mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 13:22:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolly in Jimmy
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jolly in Jimmy  (Prebrano 38305 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : sobota, 22.11.2008 : 14:48:20 »

Hm, zna biti, da komu tole ne bo všeč, ampak se strinjam. Tako zares strinjam. Definitivno nevarna pasma v nepravih rokah in to bolj nevarna kot marsikatera druga. Tako. Povedali smo svoja mnenja, zdaj pa iščemo pravi dom zanju.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #16 : nedelja, 23.11.2008 : 18:51:52 »

Še ena sitna "jajčka", ki morajo čimprej v nebesa... Roll Eyes

http://www.moj-album.com/slike/76039/dQNB6nhsTpKDOAVt.v.jpg

Madam Jolly

http://www.moj-album.com/slike/76039/cu9C6x4GYpkTg_jl.v.jpg

Dečko Jimmy

http://www.moj-album.com/slike/76039/oFeAhLFfaRj0if3Y.v.jpg

Družinske vezi

http://www.moj-album.com/slike/76039/MbrDn3XaRGtagY25.v.jpg

Idealno bi bilo, če bi lahko ostala skupaj

Katarina
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #17 : nedelja, 23.11.2008 : 19:56:40 »

Neverjetno, v kakšni formi sta psa glede na dosedanje življenje.

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #18 : nedelja, 23.11.2008 : 19:57:40 »

Aja, še to-kar Jimmy poskuša na prvi sliki mu je enkrat že uspelo in če se nebi takrat zapletlo bi imela mladičke s svojim bratom.
Logiran
kar tako
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #19 : nedelja, 23.11.2008 : 21:00:36 »

V obalnem zavetišču, kjer sem prostovoljka, se zelo veliko ukvarjam z buli in mix-buli in precej manj z drugimi (ker so mi všeč in ker jih je v obalnem zavetišču vedno ogromno, žal). Pa sem bila 2x pošteno pogrižena ravno od tadrugih in enako velja za ostale prostovoljce in delavce zavetišča. Vsi vgrizi, tudi zelo resni, so bili izvedeni od psov, ki nimajo veze z buli. Govorim v obdobju kakšnih deset let. A ni to čudno. Dejstvo pa je, da so buli zelo velikokrat zlorabljeni, tako in drugače in to ima lahko posledice. Nikakor pa niso nevarna pasma, nevaren je zame le Človek.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #20 : nedelja, 23.11.2008 : 21:04:43 »

Saj mislim, da je bil tudi Smetkin post tako mišljen. Sploh če pogledaš v kakšnem okolju sta živela, lahko sklepaš koliko primeren je bil njun lastnik in kaj bi iz psov lahko nastalo. In spet bi imeli senzacionalistične naslove časopisov.

Upam, da čimprej najdeta enega bullyloverja.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #21 : nedelja, 23.11.2008 : 21:25:15 »

ah, lepota bullovska... Kiss  Kiss
Nekdo bo res srečen, če bo dobil tale parček  Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : nedelja, 23.11.2008 : 21:33:58 »

Kje pa sta Jimmy in Jolly? Če se ne motim, ju zagledam vsakič, ko pogledam skozi okno moje hiše. Najbrž nista tu zato, ker se bojim bullov in ker bi rada prepričala ostale, naj se jih bojijo?
Vsakič, ko je kje kak bull, se najde komentar, kako je to nevaren pes ali pa kako ni nevaren ali pa je nevaren in tale smajli zraven:  Roll Eyes ali pa ni nevaren in tale smajli zraven:  Roll Eyes. Mislim... zakaj pa je sploh potrebno  debatirat o tem? Pes, ki pride sem in je agresiven do te mere, da je nevaren okolju, je evtanaziran. Pri nas je. Pes evtanaziran.
Vedno ista pesem: ali pri bullih, ali pri pasemskih. Vedno isti komentarji in dokazovanja v levo in desno, pa še malo vmes. Moje osebno prepričanje je stalnica: bull pes, ki ni v pravih rokah naredi več skode kot čivava, ki ni v pravih rokah. Nemški ovčar v nepravih rokah naredi več škode kot šicu v nepravih rokah. Pes, ki ni v pravih rokah = ni ok. Delam na tem, da bi pravi ljudje dobili pravega psa, ker se menda strinjamo vsaj v tem, da ni vsak za vsakega. Škotska terierka z rodovnikom, zanemarjena do amena, je pes tako kot zadnji zanemarjen do amena štrucpuruc, ki ni ničemur podoben. Vsi psi iz tega zavetišča bodo šli od tu sterilizirani/kastrirani in v prave roke po moji presoji (pri čemer upam, da se motim čedalje manj) in s knjižico, ki dokazuje dosedanja cepljenja. A moram besedo pes poboldat al se bo dalo razumet tudi brez tega?
Iščeta dom. Tokrat za spremembo res želim, da gresta v skupnega, ker sta navezana en na drugega zelo in ker jima to ne škoduje. Nista tiste vrste trop, ki bi bil zaradi tega dejstva nevaren komurkoli. On se za druge živali sploh ne zanima, ona se le v toliko, da njega stran odžene, ker bi ga rada imela zase. Kljub temu, da sta precej zaposlena en z drugim, imata rada stik s človekom in sodelovanje ni problem. In res... kaj je boljše kot imeti Jolly ali Jimmyja... imeti oba skupaj. Iščeta ograjen vrt z absolutno pravico bivanja v hiši.  

In ne, ne mislim, da se pse lahko deli na varne  Roll Eyes in nevarne  Roll Eyes.
Logiran

tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #23 : nedelja, 23.11.2008 : 21:37:53 »

Citat
Moje osebno prepričanje je stalnica: bull pes, ki ni v pravih rokah naredi več skode kot čivava, ki ni v pravih rokah
.

Amen!
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #24 : nedelja, 23.11.2008 : 21:59:41 »

Se strinjam. Bulli so zahtevni za vzgajat. Pač. In ne sodijo v roke ljudi, ki imajo psa za to, da se z njimi važijo in si nabijajo samozavest in po možnosti še izkoriščajo določenje njegove lastnosti sebi v prid, ampak sodijo v roke ljudi, ki si želijo imeti trdnega, izredno ljubečega psa in so pripravljeni narediti nekaj za to. Ljudem, ki imajo radi viharna pozdravljanja in ljudem, ki jim ni panike, da bi njihov pes rad šel k vsakemu človeku po eno dozo čohanja.
Ne pa da potem vzgajajo živčne, popadljive primerke, zaradi katerih je pasma ( ki je že tako na tapeti ) še bolj izpostavljena v negativnem smislu.

Ob takih debatah mi je vedno žal, da se kot zahtevne pasme izpostavljajo samo bulli, ko pa je na svetu toliko pasem, ki so v napačnih rokah hudo bolj nevarne in grozne. Lahko bi tudi rekli: en pirenejski planinski pes v napačnih rokah lahko naredi več škode kot bull, ki ni v pravih rokah. Ampak ok, to je druga zgodba.
Dejstvo je, da so vsi psi. Eni taki, drugi drugačni. Vsi pa iščejo dom in prave lastnike, ki bi znali z njimi pravilno delat in živet.
In to je to.

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 23.11.2008 : 22:06:49 »

Ja, sem ravno hotela napisat v temi od naše Zofe... da bi mi bilo ljubše na sprehodu z mojim psom srečat Jimmyja in Jolly skupaj kot njo, pa sem se zadržala. Tudi Pepsi ni brezmadežna in če dam za tadva roko v ogenj, da ne bi napadla človeka, ki bi stopil na dvorišče; za Pepsi vem, da bi ga in to fejst.
Od mene ni za pričakovat delanja razlik med njimi, razen v toliko, kolikor so si različni med sabo.
Logiran

Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #26 : ponedeljek, 24.11.2008 : 01:01:19 »

Neverjetno, v kakšni formi sta psa glede na dosedanje življenje.


Ja res, jaz tudi kar ne morem verjet..
Upam da cimprej najdeta en topel dom, faconarja Wink

Lp, Sara
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #27 : ponedeljek, 24.11.2008 : 11:03:18 »

Ja, sem ravno hotela napisat v temi od naše Zofe... da bi mi bilo ljubše na sprehodu z mojim psom srečat Jimmyja in Jolly skupaj kot njo, pa sem se zadržala. Tudi Pepsi ni brezmadežna in če dam za tadva roko v ogenj, da ne bi napadla človeka, ki bi stopil na dvorišče; za Pepsi vem, da bi ga in to fejst.
Od mene ni za pričakovat delanja razlik med njimi, razen v toliko, kolikor so si različni med sabo.

čeprav se meni tile opisi zdijo prcej pasemsko tipični.
Bulčki po naravi pač niso rojeni čuvaji z razliko od pastircev.
Kar ne pomeni, da so pastirci ne vem kaj- ampak če so tipični pač čuvajo. Kako čuvajo in kaj čuvajo pa je seveda dosti od lastnika odvisno.

Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #28 : ponedeljek, 24.11.2008 : 12:46:53 »

Točno to...psa, ki je čuječ in zaščitniški, dosti lažje nakuriš, da dela pi*zdarije - in to bolj s srcem in bolj zares, kot bi katerikoli bull počel.
Je pa res tudi to, da pri nas pač ni toliko pastirjev in da niso v takih rokah, kot so bulli...
Seveda nihče ne pravi, da so pastirji ali ovčarji nevarne pasme, ker vemo, da takih pasem ni, ampak moje izkušnje s pastriji in ovčarji in bulli pokažejo, da so nekateri lahko malo bolj nevarni...
Tudi kar se tiče nezaupljivosti, čuječnosti, ...bulli pogrnejo ponavadi  Tongue
Saj so vredni svojega denarja- seveda so...ampak nič bolj kot ostali psi, če imajo lastnika, ki ve kaj ima in zna s tem delat.

Vesela sem, da sta Jimmy in Jolly prišla v tako zavetišče, kjer se bodo potrudili, da bosta šla v prave roke...jaz se že ne bi branila takega parčka  Kiss  Kiss  Kiss
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #29 : ponedeljek, 24.11.2008 : 13:51:54 »

Jaz imam bulčke zelo rada in se jih ne bojim, niti se ne bojim, da bi kateri kar tako napadel moje psice. Celo prav fino se razumejo z njimi. Moram pa vseeno dodati: en tak krasen bulček mi je preluknjal močne pohodne čevlje in mi naredil majhno luknjico na nogi. Pa sploh ni bil hud in se je samo šalil (beri igral). Ti isti čevlji so povsem nepoškodovani prestali ugriz nemca, ki se pa sploh ni šalil. Upam da je jasno, kaj hočem povedati.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolly in Jimmy
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines