mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:37:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija - da ali ne
Strani: 1 2 3 [4]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija - da ali ne  (Prebrano 23965 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #45 : nedelja, 01.02.2009 : 14:52:16 »

sicer se pes počuti kar ok., bi že norel okoli, vendar mu povodec to ovira. Samo je bolj počasi kot običajno. Mene sicer bolj skrbi rana, ki je odprta - nima obveze, zunaj pa sneži in je vse mokro, pa se bojim da se mu ne bi kaj spacalo. lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #46 : nedelja, 01.02.2009 : 15:47:00 »

Vsekakor mu rano zaščiti, ko gresta ven. Zdaj, jaz si ne predstavlajm kakšna rana je to - je lepo zašita, pa se samo šivi vidijo, ali se kaj cedi in je mokra? Preveri, da se ne gnoji!

Povij mu rano magari z obvezno in tisto mrežico za čez trup, da se ne zmoči zunaj. Pa res samo na hitro lulat in kakat in nazaj notri. Rana se ne sme zmočit.
Logiran
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #47 : nedelja, 01.02.2009 : 16:18:41 »

Mel hvala za odgovore. Rana se je drugače posušila, ne cedi se več ven, šivi se vidijo, samo verjetno je vseen bolš če se ne zmoči. Nimam pojma kako naj mu povijem ker mu vse obveze dol padejo. Po moje bo najbolš če ga jutri peljem k veterinarju in naj mu obvezo namontirajo gor, ker so mu jo takoj po operaciji dol vzeli, češ da je pes skočil in se mu je kri podlila- torej ima hematom, samo rana ni tam kjer je hematom, torej obveza se itak da namontirat nazaj, če jaz prav razmišljam. Bomo do jutri pazili, jutri pa bomo nekako to povili za 10 dni. Hvala še 1x. lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #48 : nedelja, 01.02.2009 : 16:36:00 »

Ko je bil moj kastriran je imel šive zaščitene z lepilno gazico, le to pa sem morala čez 2 dni nujno odstranit, da se ni vnela koža pod njo.

Vsekakor se rana ne sme zmočit, če pa je samo na suhem, pa je po moje lahko nepovita - se še hitreje celi. Če jo želiš povit, jo lahko z navadnim povojem - poskusi ga nekako povezati čez tebušček in hrbet. Ne bi ga pa jaz povila za 10 dni Wink

Pazi, da se ti ne bo začel po rani lizat, ker bolj, ko se bo celila, bolj bo srbelo.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija - da ali ne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines