mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:10:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Strah v avtu
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah v avtu  (Prebrano 5402 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zlati
novinec
*
Sporočil: 6


« : nedelja, 04.01.2009 : 18:47:38 »

Prosim pomagajte mi z vašimi nasveti.
Imamo leto dni staro psičko ,ki se grozno boji vožnje z avtom.Zmeraj sedim zraven nje na zadnjem sedežu, pripeta je z varnostnim pasom zraven vzamemo vedno njeno najljubšo igračo.Vendar se tako trese, da je še mene groza in se bojimo, da bi dobila kak napad.Ko pa se vračamo domov pa tega ni.
Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z nekim Baldrijanovimi kapljicami ,ki se dajejo takim primerom.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : nedelja, 04.01.2009 : 18:53:53 »

Mi imamo eno, ki je v avtu nervozna. Pomaga, da se vozi v boksu, ker se v njem počuti bolj varno, ko pa je spuščena v avtu ali privezana z oprsnico je pa strašno nervozna...pri čemer spuščeno pri nas pomeni v prtljažniku karavana z mrežo, vsi štirje psi skupaj. Skratka ni druge kot da se pelje v boksu in zdaj je vse ok.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #2 : nedelja, 04.01.2009 : 22:07:50 »

Zlati, kam jo vozite?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 05.01.2009 : 11:37:32 »

Psa s strahom pred vožnje v avtu bi bilo fajn postopoma navajat. Bodite malo iznajdljivi in pustite si/ji čas.

Za začetek vadite samo v parkiranem položaju brez vožnje same.
Prvo lahko vadite samo vstop in izstop (s hrano, lahko ji tudi njen dnevni obrok daš v avtu, recimo da skledo postaviš na zadnje sedeže), potem dodate še pripenjanje, potem stopnjujete z bivanjem (recimo se usedeš z njo v avto in prebereš kakšne časopis, poslušaš muziko, kakrkoli,...) - vse nagrajujete s hrano ali igro. Šele potem, ko je v teh korakih popolnoma sproščena, kar se tiče vstopa/izstopa in bivanja v avtu, bi počasi dodala zagon motorja (še vedno brez vožnje), hranjenje v vozilu med delujočim motorjem, igra v avtu,... itn. Ko bo vse to osvojila, kot nekaj najbolj normalnega, potem se lahko podate na porvo vožnjo, en krog in nazaj domov-pohvala, 5 metrov sem in tja - pohvala, 10m sem in tja-pohvala, itn. Pomembno je, da ne zahtevate preveč na enkrat od nje in da stopnjujete zelo z občutkom in počasi. Opazujte jo, če bo kazala znake stresa, naredite en korak nazaj v vajah.

Hitre rešitve tu ni, lahko poskusite z naravnimi zelišči, vseeno je treba odpravit vzrok strahu.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #4 : ponedeljek, 05.01.2009 : 13:49:47 »

Zlati, ko se bo privadila bivanja v avtu kot je skogkatt opisala, jo peljite še na kar nekaj prijetnih izletov - psi se včasih bojijo vožnje, če jo prepogosto povezujejo z vožnjo samo do veterinarja  Sad, zato bi povezava vožnje z nečim prijetnim lahko pomagala.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Strah v avtu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines