mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 22:40:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: rana na smrčku
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: rana na smrčku  (Prebrano 9643 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BRihTaa
novinec
*
Sporočil: 6


« : torek, 09.06.2009 : 11:07:40 »

Rana na smrčku se je začela pojavljat, ker je kopal po zemlji. Stanje rane se poslabšuje, na začetku je bila samo majhna izboklina v isti barvi kot smrček, zdaj pa je rana taka kot je na sliki. Kaj storiti? Po nekaterih informacijah je to lahko začetek mikrosporije.
Na rano sem mu včeraj z gazo dal Betadine raztopino za grgranje (raztopina, ki vsebuje jod). Bo to zadostvovalo ali naj ga peljem k veterinarju?


http://www4.slikomat.com/09/0609/9r5-2009-0.jpg
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : torek, 09.06.2009 : 11:09:09 »

Pojdita k veterinarju.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2 : torek, 09.06.2009 : 11:11:16 »

Pojdite k vetu, naša Missy je imela nekaj podobnega, pod smrčkom samo brez rane, na tipičnem mestu za okužbo z neko glivico, ki je v mokri mehki zemlji in jo psi dobijo, ko brskajo po zemlji. Dobila je Zooniton in kmalu je bilo dobro. Tudi jaz sem se najprej ustrašila da gre za mikrosporijo, pa na srečo ni bila. Se je res kmalu pozdravilo.
Če gre pa za kaj drugega, mora pa itak vet oceniti.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : torek, 09.06.2009 : 11:16:12 »

Pes ma odprto rano neznanega vzroka. A res ne bi šla obiskat veterinarja?
A ne bi šla zdravniku za tole, če bi se šlo za tvoj nos?

Lahko je to ali ono, če bo samo od sebe izginilo, fajn. Če ne in se bo vnelo, kaj pol?
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4 : torek, 09.06.2009 : 11:29:38 »

Samo veterinar je pravi naslov za takšna vprašanja.
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #5 : petek, 11.11.2011 : 10:53:48 »

Danes sva bili s Tačko pri veterinarju. Par dni nazaj je imela na smrčku malo zemlje, ker je na sprehodu iskala...vse živo. No, včeraj se mi je pa čudno zdelo, zato sem jo umila po smrčku in vidim majhen krogec brez dlake. Danes zjutraj sva šli k veterinarju in res upam, da ni mikrosporija. Pregledali so jo z Woodovo lučko, ampak se ni videlo nič posebnega, zato so vzeli še vzorec (ostružek) in malo dlake. Dobila je neko mazilo, če pa bo kaj resnega, pa izvem naslednji teden. Veterinarka mi je tudi rekla, da je zdravilo za mikrosporijo kar agresivno za jetra.

Dokler ne dobim izvidov, bo ločena od ostalih psov.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #6 : sobota, 26.11.2011 : 14:08:54 »

Ren že morda kaj veste? Mojemu psu se je tudi to zgodilo. Najprej je imel eno polovico smrčka precej suho, danes se mu je odlimal en del hraste. Sva šla k veterinarju, zna bit tudi mikrosporija ali pa neke glivice, ki jih prenašajo miši, psi pa jo dobijo s kopanjem po zemlji. Dobil je antibiotike, Plivasept in kremo, ki jo maram vsaj 5x dnevno namazat. Kako preprečiti lizanje? Na tesno zategnjen nagobčnik ne pomaga prav zelo, saj mu rata nekako jezik ven stegnit. Vzela je ostružek in ga shranila, če ne bo zelo kmalu občutno bolje, damo na test.
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #7 : sreda, 30.11.2011 : 12:02:28 »

Živjo!

Nisem prej videla tvojega posta...ravno sedaj me je klicala veterinarka. Jaz sem poklicala v petek, ker me je že malo skrbelo. No, rezultati so negativni in sem zelo vesela. So pa testirali za mikrosporijo in pa nekaj na d...?demodeks, dermatitis-ne vem. Mazala sem s kremo 2 krat na dan, 2 tedna. Sedaj je smrček lepo gladek in črn, prej je bil malo rdeč, brez dlake in malo "naguban" (kot na prvi sliki te teme). Bom pa sedaj zelo pozorna, da ne bo na smrčku ostajala zemlja. Veterinarka je še dodala, da je šlo verjetno za lokalno infekcijo.

Glede lizanja: jaz sem kremo nanašala preden sva šli na sprehod. Če pa jo je namazala sestra, je bila zraven, da jo je malo zamotila. 

Jaz sem kar takoj dala na analizo, ker imamo 4 pse. Je pa trajalo dobre 2 tedna, da je sedaj predel okoli smrčka spet črn in gladek (še vedno brez dlake).

Upam, da bo tudi pri tebi vse ok.


Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #8 : sreda, 30.11.2011 : 12:22:02 »

To smo imeli pri enem od začasnikov. Je bilo tisto (pozabila ime), kar prenašajo miši, ker je kopal po zemlji...
Upam, da to ni to, ker tisto je bilo res neprijetno. Karantena, razkuževanje...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #9 : sreda, 30.11.2011 : 13:27:44 »

Trychophyton. So glivice, ki so prisotne v okolju. Zadeva (terapija, prenos, ...) je dokaj podobna kot mikrosporija, samo povzrocitelj je drug.
Logiran
Campagnolo
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 28.09.2015 : 20:55:52 »

Pred tremi tedni si je naš pes pri "igranju" s kostjo za čiščenje zob poškodoval smrček.

Malce je krvavel vendar se je rana zacelila dokaj hitro. Sedaj po treh tednih še vedno ni pigmenta na smrčku.
To me ne bi preveč skrbelo, vendar se mu je na smrčku pojavila še druga "pega" brez pigmenta.

Je pa rana zgledala približno kot pri  BRihTaa.

Veterinar pravi, da je rana bila pregloboka in da zaradi tega pigmenta na tem mestu več ne bo.  Cry Shocked

Še slike:



Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 01.10.2015 : 12:58:48 »

Moja psica je imela grdo bakterijsko infekcijo...pred leti. Začelo se je kot reakcija na en plevel (huda srbečica, bunkica v velikosti graha in navkljub satelitu, si je uspela lepo napraskat in precej ji je zateklo, spirala sem z fiziološko, razkuževala z betadinom...po treh dneh je bilo pa res orng jasno, da je treba veterinarju) V roku treh dni je bilo grozljivo. ampak je po obisku veterinarja zadeva zelo hitro šla na bolje. Pigment je dobila nazaj 100%, odlakanosti pa ne čisto. Sem ji pa potem po priporočilu  dodajala neke tablete za kožo, mislim da Ado Derm.
tak je bil tretji dan


Tak pa drugi dan, res očitno poslabšanje čez noč :/

Logiran
Campagnolo
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 01.10.2015 : 22:05:33 »

Kako dolgo pa traja, da pigment pes dobi nazaj?
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #13 : petek, 02.10.2015 : 07:12:49 »

Ne spomnim se. Je pa nasplošno biotin fajn, za obnovo kože in dlake. Obstaja celo nek dodatek za pigmentacijo, na osnovi črnega bezga.

Ima pa moja psica zdaj pri 8-9 letih vedno bolj svetel smrček. Prav take svetle pike, ki so vedno večje. Ampak, tu ne moreš kaj. To se z leti lahko zgodi.

Če bi ji slučajno ostalo tako roza, bi bilo potrebno v letnem času ali pa visoko v gorah zaščitit z visokim zaščitnim faktorjem, po možnosti z naravnimi filtri (teh je pa na izbiro precej manj kot kemičnih in celo takih z znanimi škodljivimi ZF filtri).
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: rana na smrčku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines