mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 02:12:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Minka
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Minka  (Prebrano 35386 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #30 : torek, 02.12.2008 : 10:20:23 »

Ok,imaš prav.Jo bom vzela k sebi.Nisem jo dala ne k Poživu,ne k Poloni s kakršnimkoli namenom,da bi na njih prelagala odgovornost.
En kup ljudi jo drugače prelaga name,sama jo pa res ne mislim na Polono,če je bilo to tako razumljeno in sprejeto.
In ko bo imela Ninica izbruh bolezni in če to ne bo le nedolžen infekt,jo bom sama peljala evtanazirat.

Btv,imam konkretno odlagališče izmečkov družbe 24 ur na dan doma,pri sebi.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #31 : torek, 02.12.2008 : 10:30:47 »

Btv,imam konkretno odlagališče izmečkov družbe 24 ur na dan doma,pri sebi.

Se zavedam, ja... To spada v tisti prvi, pozitivni del zgodbe in tega sploh ne mislim postavljat pod vprašaj.
Hvala ti, ker imaš srce, da se ukvarjaš z njimi.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #32 : torek, 02.12.2008 : 10:31:02 »

Jaz bi še tole dodala. Če žival občuti srečo? Mislim, da ne. Verjetno jemlje življenje, kot se mu ponuja. Ne ve, da bi bilo lahko bolje, ve pa, da je lačen, da ga zebe, da je preganjan...

Sem pa trdno prepričana, da so moje živali v redu. Ne srečne, ne hvaležne, ker takih čustev ne zmorejo. V redu so one in v redu sem jaz, ker menim, da sem dobro poskrbela zanje.

Sem tudi prepričana, da mačke ne potrebujejo "svobode", čeprav sem se pri prvih dveh posvojitvah "sekirala", ker bodo samo notranje. Sem celo Polono (ne da bi vedela za njeno stališče) spraševala, če bodo samo noter trpele. Zdaj vem da ne trpijo, da so tako navajene in drugega sploh ne poznajo. Če bi jih zdaj dala ven, bi pa trpele.

Smo dobili Arabelo, ki je bila zunaj in je sama prišla do človeka, hudo bolna. Zdaj čepi na svojem prosturu, pa na oknu, pa niti najmanj ne sili ven. Zakaj ne, če je zunaj tako lepo? Očitno zunanjega sveta ne potrebuje. Je na toplem, sita, lahko se jezi, če ji paše. Ker je tako konfliktna, so jo ožigosali, da je samotarka. Pa ni! Je samo: noli me tangere! Je rada v družbi, samo ne v tesni. Sem dobila tudi predlog, da naj jo dam ven, pa mi je kar zletelo iz ust: ne, ven je pa ne dam, jo raje evtanaziram. In to tudi resno mislim.

Glede psa na povodcu, mi je šola Aja. Nje popolnoma nič ne moti, če je na povodcu. Vesela je človeške družbe, posebej moje, ustvarjena je (skozi vsa leta, ko je človek udomačil psa) za bivanje s človekom, svojim človekom. Ne trpi, vesela je in jaz z njo.
Logiran
Cuzi
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #33 : torek, 02.12.2008 : 10:33:21 »

Načeloma se ne udeležujem takih debat in zadržim mnenje zase-ampak vse tole sem razumela, da se je Polona sama odločila, da jih vzame k sebi? Se mi zdi, da ni ravno oseba,ki bi jo lahko v kaj prisilil. Ne vem,ker jo zaenkrat še nisem imela možnosti spoznati. Se pa trudimo vsi, da pomagamo živali kolikor lahko in, če bi imela možnost bi prizidala še kak prostor k hiši in sprejela take ali drugačne "posebneže"-ker bi sama tako hotela.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #34 : torek, 02.12.2008 : 10:36:22 »

Zakaj se ukvarjamo s tem, kaj je storila Polona in kaj niso storili drugi. Zdaj so se tako odločili in kaj se nas to tiče!? Mi lahko samo pomagamo, po svojih močeh in smo veseli, ker so sprejeli tako odločitev. Očitno so ves čas vedeli, da ni vse v redu in so zdaj to popravili.
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #35 : torek, 02.12.2008 : 10:37:49 »

pridna, kaj bi pa ti v tem primeru naredila? Pojma nimam, zakaj se je Polona tako odločila, mogoče bi bilo dobro, da napiše, mogoče se pa nihče ne bi smel v to vtikat, ker v končni fazi je bila to njena odločitev, dobra ali slaba, še vedno njena. Ona najbolje ve, kaj si je nakopala na glavo, če je zmožna tega. Mislim pa, da je vseeno sposobna rečt ne, ko je potrebno, očitno se je v tej situaciji ni zdelo potrebno.
Itak pa ljudje pogosto skušajo prelagat odgovornost na nekoga drugega, v tem primeru je to Polona, sama se je odločila, da bo odgovornost sprejela. Pa ne mislim s tem na heleno ali poživ, ampak na vse, ki zanemarijo svojo dolžnost do svoje živali, Polona si je izbrala svoj poklic, tako si ga je večino drugih, menda ve, kaj in zakaj to dela.
Pridna, tole ni napad nate, spoštujem to, kar si napisala in se v določeni meri strinjam s tabo.
lp tanja
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #36 : torek, 02.12.2008 : 10:38:28 »

Oh, vis in nox. Misliš, da bi večina (so pač izjeme) tvojih muc, če bi imela izbiro (torej odprta vrata) izbrala poležavanje na kavču? Misliš, da bi vsi psi (so izjeme, tvoje Aje ne poznam) raje ostali ob gospodarjevi nogi, kot tekali prosto naokoli?

Nisem rekla, da muci ne morejo biti zadovoljni v stanovanju in da jim ne zadostuje in da ni bolj varno okolje kot zunaj. Tega nisem napisala. Nisem napisala, da če imaš možnost izbirat ali zaprt na toplem in varnem ali bit zunaj, kjer je polno nevarnosti, da seveda zunaj. Al kaj? Valda nisi tako razumela? Pravim pa - če se gremo okoli tega ali imamo pravico odločat o njihovem načinu življenja oziroma mislimo, da je dobro, da mi določimo, da je zanje bolje da ..., potem ne razumem, zakaj je tako nemogoče odločit o evtanaziji oz. se pa to nekaterim zdi tako zelo nemogoče.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #37 : torek, 02.12.2008 : 10:46:42 »

Pridna, jaz mislim, da je naša dolžnost odločiti o evtanaziji. Zato, ker mislim, da domače (udomačene) živali ne morejo in ne smejo izbirati.

Torej, če se ne odločimo za evtanazijo, moramo poskrbeti za ustrezno življenje. Kaj pa to je, pa določa posameznik in družbeno priznane norme.

Tale pravica do izbire, mislim, da je čisto mimo, kar se živali tiče. Živali nič ne izbirajo razumsko. Njih vodijo nagoni ali šolanje, ki si ga je omislil človek. Mačka gre skozi vrata, ker je radovedna, ne, ker si želi ven. Samo zunanja mačka gre iz hiše, ker misli, da je ujeta, itd.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #38 : torek, 02.12.2008 : 10:48:51 »

Pa, briga me, zakaj se je polona tako odločila. Njena odločitev. Zaradi mene, če spi na mačkih namesto na povštrih. Jezi me (ja, res, prav jezi me), da so bolani mački tam nekje za silo bili in ko se je nekdo (sej je vseeno ali je to Polona ali Helena ali xy) odločil, da ne more več premišljevat o njihovi bedi, ampak more nekaj narest, so vsi kar naenkrat neskončno veseli in zadovoljni in letijo cele kupe pohval iz leve in iz desne. Ker kaj? Ker bo nekdo imel tri neoddajljive mačke v edini sobi, kjer jih do sedaj ni bilo? Ali zato, ker nekomu vest ni dala, da bi bil on/a tisti, ki bi odločil o evtanaziji?

Kaj bi jst naredila? To kar naredim vedno - ko na kliniki test pokaže + je žival evtanazirana. In če se mi slučajno zazdi, da iz nekega razloga tega ne bi naredila, poskrbim za mačko sama.

Helena, nisem nikakor želela, da ti kaj narediš zdaj konkretno s to mačko. Si predstavljam/berem/poslušam kakšno je stanje pri tebi. Ti ga ne zavidam sploh. Ostalo sem ze komentirala.

Lahko pa nehamo vsi nekaj upat in držat pesti in kaj naredimo (ker dela jih še vedno prokleto malo).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #39 : torek, 02.12.2008 : 10:52:05 »

Pridna, jaz mislim, da je naša dolžnost odločiti o evtanaziji. Zato, ker mislim, da domače (udomačene) živali ne morejo in ne smejo izbirati.

Torej, če se ne odločimo za evtanazijo, moramo poskrbeti za ustrezno življenje. Kaj pa to je, pa določa posameznik in družbeno priznane norme.

Tale pravica do izbire, mislim, da je čisto mimo, kar se živali tiče. Živali nič ne izbirajo razumsko. Njih vodijo nagoni ali šolanje, ki si ga je omislil človek. Mačka gre skozi vrata, ker je radovedna, ne, ker si želi ven. Samo zunanja mačka gre iz hiše, ker misli, da je ujeta, itd.

Ne vem, kje sva se zgrešili, ker se strinjam. Pač z večino napisanega.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #40 : torek, 02.12.2008 : 11:04:24 »

Verjetno boste skocile v luft, se preden bom do konca napisala, kar sem se namenila.
Vsekakor zasluzijo tele macke, kot vse ostale, mackam primerno in dostojno zivljenje do konca. S tem se najbrz vsi strinjamo. Sama niti malo nisem vesela, da so macke pri Poloni. Pa se za marsikatero drugo zival, ki jo je vzela, nisem niti malo vesela. Seveda mi godi, da ni treba drugim razmisljati, kaj z njimi in da so na varnem. Vendar ...

Govorim o zivalih, ki pridejo k njej po taksnih ali drugacnih "pritiskih" s strani drugih aktivistk/aktivistov. Polonini prijatelji, vedno bolj pa tudi povrsni znanci, poznajo ze do potankosti njeno reakcijo, ko izve za "hud" zivalski problem. Tocno vedo, na katero struno pritisniti, da bo rekla "ja". Ker ona zelo zelo redko rece "ne", ko je treba reagirati.

Ti pritiski se izvajajo na najrazlicnejse nacine, pogosto povsem spontano in brez razmisleka, ponavadi pa imajo za epilog nastanitev zivali pri Poloni.

V razmislek, ko prelagate odgovornost, skrb, odlocitev o zdravljenju, evtanaziji, oskrbi ... njej - se nic ne primerjate s tistimi, ki so izvor problema - neodgovornimi lastniki? Oprostite, nic vam nocem in vas ne obtozujem, da ste enaki neodgovornim lastnikom, saj vendar resujete zivljenja zivali, ki so jih oni zapustili. Vendar, vi ste se odlocili, da jih boste resili? Zakaj prelagate nadaljnje postopke na Polono? Nikakor ne zelim zmanjsevati pomena vase financne podpore, prav tako ne izjemne skrbi, kaj se z zivalmi, ki ste jih resili, pri Poloni dogaja, zavedam se, da ste nadvse srecni, ko Polona kaksno zival iz vase oskrbe prevzame. Vendar, zival ste resili vi. Zakaj ima zdaj Polona skrb z njo? Zato, ker se niste mogli sami odlociti za evtanazijo? Ker je tako odlocitev lazje prevaliti na drugega? Ker imate svojo bajto polno? Zato, ker ste to storili, Polona ne more vzeti s ceste se enega macka. S tiste ceste, kjer se vsak dan vozi ..., ali s ceste, ki je v "njeni" obcini. Ali ...
In kje je resitev? V skladiscenju zivali v nadstropja, dokler se ne bo vse "sesulo"? Problem pa ostaja "notranji".

Zanimivo je, da obicajno nihce nic ne rece, samo vprasa ... za resitev, ali samo pove ..., da ima problem ... Ce veste, da Polona ne zna reci "ne", zakaj ne sprasujete koga drugega, za katerega veste, da vam bo pomagal z odgovori, morda tudi s financno pomocjo, veste pa, da zivali v oskrbo ne bo vzel. Menite, da drugi ljudje ne znajo? Ne poznajo odgovorov? Ne vedo, kako se ravna z zivalmi? Je samo Polona tista, ki ji tudi prijateljice brez slabe vesti uturijo zivali, za katere niso pripravljene same sprejeti odlocitve? O njihovem zivljenju ali koncu. Ob spremljanju dogajanja slabe zadnje tri leta, je vedno bolj ocitno, da marsikomu Polona sluzi kot objekt za prelaganje lastne odgovornosti v imenu resevanja problema nekoga drugega.

Ze na vec mestih sem napisala, da je potrebna akcija. Vecina tukaj meni, da je akcija pobiranje mack in psov ter "skrivanje" po zacasnih domovih pravi aktivizem. Pod "skrivanje" mislim na dejstvo, da zanje ne ve tisti, ki bi MORAL vedeti - javnost, drzava, obcina, vsaka vaska klepetulja ... Ves cas se trka na vesti nas, bralcev in spremljevalcev posameznih usod. Ves cas se tudi spremlja pritiske na Polono, naj vendarle pomaga. Kot sem rekla, ti pritiski so vcasih javni, v vecini primerov pa gre za klic, besedo tu in tam, ... na koncu pa se pojavi zival v Horjulu. Saj, v resnici me ne zanima, zakaj Polona zivali jemlje. Me tudi ne zanima, kako se zmenite. In me ne zanima, koliko prostora se ima. Me pa, kot ze nekatere pred menoj, silno moti entuziazem, veselje, radost, sreca, solze ... ob vsakem zapisu, da je zival pri Poloni.

Vcasih dobim obcutek, da nihce drug ne zna nicesar, da nihce drug ne zna skrbeti za zival, da nihce drug ne zna sprejemati odlocitev. Da je Polona edina v Sloveniji, ki lahko resi slovensko zivalsko problematiko. Pa ste res tako prepricani? Je resitev to, da vse, cesar ne morete same resiti, uturite njej? Do kdaj in do kje? Do siritve do horjulskega rezervnega parkplaca pri neki fabriki? So medtem, ko to pisem, zaprli vsa druga zavetisca, ki delujejo po ISTI zakonodaji, kot Polonino? Zato, ker obcinarji, inspektorji, policaji ... v vasem okolju ne delajo nic za svojo placo, mora delati njihovo in vase delo Polona? Menite, da je to resitev? Klonirana Polona? Kdaj pricakujete, da se bo to zgodilo? Bo ona ucakala svoj klon, da si bo lahko oddahnila?

Srcno upam, da ne boste ven padle ob tem pisanju, saj ni nikakor naperjeno proti nikomur izmed vas osebno, temvec v razmislek, kako vas vidi vsak dan vec ljudi. In potem pravijo, da Polona noce oddati zivali, da jih skladisci ... Ja, same oddate tiste, ki jih lahko, tezke primere pa skladiscite pri njej. Vedno bolj in bolj.

Brez zamere vsem. Napisala sem samo z dobrimi nameni.
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #41 : torek, 02.12.2008 : 11:06:09 »

"Kar človek udomači, za to je odgovoren."
Tko pač je danes. So bili pa časi, ko je bila samo trava in je pes bival zunaj.
A bodo kdaj časi, ko bo vsak zase vedel, kaj je njegovo odgovornost, zato, da peščica tistih, ne bo nase prevzela, poleg svoje odgovornosti še odgovornost 100-tih drugih. Teh časov ne bo. Vsaj v času naših življenj ne. In kaj zdaj? Zakaj sploh kaj počet? A zato, da se človek dobro pučuti. Sej nima izbire. Če hočeš bivati v harmoniji sam s sabo ne smeš biti sebičen. Mislim, da je to vsem jasno. Enostavno ne moreš biti srečen al pa si zatiskati oči, da ne vidiš, kako nekdo trpi in nič narediti za te, ki jim lahko vsaj približno pomagaš. Pa smo spet pri odgovornosti.  
Všeč mi je tale verz,  ki gre nekako takole: "Dve stvari ste brezmejni: Človeška neumnost in Vesolje." Včasih smo ljudje sebični, ker več ne zmoremo, ali pa ker si enostavno želimo tudi zase tisto, kar bi lahko imeli ali ne imeli in smo se temu spretno izogibali. Pa spet ni nihče kriv. To je v človeški naravi.
Lahko napišemo definicijo kaj je zemlja, kaj je celica, kako narediti mizo, kako sestaviti računalnik. Kdo bo pa napisal definicijo, kako rešiti ta problem ali on, problem, ki se ga ne da prijet, kot mizo ali računalnik? Verjetno nihče.
Karkoli naredimo, bo še vedno Helena s transporterji, ki jih zlaga v luft, Polona, ki bi po mojem najraje prespala vsaj zimo, ker je neskončnega dela še pa še, pa vse tiste, ki se trudijo na podoben način. Pa vseeno mislim, da se jim da pomagati. Vsaj da prebrodimo zimo. Mogoče se pa na spomlad kaj spremeni. Vsaj malo na levo, če gre zdaj vse na desno.
"Kar človek udomači, za to je odgovoren." Iz Malega Princa, ki tudi ni razumel našega planeta...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #42 : torek, 02.12.2008 : 11:24:43 »

Tole je vse en tak velik deja-vu. Miljontič. In ker se običajno potem konča s tem, da ne vemo kaj narest in ni ničesar za narest, lahko to prekinem takoj - vemo kaj je za delat in če koga resno mika kaj narest (razen vzdihovanja, držanja pesti itd. in seveda tistih nekaj, ki že tako delajo), naj se javi. Ne rabi imeti neomejenih finančnih zmožnosti, prostora, srca za zdravit ali se odločat o življenju ali smrti, pač pa samo dobre živce in nekaj govorniških/pisnih sposobnosti.  Smiley Aja, in vztrajnosti (brez tega pač ne gre).  Smiley

P.S. čeprav mislim, da vas večina itak ve, kaj bi bilo treba... Tongue
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #43 : torek, 02.12.2008 : 11:24:46 »

Jana, jaz bi samo to dodala, da so tudi drugi (mislim predvsem na Heleno), ki samostojno poskrbijo za vse potrebno (vključno  z osveščanjem javnosti) pri reševanju mačk in je tole tvoje pisanje malce krivično do njih.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #44 : torek, 02.12.2008 : 11:33:10 »

Nikogar nisem omenila po imenu ali nicku, ker pa ze omenjas Heleno, so tudi od nje zivali prisle v Horjul, kaj ne?
Se enkrat, brez zamere, ni napisano zato, da bomo na koga kazali s prstom, temvec da bo vsak, ko dobi zival, razmislil, kaj mu je narediti in kaj je sposoben narediti sam z njo.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Minka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines