mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 05:55:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ker še ni konec leta/Ti-Ti...
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ker še ni konec leta/Ti-Ti...  (Prebrano 24089 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #30 : sobota, 24.01.2009 : 11:03:59 »

Tooook rada, believe me. sram
Pa še tele tri moje komaj pedenam in jih nonstop v varstvo vozim, da mi je že prav nerodno. sram

Se ti znam prej za kakšnega mačkona najavit - to bi še nekak pretihotapla mimo deca Tongue
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #31 : sobota, 24.01.2009 : 11:16:34 »

Hmmm...tole spilanje bodyguarda pa je pr nas tudi v ospredju. Irina je non stop ogrozena od mack. Zobje se skoz brusijo.

A to pomeni, da bi bilo Ti ti se najbolje v domu brez zivali? Al ravno nasprotno?
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #32 : nedelja, 25.01.2009 : 09:17:09 »

Glede na to, da imam doma enega bližnjega sorodnika gdč. Ti-Ti, bom poskusila napisat par vzpodbudnih besed o sobivanju s takole žverco... Upam, da bo pomagalo pri iskanju doma za tole babnico Kiss

Torej: Pocotova vzrejna linija za telebane Wink
Če bi bili ljudje, bi bili ziher v arestu, pa sosedje jih niti približno ne bi imeli radi - barabe brez primere, ki rade uničujejo in se pretepajo.Roll Eyes Ampak, na srečo so to PSI. Tongue In pse imamo lastniki pod kontrolo, tako da sploh ne bi smelo biti panike. Tongue
Poc je živ norc - mali šizo, ki non-stop išče težave. Brihten, da kar poka, svojo energijo usmerja v same neumnosti in občasno tudi barabije. Kaj bi on počel, če bi bilo po njegovo? Khm... podil bi mopede, pretepal kamijone, mikastil pse, jedel kakce, uničeval pohištvo, kradel in nagajal. Pa tega ne počne, ker ne sme - seveda občasno proba, samo ve, kakšne bodo posledice. Male brihtne barabe v dom prinesejo toliko energije in življenja, da posvojiteljem nikakor ne more biti dolgčas. Energijo je treba preusmerit v kako fajn aktivnost (moj ima vse od tunela do otroškega klavirja Cheesy) in potem se mulc zamoti, ustvarja.
Rabi lastnika, ki ga bo imel neizmerno rad - ki bo razumel, da ga mali penzelj med prvim mazanjem tačk ne šavsne zaradi tega, ker ga nima rad, ampak zato, ker tak pač je. (To nikakor ne pomeni, da mu bomo to pustili, samo zameriti mu ne smemo.) Pa če se bo to zgodilo še ene parkrat (ali pa 1000x), je treba vedno znova na isti način in dosledno razložit, da tako obnašanje pač ni zaželjeno.
Poco je izredno ljubosumen pes. Ko je prišel k nam (je tretji - torej zadnji v našem krdelu), se je blazno trudil, da bi se povzpel po lestvici - in to na zelo grd način. Ubogega "brata", je prav hinavsko ščipal in grizel (tudi tam, kjer res ni fer gristi Angry). Pa smo mu razložili (oz. razlagali), da tako ne bo šlo. Time-out v kletki - pa če je bilo treba 100x na dan. Je dojel. Če hoče kaj od mene, je prijazen do vseh. Seveda je še vedno baraba, ki vsake toliko kako konkretno ušpiči, vendar pa je že veliko bolje vse skupaj.
Ko sva ga s fantom privlekla domov, je komentar mojega fotra: "Ta je pa taprav! Čist taprav! Joj, joj... Majst'r mali," zadel Pocotovo bistvo. On je "čist taprav" za nekoga, ki bo znal "kvalitete" takega psa cenit.  Cool
Najnežnejša, najmehkejša mala veverica, ki se ti zjutraj prikrade v posteljo in te prelupčka; mali zlati bratec, ki velikemu bratu nežno odstranjuje zaspančke iz oči; kuža, ki rad dela domače naloge za šolo, spleza na polico, pleza, izvaja akrobacije v tunelu; kuža, ki laja na šalico s hrano, ko je prazna in izvaja vse trikce, ki se jih je naučil v upanju, da bi se napolnila; kuža, ki ravnokar leži na svojem velikem bratu in mu globinsko čisti ušesa Kiss... vse to je Pocotova vzrejna linija. Celo igrače se je naučil deliti z bratom. Tudi skledo in skoraj že hrano. Vadimo - vsak dan. Če mu kaj ni prav se cel napne, in trepeta - žnabeljčki se zavihajo navzgor... pa se večinoma zadrži, ker ve, da ne sme šavsnit (ne ljudi, ne psov). Takrat sem ful ponosna nanj! Ga pohvalim in nagradim - in je presrečen.

Ti-Ti želim, da bi našla nekoga, ki bi jo znal imet rad takšno kot je, pa z njo delat, se trudit in shajat naslednjih vsaj 15 let. Kak prfoks z jeklenimi živci, vajen nemogoče mularije, ki mu je doma dolgčas... Grin Nekdo, ki ima rad izzive. Ga imamo takega junaka?

Lp, Maja Smiley

(ps: pa to nikakor ne bom jaz!)
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #33 : nedelja, 25.01.2009 : 12:40:01 »

Se strinjam z vsem napisanim. Naš Buci bi se kar našel v tem opisu, no ja, malo bolj priden je, ampak glede energije, iznajdljivosti, ljubosumnosti, repenčenja, "prilizovanja", ...bi se pa kar strinjala.
Ampak se vso odvečno energijo da super spravit v učenje trikcev, agilityja, RO-ja,...
Sploh, če bi se Ti-Ti "prodala" za hrano(tako kot naš Buc), bi bila super za takšne in drugačne aktivnosti in ko se energija iztroši(slej ko prej) še takšen hudiček postane mala, zaspana mazica. Grin
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #34 : nedelja, 25.01.2009 : 16:13:37 »

Pod tole se pa tudi Bobi podpiše.
Samo, da jaz nimam toliko energije, pa se je vseeno civiliziral in postal maza, pa še na prste in hlače nam ni treba več paziti. Torej je takih Ti-ti kar nekaj na tem svetu in se jih da prevzgojiti na različne načine. Kot pač kakemu lastniku ustreza. Psi so prilagodljivi, k sreči  Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #35 : torek, 27.01.2009 : 13:16:15 »

Sterilizirana, cepljena, označena, išče dom.
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #36 : torek, 27.01.2009 : 13:19:57 »

Polona pa cist pridna je tuki Grin
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #37 : torek, 27.01.2009 : 13:24:32 »

Mhm  Tongue.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #38 : sobota, 31.01.2009 : 10:53:25 »

Tkole izgleda, ko ji hočeš zaspančke odstranit. Še dobro, da se ne vidi dobro  Tongue.

http://www.youtube.com/watch?v=RUMSdXfK8Z4
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #39 : sobota, 31.01.2009 : 10:55:36 »

Lepi zobki   Grin Tongue
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #40 : sobota, 31.01.2009 : 10:57:08 »

Polona, kako pa veš, da te ne bo čopnla?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #41 : sobota, 31.01.2009 : 10:59:24 »

Sej me čopne. Ampak da se je ne bi slučajno bala, al kako  Tongue?
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #42 : sobota, 31.01.2009 : 11:04:21 »

O ježeš no. Ta pa zelo jasno pove svoje mnenje Wink Rit mala jezna. Upam, da ji bo čimprej kdo drug nego izvajal pa da se ga bo čimprej navadila Smiley
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #43 : sobota, 31.01.2009 : 11:12:30 »

Samo beli zobki se svetijo v temi Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #44 : sobota, 31.01.2009 : 11:13:42 »

 Grin Grin Grin
Kak noro fajni pes  Cheesy
To imajo verjetno novo obliko sporazumevanja v Horjulu  Roll Eyes   grrrrrr bl bl grrrrrrrrrr
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ker še ni konec leta/Ti-Ti...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines