak..ni treba zdaj vseh takih ljudi enačit med sabo. Ni vsak, ki izrazi navdušenje na forumu potem tak človek...

mah saj bom nehala.. ne vem če me sploh razumete... Undecided
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #98 : torek, 02.12.2008 : 13:47:27 »

Recimo da te razumemo,sedaj pa še ti poskusi razumeti drugo stran in natančno preberi skogkatt-kin odgovor.
Sama bi ti napisala popolnoma enakega.

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #99 : torek, 02.12.2008 : 13:50:24 »

Ali bi se morala jaz ob tem delu posta slabo počutit?
Posvojila 8.8.08 psičko uiber simpatično, nekonfliktno in staro cca 5 mesecev?
Ne, seveda ne, kocka Smiley oz. to lahko samo vsak zase odgovori  Wink Veš, slabo vest imam tudi jaz v bistvu. Zato ker sem pred več kot 3 leti vzela mladega pikastega mladiča  sram O razlogih bi lahko na dolgo razlagala, pa ne bom, ker nobenemu (več/trenutno) ne koristijo.

Saj sem napisala:
Se zavedam, da morajo tudi mladiči najti nov dober dom, ampak vseeno ni fer sram

In je čist nepotrebno, da bi to kdo osebno jemal!
Logiran

kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #100 : torek, 02.12.2008 : 13:58:09 »

Tako, kot vam marsikaj ni jasno, tudi meni ni. Ni mi jasno, ker mi do sedaj še nihče ni razložil, kaj pomeni: zaljubil sem se v tega in tega psa po fotki. Mi ni jasno, in mi tudi ne bo, dokler mi nekdo tega ne bo razložil. Rada bi vedela, v kaj konkretno se je zaljubil tisti, ki to zapiše.


aja, v kaj konkretno - jah, verjetno v njeno zunanjo lepoto, lepe učke, malo bunkico s svetlo svetlečo se dlako in še malo nagubano kožo. Zunanji videz torej. Znotraj (no, karakterno) pa jih najbolje poznaš ti, zato je seveda jasno, da jih boš oddala najprimernejšemu posvojitelju, ane - zato sem tudi rekla sončk-i, naj se dogovori za sestanek s tabo?
 
Pač - tebi Smetka to (zunanji videz mladičkov) ni nič novega in nič posebnega, gledaš jih skoraj vsak dan - gledaš mladičke in gledaš starejše pse, pa ne samo gledaš, tamveč skrbiš za njih in navsezadnje živiš z njimi.
Meni, pa verjetno še komu, pa so mladički šibka točka..in jaz se res stopim ko kašnega vidim..
 
Pa dam roko v ogenj, da nisem edina..
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #101 : torek, 02.12.2008 : 14:13:09 »

Recimo da te razumemo,sedaj pa še ti poskusi razumeti drugo stran in natančno preberi skogkatt-kin odgovor.
Sama bi ti napisala popolnoma enakega.




uu, kakšna odrezanost. spet se čuti pritisk na nekoga, ki ne pleše po vaši muziki.
Sem prebrala in ga razumem. Ampak ena toleranca do novincev pa vseeno ne bi bila odveč.

Samo moje mnenje..


LP
Logiran
sončk
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #102 : torek, 02.12.2008 : 14:19:31 »

....

ne vem kaj sploh naj napišem...res ne. Po eni strani sem vesela, po drugi pa žalostna...
Vesela zato, ker sem skozi tole debato približno spoznala s kakšnimi ljudmi imam opravke...in žalostna zato, ker se zaradi takih debat in napadalnih komentiranjih na poste lahko nekdo, ki bi bil super posvojitelj tudi za Čipkota...premisli.
Žal mi je, da se za nekatere živali življenje konča prehitro...samo na žalost nimam te moči, da bi to spremenila...lahko pa pripomorem k temu, da bo tega čimmanj in s tem, ko sem se odločila, da bi imela kužka iz zavetišča sem imela v glavi prav to...pomagati kužku in prinesti v našo hišo zvrhan koš ljubezni.
Kaj pomeni ljubezen = radost, srečo, odgovornost, skrb, igra, toplina, sočutje, razumevanje...in še bi lahko naštevali...

Vam pa polagam na srce...poizkušajte razumeti druge okoli sebe, niste sami...in ne razmišljajo vsi tako kot vi. Pravijo, da smo razgledani, takrat, ko lahko stopimo iz svojih okvirjev razumevanja...torej v razmislek.

S tem postom jaz končujem pisanje na tem forumu in vam želim vse dobro,

S
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #103 : torek, 02.12.2008 : 14:24:02 »

Ej, punce, vse smo kdaj napisale, da nam je določen pes všeč, da je luškan, da če bi imela proste kapacitete...in tko naprej. Pa vas ni noben nahrulil. Ne bom rekla, da čisto vsak enkrat "pade dol" ob pogledu na sliko in posledično kaj napiše, ampak pomoje je večina že naredila to napako.
Pač, punca se je "zaljubila", tudi jaz sem se, recimo v švrka, pa recimo v graha, pa to ne pomeni, da ga bom vzela, ampak da mi zgleda zelo simpatično. To recmo Smetka, je moja definicija "zaljubiti se". Če je punca resna, te bo poklicala, če te ne bo, njen problem, ne tvoj. Zaradi njenega stavka te ne bo poklical nihče manj.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #104 : torek, 02.12.2008 : 14:28:41 »

no, pa je šel še en razumljiv človek, ki ni mislil nič slabega. sram

Človek, ki je samo hotel posvojiti nekega kužka iz zavetišča in mu hotel dati priložnost. sram

In VI SAMI ste ga odgnali! Angry Angry Angry


Sončk, jebiga,druge besede ne najdem - je še veliko zavetišč po sloveniji, mogoče tudi kakšen malo bolj prijazen forum, pa poskusi tam...

In ostani sončk!! lp, urša
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zapuščena mama z mladiči
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines