mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:53:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sabrina
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sabrina  (Prebrano 17194 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : sobota, 22.11.2008 : 11:45:48 »

Spet išče dom. Najraje nekje, kjer ne bo nič ali skoraj nič sama.

Večino veterinarskih storitev, vključno s sterilizacijo in kastracijo, plača zavetišče, zato od posvojiteljev pričakujemo, da bodo povrnili VSAJ del sredstev za omenjena posega.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : sobota, 22.11.2008 : 11:49:00 »

Logiran

TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #2 : sobota, 22.11.2008 : 11:54:22 »

O pupa mala ...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : sobota, 22.11.2008 : 15:20:10 »

O, sr....  Angry- Ampak je tak srček, da iz Horjula do lastnega kavča res ne more bit prav daleč. Držimo tačke in pošiljamo  Kiss!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #4 : sobota, 22.11.2008 : 17:55:18 »

Pa saj ne morem verjeti, no Sad Pika mala, pa tako smo stiskali pesti, da si našla pravega   Undecided
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : sobota, 22.11.2008 : 21:26:44 »



Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #6 : nedelja, 23.11.2008 : 19:10:00 »







Katarina
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #7 : nedelja, 23.11.2008 : 22:14:25 »

Eh, kakšne očke. En varen domek ti želim, Sabrina.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #8 : ponedeljek, 24.11.2008 : 08:06:40 »

Kako ima pa ta punca žalostne oči... Želim ji nekoga s potrpljenjem in širokim srcem.
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #9 : torek, 25.11.2008 : 11:23:59 »

Smetka, kako je z njenim karakterjem in kako velika bo in zakaj ne sme bit sama oziroma bi bilo lazje ce bila sama z drugim psom ? Mater sem radovedna.
Punca ima tako zalostne oci da ze smrkam.
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #10 : torek, 25.11.2008 : 11:32:43 »

P.s.  Verjetno ji je bilo pri tebi tako lepo da je hotla nazaj.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #11 : torek, 25.11.2008 : 11:36:46 »

ej Smetka, pa če me prec u rit suneš,  ampak tudi mene res ornk zanima, kar sprašuje sabrina.
Ma mi pa tale Sabrina zgleda kot ena pikasta Pika!  Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : torek, 25.11.2008 : 12:06:17 »

Sabrini so pomembnejši psi kot ljudje. Ali drugače: ljudje ji niso pomembni, na smrt se jih boji, če ostane sama v prostoru, tuli in ga sesuje (zavese itd.). Zunaj na sprehodu noče lulat in kakat, ko pride nazaj, naredi vse notri takoj. Če jo spraviš v kot in se počuti ogroženo, napade. Spi na meni, vendar se ne smem premaknit, ker uide.

In? Koga naj zdaj v rit sunem? Sem ji ful uslugo naredila s tem odgovorom, bo zdaj prej v novem domu?
Logiran

sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #13 : torek, 25.11.2008 : 12:19:19 »

Mislim da si ker se nam je vsem zasmilila.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #14 : torek, 25.11.2008 : 12:20:40 »

Prav je, da bodoči ve, kaj naj pričakuje. Torej mora Sabrina v hišo, kjer imajo že psa, ki bi jo lepo sprejel? Ali je kakšna možnost, da bi se pridružila sestrici?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : torek, 25.11.2008 : 12:28:03 »

Ne, ni in bi tudi ne bilo to dobro ne za eno, ne za drugo. Še nikoli nisem skrivala, kakšen pes je, tudi njeni posvojitelji so bili večkrat opozorjeni in jim to ni predstavljalo problema, le njihov pes je ni sprejel, kar je pogosto pri tistih, ki se jim že na daleč vidi, da so plašni, ker jih potem še raje maltretirajo.
Vseeno sem prepričana, da je pogovor z zainteresiranim po telefonu ali v živo nekaj povsem drugačnega kot tak opis na forumu.

Za Petardo me NIHČE VEČ NE KLIČE. Velike črke niso pomota.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #16 : torek, 25.11.2008 : 13:03:27 »

Kako bi se pa dalo prej ugotoviti (pred posvojitvijo), če bi shajala z drugim psom? Potem je še možnost, da gre že z nekom s Horjula. S kom pa se najbolje razume pri tebi?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : torek, 25.11.2008 : 13:11:59 »

Ona se razume z vsemi. Ni važen spol, pa tudi to ne, ali psa prvič vidi ali ne. Psov je pač vedno in vseh nadvse vesela. Ja, kdo pa bo posvojil dva horjulčka hkrati in od tega celo Sabrino? To ni realno. Realno je, da jih imam cel kup, da jih je tako ali drugače poškodovanih ali hudih ali neatraktivnih ali starih ali bolnih trenutno precej, posvojiteljev pa ni, ne za te ne za tiste, ki so povsem ok.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #18 : torek, 25.11.2008 : 14:32:35 »

Ampak Sabrina je še otrok, če se ne motim, potem bi jo načeloma moral marati (skoraj) vsak pes? Rabila bi eno pasjo mamo, ki bi jo počasi vpeljala v svet ljudi. A mačke prenese? Že zna lulati zunaj?


Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #19 : torek, 25.11.2008 : 14:34:51 »

Zunaj na sprehodu noče lulat in kakat, ko pride nazaj, naredi vse notri takoj.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #20 : torek, 25.11.2008 : 14:37:31 »

Vixen, to sem razumela kot strah, sem mislila, da pri Smetki pa gre ven lulat.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : torek, 25.11.2008 : 15:47:56 »

Saj tukaj gre ven, jasno.
vis in nox, v njihovi naravi je nekaj drugega kot v naši. Šibke je treba zatret ai drugače: če v tropu, ki se sicer šteka in spi in se igra in je skupaj, eden npr. pade dol s postelje in se začne dret, ker si je zlomil taco, ga bodo njegovi dosedanji veliki frendi in nasploh neškodljiveži napadli. In to zares. Moji tega ne počnejo, ker jim pač ne dovolim. Če pa se že kdo kdaj skrega, začnem pa takoj na vse ostale tulit, naj zginejo stran in šele potem rešujem tista dva, ki sta se skregala. Ker bi jih sicer 10 narazen dajala. To je normalno vedenje, takšnega v smislu "pasjih mam", ki pomagajo, ni ali pa so redke in kot take štejejo za vedenjsko anomalijo, če mene vprašaš.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : torek, 25.11.2008 : 15:55:21 »

Z mački se razume. Če želiš od nje drugačno vedenje, kot ga kaže zdaj, drugega psa pravzaprav ne sme biti. Če pa želiš imeti pač še enega psa, ki ga načeloma ne moreš niti pobožat, je pa ok, če so še ostale živali.
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #23 : torek, 25.11.2008 : 18:28:18 »

Potem bi se meni zdelo bolj primerno, da najde nov dom brez drugih psov in lastnika z malo več prostega časa, z izkušnjami in predvsem potrpežljivostjo.
Ker, če pride v dom, kjer že imajo psa bo iskala zavetje pri drugem psu in ne bo nikoli sprejela človeka.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : torek, 25.11.2008 : 18:42:55 »

Meni je v bistvu vseeno. Lahko gre v nov dom, kjer bo sama in se bo nekdo fejst ubadal z njo in tudi kaj imel od tega, ali pa gre v dom, kjer jo bodo hranili in pazili in pač "le" imeli. Mi je važno samo, da jo oddam nekam, kjer ji bo tako ali drugače ok.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #25 : torek, 25.11.2008 : 18:55:59 »

Zanimivo. Pri nas pa smo imeli prav nasprotno situacijo. Aja Miška ni marala, ga je izrivala, če si je le upala. Ko pa je Miško zbolel, se mu je umaknila in mu prepustila celo prostor na moji postelji. Je pa res, da jo Miško sicer nadvlada.

Navezanost na živali bolj kot na ljudi zdaj opažam pri mačjih mladičih pri nas. Ampak ko pride Pajo k nam, privleče za sabo še vsaj dva mladiča. Sem tako zmotno mislila, da psi s posnemanjem drugih tudi napredujejo v odnosu do človeka.

Logiran
RIs
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 126


WWW
« Odgovor #26 : sreda, 26.11.2008 : 08:50:02 »

Vsem potencialnim posvojiteljem, ki prebirate te zapise, predlagam, da preletite tudi zapise tistih, ki so kakšnega Horjulčka že posvojili in zdaj poročajo, kako je živeti z novim članom družine.  Konkretne informacije "s terena" vam bodo pomagale, saj je iz zapisov jasno, da nov štirinožni prijatelj res prinese v hišo dodatne skrbi, vendar ob tem še veliko več tudi veselja in smeha.

Povezava:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,274.0.html
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #27 : sreda, 26.11.2008 : 19:34:36 »

Citat
Če pa se že kdo kdaj skrega, začnem pa takoj na vse ostale tulit, naj zginejo stran in šele potem rešujem tista dva, ki sta se skregala. Ker bi jih sicer 10 narazen dajala. To je normalno vedenje,

Drži. Samo v idealnih razmerah v urejenih krdelih (= tam, kjer ni skupaj preveč psov, kjer ne prihaja do stalnih sprememb v krdelu in kjer se ljudje ne vmešavajo več kot je nujno), do takšnih situacij izredno redko pride, ker visoko rangirani član prepreči pretep še preden se  sploh zares začne.
Sicer se pa tudi pri otrocih v večjih skupinah pogosto zgodi, da vsi padejo na najšibkejšega.

Mislim, da bi se Sabrina v kakšno tako umirjeno skupino psov zelo lepo vključila.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #28 : sreda, 26.11.2008 : 19:55:11 »

Aha, v tako skupino bi se že. Komot in zrlo dobro.
Ampak... Koliko jih imamo, takih skupin namreč? Sploh pa takih, ki "iščejo" novega člana?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #29 : sreda, 26.11.2008 : 20:13:14 »

Jih ni veliko, a se najdejo.
Pri nas sicer zdaj je en plac frej, ko ni več Lane, AMPAK: najstarejša psica je ugotovila, da je bolj komot v mrazu se polulat kar v vežo. Zaradi česar si jaz ravno ne pulim las, bi pa močno otežilo navajanje novega psa na čistočo. Poleg tega pa imam eno tečno pubertetnico naenkrat kar zadosti.
Mi je pa psička zelo simpatična in če bi bilo res nujno bi lahko poskusili. Vendar ne dvomim, da tako prijetna psička ne bo dobila primernejšega doma.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #30 : četrtek, 27.11.2008 : 08:10:17 »

Sicer se pa tudi pri otrocih v večjih skupinah pogosto zgodi, da vsi padejo na najšibkejšega.
To je pa še kako res Angry...
Lanabela, glede na tvoje pisanje se mi zdi, da pse in njihovo razmišljanje zares odlično poznaš. Prav vesela sem tvojega zadnjega posta in da si pripravljena poizkusiti, če kdo drug ne bo...
Tako obstaja vsaj možnost, da Sabrina najde dober dom. Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #31 : četrtek, 27.11.2008 : 14:20:16 »

To bi bila res zadnja možnost. Moje krdelo je za plašno psičko premočno. Sicer bi jo zanesljivo sprejeli in do plašnih psov se obnašajo zelo lepo in prizanesljivo. In ne izkoriščajo slabosti, na način kot je opisala Smetka. Ampak če bi se psička počutila ogroženo in bi začela gristi, pa ne vem kaj bi bilo (to "malenkost" sem prej spregledala). Prav tako ne vem, koliko je psička dominantna. Tudi nekateri plašni psi si želijo na vsak način izboljšati rang. In ponavadi tega ne znajo narediti na eleganten način. Če bi štartala direktno na vodjo... ne, ne bi je razstrgali, ampak zanesljivo ne bi mogla ostati. In bi bila na slabšem kot prej.
Najlepše bi se po moje ujela v manjši skupiniu 2 -3 psov. Kjer  odnosi niso tako zelo zapleteni.
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #32 : četrtek, 27.11.2008 : 23:12:58 »

Al pa pri nekom, ki bi se posvecal samo njej in bi se pocutila sigurno. Vesela bi bila ce bi ji ratalo čim prej.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #33 : petek, 28.11.2008 : 08:09:54 »

Me veseli Lanabela, da malo razmišljaš v tej smeri. Tvoje poznavanje psov visoko cenim in morda bi bil tak domek za Sabrino še najboljši.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #34 : petek, 28.11.2008 : 12:59:43 »

Bolj ko razmišljam, slabša se mi zdi ta možnost. Vedno sem izbirala pse z močnim karakterjem, ker jim stres, ki je pri življenju v krdelu večji kot sicer, ne pride do živega. In ki nikoli ne reagirajo panično, ker je to pri večih psih skupaj še bolj  nevarno kot sicer. Mogoče mi je Sabrina ravno zato tako všeč, ker zgleda kot tako mehko plaho bitjece, pravo nasprotje od razgrajaške vražičke Laki recimo. Ampak neznank je preveč in nemogoče je predvideti, kako bi se obneslo na dolgi rok.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #35 : petek, 28.11.2008 : 13:18:36 »

Ja Laki je ranga Albe. No vsekakor upam na pozitiven tazplet za Sabrino, pa v katerikoli dober domek bo šla.
Logiran
srayko
otrok do 14 let
*
Sporočil: 2


« Odgovor #36 : nedelja, 07.12.2008 : 18:27:19 »

Koliko pa zraste???
Logiran
srayko
otrok do 14 let
*
Sporočil: 2


« Odgovor #37 : nedelja, 07.12.2008 : 18:30:14 »

Koliko pa je stara??
Koliko zraste??
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #38 : nedelja, 07.12.2008 : 18:56:45 »

Srayko, tole je začetek njene teme.
Pa kakšen dober dan, prosim ali hvala ni še nikogar ubil; dvojni in trojni vprašaji so pa v internetnem jeziku zelo nezaželjeni, pa to, da isto vprašanje postaviš dvakrat v treh minutah tudi.

Pa lep pozdrav!

5ra
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #39 : torek, 09.12.2008 : 22:30:53 »

Bila v ponedeljek pri Smetki in sem bila počaščena z lubcki in objemi njenih varovancev. Moram rec, da mi je Sabrina izmamila tud solze na oci. Pa ne zato ker poznam del njene zgodbe al pa mogoce tud malo. Res je preplasena in ne pride blizu, ker sem pa vecni optimist in po tistem kar sem videla sklepam da  bi ji bilo najbolje v druzini kjer ze imajo kuzka saj se Sabrina igra z vsemi in tudi prenasa  vse kar ji ostali psi v igri pocnejo. Moram rec, da je res posebna in da bo potrebno malo  vec casa, da si bo Sabrina pridobila zaupanje v ljudi ampak  tud to je izziv za vse, ki zelijo pomagat in sem prepricana da bo uspelo.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #40 : torek, 09.12.2008 : 22:33:12 »

tole Sabrino spremljam že od začetka in moram priznat, da se me je res ornk dotaknila. Njena zgodba, njena pojava, opisi tistih, ki jo bolje poznajo... Sabrina, iz vsega srca ti želim, da bi čimprej našla svojega pravega človeka! Smiley Kiss
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #41 : sreda, 10.12.2008 : 10:01:21 »

Jaz bi še malo zasmetila to temo, ker si ne znam predstavljati, kako Sabrina navezuje stike z drugimi psi. Pri nas so zdaj trije, ampak med sabo nimajo nič. Se ne igrajo skupaj, ležijo kjer komu paše, nimajo stalnih prostorov, nihče se ne ozira na drugega. Ko pridem domov vsi pridrvijo k meni in vsak hoče izsiliti največ pozornosti zase s tem, da pa se na drugega sploh ne ozirajo in ga tudi ne izrivajo, pač vsak uprizarja svoj ples. Tongue  Ko čakajo na hrano prav tako sedijo v polkrogu okoli mene, ko dobijo sklede si ne kradejo, samo potem, ko kdo pusti pride drug pojest za njim (to je vedno Miško Roll Eyes). Včeraj sem jih hranila s piščancem in so vsi trije lepo sedeli okoli mene in čakali na vrsto in prav nihče se ni silil v ospredje.

Kakšno krdelo je to in kako bi v njem funkcioniral pes kot je Sabrina, ker mislim, da je nihče od ostalih ne bi "posvojil".

Nič bat, to je samo hipotetično vprašanje. Huh
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #42 : ponedeljek, 02.03.2009 : 00:17:20 »

Dolgonogica, z malce aristokratskm navdihom. Smiley





Katarina
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #43 : ponedeljek, 02.03.2009 : 00:22:05 »

Jejhata...bolš, da grem spat. Drugače bom še jaz sredi noči klicala v zavetišče in se drla, da bi nujno imela zdej takooooj še eno takole nežno psičko doma, a lahko kar prec pridem, sej ste ziher še pokonc...  Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #44 : ponedeljek, 02.03.2009 : 06:24:48 »

jao, čudovita psička. Noge ka pondelk. Pikasta. Milina.
Srečno, Sabrina! Smiley Kiss
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #45 : torek, 03.03.2009 : 01:00:40 »

A se mi zdi da bolj hrabro gleda v svet ?
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #46 : torek, 03.03.2009 : 08:06:29 »

lepotica..
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #47 : ponedeljek, 04.05.2009 : 22:03:56 »

Sabrina je v novem domu.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sabrina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines