mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 15:42:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Škotska terierka
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Škotska terierka  (Prebrano 30794 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #105 : ponedeljek, 08.12.2008 : 11:14:11 »

Hmm, saj za take "dobrohotne" posvojitelje obstaja tu posvojitev na daljavo. Nisem brala teme o demodexu pri živalih,  poznam pa to isto zadevo pri ljudeh. Zdravljenje je pravzaprav enostavno, če imaš pravo kremo, je pa res, da dolgo traja. Ljudje se hvaležni javljajo, da je uspeh fantastičen. ( medover.net )
Bi se dalo mogoče s to isto kremo kaj narediti?  Najbrž ne, ker si res ne predstavljam psa vsega namazanega s kremo - razen, če bi se ga obrilo na nulo.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #106 : ponedeljek, 08.12.2008 : 17:03:50 »

Samo problem je ta, da se taki dobrohotneži, ki bi vzeli tudi bolanega, pojavljajo skoraj izključno pri pasemskih psih. Da seveda dokažejo kako resni in pripravljeni so.

Imaš pa na drugi strani povsem zdrave, mlade šiš-miše, ki jih nihče niti povoha ne. Kaj šele, da se najde kakšen bolan šiš-miš, takrat vsi dobrohotneži poniknejo...
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #107 : ponedeljek, 08.12.2008 : 18:13:24 »

Hja...imet bolanega psa in še malo jeznega na cel svet, ki si ga šele dobil je kr velik zalogaj, vsaj za tiste, ki tega ne razumejo povsem. Takšnih živali se ljudje naveličajo, ratajo nestrpni, imajo dosti vsega in poln kufer na koncu psa, ki sploh ni nič kriv. Bi kr rekla, da se nekdo, tako kot Smetka, ki mu začne nudit začetno oskrbo in zdravljenje in tudi začetno socializacijo, ne odloči za oddajo takšnega psa. Vprašanje, kako bi se s tem spoprijel posvojitelj. Ljudje smo si različni, in niso vsi Majas al pa Ironcat. Tole zveni žalostno, je pa real life.
Za Emiko pa upam, da hitro ugotovijo, kako ji lahko pomagajo in da bi tudi ona pomagala in se malo "razmagnetila" vedenjsko, v pravo smer seveda  Wink
Logiran
Maluska
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #108 : petek, 12.12.2008 : 01:47:23 »

uboga kuzika! kaksne barabe lahko nardijo kej tazga...se dobro, da ima vas vse, ki skrbite zanjo...tega ocitno do zdaj ni bila navajena.

sama imam doma ze enega skotskega terierja in bolj prisrcnega kuzka ne poznam... z veseljem bi vzela se Emi, da si bosta delala druzbo.
Logiran
scottieLL
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #109 : petek, 12.12.2008 : 10:10:02 »

Pozdrav svima, pišem iz Zagreba i primila sam mail o malenoj Emi.....grozno mi je čuti da se događaju takve stvari....

Također imam doma jednog Škota i željela bih pomoći na bilo koji način.....molim Vas da nas obavještavate o njenom stanju i eventualnom novom domu....

Često prolazim kroz Ljubljanu pa bih možda ju došla pogledati, ali zvala sam sada i rekli su mi da gđa. Polona nije tamo, da možda dođe tek u utorak.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #110 : petek, 12.12.2008 : 10:14:50 »

Tako je ja, Polona pride v torek nazaj. Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #111 : petek, 12.12.2008 : 17:34:13 »

Pridem nazaj, kar pa nima nobene veze z Emi in obiski.

Ko bo psica zdrava in bo pripravljena na odhod v nov dom, bo to tule objavljeno, če ne bom prej našla koga, ki bo izpolnjeval pogoje za posvojitev. V tem primeru bo objavljeno le to, da je v novem domu.

Prosim, da napisano upoštevate. Hvala in lp vsem.
Logiran

tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #112 : petek, 12.12.2008 : 19:54:42 »

Morda pa je ScottieLL prava oseba z vsemi pogoji, glede na to, da ima izkušnje s pasmo? Se mi zdi lepa gesta, če bi kdo želel posvojiti psa, da bi finančno pomagal že ob zdravljenju v zavetišču.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #113 : petek, 12.12.2008 : 20:15:10 »

Morda, vendar vseeno predlagam, da upoštevate napisano. Lahko pa tudi seveda postanete aktivni vsak v svojem registriranem zavetišču in od sprejema do oddaje živali počnete, kar želite.
Logiran

sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #114 : petek, 12.12.2008 : 20:41:43 »

Pri takih stvareh se mi zdi da je treba biti previden, se posebej ker je pasemska in lahko postane zrtev preprodaje.  Jaz zaupam samo Smetki.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #115 : petek, 12.12.2008 : 22:14:59 »

Se strinjam, da je treba biti previden. Vendar pa nič manj kot pri "normalni" oddaji takega psa. Glede na to, da pač zavetišče veliko stane dolgotrajna zdravstvena oskrba, ne vidim problema, pri ravnanju, ki sem ga opisala zgoraj.

Glede tek pasemakih in kvazi pasemskih psov se dviguje vedno veliko prahu in mi pač določene stvari niso jasne.
Kot na primer, da določen pes ni za oddajo (širši množici očitno), se pa vseeno vmes nekomu odda ( verjetno kakšnemu znancu).
Kot tudi to glede rodovnika. Ni samo kos papirja. Je pomembna listina tudi,če se uspešno ukvarjaš s kakšnim športom, pa morda ne moreš na svetovno prvenstvo, če pes nima pairjev. Zato ne vem, zakaj so ti papirji tak bavba in se jih ne želi posredovati bodočim psvojiteljem. Vsi, ki se zanimajo za določeno žival pa tudi menda niso preprodajalci.

Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #116 : petek, 12.12.2008 : 22:39:51 »

Jaz pa nekaj ne razumem, pa upam da ne bo kdo razumel kdo narobe
Citat
Ko bo psica zdrava in bo pripravljena na odhod v nov dom, bo to tule objavljeno, če ne bom prej našla koga, ki bo izpolnjeval pogoje za posvojitev. V tem primeru bo objavljeno le to, da je v novem domu.

kako bo prej našla primernega lastnika, če se do nadaljnega ne sme dogovarjati v zvezi z njo?

res ni provokacija, da ne bi kdo mislil, ne vem sem 3x prebrala, mogoče pa narobe post razumem.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #117 : petek, 12.12.2008 : 22:43:19 »

Kot na primer, da določen pes ni za oddajo (širši množici očitno), se pa vseeno vmes nekomu odda ( verjetno kakšnemu znancu).

Tebe pa Upsi fejst daje, jaz pa nimam nobenega razumevanja za take žulje, žal. Emi bom oddala točno tistemu, ki mu jo pač bom in nikomur drugemu. Zaključujem debato (in vse ostale tudi) na to in podobne teme. Udeleževala se jih bom takrat, ko se boste takole grebli za vse ostale.

Ja ika, morda jo bom pa oddala kakšnemu znancu, ne Smiley? Če mi ne bo uspelo, bom pa napisala, da se dogovarjam za nov dom.
Logiran

sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #118 : petek, 12.12.2008 : 22:46:27 »

Nihče nikomur ne brani pomagat z donacijami pri oskrbi za take kuzke ali posvojitev na daljavo.  Jaz sem sicer se nova na forumu ampak kolikor sem razbrala  do sedaj tile pridni ljudje res poskrbijo za vsakega kuzka in se o tem tudi na lastne oci prepricala.  Upam, da bom kmalu lahko posvojila se enga do takrat bom pa pridno pomagala kolikor pac morem neglede na to ali je to pasemski pes  ali "kvazi pasemski " ker mi v oci pade vsak aboslutno vsak kuza, ki išče dom. Sem pa prepricana da pri Smetki ne pali nic "preko veze " je previdna glih v tapravi meri. 

Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #119 : petek, 12.12.2008 : 22:56:10 »

Citat
Ja ika, morda jo bom pa oddala kakšnemu znancu, ne Smiley

hm.. ja jst trotl. Grin
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Škotska terierka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines