mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 11:42:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Škotska terierka
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Škotska terierka  (Prebrano 30774 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #90 : četrtek, 04.12.2008 : 22:34:18 »

In začeli smo z zdravljenjem demodexa.
Logiran

bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #91 : četrtek, 04.12.2008 : 22:38:51 »

Smetka, če maš kakšno minutko, bi prosila če razložiš, kako se zdravi demodex?
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #92 : četrtek, 04.12.2008 : 22:49:52 »

Mi smo preboleli Demodex

Demodex canis je genski parazit, ki je prisoten skoraj pri vseh psih. Ni hudega, če se pojavi pri mladih psih; le vztrajen in dosleden moraš biti. Prisotnost demodexa pri odraslemu psu pa kaže na totalni padec imunskega sistema, na neko hudo obolenje oz. bolezensko stanje – karcinom, diabetes, neko ne delovanje nadledvičen žleze, pešanja ledvic ali drugih organov posledica kontracepcije, morebitnega šoka ipd.; bolezen se imenuje demodikoza.

Mi smo se dolge tri mesece borili z to boleznijo!
Upam da sem prav napisala ?

Smetka držimo pesti in tačke!
 
 
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #93 : četrtek, 04.12.2008 : 22:54:47 »

Aja zdravli smo z zdravilom Ivermectin vsak dan dokler je bil demodex prisoten in še potem en mesec. In v Avstriji sem kupila ampule Advocate,ki se jih da psu kot frontline in so prau za demodex. te ampule sem mu dala še 2 meseca ko ni bilo več v ostružku domodexa.
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #94 : četrtek, 04.12.2008 : 22:55:53 »

Ja, te ampule so zdaj tudi pri nas na tržišču, kaj se dobi po ena, ali samo v paketu?
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #95 : četrtek, 04.12.2008 : 23:03:05 »

Pred tremi meseci jih še ni bilo, tako da ne vem, jaz sem kupila 3 v paketu. Ne smemo smetit temo o škotski ovčarki, ki ji pošiljamo  Kiss
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #96 : četrtek, 04.12.2008 : 23:05:10 »

Ok. Oprosti pikica terierska, lepo se pozdravi.  Kiss
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #97 : četrtek, 04.12.2008 : 23:10:50 »

Tema o demodexu http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,22369.0.html.
Logiran

bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #98 : petek, 05.12.2008 : 00:21:37 »

Hvala in pardon. Roll Eyes
Logiran
MAGY
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #99 : nedelja, 07.12.2008 : 19:42:04 »

S tem, da ni hudega, če se pojavi pri mladih psih se ravno ne bi strinjala. Gotovo je manj tragično, če se pojavi pri mladiču kot pri odraslem psu, definitivno pa je to hudo. Terapija je dolgotrajna, priporočljivo je psa/psico sterilizirati/kastrirati, saj gonitve lahko izzovejo ponoven izbruh demodexa. Poleg tega se psov, ki imajo oz. so preboleli demodikozo ne sme vzrejati. Pri nas se za zdravljenje uporablja že omenjeni Ivermectin, ki ga psu dajemo peroralno, nekateri veterinarji pa predpisujejo kopanje z Amitrazom.
Logiran
MAGY
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #100 : nedelja, 07.12.2008 : 19:51:26 »

Pa še to. Demodex ni genski ampak kožni parazit. Nahaja se v dlačnih mešičkih in včasih v žlezah lojnicah. V majhnem številu ga najdemo pri večini zdravih psov. Mladički ga dobijo v prvih urah življenja od mame, ko jih le-ta neguje. Dokler je prisoten v majhnem št. ni težav, če pa se prekomerno namnoži, povzroči obolenje. Res pa je, da je Demodex lahko "prirojen", zato se takih psov ne vzreja. Točneje gre za prirojeno napako v specifični celični imunosti proti Demodex canis, ki omogoči prekomerno razmnoževanje zejedavca.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #101 : ponedeljek, 08.12.2008 : 00:45:48 »

Emi je čisto zares bolna, kaj ji pravzaprav je in zakaj ima demodex, bomo odkrivali v prihodnjih dneh. Psihično in fizično je v precej slabem stanju.
Zanimivo je, da se mi javlja toliko ljudi... kadarkoli se jim zazdi, tudi v nedeljo zvečer, če se jim pač tako zazdi... ki so prepričani, da lahko Emi pomagajo s svojim znanjem in izkušnjami; in se seveda zanimajo za posvojitev. Pravzaprav so vsi ti premnogi klicoči spet edini, ki bi jo lahko posvojili. Tudi se mi ne zdi, da bi bili zadovoljni z odgovorom, da bo šla psička v nov dom takrat, ko (če) bo zdrava in oskrbljena tako, kot je treba. Pa zdi se mi, da je fino spreobračat moje besede in zgodbe tkat iz njih, samo da bo lahko spet štala. Takšna, kot je VEDNO takrat, ko oddajam pasemskega psa. Naveličana sem tega.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #102 : ponedeljek, 08.12.2008 : 08:10:53 »

Zakaj pa ne oddala psa preden je zdrav, če ga je nekdo pripravljen posvojit takega kot je, z vsemi nedefniranimi boleznimi in prevzet zdravljenja postavljanje diagnoz  in itd ?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #103 : ponedeljek, 08.12.2008 : 08:12:41 »

Ker imam slabe izkušnje s tem. Če ne prej, si ljudje premislijo takrat, ko jih pes namesto z mnogimi izrazi hvaležnosti vsak dan obdari s šavsanjem vsevprek.
Logiran

sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #104 : ponedeljek, 08.12.2008 : 10:59:15 »

Ce si nekdo res zeli pomagat oziroma posvojit kuzka  bo posvojil tudi bolnega kuzka in nadaljeval z zdravljenjem. Ne razumem ljudi, ki cakajo da Smetka naredi vse potem pa ce je pes zdrav ga bodo posvojli. SEveda pa razumem tudi Smetko, ki zeli biti cisto sigurna da bo z kuzkom vse v redu in ga sele potem oddat.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Škotska terierka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines