mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:52:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čipko - sprejet čipiran pes...
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čipko - sprejet čipiran pes...  (Prebrano 27682 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #75 : ponedeljek, 01.12.2008 : 17:30:55 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,26728.0.html

odprla sem novo temo Smiley

denar  vedno prav pride pri poplavi polomljenih in zanemarjenih. mentalitete posvojiteljev ne bomo spremenili čez noč, lahko pa na tem delamo (več kot nas je boljše je!). Polona in Ada morata sprejemat odločitve, ki jih večina nas ne bi bila zmožna - mi ju pa pri tem lahko le podpiramo (moralno, finančno, pa kakor najbolje vemo in znamo).

Lp, maja Smiley

ps: pa vedno se najde kak norc, ki hoče svaljkastega, sešraufanega ali pa starega psa Cheesy
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #76 : ponedeljek, 01.12.2008 : 17:37:46 »

Tule je kriza, imamo skoraj dobesedno le za kruh, in to je vse.

Moj predlog se je nanašal na tole. Torej - akcija bi bila splošna, ne namenjena določeni živali, Smetka razporedi denar po potrebah na podlagi svojih (verjamem, da še kako pretehtanih) odločitev.

P.s.: Se opravičujem, ker Čipku "smetimo" temo. Vidim, da je majas že naredila red glede tega Wink
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #77 : ponedeljek, 01.12.2008 : 18:37:51 »

Nočem vsiljevat  svojega mnenja, vendar jaz sem tudi ena tistih, ki je posvojila starejšo psičko(8 let in čez). Seveda bi lahko mlajšo vendar sem čutila, da moram starejšim omogočiti lepo starost, že tako so celo mladost tako ali drugače trpeli. Drugi razlog, ki je pretehtal, da sem se tako odločila pa je bil, da so mlajši lažje posvojljivi. Nikoli mi ne bo žal.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #78 : ponedeljek, 01.12.2008 : 18:56:10 »

Ja... zberemo denar... in kaj potem?!?
Še en pes več, ki bo osta(ja)l v zavetišču, Poloni v "breme"...
KDO ga bo posvojil?!?
Saj vem, da sem (malce) groba, ampak samo zbiranje denarja žal ni rešitev...
Če ni (primernih) posvojiteljev...  Lips Sealed

Se opravičujem za tak pesimizem, ampak se moram žal strašno strinjat z Alexx. Pojma nimam, kje je rešitev, ker tole je GROZNO. Zanalašč napisano z velikimi črkami...

Grozno je, da družba očitno še kar ni zrela za eno normalno zavetišče, kjer dobiš psa/mačko tip top porihtanega in je tudi sicer oh in sploh?! Da je še vedno bistveno več idiotov, ki živa bitja obravnavajo da ne rečem kako, jih zapuščajo, mečejo na cesto... kot pa tistih, ki so kakega od njih pripravljeni vzet pod streho. Tudi če ni ravno mops ali kaj podobnega.

A ni grozno, da se zdaj slabo počutijo prav tisti, ki niso za stanje niti najmanj krivi. Ker ne morejo donirat še več, ker so posvojili mladega, ker ne morejo vzet še tretjega, četrtega ali celo petega... Grozno je, da se trenutno najbolj slabo počuti tisti, ki zanje naredi največ, da si uničuje živce, da ga boli želodec in se počuti kot eksekutor...

In kaj če družba res še ni zrela? Bomo uspeli do takrat, ko bo, poravnat vse račune na prostovoljski bazi (trenutno jih očitno nismo) in pri tem nekako poskrbet tudi,  da se Smetki ne bo - pardon - zmešalo, da ji ne bo odpovedalo zdravje in se osebno ne bo finančno popolnoma izčrpala.

Pojma nimam. Se mi zdi, da tako ne gre, ne vem pa, kako gre. Itak bom prispevala, ja. Ampak poleg denarja rabimo posvojitelje. Teh ne znam prispevat, žal. Hudo zafrknjeno vse skupaj... Takle pesimizem tudi ne pomaga preveč, ane? Hudo mi je... Cry
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #79 : ponedeljek, 01.12.2008 : 20:30:16 »

Sabrina mi je polulala modem in ne dela več in nimam dostopa do neta. Sem pri Adi, pa kaj dosti danes itak več sploh ne morem, vsekakor pa hvala, ker tudi vam ni vseeno.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #80 : ponedeljek, 01.12.2008 : 20:56:27 »

Pač zbirajmo. Če se Smetka vseeno odloči za evtanazijo se pač bo. Bomo spoštovali. Tudi jaz ne poznam nikogar, ki bi ga nahecala za posvojitev. Ob tem me sicer boli srce, ampak žal. No razveseli me potem ko vidim novega v arhivu. A kaj, ko je teh, ki niso vedno več.

Ne vem morda je rešitev v večjih vsotah in več posvojiteljih prek daljave, ampak to pomeni zasedene kapacitete pri Smetki a ne.

Mater res bom začela igrati loto. Upanje umre zadnje.

Vedno optimistična (danes sicer bolj žalostna ob branju Smetke) Alba

Aja, jaz se tudi odpovedujem darilom, tako da nakažem 100 € decembra.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #81 : ponedeljek, 01.12.2008 : 21:07:14 »

Ja... zberemo denar... in kaj potem?!?
Še en pes več, ki bo osta(ja)l v zavetišču, Poloni v "breme"...

KDO ga bo posvojil?!?

Saj vem, da sem (malce) groba, ampak samo zbiranje denarja žal ni rešitev...
Če ni (primernih) posvojiteljev...  Lips Sealed


ps: in seveda bom prispevala kolikor bom lahko!   Undecided

Se sicer strinjam z zgoraj napisanim ampak žal je tako, da če ni denarja zelo težko sploh karkoli počneš. Če nimaš denarja tudi začeti ne moreš ničesar. Dejstvo je, da Smetka potrebuje denar. In dejstvo je, da če nima denarja ne more oskrbeti živali in dejstvo je, da potem tudi posvojitelje še težje iščeš. Tako, da je tudi zbiranje denarja na nek način ena rešitev. Dokler bo Smetka imela samo za kruh se njej in živalim slabo piše. Tako, da sem vsekakor za eno akcijo.
Logiran
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #82 : ponedeljek, 01.12.2008 : 22:41:45 »

Limit optimizma sem za danes skurila. Oh prekleto sranje no vseskupaj.

A ni grozno, da se zdaj slabo počutijo prav tisti, ki niso za stanje niti najmanj krivi. Ker ne morejo donirat še več, ker so posvojili mladega, ker ne morejo vzet še tretjega, četrtega ali celo petega... Grozno je, da se trenutno najbolj slabo počuti tisti, ki zanje naredi največ, da si uničuje živce, da ga boli želodec in se počuti kot eksekutor...

Ja, je grozno.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #83 : torek, 02.12.2008 : 09:50:15 »

Jaz bi rada prebrala kaj o operaciji, kje bo, koliko bo stala, kako bo Čipko po njej, bo čisto dobro ali ne (prognoza)...

(Škoda, ker si lovski, Čipko. Cry)

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #84 : torek, 02.12.2008 : 10:31:35 »


(Škoda, ker si lovski, Čipko. Cry)


slišim mogoče kakšen predsodek?! Wink sem včasih isto menila, sedaj imam 2 lovske krvi, hm pa imam vse ostale živali še žive, vključno s podgano  Cheesy
a imaš prostor še za kakšnega? Shocked Wink
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #85 : torek, 02.12.2008 : 10:48:40 »

Ja, se bojim, da bi preganjal mačke!
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #86 : torek, 02.12.2008 : 10:58:15 »

Njega osebno ne poznam, je pa tudi Neli lovska psička, pa poglej jo kako spi z mačkami.
Moj pes ne preganja mačk, pa je tudi lovsko šolan, sestrin ZP jih bi pa preganjal če bi le imel priliko.

Mislim da je to stvar posameznega psa in ne toliko pasme.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #87 : torek, 02.12.2008 : 11:28:59 »

King-roy, psa še nisem videla, vse informacije mi je (brez skrbi) posredovala Polona. Wink
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #88 : torek, 02.12.2008 : 11:33:58 »

King-roy, psa še nisem videla, vse informacije mi je (brez skrbi) posredovala Polona. Wink

Sva se narobe razumeli, ne trdim (ker tega pač ne vem), da Čipko ne bi preganjal mačk, vendar si zgoraj omenila lovske pse in sem se morala hitro odzvati in ubraniti čast lovskih psov Wink, da niso vsi preganjalci mačk.
Pa brez zamere  Smiley
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #89 : torek, 02.12.2008 : 11:53:11 »

Me veseli, da je tako, saj potem je tudi za Čipka in nas še upanje! Wink

Veš da ne zamerim, jaz o psih nimam pojma, o lovskih pa še manj (imam doma samo Ajo in Miška, ki skoraj nista psa Tongue)!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čipko - sprejet čipiran pes...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines