mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:39:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Minka
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Minka  (Prebrano 35285 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 30.11.2008 : 09:29:17 »

Smet, hvala. Kiss

Malenkost.
Ne verjamem, da se bo uho kar samo poštimalo, ga fejst moti. Če bo dovolil, bom pofotkala.
Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #16 : nedelja, 30.11.2008 : 11:12:32 »

Tudi ena od mojih je imela hematon v ušesu, tako, da je bil viden. Vet. ji je dal splošni antibiotik in je hematon postajal vedno manjši, potem pa je izginil in se ni več ponovil. Ne vem ali zaradi antibiotika ali kar tako. Upam, da ni hujšega.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 30.11.2008 : 19:24:52 »

A sem vam že kdaj povedala, kolk vas mam vse rada Kiss Kiss Kiss

Sem  toooolk vesela, in sem absolutno za Cool  saj veste kaj Smiley
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 30.11.2008 : 21:36:56 »

http://www.youtube.com/watch?v=3XMlj9Gm5pg
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 30.11.2008 : 21:43:59 »

Ne,ne bom se igrala pred kamero in pika Cheesy
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #20 : nedelja, 30.11.2008 : 21:51:13 »

Hehe, vidim, da se je Kastro že nalepil nate. Smiley
Osvajalec ženskih src je tale mačkon.   Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 30.11.2008 : 21:53:32 »

Aha Kiss
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #22 : torek, 02.12.2008 : 01:09:38 »

Ok, glede na to, da ste vsi samo navduseni, bom jst zacela tezit. Ker mi nekaj stvari tule ni jasnih:

1. kaj so delali 3 levkotični mački iz (vsaj) dveh (ce ne treh) razlicnih zgodb "zunaj" in ne bili evtanazirani?
2. zakaj tisti, ki ste tako veseli, da so macki koncno na varnem, niste za njih poskrbeli tako kot je treba/si zasluzijo/itd., ce se ze niste mogli odlociti za evtanazijo?
3. ce torej nismo bogovi in nimamo pravice odlocat o zivljenju in smrti posamezne zivali (ker imajo zivljenje samo eno in je taka odlocitev kruta), od kje nam pravica, da odlocamo kaksno bo to zivljenje, ki je eno in edino?
4. Smet, a se hecas? Pricakovat in sanjat ni isto.

Lahko noc in upam, da bom zdaj lahko spala.
Petra
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #23 : torek, 02.12.2008 : 07:22:27 »

Ninica je "moja",torej ti bom poskusila odgovoriti,kar se mene in nje tiče:

1.Ni bila "zunaj",bila je v hiši,ki jo ima društvo Poživ,na 40 m2,v družbi še drugih dveh levkotičnih,torej Minke in Kastra.
2.Kar se tiče skrbi,sem skrbela za Ninico s hrano(ter skrbela za hrano še drugih dveh) in jo namestila za nekaj tednov,ko je imela prehlad.
3.Tole vprašanje moram še premozgat,ker,če sem odkrita,niti ne razumem dobro,kaj sprašuješ.
4.Bo odgovorila Smet.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #24 : torek, 02.12.2008 : 08:06:36 »

Zadnjič mi je neka znanka rekla, da sta njeni dve mački umrli v mukah zaradi levkoze, ker ona ni bog, da bi odločala o njuni smrti.

Za moje živali o smrti ne bo odločal bog! Če smrt ne bo nenadna, si bom sama vzela pravico odločati o tem, ker bom s to odločitvijo tudi sama živela.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #25 : torek, 02.12.2008 : 09:33:49 »

Pridna, še zdaleč nismo vsi navdušeni,prej nasprotno!

Ne me razumet narobe-sem imela levkotičnega mačka, se nisem odločila za evtanazijo,dokler ni bilo prehudo, vendar sem zanj poskrbela jaz.

Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #26 : torek, 02.12.2008 : 09:46:09 »

Da ne bo narobe razumljeno z moje strani, še tole: jaz SEM navdušena, da so ti trije na toplem in varnem. Sem mnenja, da z levkotičnimi mački ni nič narobe in lahko živijo normalno, tudi med zdravimi, če so ti cepljeni. Sem pa absolutno ZA evtanazijo, ko bolezen izbruhne in žival samo še trpi, pomagati pa se ji ne da več.

Če bi bili ti trije psihično združljivi z našimi mački, bi jih brez pomislekov posvojila, s tem da bi zdrave prej ustrezno cepila.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #27 : torek, 02.12.2008 : 10:12:29 »

Mislila sem tole:

Njihovo življenje je za njih eno samo,edino in imajo le-tega.

in tole:

Ne vem zakaj,ampak mene je tole,da so ti trije na toplem in preskrbljeni in vsaj razmišljanje zakaj in zakaj ne,tako čustveno vznemirilo,da sem skoraj ves čas na robu solz.
Od neke posebne vrste ganjenosti, se mi zdi.

in tole:

Smet, hvala. Kiss

Sem seznanjena s tem, kje so mački bili. In mi ni bilo že takrat ok, ni mi bilo ok, da je šla Ninica spet ven, ni mi bilo ok, da se skrbi zanje na pol (ker če kaj, potem morajo bolani mački imet vso potrebno/razpoložljivo nego - izbruh ali ne, kažejo znake ali ne). In, če je bilo zanje v hiši dobro poskrbljeno, zakaj smo vsi tako veseli, da so zdaj na suhem in varnem? Oziroma, če ne moreš za žival poskrbeti tako kot je treba, zakaj jo pustiš na pol nekje in upaš, da bo nekdo drug naredil kar je treba? Zato, da je tebi (in s tem mislim na vso širno množico aktivistov in ostalih nedeljskih reševalcev) lažje?

In, če odločiš, da je življenje dotične živali preveč edinstveno, da bi ti odločala o njem, zakaj potem misliš, da imaš pravico odločat, kako bo žival to svoje edinstveno življenje živela? Torej - od kje ti pravica, da mačko skupaj s še dvema levkotičnima zapreš v hišo, kjer čakajo konec ali milostno odrešitev?

Ne, ne strinjam se z evtanazijami. Ali bolje rečeno, če bi bilo tako kot bi moglo biti,... Pa ni.
Ja, mislim, da imajo levkotični mački (ali druge živali z drugimi boleznimi) lahko pred sabo še nekaj lepih trenutkov/let.
Ne, ne vtikam se v odločitev kogarkoli vzeti ali ne vzeti žival, evtanazirat ali ne.
Ja, pogrejejo me izjave o sreči, ker se je nekdo spomnil (ali ni pozabil) in premagal svojo bedo in poskrbel za živali tako kot je treba.
Ne, ne mislim, da imam pravico odločat se o življenju in smrti, jst jemljem to kot dolžnost (ali prej prisilo).
Ja, mislim, da jim tako krojimo življenje, da je nesmiselno se pogovarjati o kakršnikoli njihovi pravici do česarkoli. Ali ste resno vsi zatrdno prepričani, da je maček najbolj srečen zaprt v stanovanju in pes celo življenje na povodcu?
Ja, prakticiram tudi sama, ampak se zavedam, kaj delam in zakaj tako delam.





Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #28 : torek, 02.12.2008 : 10:18:05 »

Živimo v bolni družbi, kjer šteje samo zdravje, lepota, storilnost, mladost. Ostalo je nevredno in prezirano. Recimo, da so tile trije znanilci novih standardov, ki jih Polona s svojim zavetiščem že ves čas postavlja. In nas s tem nečesa uči - ne samo na področju živali, gre za vrednote, ki so tudi pri človeku prevečkrat prezrte. Toliko o pozitivni plati...

Druga plat pa - na vso moč strinjam s Pridno. Ne mislim, da si tile ne zaslužijo živet, sploh ne.
Moram pa citirat, kar sem že napisala na enem bolj privatnem mestu:
''Nekdo je nekaj zasral (slaba oskrba, prosti izhodi, zapustitev...) in s svojim početjem mačke zapisal bolezni in smrti, izvršitev dejanja in s tem posledice pa je lepo prenesel na druge... nekdo drug, ki mu ni bilo vseeno, je po igri usode postal tisti, ki bi to moral izvršit, pa je breme spet prenesel na druge - konkretno na Polono... ne vem, ali je to OK, res ne... Jih bodo zdaj prinesli vsi, ker bo breme odločitve zanje pretežko? In potem bodo oni bolje spali, Polona se naj pa ukvarja in gleda ponoči v strop... in postajaj kloaka družbe...''

A je fer, da poleg ''odlagališča za izmečke družbe'' Polona postaja tudi odlagališče za negativne občutke tistih, ki sami ne zmorejo? Seveda, sprejem v zevtišče je vedno prostovoljna odločitev tistega, ki ga vodi. Ampak a to sploh še drži, kadar greš spraševat nekoga, za katerega veš, da ne bo rekel ne? Zakaj prelagat odgovornost? Ne bi bilo bolj fer živet s posledicami svoje odločitve? Najet hotel, dozidat prizidek k svoji hiši... vseeno mi je kako, le prelaganje odgovornosti mi je sumljivo. Ker zaradi tega nekoga posledično boli želodec.

Pojma nimam, če je v redu, da sem tole izkašljala...
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #29 : torek, 02.12.2008 : 10:20:03 »

Fižolova župca in Pridna ne bi mogli bolje napisati. Podpišem oba posta.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Minka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines