mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:42:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čipko - sprejet čipiran pes...
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čipko - sprejet čipiran pes...  (Prebrano 27783 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #60 : ponedeljek, 01.12.2008 : 13:28:32 »

Smetka v tem trenutku si želim, da bi adela na lotu in tole preprosto rešila z eno transakcijo.

Po drugi strani pa se bliža čas božiča, ko smo ljudje bolj radodarni kot po navadi. Vem, da so operacijo blazno drage in da je živali enostavno preveč, da bi lahko za vsako posebej zbirali.

Joj žalostijo me taki posti, ampak jaz vem, da kakršnokoli odločitev boš (boste) sprejele, bo prava.

Ah joj ....

Na zadnji post pa no comment. Meni so všeč vsi, vsak je edinstven, poseben, zanimiv, včasih tečen. Pa kaj ko me ima 90% ljudi za čudno.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #61 : ponedeljek, 01.12.2008 : 14:06:38 »

Jst ne razumem (!!!!!!!!!!!!), zakaj nov dom lahko dobi Sky (njegova tema) - ker je mix škot ali kaj? - in a je Zala_ edina, ki si je "upala" posvojiti majhnega, ničemur podobnega, starejšega psa?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #62 : ponedeljek, 01.12.2008 : 14:26:45 »

Tud men ni jasno, pa še marsikaj drugega na tem svetu ne.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #63 : ponedeljek, 01.12.2008 : 15:37:54 »

Ce bi bil Flipi star 5,6 let bi ga takoj vzela. Ce bi bil 10,bi ze razmisljala. Ko lahko imas samo enega psa, si sebicen in gledas nase. Ce bi bilo prostora, bi verjetno vzela se Bojcija, al pa se prej Runcija. Flipi za v hribe, Runci pa za okrog hriba. Kako se odlocit?    Undecided
Dokler gre, gre. Ko pa vec ne gre,... Ni mi vseeno, ko berem Smetko in situacijo.   Undecided
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #64 : ponedeljek, 01.12.2008 : 15:44:05 »

Koliko denarja pa je potrebno za slikanje in operacijo tegale kužka?
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #65 : ponedeljek, 01.12.2008 : 15:54:02 »

Tudi meni ni vseeno in se hočem nočem počutim krivo, ker sem posvojila dva MLADA psa sram. Enkrat, ko bodo možnosti...bo pa upam še kak starček dobil dom pri nas. Res mi je žal, da nimam te možnosti že sedaj Sad.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #66 : ponedeljek, 01.12.2008 : 16:39:59 »

Smetka, koliko denarja bi rabili za prebrodit trenutno krizo?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #67 : ponedeljek, 01.12.2008 : 16:52:48 »

Smetka, koliko denarja bi rabili za prebrodit trenutno krizo?

Pa naredimo eno hitro nabirko prostovoljnih prispevkov? Ker denar od novoletnih licitacij bo komaj čez pol meseca
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #68 : ponedeljek, 01.12.2008 : 16:58:49 »

je čas kupovanja božičnih daril in si komot zaželimo kaj denarja za Horjulčke namesto daril zase Wink
ali pa razložimo svojim, da tokrat za darilo dobijo: npr. pol operacije čipkotovega tumorja dobi mama, tadrugo polovico pa oče; strici, dedki, babice in tete pa dobijo Škoticin demodex (samo predlog in seveda so lahko deli tudi manjši/večji)
poskusimo? Wink
Logiran
snežinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #69 : ponedeljek, 01.12.2008 : 16:59:48 »

Pa naredimo eno hitro nabirko prostovoljnih prispevkov? Ker denar od novoletnih licitacij bo komaj čez pol meseca

Sam res ... dejmo eno ornk akcijo zbiranja denarja. Jst sem pripravljena prispevat po svojih najboljših močeh.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #70 : ponedeljek, 01.12.2008 : 17:05:04 »

Jaz sem tudi za.
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #71 : ponedeljek, 01.12.2008 : 17:09:27 »

Več kot dobrodošla ideja.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #72 : ponedeljek, 01.12.2008 : 17:15:40 »

Ker mi je hudo, moram napisat še tole: ljudje imajo točno določeno predstavo, kako naj bi pes ali mačka, s katero so pripravljeni živeti, IZGLEDAL in koliko star naj bi bil. Runči je karakterno eden najboljših psov v zavetišču, vendar žal star 8 let in črn. Neštetokrat slišim, kako bi posvojili, če bi imeli tako in tako žival, ker ne bi radi take in take... če bi se jaz želela potrudit le za tiste, ki so mi res všeč, bi imela menda tri pse v zavetišču. Torej?

Ljudje se verjetno vprašajo, koliko let še ima pred sabo pes za katerega bodo skrbeli? To verjetno nihče ne ve. Lahko še naslednjih osem, ali pa samo eno leto. In če ostane krajši čas (kot osem, npr.), kaj imaš od njega? Se sicer butasto sliši, ampak tako je. Ljudje smo tako naravnani. Jaz dam tebi, ti daš meni. Malo kdo ni tako sebičen in se samo razdaja. Verjetno bi družba takšne razglasila za svetnike. Torej kaj dobiš, če posvojiš takšnega psa? Verjetno prazno denarnico, bolečino in spomine …kako si ga vozil k veterinarju, kako nisi vedel kaj narediti, ko ga je bolelo in je jokal, kako si vstajal sredi noči in hodil poslušat, če še diha….
Lahko se tudi vprašamo, če nam od takega psa (starega in bolnega) ne ostane nič lepega in veselega. Seveda nam. Tistih nekaj lepih trenutkov, ko se pes počuti dobro in je vesel, da je kdo ob njem in te pogleda s svojimi očkami, ki povedo marsikaj – kaj, ve le tisti, ki ujame trenutek. In so dnevi, ko je ves razigran in mladosten. Pa potem? Pridejo spet tisti temni dnevi, ko se vprašaš… ali je že konec?

Ali to pomeni evtanazijo? Ne vem. Vem pa, da je odločitev zelo, zelo težka, ko pride do te točke.

Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #73 : ponedeljek, 01.12.2008 : 17:17:46 »

Ja... zberemo denar... in kaj potem?!?
Še en pes več, ki bo osta(ja)l v zavetišču, Poloni v "breme"...

KDO ga bo posvojil?!?

Saj vem, da sem (malce) groba, ampak samo zbiranje denarja žal ni rešitev...
Če ni (primernih) posvojiteljev...  Lips Sealed


ps: in seveda bom prispevala kolikor bom lahko!  Undecided
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #74 : ponedeljek, 01.12.2008 : 17:28:58 »

Ja... zberemo denar... in kaj potem?!?
Še en pes več, ki bo osta(ja)l v zavetišču, Poloni v "breme"...

KDO ga bo posvojil?!?

Saj vem, da sem (malce) groba, ampak samo zbiranje denarja žal ni rešitev...
Če ni (primernih) posvojiteljev...  Lips Sealed


ps: in seveda bom prispevala kolikor bom lahko!  Undecided

Akcija zbiranja prostovoljnih prispekov je bila mišljena kot "splošno naravnana". Da Smetka z nabranim
pokrije npr. veterinarske račune, ki jih mora ta trenutek plačati, zdravila, hrano itd. Ni bilo mišljeno, da z njo "vsiljujemo" za katero žival in na kakšen način mora poskrbeti.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čipko - sprejet čipiran pes...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines