mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 14:03:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Pes ki koplje po vrtu..
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes ki koplje po vrtu..  (Prebrano 18444 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zigzig
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« : četrtek, 01.07.2004 : 11:07:37 »

Živjo!

Imam psa, ki neprestano koplje po vrtu. Zanima me, zakaj to počne in kako ga odvadit. Preizkusili smo namreč že več "ukrepov" (svoj peskovnik, ograjice okrog gredic...), a zaenkrat noben ni učinkovit. Luknje v travi so moteče, izpuljeno rastlinje...

Zanima me, če pozna kdo kakšno  preizkušeno metodo.

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : četrtek, 01.07.2004 : 11:15:29 »

Živjo!

Imam psa, ki neprestano koplje po vrtu. Zanima me, zakaj to počne in kako ga odvadit. Preizkusili smo namreč že več "ukrepov" (svoj peskovnik, ograjice okrog gredic...), a zaenkrat noben ni učinkovit. Luknje v travi so moteče, izpuljeno rastlinje...

Zanima me, če pozna kdo kakšno  preizkušeno metodo.
Kakšne pasme je pes in koliko je star?

Lp Jana
Logiran
zigzig
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #2 : četrtek, 01.07.2004 : 11:17:01 »


Labradorec. Star je štiri leta in blazno "otročji".
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #3 : četrtek, 01.07.2004 : 11:26:11 »

Ne vem kje tocno sem brala (zato ni linka) ampak nekje je bilo napisano, da das v luknjo v katero jo je skopal njegov kakec in pokrijes/zasujes nazaj. Ko bo kopal naslednjic, bo prisel do kakca in ... ups!
Ni sprobano (z moje strani), je bilo pa nekje predlagano in baje ucinkuje!

Lp, Ursa
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #4 : četrtek, 01.07.2004 : 11:28:42 »

 Grin

Pri nas se je obnesla metoda: v luknjo smo dali pasji iztrebek in zakopali nazaj. V 90% tam pes ni kopal več  Cool. Doma je tako sčasoma kopanje postalo nezanimivo, saj je povsod "smrdelo", vsaj psa sta bila takega mnenja  Grin.
Za človeške nosove zakopan kakec ni moteč  Grin Cool.

LP Noli
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #5 : četrtek, 01.07.2004 : 11:30:21 »

 Grin Grin Grin he
 sva se istočasno spomnili. Stestirano deluje, vsaj na naših dveh  Wink

LP Noli
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #6 : četrtek, 01.07.2004 : 11:32:35 »

 Grin Cheesy Wink

Lp, U.
Logiran
zigzig
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #7 : četrtek, 01.07.2004 : 11:34:09 »

Zanimiva ideja vendar ne koplje vedno na istem mestu.
Najraje koplje po gredicah in tam, kjer je bolj rahla zemlja.
Če pa slučajno naleti na krtino izpod njega kar leti.

Bom poizkusila...vendar le tam kjer ne raste zelenjava..




Logiran
zigzig
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #8 : četrtek, 01.07.2004 : 11:42:02 »


 A mogoče kdo ve ZAKAJ kopljejo?
 
Zanimivo je, da si moj med sprehodi ne vzame časa za "štiharijo".
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #9 : četrtek, 01.07.2004 : 11:55:55 »

Moja psica (bernardinka) je kopala zato, ker je vohala miši ali pa krte. In tam, kjer je zavohala miš, je nastala ogromna luknja Undecided. No, jeseni je bilo še vse ok, se starša nista kaj dosti razburjala, spomladi je bilo pa že težje, ker je oče samo gledal, kako psica uničuje travnik.

In zato sem začela psico odvajati kopanja. In mi je uspelo Tongue Wink Psica vem, kdaj sem jezna nanjo in zato vedno, ko koplje, jaz samo glasno rečem NE in točno ve, da ne sme kopati. Približno 3 tedne sem jo vedno opozarjala, da ne sme kopati, potem je pa sama nehala kopati. Je pa svojo igro sedaj preusmerila v igro in žogico, tako da je ratala prav noro na igro. In je miši in luknje ne zanimajo več. Je pa prej kopala tudi zaradi dolgočasja, ker se je sama sprehajala po travniku.

Nekaj imaš napisano tukaj:
http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=3774

LP jana
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #10 : četrtek, 01.07.2004 : 11:58:37 »


 A mogoče kdo ve ZAKAJ kopljejo?
 
Zanimivo je, da si moj med sprehodi ne vzame časa za "štiharijo".

Saj si že sam odgovoril na vprašanje. Na sprehodu ne koplje zato, ker je tooooooliko zanimivih stvari okoli njega. Saj on lahko koplje doma, na sprehodu bo pa raje posvetil vso pozornost okolici.

Doma mu je očitno dolgčas in se sam zabava s kopanjem lukenj. S psom se je potrebno več ukvarjat, peljat na daljši sprehod, ga zaposlit tudi psihično (kakšne vaje poslušnosti, mogoče agility...), ne pa samo fizično.

Lp Jana
Logiran
zigzig
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #11 : četrtek, 01.07.2004 : 12:33:33 »

Citat


Saj si že sam odgovoril na vprašanje. Na sprehodu ne koplje zato, ker je tooooooliko zanimivih stvari okoli njega. Saj on lahko koplje doma, na sprehodu bo pa raje posvetil vso pozornost okolici.

Doma mu je očitno dolgčas in se sam zabava s kopanjem lukenj. S psom se je potrebno več ukvarjat, peljat na daljši sprehod, ga zaposlit tudi psihično (kakšne vaje poslušnosti, mogoče agility...), ne pa samo fizično.

Lp Jana  


Nisem fant, temveč punca....oproščeno..


Pes je na sprehodih najmanj 3 ure na dan.
Zelo je poslušen (bolj kot smo pričakovali glede na trud, ki ga vlagamo) , vendar le dokler  mu ne obrnemo hrbta. Potem je spet njegova pamet glavna...Tako je tudi s kopanjem. Koplje, ko nas ni poleg. Ker ve, da ne sme. Tudi po dvournem sprehodu (ogromno ima kondicije). Stalno pa žal ne moremo bit z njim. Škoda bi bilo, da bi pri ogromnem vrtu moral bit pes zaprt v pesjak.

Danes bomo iz sprehoda domov prinesli kakce. Grin. Wink....



Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #12 : četrtek, 01.07.2004 : 13:11:31 »

Nisem fant, temveč punca....oproščeno..
Ups  sram sram se opravičujem.... Cool Wink

Kaj pa če bi ogradili vrt? Mi smo ogradili vrt, ker je mami rekla, da pes ne bo lulal po njeni solat. Smo postavili 50 cm visoko ograjico in problem je bil rešen.

Citat
Tako je tudi s kopanjem. Koplje, ko nas ni poleg. Ker ve, da ne sme. Tudi po dvournem sprehodu (ogromno ima kondicije)
A to pomeni, da pes nikoli ne spi  Shocked Shocked

LP jana
Logiran
zigzig
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #13 : četrtek, 01.07.2004 : 13:27:04 »

Postavili smo ograjico okrog cvetličnih gredic (nekatere rože so baje strupene..), pa ga ni ustavilo (40cm). Se je ulegel na gredo in ril.. Angry

Poiskusila ga bom odvatit še preden se odločimo za ograjo okrog zelenjavnega vrta. Undecided


Kar se spanja tiče...seveda spi. Cheesy Ne vem s čim sem namignila, da ne spi. Hotela sem povedat, da se iz dolgega sprehoda ne vrne preveč utrujen (razen če teče ob kolesu-bolj redko). Če pa se že malo utrudi, si tudi kaj hitro opomore.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #14 : četrtek, 01.07.2004 : 13:39:20 »

Kar se spanja tiče...seveda spi. Cheesy Ne vem s čim sem namignila, da ne spi. Hotela sem povedat, da se iz dolgega sprehoda ne vrne preveč utrujen (razen če teče ob kolesu-bolj redko). Če pa se že malo utrudi, si tudi kaj hitro opomore.

Ravno zato sem pa jaz v enem izmed prejsnjih postov namignila, da morate psu zaposliti tudi možgane, ne samo mišice. Pes se zelo hitro spočije od sprehoda, če pa psu zaposlimo "možgane", je pa bolj utrujen. No, saj je pri človeku isto (vsaj pri meni): lahko se sprehajam 5 ur, počivam pol ure in sem spet dokaj spočita. Če se pa 5 ur non-stop učim, grem pa lahko samo še za 8 ur spat, ker sem zelo zmatrana.

In pri psu je isto. Moja psica je iz 2 urnega sprehoda prišla skoraj spočita, iz pasje šole, ki traja tudi 2 uri, pa tako utrujena, da je samo pojedla in šla spat  Cheesy

Nekaj idej, kako zaposliti psa, imaš tukaj:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=34;action=display;threadid=1339

Lp Jana
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Pes ki koplje po vrtu..
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines