mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:27:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zapuščena mama z mladiči
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zapuščena mama z mladiči  (Prebrano 44137 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #105 : torek, 02.12.2008 : 14:31:43 »

V nic drugega se ne bom vtaknila, kot izkljucno samo v "mladički šibka točka" in "se res stopim ko kašnega vidim".

Oba termina spadata skupaj k vecini ljudi, ki pridejo sem napisati "iiii", "oooo" in podobno. Vendar, nasa naloga ni, da vam razlagamo, kako so ti mladicki res luskani in kako so primerni za ne vem koga, kot tudi nismo zato tukaj, da toleriramo povrsnost dojemanja lastnistva ali cesarkoli drugega v zvezi s psom, temvec poskusamo osvescati in ljudem dopovedovati, kaj pomeni "ljubezen do psa" v real lajfu, tko - vsak dan - 10 let - s tocno tistim zivalskim osebkom, v katerega si se zaljubil.

kastelecu, ti bom dala primer in upam, da bos razumela poanto tako, kot jo zelim predstaviti.

Cutis izjemno simpatijo do zivali na tej sliki?
http://shrani.si/f/3g/D6/4iyfkMOJ/picture-006.jpg

Mladicek, majhen, shiran, revcek, bogica, potreben takojsnje pomoci ... vecina takoj pade okrog, ko vidi slikco.

Vendar je tukaj zajeb. Nihce ne ve, v kaj bo ta mladicek zrasel. Vsaj vedel ni nihce takrat, ko je bila objavljena slika. In tudi ocitno ni vedel tisti kupec, ki je tega mladica nekje kupil. Ko so stvari usle iz rok, se ga je znebil. Ko uidejo stvari iz rok posvojitelju, ki se zaljubi v sliko, naredi ... kaj?

Torej, pes na tej sliki bi lahko zrasel v mesanca katerekoli velikosti in karakterja, lahko bi zrasel v bokserja, lahko pa v francoskega buldoga. Upam, da vsi veste, kaksna je razlika med eno in drugo pasmo in vsi veste, kaj karakterno izjemno zahteven bokser potrebuje in kaj mu je sposoben dati nek povprecen nov lastnik, ki ni iskal bokserja in ki ne ve, kako se z bokserjem ravna. Odlocujoca je ljubezen na prvi foto pogled. Ne verjamem vanjo. Kot ne verjamem v navdusenje nad opisi in slikami mladicev posameznih pasem v knjigah. Enako velja za vse mladice mesance in zmesance tega sveta.

Kaj sem zelela povedati? Hm... Predvsem to, da smo tukaj tudi zato, da povemo ob vsaki priloznosti, kako se psa ne kupuje/posvaja, kako se s psom ne ravna, kako je primerno in prav postopati ... Kaj vse je treba samega sebe izprasati, preden se odlocis za psa in sele potem, ko se odlocis za psa, se zacne izbira karakterja, velikosti, barve, dolzine dlake ... Sele nekje za tem pride izbor slik, ce sploh kdaj. Vcasih je zadeva seveda obrnjena - najprej vidimo sliko, potem zacnemo z lastnim izprasevanjem in preverjanjem, ali je pes na sliki primeren v vseh pogledih za sobivanje z nami. Nikoli, ampak res nikoli ne sme manjkati cela veriga razmislekov. Ker pa vemo, da vecina ljudi ravna tako, kot pravis ti, kastelecu (navduseni so nad sliko mladica), zelimo vsakemu povedati, da to ni prav in ne zelimo tukaj dodatnega spodbujanja k temu, kako so krasni mladicki in kako je prav, da bi vsak stisnil kaksnega pod plasc. Ce smo odkriti, so mladicki krasni samo na slikah, v realnosti pa sploh ne. Posebej za tiste, ki zivijo v iluziji foto lepote. Mladici lulajo, se derejo, grizejo, ne ubogajo, so tecni, ponoci nas zbujajo, bruhajo, driskajo ... In za njih je treba skrbeti 24/7/365/10, ne glede na to, da ze cez kaksen mesec sploh niso vec taksni, kot na sliki, v katero smo se zaljubili. Ja, to na sliki ni vidno. In to je treba povedati ljudem, saj je dejstvo, da so na slikah (in tudi za minuto ali dve v narocju) vsi mladici nadvse sladki. Premajhni premisleki vodijo k napacnim odlocitvam in h katastrofalnim posledicam. Tako pri nakupu/posvajanju mladicev, kot pri nakupu/posvajanju odraslih psov.

Uh, danes je res dan za ...

sončk, ne glede na to, ali ostanes med nami, ali nas bos zapustila, se zavedaj, da iz zavetisc zivali ne resujemo. Nikakor. Zivali resujemo s ceste, ker imajo/so imeli neodgovorne lastnike, ki so se za njihov nakup/posvojitev odlocili po fotkah ali v trenutku, ko so imeli minuto mladica v narocju. Ko zival pride v zavetisce, je ze resena - tako neodgovornega lastnika, kot hiranja na gmajni. Torej, se enkrat, IZ ZAVETISC ZA ZIVALI SE LE-TEH NE RESUJE. V zavetiscu se posvoji zival po identicnem premisleku, kot da kupujes isto zival za nekaj sto ali tisoc evrov. Od trenutka, ko zival prineses v svoj dom, je situacija popolnoma enaka - zavetiski, iz legla, od prijatelja, s kmetije ... Vsi so enaki in za vse se je treba odgovorno odlociti in za vse je treba s polno odgovornostjo poskrbeti do njihove smrti.
Logiran

svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #106 : torek, 02.12.2008 : 14:38:41 »

Predlagam, če Jana slučajno sledi tole temo, da odpre novo. Morda z naslovom: Naivna vprašanja novincev in pametni odgovori prekaljenih starih mačkov.
Ljudje smo različni, uporabljamo pa iste besede, ki imajo za vsakogar od nas lahko drugačen pomen. Jaz si na primer od nekdaj želim mladiča, da ga bom vzgojila po svoje. Pa se mi smilijo razni starčki in popustim, da bi jim olepšala vsaj starost, če so imeli že vso mladost zafurano. Kako sem neprimerno izbrala malega psa, ki ga imam, sem že večkrat pisala. Povedala bom, da sem po drugega psa prišla, ker se mi je smilil Ming, ker nisem razumela, zakaj ga nihče noče. Pa nobenih velikih zahtev ni imel. Pa me je Polona prepričala, da v moje razmere Ming ne sodi, če nočem kaosa ob združitvi dveh malo kompliciranih samcev in sem šla domov s Kuki. Skratka kombinacija je enkratna. Psa se še pa še ujemata in se imata rada, jaz pa nimam nobenih težav.
Hočem reči, če sta dva pripravljena na pogovor in če pri tem Polona oceni, da si primeren posvojitelj, ni pomembno, s kakšno osnovno idejo si prišel sprva na dan. Vse je stvar komunikacije. V kar vsekakor ne bi mešala tiste objestneže, ki kličejo ob 23h ali v nedeljo zjutraj. Ti se morajo naučiti olike in ne sodijo v temo "naivna vprašanja...
Jana, sem videla, da si me prehitela z odgovorom. Sem vesela, kajti ob takem komentarju nihče ne more biti prizadet in užaljen. Ta komentar pušča prosto pot za nadaljni pogovor in izmenjavo mnenj. Kar si vsi želimo.
In žal mi je, če Sončk ne zdrži več. Ker bi šele po pogovoru s Polono lahko ugotovila, ali je kakšen pes iz zavetišča zanjo.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #107 : torek, 02.12.2008 : 14:44:06 »

Oprostita. Sem mislila : Pes iz zavetišča zate in ne zanjo. Ona (Polona), jih ima dovolj  Tongue (popravek slovnične policije)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #108 : torek, 02.12.2008 : 14:46:56 »

Pravite, da rabite posvojitelje. Da jih rabite nujno. Zakaj pa jih potem odganjate? Poznam kar nekaj ljudi, ki so želeli posvojiti psa iz zavetišča, pa so, ko sem jim omenila Horjul, samo zgroženo odkimali, da tja pa že ne gredo. Ker ne marajo posmehovanja in sarkastičnih komentarjev. čeprav nihče od njih sploh ni niti poklical, da bi se o "neprijaznosti" prepričal na lastna ušesa. Pse so si dobili drugot in niso slabi lastniki.

res je, da je mladiče lažje oddati. Ampak tudi mladič, ki gre v nov dom je en pes manj. In če ne gre pravočasno zraste v težje oddajljivega pubertetnika.

Tudi meni gredo na živce izjave o zaljubljenosti v sliko na prvi pogled in podobno. Ampak naj bo sito pogovor v zavetišču, ne pa sarkatem in zajedljivost na forumu.

No meni je sarkazem sicer čisto všeč in ga več kot razumem. Se mi pa v takih primerih kontraproduktiven.

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #109 : torek, 02.12.2008 : 14:52:06 »

sončk, kar se mene tiče, bi tako neprijetno vprašanje postavila tudi v živo, kot še marsikakšnega zraven. Nič osebnega, vedno sprašujem in vedno sem zelo direktna. Dobrodošla, če boš klicala po 7., še bolj bom vesela, če boš povedala, da si s foruma in da nisi bila zadovoljna s komunikacijo do sedaj. Tudi jaz nisem, pa lahko začnemo znova.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #110 : torek, 02.12.2008 : 14:58:15 »


uu, kakšna odrezanost. spet se čuti pritisk na nekoga, ki ne pleše po vaši muziki.
Sem prebrala in ga razumem. Ampak ena toleranca do novincev pa vseeno ne bi bila odveč.

Samo moje mnenje..

LP

Pa kakšna odrezanost in pritisk vendar?
Debata o komunikaciji,posvajanju.Lepo,da razumeš,tudi jaz tebe na nek način razumem.
Kot novinka sem bila tukaj zelo sklofutana in prav je bilo tako.Mi je odprlo oči in to zelo na široko(sem to že en tavžentkrat povedala)

Kastelecu,sem prepičana,da imaš rada živali in da bi zelo verjetno za mladička lepo skrbela.
Res je,da je kar nekaj zavetišč in notri še več zapuščenih psov.
Vsak se sam pusti odgnati in to je pač njegova odločitev,lahko pa vztrajaš in se nekaj naučiš.

Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #111 : torek, 02.12.2008 : 14:59:38 »

Ker pa vemo, da vecina ljudi ravna tako, kot pravis ti, kastelecu (navduseni so nad sliko mladica), zelimo vsakemu povedati, da to ni prav in ne zelimo tukaj dodatnega spodbujanja k temu, kako so krasni mladicki in kako je prav, da bi vsak stisnil kaksnega pod plasc. Ce smo odkriti, so mladicki krasni samo na slikah, v realnosti pa sploh ne. Posebej za tiste, ki zivijo v iluziji foto lepote. Mladici lulajo, se derejo, grizejo, ne ubogajo, so tecni, ponoci nas zbujajo, bruhajo, driskajo ... In za njih je treba skrbeti 24/7/365/10, ne glede na to, da ze cez kaksen mesec sploh niso vec taksni, kot na sliki, v katero smo se zaljubili. Ja, to na sliki ni vidno. In to je treba povedati ljudem, saj je dejstvo, da so na slikah (in tudi za minuto ali dve v narocju) vsi mladici nadvse sladki. Premajhni premisleki vodijo k napacnim odlocitvam in h katastrofalnim posledicam. Tako pri nakupu/posvajanju mladicev, kot pri nakupu/posvajanju odraslih psov.

Jana, popolnoma razumem in se strinjam do zadnje pikice. Res je, Upsi je vrhunec od cukra. In res večina pade okoli ko vidi..pač je slikica slikica in mala kepica luštkana je pač mala kepica luštkana. Kaj pa bo čez par tednov ali mesecev pa ne ve nihče.

Meni samo to ni jasno - ko si napisala, da je pač namen tega foruma ozaveščati in sporočiti ljudem, da ze cez kaksen mesec sploh niso vec taksni, kot na sliki, v katero smo se zaljubili ..

Seveda, vse OK, a pa se tebi zdi, da teli komentarji to sporočajo, je v tem zaslediti kakšno pomoč človeku, ki se je pač "zaljubil v slikico in kosmato kepico na njej"?

Citat: Sasenka , Nedelja, 30.11.2008 : 21:27:37
Ja v sliko no, ti pa res nič ne veš. To je ljubezen na prvi virtualni pogled.


Citat: Xena , Nedelja, 30.11.2008 : 08:59:47
Ojej.... kje se bo pa to videlo.... v kaki čarovniški stekleni krogli??

Katarina


Citat: alexy , Nedelja, 30.11.2008 : 11:27:55
Jao

Smetka ze vidim, da bos imela zanimiv zacetek meseca.. Ko samo berem takele izjave po forumu te prav obcudujem, ker vem, da ti to potem poslusas se preko telefona




Je tu kje vidno sporočilo kot si ga navedla v tvojem postu? Meni se samo to zdi čisto mim usekano - ti zatirajoči komentarji. Ker, če je forum namenjen posvojitvi in nasvetom, pogovorom o karakterjih, svarili pred morebitnimi raztrganimi copati, kavči, tepihi, lulanjem pa kakanjem, pa bruhanjem..
Zakaj mora biti tu potem govora o čarovniških steklenih kroglah?? Pa o ljubezni na prvi virtualni pogled? Halo?

Vidiš, tega ne štekam, in vse, kar sem danes tu napisala se nanaša izključno na to, saj se to dogaja pogosto, če ne skoraj vedno, ko pride na forum nekdo nov in napiše par i-jev in kako je leeeep.

Če pa se motim me pa lahko popraviš. Ampak tokrat sem prepričana, da imam prav...
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #112 : torek, 02.12.2008 : 15:08:35 »

Če je sončk resen in primeren posvojitelj potem se najbrž ne bo pustila odgnati po debati na forumu ampak bo, kot vsak resen posvojitelj, poklicala Polono in se z njo pogovorila. Če jo pa odžene nekaj mnenj o temu ali se lahko zaljubiš v sliko in, da za sliko stoji živo bitje potem se pa najbrž že ni tako zelo močno zaljubila. Vsi ti komentarji pa so bili zgolj dobronamerni. Psa se pač ne posvaja zato, ker ti je všeč na sliki.

Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #113 : torek, 02.12.2008 : 15:12:08 »

Sem vedno mislila, da so ponedeljki tezki  Undecided. Ne bi imela nic proti, ce bi se net ta hip obesil, da si marsikdo tu gor odpocije.
Knedlcki so simpaticni. Eni so za mlade, drugi za odrasle, take s karakterjem.  Se dobro da ne razumejo nase govorice.
Zelim jim topel dom. Pa ce je to pri sonckih ali oblakih. Kako jim pa sploh gre?
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #114 : torek, 02.12.2008 : 15:19:06 »

Pa kakšna odrezanost in pritisk vendar?
Debata o komunikaciji,posvajanju.Lepo,da razumeš,tudi jaz tebe na nek način razumem.
Kot novinka sem bila tukaj zelo sklofutana in prav je bilo tako.Mi je odprlo oči in to zelo na široko(sem to že en tavžentkrat povedala)

Vsak se sam pusti odgnati in to je pač njegova odločitev,lahko pa vztrajaš in se nekaj naučiš.
Helena in Sasenka, ta pritisk, to odrezavost in sarkazem nekaterih sem zacutila tudi jaz, ki nisem v nicemer udelazena in ne posvajam trenutno nobene zivali. Mogoče si še enkrat preberite, na kaj se nanašajo naši komentarji. Jih je Kastelecu nekajkrat citirala. In potem morda lahko avtorji vprašajo, kaj je tisto, kar je prizadelo. Verjamem, da niso mislili hudo. Samo, nekatere tak besednjak prizadene. In si povemo potem lahko iste stvari na način, ki je vsem sprejemljiv. Na način, ki dovoljuje, da se pogovor nadaljuje, ne preseka. Ker je eden od sogovornikov prizadet.
Moonbeam, si me spet prehitela. Tudi jaz bi temo prepustila knedlom in kegljem. LP
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #115 : torek, 02.12.2008 : 15:20:40 »

Pa kakšna odrezanost in pritisk vendar?
Debata o komunikaciji,posvajanju.Lepo,da razumeš,tudi jaz tebe na nek način razumem.
Kot novinka sem bila tukaj zelo sklofutana in prav je bilo tako.Mi je odprlo oči in to zelo na široko(sem to že en tavžentkrat povedala)

Kastelecu,sem prepičana,da imaš rada živali in da bi zelo verjetno za mladička lepo skrbela.
Res je,da je kar nekaj zavetišč in notri še več zapuščenih psov.
Vsak se sam pusti odgnati in to je pač njegova odločitev,lahko pa vztrajaš in se nekaj naučiš.




helena, mogoče pa ni bilo prav? kaj pa veš, koliko ljudi so že odgnali s tem - kakor je tudi napisala Lanabela.

Evo moj primer..že eno leto, če ne še več (ne vem več niti sama) sem lepo prijavljena na ta forum.. in redno prebiram teme, ki me zanimajo - večinoma pa odpiram zavihek pomagajmo ... napisala sem pa par komentarjev - iz preprostega razloga - ne upam si?! .. ker vidim, karkoli se reče, kar je narobe, se napade človeka brez pojasnil..in odje.be, čist po domače povedano.
No, in ko takole malo spremljam tele debate, sem že tolikokrat zasledila kako se spravljate na nove na forumu, namesto da bi jim dali raje kakšen konkreten razlog kako postopati, se na forumu prebira poste o čarovniških kroglah in virtualni ljubezni, kot sem že napisala zgoraj? In potem, lepo te prosim, s tem se dobiva posvojitelje? S tem se pomaga Horjulu in Poloni in njenim varovancem? Kako že? Najlažje je nakazovati na Repek par € na mesec(vsaka čast), ampak a bo teh par € na mesec dovolj čez nekaj časa, ko bo Horjul poln in prepotreben posvojiteljev?? Ne bo! Ker že zdaj manjka. Manjka denarja, ljudi in posvojiteljev. Manjka vsega.

Dobro, da še Smetki ne zmanjka moči in volje!

Praviš, da si bila kot novinka pošteno sklofutana..in da si že ene tavžentkrat povedala, da ti je odprlo oči. Vidiš..nekateri tako, nekateri drugače. Vsak je različen in vsak po svoje razume te "klofute" po forumu. Obstaja preveč različnih osebnosti. Ti si vztrajala - tudi jaz sem, ko me je Jana nekaj glede pisanja opomnila na začetku. Kaj več si pa tako nisem upala, ko sem prebirala vse te komentarje napadalne.. Želim povedati, da nekateri pa morda niso tako vztrajni..pač, saj se ve, koliko je kužkov brez doma in zavetišč, ane?

In namesto da bi "stari mački" kot bolj izkušeni toplo sprejeli medse novinca in mu pač povedali, da se v sliko ne more zaljubiti in mu dali kakšen nasvet, se norčujejo iz njega..


Ne vem po čem sicer sklepaš, da imam rada živali in da bi po vsej verjetnosti lepo skrbela za mladička.. imaš pa prekleto prav.. In ne samo enega. In ne samo mladička. In tudi BOM. Pes je pes, priložnost je treba dati vsakemu, pa če je najlepši in najbolj cortkan, ali pa če je pravo nasprotje tega..

Takšno je moje razmišljanje. In ni vrag, da me ne bo Polona v kratkem slišala po telefonu..samo da počim en kredit..pa haus..in tko..

hja, helena, ne zamert za prejšnji komentar.. me je res razjezil tole vse skupaj.. Že cel šiht sam tele komentarje pišem.. lahko bi se reklo romane..

Upam, da bo situacija kaj drugačna v prihodnje - to se nanaša na odnos do novih članov foruma..


LP Kiss
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #116 : torek, 02.12.2008 : 15:21:50 »

Hm ..., res je, da citati, ki jih navajas, ne pomagajo NIC k temu, za kar jaz ta forum rinem naprej. Se pa zgodi, da tudi jaz tako odreagiram, oz. vcasih ne samo sarkasticno, temvec celo ostro in zelo nesramno. Priznam. Priznam tudi, da zadnje case nisem imela veliko casa slediti vsem temam, oz. sem za silo sledila, zmanjkalo je casa za komentarje in odgovore. Kot vecina "stalnih" tukaj ve, ne pisem velikokrat, pa takrat, ko pisem, napisem veliko. Za to pa je potreben cas.
Morda bi tudi ti, kastelecu, lahko pomagala v temah opozarjati in osvescati navdusence v pravo smer. Nikakor ne gre za to, da bi koga zeleli odgnati, da komu mladica ali odraslega psa ne bi privoscili. Nikakor. Vendar gre tudi za to, da si ne zelimo posvojiteljev in kupcev, ki ze cez dan ali dva ne vedo, kaj naj s psom, ker le ta kar naenkrat ni vec tak, kot tisti na sliki. Vedno eno in isto ponavljanje in enaki vzorci kar naprej, nas spravljajo ob zivce in potrpljenje. Morda tudi zato ne namenjam vec toliko casa odgovarjanju in pisanju. Ker svoje zivce vedno tezje brzdam. Najbrz tudi zato, ker sem natipkala tekstov z enako vsebino ze za nekaj knjig, pa jih nihce ne bere, temvec od mene in ostalih novinci terjate, da vam pisemo vedno eno in isto vedno znova in znova.

Mislim, da si ti napisala, da nihce ne bere forumskih pravil ali kaksnih drugih pravil. Jaz menim, da jih je potrebno, sicer je bolje, da ne prihajate. Nihce. Nisem obremenjena z vasim stevilom. Raje vidim, da vas pride sem samo nekaj in tisti preberete tisto, kar smo vam namenili za sam zacetek, pa se bomo krasno razumeli, v kolikor vam ustreza sistem. Ce vam ne ustreza, potem nima nobenega smisla, da sploh vztrajate med nami. Tudi za eno samo sporocilo ni vredno, ker s tem samo energijo trosite. Naso in svojo. Zato, ker sem jaz nekaj napisala ali je nekdo drug nekaj napisal na tem forumu, ne bo nobena zival manj posvojena. Ce se to zgodi zaradi nasega pisanja, je vsekakor bolje, da se je zgodilo takoj, kot da se zival potem vrne. Tisti, ki ni sposoben, ker ni prebral pravil in preveril utripa, sprejeti nekaj stavkov kritike, sarkazma, posmeha ..., ne verjamem, da je sposoben sprejeti kriticno odlocitev, da ne dobi v posvojitev nekega psa ali kaksno kritiko na racun kasnejse oskrbe ... Torej, bolje, da nimamo nic z njim, kot vecno frustracijo z obeh strani. In bolje, da ne posvoji psa. Glede na to, koliko je tukaj spisanega, lahko verjamete, da dajemo nekaj znanja in poznavanja od sebe in ne da tolcemo samo po tistih, ki nasega dajanja niti ne opazijo. Ponavadi pravijo, da je za partnerstvo potrebno mnogo stvari, kompromisov, lastnega odrekanja, spreminjanja itd. Nekateri pricakujete, da se bomo po meri novincev obnasali vsi staroselci. Hm ... mene so ucili, da se kot novinec najprej ozrem, kako stvari potekajo, potem se odlocim, ce je to zame in sele nato se poskusam vklopiti.

Mah, nisem povsem prepricana, zakaj se mi da, ceprav nimam casa ...
Morda bo kaj nucalo ... k razumevanju tudi "nas", ne samo v pricakovanju razumevanja "vas".
Pa vso sreco pasji druzini!
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #117 : torek, 02.12.2008 : 15:26:05 »

Sploh ne razumem, zakaj je potrebno to dramatiziranje. Kdor si želi psa, naj pokliče v zavetišče in se pogovori. A je res treba zganjat neke hude filozofije o obnašanju na forumu? Razni ''iiii-ji in ooo-ji'' nobenemu psu ne pomagajo popolnoma nič. In namesto da se potencialni (resni) posvojitelji ubadajo s tem, kaj kdo tukaj piše, naj raje konkretno stopijo v akcijo posvajanja. Na lepe oči (in besede) ni tu še nikoli nihče nič dobil in prav je tako.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #118 : torek, 02.12.2008 : 15:31:37 »

Pa tudi Sasenka (torej jaz) je v naslednjem postu prav lepo, nič nesramno in odrezavo, razložila kaj je mislila z virtualno ljubeznijo in zakaj ne razume zaljubljanja v slike. Če bi si sončk prebrala bi po moje razumela.

Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #119 : torek, 02.12.2008 : 15:35:31 »

Najbrz tudi zato, ker sem natipkala tekstov z enako vsebino ze za nekaj knjig, pa jih nihce ne bere, temvec od mene in ostalih novinci terjate, da vam pisemo vedno eno in isto vedno znova in znova.

vse razumem..ampak spet pa ni potrebno vseh ljudi v isti koš metat? verjamem, da jih je veliko, če ne kar večina takih..
glede prebiranja pravil pa ne vem no.. jaz sem sem prišla v bistvu zaradi spoznavanja neke pasme, tam sem v temi par traparij napisala-kot novinka in si ti mal linkov poslala do pravil pa tko naprej.. in sem jih lepo šla prebrat.. Večina pa..če mene vprašaš, pravil ne bere..vsaj ne, dokler ga kdo ne opozori..

ok, pomoje je dost o tem.. jaz grem domov.. konec šihta.. jutri zjutraj mi bo v veliko veselje odpreti temo, da vidim še ostale komentarje..

In ja, z veseljem bi poskušala pomagati v temah in opozarjati naivne navdušence, da je "strup v malih flaškah"..  in da se je človek zaljubil prav v malo flaško..

Pa vsaj ne bi govorila o enih čarovniških kuglah (te kugle so me pa res zmotile.. Angry)


No, lep dan vsem želim,  damam in gospodom v Horjulu prav tako lepe pozdravčke..

In nasvidenje zjutraj..


Urša
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zapuščena mama z mladiči
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines