mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 08:25:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Škotska terierka
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Škotska terierka  (Prebrano 30791 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 23.11.2008 : 10:37:07 »

Ne razumem, kaj ima rodovnik in necepljenje z izmečki. Namreč, popolnoma ista zgodba je skorajda s katerimkoli sprejetim psom v zavetišče. Men se mal dviguje ob očitnih razlikah.
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #16 : nedelja, 23.11.2008 : 11:26:04 »

Smrdela je zato, ker je imela na vseh tačkah zarite kremplje v blazinice in je cela zagnojena.

 Sad To je mogla potem imet kr dolge krempljčke. Al kako je sploh to možno, pri tako mladem psu.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : nedelja, 23.11.2008 : 11:40:26 »

No za rodovnik sem vprašala zato, ker če je pes slovenske vzreje, lahko novi lastnik zahteva duplikat na KZS. Ne glede na to ali ga rabi ali ne. Vseeno bi bilo prav fino, če bi lastnica dala dokumente, ki sodijo k psu. Tudi knjižico o cepljenju, ki jo je morala dobiti nekoč skupaj z mladičem. Dobijo jo celo tisti od največjih preprodajalskih gnojev.

kar pa se tiče vzdihov razočaranja: nekateri pa ste res obsedeni z rodovniki. Pes je pes, rodovnik je pa  papir, dokument o izvoru psa. Drugega nič. Se pa rabi še za kaj drugega kot za razstave.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 23.11.2008 : 12:12:39 »

Knjižico bo dobila. Je sicer več ali manj prazna, žal... ampak bo. Ja, s to pripombo o obsedenosti se pa tudi žal strinjam.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #19 : nedelja, 23.11.2008 : 15:06:27 »

ne pusti se božat, česat itd.

Potem se je lastnik (takoimenovani) res veliko ukvarjal z njo, če se niti božat ne pusti.  Angry   Sad Revčka
A lahko namontirate prosim še kakšne "smajlije", ki z rokco mahajo na gobec? Kot bi jaz nabutala tegale "lastnika". (Pa še marsikoga! Angry Angry Angry)
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #20 : nedelja, 23.11.2008 : 17:14:35 »

Smrdela je zato, ker je imela na vseh taèkah zarite kremplje v blazinice in je cela zagnojena. Danes smo se šli prvo pomoè, jutri nadaljujemo. Za crknt, res.

a to je (bil) vzrok smrdenja Sad. revica mala. kako so pa zobje - tudi totalna štala?



Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 23.11.2008 : 18:59:45 »

Ne, zobje so ok.
Logiran

majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #22 : ponedeljek, 24.11.2008 : 09:05:37 »

No, vsaj nekaj. Ji pošiljam enega Kiss.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #23 : ponedeljek, 24.11.2008 : 10:36:48 »

Rodovnik je itak samo papir, ki služi določenim namenom, ampak še posebej pa ne razumem ljudi, ki plačajo ne vem koliko za psa, potem ga pa še cepit ne morejo?

Mah sej vem Smetka traparije povezujem med sabo  sram.

Se pa strinjam pes je pes in nobeden, pa naj ma rodovnik ali ne, si tega NE ZASLUŽI.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #24 : ponedeljek, 24.11.2008 : 10:41:30 »

Meni so pa tile bradati resnobneži všeč (njihova brada in brki - sicer so pa vsi psi brez razlike super, da ne bo pomote) Smiley.
Želim ji hitro okrevanje in razumevajočega novega lastnika, ki bo znal lepo delati z njo.
Psička, veliko sreče v prihodnje!
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #25 : ponedeljek, 24.11.2008 : 10:55:36 »

če sem prav razumela celo temo, je lastnik psa pripeljal. No, vsaj nekaj.
Škoda, da ni to storil že precej prej.
Če je imela take  dolge kremplje, da so ji v šapke rasli  najbrž ni bila nikoli zunaj? A so jo imeli v samo kletki ali kaj podobnega?
Nič ne piše o siceršnji socializaciji. Da se ne pusti božat in česat ampak to je druga zgodba. Nekateri psi niso mečkljivi kdo ve kaj, zameštrani in nečesani pa tud normalno, da se ne pustijo radi urejat.

Sej vem, da če koga psička zanima bo že vse izvedel po telefonu ampak, ko je že tolk napisanega mogoče ne bi škodil ta podatek za boljšo predstavo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #26 : ponedeljek, 24.11.2008 : 11:24:37 »

To, da ima tako dolge kremplje, pomeni samo, da jih niso strigli in ne, da ni bila nikoli zunaj. Nekaterim psom je treba kremplje krajšat kljub temu, da imajo vsak dan dovolj gibanja na prostem. Se mi zdi, da še zlasti tistim bolj odlakanim (če sodim po pasmah, ki jih bolj poznam). Ker se ne pusti česat in božat, si verjetno ne pusti tudi krempljev krajšat, lastnik se pa ni kaj dosti trudil okrog nje.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #27 : ponedeljek, 24.11.2008 : 11:29:12 »

če sem prav razumela celo temo, je lastnik psa pripeljal. No, vsaj nekaj.
Škoda, da ni to storil že precej prej.

Ni je pripeljal lastnik, ampak so jo našli.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #28 : ponedeljek, 24.11.2008 : 11:51:51 »

frigga hvala in sorry - sem narobe  razumela, ker je nekje pisalo, da je bilo  lastnku rečeno, da ne rabijo rodovnika.
Terierji so zelo trpežni psi, tako da ne dvomim, da bo ob pravilni negi z njo fizično vse kmalu o.k.
In kot kaže preteklost  glede pasemkih (in podobnih psov) bo zagotovo na izbiro dovolj kandidatov za posvojitev.
Logiran
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 24.11.2008 : 21:10:55 »

Ker je z mano svoja leta delil terier (skye) in poznam približne terierske okvire, ji želim človeka z živci in predvsem z veliko ljubezni, želim ji prepotrebno malo šolo obnašanja z vztrajnim (ne premehkim  Roll Eyes ) človeškim kompanjonom, za začetek pa ji revici želim predvsem okrevanje.

Vem da je tole pisanje v bistvu viška v tej temi in ne bo spremenilo nobenega dejstva, ampak, naj okužena koklja kihne v vse te... imbecile!  Lips Sealed
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Škotska terierka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines