mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:58:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Izcedek po sterilizaciji
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izcedek po sterilizaciji  (Prebrano 5764 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
DemiF.
novinec
*
Sporočil: 10


« : nedelja, 21.12.2008 : 14:43:45 »

Lep pozdrav vsem skupaj!

More vprašanje je sledeče- v sredo je bila moja psička Demi sterilizirana; do danes je punca ok, vesela, ima notranje šive, tako da težav nisva imeli. Se pa je pojavil izcedek iz vulve; začelo se je v petek. Izcedek je rjavkaste barve in ima malce neprijeten vonj. Ko sem zadevo opazila sem klicala Dr. Matka, ki je psičko tudi operiral, ki je rekel, da je to najbrž posledica kakšne počene žilice in da vsekakor ne gre za nič hujšega. Psički sem vulvo očistila s toplo vodo, ampak ko sem jo danes spet pregledala sem opazila, da izcedek ostaja.
Prosim vse, ki imate sterilizirane psičke in izkušnje s stanjem psičke po operaciji, če mi obrazložite kako in kaj-imate izkušnje s tem, ali bi lahko vseeno bilo kaj narobe?

(psička z obnašanjem ne nakazuje, da bi jo to kakorkoli motilo, edino parkrat sem videla, da se je podrsala po tleh)

Za vse odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem! Wink
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 21.12.2008 : 16:28:47 »

Pri moji se je to zgodilo, ker so se ji vneli sivi. Dobila je antibiotik in po parih dneh je bilo vse v redu. Je bil pa tak gnojen krvav izcedek. Pa kar precej ga je bilo..
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #2 : nedelja, 21.12.2008 : 21:08:49 »

Najprej - a so psički pobrali vse ( jajčnika in maternico ) ali samo jajčnika, mogoče samo prevez jajčnikov ...
Zakaj to sprašujem ? Namreč moji so najprej , kljub temu da sem omenila, da ima hude hormonske motnje, namišljene brejosti, mleko v seskih ...., pobrali ven samo jajčnika. Čez nekaj časa se ji je enako pojavil najprej rjavkast izcedek, nato zelena sluz ..., potem pa so ugotovili, da gre za piometro-vnetje maternice. In je šla še enkrat na poseg, kjer so ji odstranili še maternico, kar bi lahko storili že prvič, ampak o tem sem nekoč že pisala.
Nočem te strašit, res lahko da pri vaši psički ni nič hujšega, lahko da se ji pač še čisti , lahko je vnetje sečil ... , vsekakor bodi pozorna, sicer tudi moja ni imela nobenih očitnih znakov piometre, bila je zelo živahna, mogoče je res le nekoliko več pila.
Ampak naj povem, da pri moji frajli je bilo že to narobe, da so jo operirali takoj, ko je nehala krvaveti oz. ko je bila gonitev končana, čeprav naj bi se poseg delal nekaj časa po tem, ko so hormoni v mirovanju.
Itak pa je takole težko ugotavljat kaj bi lahko bilo, predlagam ti, da če izcedek ne preneha v kratkem času, greste takoj nazaj do veterinarja.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : nedelja, 21.12.2008 : 21:50:13 »

Tudi jaz ti svetujem, da se gresta s psičko pokazat veterinarju, boš bolj mirno spala. 
Pri nobeni od mojih psičk po sterilizaciji ni bilo nobenega izcedka - kar pa še ne pomeni, da ni pač  v določenih primerih izcedek možen. Ampak to naj pove strokovnjak. Ki ti tega pregleda tudi ne bi smel zaračunati; gre pač za kontrolo po operativnem posegu.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
DemiF.
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #4 : nedelja, 21.12.2008 : 23:25:35 »

Najprej hvala za vse odgovore!

Psička je stara 8 mesecev in so ji zato, ker je bila pred prvo gonitvijo vzeli le jajčnike.
Ko sem dr.Matku (ki je poseg sicer opravil resnično dobro) povedala za kaj gre je rekel, da je to normalno in da ne bi smelo biti težav, zato sem malce pozabila na to. Rekel je, naj psičko očistim s toplo vodo in gazo, to bom storila tudi danes in počakala do jutri da vidim kakšen bo rezultat. Psička je dobila (preko injekcije) antibiotike, zato bi se lahko morda res lahko le čistila, kot je ena izmed vas omenila. Če bo zjutraj izcedek spet prisoten bom Matka kontaktirala še enkrat in se dogovorila za pregled.
Logiran
DemiF.
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #5 : ponedeljek, 22.12.2008 : 16:20:39 »

Spet se javljam, da sporočim, da danes že cel dan ni ne duha ne sluha o izcedku in tudi vonj je izginil. Najbrž je bilo tako kot je rekel dr. Matko; psički je počila kakšna žilica in je zato krvavela. Sem si oddahnila:)
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6 : ponedeljek, 22.12.2008 : 20:08:10 »

Super! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Izcedek po sterilizaciji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines