mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:23:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 77   Dol
Natisni
Avtor Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja  (Prebrano 258218 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
terenka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 109


« Odgovor #165 : nedelja, 15.11.2009 : 19:47:33 »

Če bi kdo uspel pridobiti kakšno firmo ali s.p.-je nam sporočite, bomo poslali prošnjo!
Hvala Kiss
Logiran
perezvon
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #166 : nedelja, 15.11.2009 : 20:19:34 »

A mi lahko prosim tole glede s.p.-ja malo razjasnite (kot fizična oseba bom prispevala svoj del), bom šefici rekla, če je za. Ali gre za donacijo ali za majhen delež davka, ki ga itak morajo plačati? Heh, mal sem zelena na finančnem področju...
Logiran
perezvon
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #167 : nedelja, 15.11.2009 : 20:23:45 »

Imam nekaj stvari našega pokojnega psa za pomurčke (skleda, ovratnica, povodec, večje plastično ležišče). Ali bo katera izmed vas v torek v Postojni na predavanju? Bi lahko takrat predala, kar bi prišlo prav.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #168 : nedelja, 15.11.2009 : 21:17:51 »

Imam nekaj stvari našega pokojnega psa za pomurèke (skleda, ovratnica, povodec, veèje plastièno ležišèe). Ali bo katera izmed vas v torek v Postojni na predavanju? Bi lahko takrat predala, kar bi prišlo prav.

Ja, jaz bom. Hvala. Maja
Logiran
perezvon
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #169 : nedelja, 15.11.2009 : 21:31:13 »

Super. Te bom po koncu predavanja pocukala za rokav, če te bom spoznala. Drugače pa me prosim pokliči na 041 974 187, bom dosegljiva po predavanju. Metka
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #170 : nedelja, 15.11.2009 : 21:31:53 »

Zmenjeno.

Maja
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #171 : ponedeljek, 16.11.2009 : 19:15:52 »

A mi lahko prosim tole glede s.p.-ja malo razjasnite (kot fizična oseba bom prispevala svoj del), bom šefici rekla, če je za. Ali gre za donacijo ali za majhen delež davka, ki ga itak morajo plačati? Heh, mal sem zelena na finančnem področju...

0,3% davka, ki ga lahko nakažejo firme ali s.p.-ji:

Prvi del velja za firme, v nadaljevanju so tudi s.p.-ji

Če je potrebno pošljemo prošnjo, kjer je vse potrebno, tako tudi naša izjava, da smo registrirani za opravljanje dejavnosti, ter pogodba o donaciji.
 
Ta zakon velja za d.o.o.-je, t.j. firme oz. podjetja

Z A K O N O DAVKU OD DOHODKOV PRAVNIH OSEB (ZDDPO-2)

1. člen

(vsebina zakona)

(1) S tem zakonom se ureja sistem in uvaja obveznost plačevanja davka od dohodkov pravnih oseb.

59. člen

(olajšava za donacije)

    (1) Zavezanec lahko uveljavlja zmanjšanje davčne osnove za znesek izplačil v denarju in v naravi za humanitarne, invalidske, socialno varstvene, dobrodelne, znanstvene, vzgojno izobraževalne, zdravstvene, športne, kulturne, ekološke in religiozne namene, in sicer le za takšna izplačila rezidentom Slovenije in rezidentom države članice EU, ki ni Slovenija, razen poslovnim enotam rezidentov države članice EU, ki se nahaja izven države članice EU, ki (če) so po posebnih predpisih ustanovljeni za opravljanje navedenih dejavnosti, kot nepridobitnih dejavnosti, do zneska, ki ustreza 0,3% obdavčenega prihodka davčnega obdobja zavezanca, vendar največ do višine davčne osnove davčnega obdobja.
    (2) Zavezanec lahko uveljavlja, poleg zmanjšanja davčne osnove po prvem odstavku tega člena, dodatno zmanjšanje davčne osnove do zneska, ki ustreza 0,2% obdavčenega prihodka davčnega obdobja zavezanca, za znesek izplačil v denarju in v naravi za kulturne namene in za takšna izplačila prostovoljnim društvom, ustanovljenim za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, ki delujejo v javnem interesu za te namene, in sicer le za takšna izplačila rezidentom Slovenije in rezidentom države članice EU, ki ni Slovenija, razen poslovnim enotam rezidentov države članice EU, ki se nahaja izven države članice EU, ki (če) so po posebnih predpisih ustanovljeni za opravljanje navedenih dejavnosti, kot nepridobitnih dejavnosti, vendar največ do višine davčne osnove davčnega obdobja.
    (3) Zavezanec lahko uveljavlja tudi zmanjšanje davčne osnove za znesek izplačil v denarju in naravi političnim strankam, vendar največ do zneska, ki je enak trikratni povprečni mesečni plači na zaposlenega pri zavezancu, vendar največ do višine davčne osnove davčnega obdobja.
    (4) Za znesek, ki ustreza 0,3% obdavčenega prihodka davčnega obdobja zavezanca iz prvega odstavka tega člena, in za znesek, ki ustreza 0,2% obdavčenega prihodka davčnega obdobja zavezanca iz drugega odstavka tega člena, in za znesek, ki je enak trikratni povprečni mesečni plači na zaposlenega pri zavezancu iz tretjega odstavka tega člena, se šteje znesek vseh izplačil v celotnem davčnem obdobju.
    (5) Zavezanec lahko za znesek, ki presega znesek zmanjšanja davčne osnove po tem členu za namene in izplačila po drugem odstavku tega člena, zmanjšuje davčno osnovo v naslednjih treh davčnih obdobjih skupaj z zmanjšanjem davčne osnove za te namene za tekoče davčno obdobje, vendar skupaj ne več, kot je določeno v prvem in drugem odstavku tega člena, in največ v višini davčne osnove.

Za S.P.-je pa velja Zakon o dohodnini (podjetniki so fizične osebe, zato za njih velja isti zakon, kot za nas fizične osebe):

Z A K O N O DOHODNINI (ZDoh-2)

1. člen

(vsebina zakona)

(1) S tem zakonom se ureja sistem in uvaja obveznost plačevanja dohodnine.
    (2) Dohodnina je davek od dohodkov fizičnih oseb.

66. člen

(olajšava za donacije)

(1) Zavezanec lahko uveljavlja znižanje davčne osnove za znesek izplačil v denarju in v naravi za humanitarne, invalidske, socialno-varstvene, dobrodelne, znanstvene, vzgojno-izobraževalne, zdravstvene, športne, kulturne, ekološke in religiozne namene, in sicer le za takšna izplačila rezidentom Slovenije in rezidentom drugih držav članic EU, razen poslovnim enotam rezidentov držav članic EU, ki se nahajajo izven držav članic EU, ki so po posebnih predpisih ustanovljeni za opravljanje navedenih dejavnosti, kot nepridobitnih dejavnosti, do zneska, ki ustreza 0,3% obdavčenega prihodka zavezanca v davčnem letu.

Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #172 : četrtek, 19.11.2009 : 00:04:37 »

Vabljeni na stojnico v Murski Soboti

V soboto, 21.11. od 8.ure dalje imamo stojnico v trgovini TUŠ na Bakovski ulici.

Zbirali bomo prostovoljne prispevke, hrano ter opremo za živali.

Za določene prostovoljne prispevke lahko dobite tudi kape, majce in nahrbtnike z motivi društva. Ali pa za znesek 5€ dobite kakšno nagrado iz bogatega srečelova.

Na stojnici bomo delili tudi letake in brošure s poučno vsebino ali se pa kar osebno pomenili o določenih primerih, pri katerih smo pripravljeni tudi pomagati.

Zato nas obiščite, veseli bomo vsakega, ki želi prispevati za boljše počutje živali.

Logiran
Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #173 : četrtek, 19.11.2009 : 00:08:04 »

Petraaaaaaaaaaa, jaz bi pa motive oz.fotke majčk pa kapc pa nahrbtnikov rada vidlaaaaaaaaaaa!
Ker spet ne bom mogla zaradi fure do vaše stojnice....pa bi tako rada kaj kupila.
Malo prej sem "obdelala" Primorke, zdaj bi pa še vaš konec!   Wink

LP
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #174 : sobota, 21.11.2009 : 22:07:20 »

Ja, dajte svoje izdelke tule na forum, so tako lepi da bodo ziher hit. Vem, da je to še dodatno delo, ampak se bo splačalo. Sploh majčke so zakon, tako glede izgleda, kot udobja. Pa dežniki...
Logiran
Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #175 : sreda, 25.11.2009 : 18:26:08 »

Petra, fotkeeeeeeeeeeee!  Grin
Čakamo!
Pa upam, da je bil naval na stojnici.
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #176 : sreda, 25.11.2009 : 19:22:01 »



















Logiran
Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #177 : sreda, 25.11.2009 : 21:04:05 »

Jaz bi en nahrbtniček gift zelene barve pa eno majčko. Če je ženska XL, če je moška, L. Katere barve lahko izbiram?
Logiran
terenka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 109


« Odgovor #178 : petek, 27.11.2009 : 15:59:46 »

V velikosti L - so črne in bele, XL - bela, oranžna, zelena
Medtem, ko pa je M - vseh možnih barv (bež, bordo, temno, svetlo-modra, črna, siva...) in precej velke so v velikosti M
Se bomo zmenili za hitro dostavo Smiley
Hvala!
Logiran
Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #179 : nedelja, 29.11.2009 : 22:01:30 »

Ojla bejbe!

Naročam:
- nahrbtnik neonsko zelene barve
- majčko velikost M temno modre brave

Glede dostave se ne mudi. Ko bo Petra v LJ, se bova že zmenili.
Raje dam poštnino vam kot pošti!

LP
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 77   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines