mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 21:21:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolly in Jimmy
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jolly in Jimmy  (Prebrano 38319 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #195 : četrtek, 04.12.2008 : 09:51:22 »


hvala..

in ne, sem sem se prišla kaj naučit, izpostavit svoja razmišljanja, vprašat, kar me zanima, in navezat stike z ljudmi, ki jim posvajanje psov ni tuje, z ljudmi, ki poznajo karakterje psov in z ljudmi, ki se na splošno ukvarjajo s psi, pa ne samo ljubiteljsko, z ljudmi, katere bi lahko vprašala za kakšen nasvet in kar me zanima.

No, potem pa to počni in ne še ostalega zraven, pa bo.



pa saj to počnem..problem je v tem, ker nekaj vprašam..in potem se vsem zdi moje vprašanje blesavo in začnejo padat bombe.. ne padajo odgovori na vprašanje, temveč bombe iz vseh strani..pa ne samo v tej temi..


kastelecu, mene osebno ne moti, če me kdo poskuša vzgajat.  Wink In se tudi opravičim, če kje zvenim nesramno, ker običajno ne mislim tako. Povem svoje mnenje, tako kot ti, in to je to. In drugačnih mnenj ne jemljem osebno, ker bi se mi na forumu že davno zmešalo, če bi jih. Smiley To svetujem tudi tebi. Smiley

hja..bomo poskusil..ampak vidiš, zdaj se lahko samo potegnem sama vase in svoja razmišljanja zadržim za sebe..ker si sploh več ne upam ničesar zapisati, ker vedno naredim neko pizdarijo. Tako kot v temi "knedlčkov", pa upsi..pa krneki no :-/
Zgleda, da sem pač tak človek..bolje potem ne pisati in pustiti temo temu, čemur je namenjena..




Smiley
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #196 : četrtek, 04.12.2008 : 10:09:46 »

Kastelecu, še enkrat sem prebrala tvoja sporočila, ker sem verjela zadnjemu postu, da doživljaš napade in bombe,ko nekaj vprašaš, da bi zvedela kaj novega. Morda je težava v tem, da postaviš vprašanje, ki ga z naslednjim svojim mnenjem negiraš in ne zgleda več vprašanje, ampak trditev. Vsaj meni je delovalo tako in me je tvoj prvi post res poslal pod strop, naslednji so me pa tam (pod stropom) tudi zadrževali. Jeza se mi je pomirila šele, ko sem videla zadnji post in iskreno vprašanje, kaj je narobe. Zame tole, kar sem napisala. Pa LP
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #197 : četrtek, 04.12.2008 : 10:22:21 »

svrk.. mogoče samo ne znam izrazit vseh mešanih občutkov, ki se mi rolajo po moji zmedeni glavi..
in potem vse pomešam, poskusim obrazložiti, pa se samo še bolj zamotam in zaklobasam.. sram


se iskreno opravičujem vsem..  sram



bom poskusila v prihodnje prej vse te mešane občutke najprej v svoji glavi v eno celoto spravt, pa šele potem pisat.. Undecided
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #198 : četrtek, 04.12.2008 : 10:26:34 »

Saj ne pravim, da imaš zmedeno glavo. Samo način pisanja oz. postavljanja vprašanj.  Huh
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #199 : četrtek, 04.12.2008 : 10:34:45 »

Saj ne, da si ti rekla da sem zmedena Smiley

Jaz lahko sama za sebe rečem, da sem zmedena, ker sem ob takih situacijah RES zmedena. Ker ne vem, kako povedati na kratko kaj čutim in koliko različnih - popolnoma nasprotnih misli mi se podi po glavi, pa vprašanj (kaj pa če bi tako, ne pa tako, pa evtanazija JA, pa evtanazija NE, pa ali dati še eno šanso, pa ali ne dati še ene šanse, pa podpiram, pa ne podpiram, pa razumem, pa ne razumem) ...


kolobocija v glavnem.. in zato ker je v moji glavi tako različen mix mnenj in ker sem pač neopredeljena.. izgleda moj način pisanja oz. postavljanja vprašanj ni primeren.. Undecided

Dobro no..saj sem rekla..bom v prihodnje poskusila malo v glavi "pošlihtat" in potem strnit post v neko razumljivo, kratko in jedrnato celoto.. Undecided Smiley 

pa upajmo da bo uspelo..da se ne bomo bombardiral   Roll Eyes
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #200 : četrtek, 04.12.2008 : 10:41:52 »

kastelecu, ko sem bila jaz nova na forumu, sem kaka dva meseca samo brala vsebine in sledila dogodkom. šele potem sem se začela tudi oglašati. zakaj? raziskala sem teren - opazovala ljudi, njihova razmišljanja in se učila. lp in dobro "šlihtanje" ti želim maja Smiley

(pa pardon za totalen OT)
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #201 : četrtek, 04.12.2008 : 10:49:32 »

Mislim ej, a nekateri res nimajo kaj drugega za počet, kot mlatit prazno slamo. Kdo sploh je Smetka? Verjetno kak začetnik, ki ima pse šele 2 dni, a ne? In zakaj obstajajo strokovnjaki? Zato, da ljudje dvomijo v njih? Puste delat te ljudi. In sploh niso dolžni odgovarjat za svoje odločitve.
Kar se pa napadalnosti tiče. Imela sem psico, nemško ovčarko. Napadalna je ratala po tem, ko so jo otroci celo mladost dražili in zafrkavali. Pri starših nismo nič dosegli, s policijo prav tako ne. Sistem odpovedal v celoti. In kaj potem? Psica je zrasla. In se spremenila v hudiča od psa. Dobesedno bi pogrizla vsakega, ki si je drznil prit mimo. O oči je nisi smel pogledat, ker je začela kazat njene lepe zobe. In kaj zdaj? Družbi nevarna, so jo označili. Aja, kje so pa bili prej, ko bi morali svoje otroke za ušesa stran vlečt. Prej jih pa ni bilo. In kaj smo naredili z njo. Mene je napadla, zato ker se je začela dret na enega otroka in sem ji želela dopovedat, da tega ne sme. A ne bi smela? Sem jo spravila v stresno situacijo? Okolja, kjer ni stresnih situacij ne obstaja! Potem pa ti vzgajaj takšnega psa. Nemogoče!! Pa je nisem želela dat. Odpeljana je bila na evtanazijo. Moj pes, ki ni nič kriv. Družbi nevarna. A sem jezna  Angry. Nad mano vedno visi ta oblak z imenom Lili. A si očitam? Ja si, ker nisem mogla preprečit tega, da se je sploh spremenila v to kar se je. Pa nisem mogla. Če bi dobila priložnost bi napadla, tega sem se zavedala. Pa me ni bilo strah zame, ampak za druge. Klinc pa tak sistem in klinc takšni, ki sodite tistim, ki jim ni treba.  
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #202 : četrtek, 04.12.2008 : 11:10:43 »

odmojpesForum <register@mojpes.net>
za:

datum 20. junij 2007 17:39
zadeva mojpesForum

20.6.07
 kastelecu!

Tvojo registracijo je aktiviral administrator. Zdaj se lahko prijaviš na mojpesForum. Tvoje uporabniško ime je:  kastelecu

_________________________________________________________________________


majas..poglej moj datum prijave..in moj prvi post (nisem prepričana ampak mislim da je) v Kajinem kotičku je bil:
Re: Pepsi - Dobrova
« Odgovor #196 : Ponedeljek, 21.07.2008 : 08:42:14 »

torej..po dobrem letu dni..
s tem, da sem prej spremljala večinoma vse debate in prebrala vse komentarje..torej nekako počela to, kar si počela ti.. sram Undecided

hvala za nasvet..


da pa komentiram še moonbeam, pa raje ne bi.. ker vem, da prvih 7 stavkov in zadnji leti name..
Sem že poskušala razložiti..pa mi ne gre dobro od rok..no, od tipk.. In je bolje, da raje utihnem.. Lips Sealed
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #203 : četrtek, 04.12.2008 : 11:25:02 »

Samo eno drobno in popolnoma neškodljivo ali slabo namerno vprašanje (sploh pa NE bomba) : se je sedaj ta tema preimenovala "težave in tegobe kastelecu"? ali kako?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #204 : četrtek, 04.12.2008 : 11:29:28 »

Če kdo stopi ven iz kolone, ga bodo vsi opazili. Če ostaneš pa v koloni, te pa nihče ne vidi. Tako je. Če nočeš, da si opažen, se ne izpostavljaj.
In če bom jaz komu pisala osebno, ga bom naslovila. Tole moje pisanje je splošno, glede na to da tole vsi berejo.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #205 : četrtek, 04.12.2008 : 12:29:59 »



Huh in zakaj odgovor o nekem sprehodu???
Zato ker psa sploh ne poznaš, pa ga na vse pretege zagovarjaš in bi ga morda rada spoznala, če ne je vse skupaj samo brezplodno smetenje teme in oteževanje vsega skupaj.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #206 : četrtek, 04.12.2008 : 12:37:09 »

Zdaj pa jaz sprašujem, čeprav sem pozivala k zaključlevanju debate  sram
Se vračam k pravemu razlogu za tale ugriz - bivšim lastnikom.

Zanima me, ali je bila podana prijava zaradi zapustitve, mučenja ali česa podobnega?
Da se stori še nakaj za 'boljši pasji jutri' na splošno, ne samo o konkretnem psu jamra.
Je bila, vendar še nimam povratne informacije. Je bilo pa bojda večkrat prijavljeno že preden sem psa sploh spoznala, pa se ni zgodilo nič.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #207 : četrtek, 04.12.2008 : 12:48:03 »

kastelecu, ena od zakonitosti elektronskega sveta je ta, da samo pisemo in beremo. Ko nekaj napises, lahko drugi beremo izkljucno samo to, kar si napisala. Nicesar drugega. Nobenih podtonov ne vidimo v glasu, nobenih mezikanj, tresenja glasu ...
Zato pred oddajo posta preberi za seboj se enkrat napisano in razmisli, ali je sporocilo jasno in ali odraza tisto, kar si zelela povedati.

O Jimmyju pa le toliko. Med vso to kolobocijo se je javila ze tudi Klavdija, katera ima, ce se ne motim, izkusnjo z oddajo problematicnega psa. Takrat je marsikdo pametoval, na koncu je ostala Klavdija sama s psom.

Nikomur, ampak res nikomur ne zelim, da bi se moral odlocati o zivljenju in smrti, je pa kljub vsemu to v nekaterih primerih nujno. Predvsem zato, da se izognemo nepredvidljivim posledicam, ki so lahko izjemno hude za ljudi ali druge zivali. Lahko. Ne nujno. Vendar tisti "lahko" odtehta. Nobena debata ne bo spremenila dejstva, da se je zgodilo in da se lahko zgodi tudi v prihodnje.

In odlocitev Smetke je edina relevantna, saj je Smetka edina odgovorna za to, kaj se "lahko" zgodi v prihodnje. Ker vemo, da nosi poleg srca tudi glavo na pravem mestu, se bo odlocila tako, kot je prepricana, da je prav. Vsak, ki se zaveda morebitnih posledic, ji bo stal brez vprasanj ob strani. Tako o usodi Jimmyja, kot o usodi njegove sestrice.
Logiran

kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #208 : četrtek, 04.12.2008 : 12:58:00 »

ok, ok..

ne bom več smetila, vidim, da je to vse kar počnem, ne glede na to, kakšen je namen.


LP vsem Smiley
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #209 : četrtek, 04.12.2008 : 13:04:06 »

In odlocitev Smetke je edina relevantna, saj je Smetka edina odgovorna za to, kaj se "lahko" zgodi v prihodnje. Ker vemo, da nosi poleg srca tudi glavo na pravem mestu, se bo odlocila tako, kot je prepricana, da je prav. Vsak, ki se zaveda morebitnih posledic, ji bo stal brez vprasanj ob strani. Tako o usodi Jimmyja, kot o usodi njegove sestrice.


In odločitev Smetke mora biti tukaj dokončna, ne glede na vse moraliste in teoretike, ki pravijo da ima pes še eno možnost.

Pes ne sme imeti še ene možnosti, ker če jo bo izkoristil bo za to odgovoren kdo? Vsi vi moralisti in teoretiki? Ja pa jade.

Polona tukaj mislim da ni vprašanje da ali ne. Vprašanje je samo obveznih 10-tih dni.

Vem pa da ti ni lahko ob tem, čeprav točno veš da boš naredila prav.
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolly in Jimmy
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines