mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:41:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bokser Taxi - Dobrova
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bokser Taxi - Dobrova  (Prebrano 13995 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mistica
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #30 : sreda, 17.12.2008 : 10:57:51 »

Lp, nisem uspela prej sporočiti, tistega papirja o izgubljenem psu ni več, tako da ne vem, če je šlo za tega boxerja, moj se pa tudi ne spomni za katerega kužka je šlo. Če zvem kaj novega, poročam.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #31 : četrtek, 18.12.2008 : 08:41:51 »

Je rak že potrjen? Mislim, je to veterinarjeva diagnoza? Ker vem za psa, ki je lulal kri zaradi ledvičnih kamnov, moja bokserka pa enkrat zaradi vnetja mehurja, na kar so bokserji občutljivi. Tule se tudi jaz javim za prispevek, če se boste odločili za zdravljenje, so bokserji še vedno moja šibka točka.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #32 : četrtek, 18.12.2008 : 09:10:40 »

Dokler ne mine 8 dni, v psa ne smemo posegat, razen če je življenjsko ogrožen. Dokazat raka se da tako, da bule izrežeš in jih pošlješ na pregled. Je kriptorhid, tumor je viden na drugi fotki in ga ni treba prav posebej diagnosticirat. Ali lula kri zato, ker se je razširil v mehur ali zato, ker je vnetje kar tako, lahko pokaže le diagnostika v obliki UZ-ja in ostalega, česar ne smem počet, dokler ne mine 8 dni. Pa tudi, ko bo minilo 8 dni, a kaj spremeni dejstvo, da je star, da ima tri vidne tumorje in da sanacija takšnega stanja, v kolikor se izkaže, da je smiselna, stane k pr norcih? In da je pes v zavetišču in da še ni nihče klical, kako zelo rad bi ga posvojil?
Logiran

linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #33 : četrtek, 18.12.2008 : 09:32:35 »

Smetka ... si cisto realno napisala, ampak se me je kar mocno dotaknilo.  Cry Cry Cry

Ali je se zelo zivahen?

Ursa
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #34 : četrtek, 18.12.2008 : 09:33:55 »

Prav živahen ni, ker je pač star in umirjen in špara energijo, je pa čisto zadovoljen in prijazen pes.
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #35 : četrtek, 18.12.2008 : 09:45:48 »

Spet neka pravila, ki se mi zdijo čisto mimo. A potem se lahko opravijo le najnujnejši posegi za reševanje življenja če je pes življenjsko ogrožen? Ah...
Glej, če se bo izkazalo, da se da pomagat, ni vrag da se ne zbere tudi za njega. In prepričana sem, da se bo našel tudi pravi posvojitelj, ko bo pes porihtan. Pa kaj če ni mlad? Ni edini. Tole ne pomaga nič. ampak verjemi če bi lahko, bi. Zdaj takoj. Takega kot je.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #36 : četrtek, 18.12.2008 : 09:51:41 »

Glej, če se bo izkazalo, da se da pomagat, ni vrag da se ne zbere tudi za njega. In prepričana sem, da se bo našel tudi pravi posvojitelj, ko bo pes porihtan.                                                         

In s prvim in z drugim zapisanim imam slabe izkušnje. V le redkih primerih se zbere za vse posege, opravljene na enemu psu in vsi starčki, sprejeti v letošnjem letu, so še pri meni.
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #37 : četrtek, 18.12.2008 : 09:54:51 »

Ja, saj vem... Life ni fer, res ni.
Lp
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #38 : četrtek, 18.12.2008 : 10:30:36 »

Res je ja , se strinjam s Polono... Undecided
Če je bogi frajer namerno zapuščen in se ne pojavi njegov pravi lastnik v osmih dneh ... ok ... tud če bodo zdr. napovedi optimistične in se zbere dovolj za posege , se ga porihta ... kaj pa potem ?
Pes je verjetno res starejši, vsi vemo da bokser ni za zunaj , glede na to, da ima Polona v hiši že lepo zbirko starih psov, tam dolgo zagotovo ne bo mogel ostat.
Tle bi se moralo v prvem planu iskat posvojitelja ... Tud med bokseraši se bomo angažirali, ko bo kaj več znanega.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #39 : četrtek, 18.12.2008 : 10:45:48 »

Ja, saj vem... Life ni fer, res ni.
Lp

Res je, life isn't fair.... a s temi stroški se mora ubadati Smetka.
Nam je lahko flancati o tem kako bi bilo faj če bi se ga zrihtalo, a mi prispevamo le pljunk v morje, napram dejanskim stroškom!
In ko pride izguba konec leta jo mora poravnat Smetka, mi pa jo tolažimo saj bo bolje....
klinc bo bolje.... bližajo se časi, ko tudi mi ne bomo mogli več prispevati Smetki v takšni meri kot do sedaj.... starci bodo pa še vedno pri njej in jo nič ne bodo vprašali al ima al nima denarja za hrano.
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #40 : četrtek, 18.12.2008 : 20:29:59 »

Zelo se strinjam s Smetko - zbiranje denarja je dejansko najmanj, ko se naenkrat zaveš, da te bo ta kuža spremljal celo življenje (kolikor mu je še ostalo) in zraven še en kup starčkov, katerih NIHČE ne bo posvojil...z lupo se išče ljudi, ki bi posvajali stare živali...zavetišče ima zato, da živali oddaja in ne, da se pri njej "kopičijo" in ostajajo. Poleg tega pa je pri taki starosti verjetno en kup dodatnih posegov in ne nazadnje pustimo starčkom, da v miru in ponosno zapustijo svet. Včasih je reševanje po vsaki sili morda le dodatno trpljenje za tistega, ki že tako ali tako trpi...
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #41 : četrtek, 18.12.2008 : 21:10:44 »

pred časom sem se dogovarjala za posvojitev 9 let starega kužka... vendar s tem, da preostanek njegovega življenja dobi mojo ljubezen, prostor in čas, financiran pa bil bil od drugje...
z veseljem bi posovojila kakšnega starčka, pa mi finance ne dopuščajo sram Cry
verjetno je veliko takšnih, ki se raje ne oglašajo, pa bi finančno zmogli, jaz priznam, da ne bi šlo...
revček boxerski Kiss
res ne vem zakaj se ljudje tako bojijo posvojit starejšega psa, res ne vem...
Logiran
mara
odvisnež
*****
Sporočil: 587


« Odgovor #42 : petek, 19.12.2008 : 12:28:19 »

O,bogec sram Sad.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #43 : petek, 19.12.2008 : 21:33:22 »

Koliko priblizno pa je star? In ali se razume z drugimi psi? Kaj pa otroci?

Tako mi je hudo, ampak finance mi trenutno verjetno ne bi dopustile, da bi imeli se kaksnega psa.
Logiran
shana
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #44 : sobota, 20.12.2008 : 13:37:17 »

Pri gasilskem domu na Dobrovi je plakat, da iščejo izgubljenega boksarja. Po sliki sodeč gre za prav Taxsi-ja.  Lastnika sem pred desetimi minutami obvestila na tel.: 041 663-850, da se naj javi na vaš naslov. Tako, da upam, da se bo zgodba za Taxsija kolikor toliko srečno končala.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bokser Taxi - Dobrova
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines