mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 11:38:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kužek se ne odziva na ime...
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kužek se ne odziva na ime...  (Prebrano 6943 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« : sreda, 15.07.2009 : 22:10:41 »

Eno mogoče malo smešno vprašanje...

En teden imamo novega pasjega otroka, poleg že dveh starejših pesjanov. Nekako se v družini nismo mogli zediniti glede imena zanj in smo sklenili kompromis, da bo poimenovan po svojem očetu Morrisu. Zdaj pa se nam dozdeva, da se mali ne odziva ravno na svoje ime oziroma, ko se pač posreči. Ali je mogoče, da je navajen, da se tako kliče drugega psa ko je bil še v leglu, saj očka živi z njimi? Da misli, da to pač ni on in se kliče nekoga drugega? V leglu je bil dobre 3 mesece. Naj ga preimenujemo ali vztrajamo?

Madona...pse imam že vse življenje pa nisem še slišala za tak problem Smiley

Hvala vsem za pomoč
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1 : sreda, 15.07.2009 : 22:26:12 »

Po enem tednu se najbrž še ni navadil. Ne spreminjati imena, čez čas bo že ugotovil, da njega kličete.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #2 : sreda, 15.07.2009 : 22:27:43 »

Hehe, po mojem to, da so z istim imenom klicali njegovega očeta nima nobene veze.  Wink

Kuža je pač šele en teden pri vas; kličete malo njega in malo druga dva psa, tako da še ni ugotovil, kaj je namenjeno njemu.

Jaz bi si vsak dan malo časa vzela samo z njim. Med igro bi ga pač klicala po imenu in nagrajevala pozornost, pa bo hitro ugotovil, da je klic "Morris" namenjen njemu.

Lp, 5ra  Smiley
Logiran
aljuska
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #3 : torek, 22.09.2009 : 16:59:01 »

zivjo
imam malo tezavico s nasim kuzom
ni se se navadil na ime, in veliko mu govorimo cesa ne sme z besedico fuj to. bojimo pa se da bo zacel slisati na ime fuj to

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : torek, 22.09.2009 : 17:00:57 »

Če ga nagradite vsakič, ko ga pokličete po imenu, ne bo nič zamešal. Roll Eyes Tongue
Logiran
aljuska
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #5 : torek, 22.09.2009 : 17:06:56 »

najlepsa hvala za tako hiter odgovor
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6 : torek, 22.09.2009 : 18:39:06 »

No, pa še tukaj: 9 tednov star pes se ne odziva na ime?  Roll Eyes Res čudno. Po mojem je pokvarjen, vrnite ga nazaj in zamenjajte za bolj pametnega. Angry

-A je spet polna luna mogoče? Roll Eyes
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #7 : torek, 22.09.2009 : 18:40:23 »

Je bila, samo nekaterim z zamikom useka Tongue.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
leoni
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #8 : petek, 06.11.2009 : 11:23:38 »

mladici potrbujejo nekaj casa da se navadijo na svoje ime se posebej ce ste ga preimenovali.tudi sama sem posvojila psa ko je imel ze dobre 3 mesece poleg tega sem ga vzela iz zavetisca.kako so ga klicali prejsni lastniki-barabe ki so ga potem zavrgli se ne ve in tudi v zavetiscu mu niso dali imena.jaz sem ga poimenovala rokko.vsakic ko sem ga hotela priklicati s tem imenom in ko se je odzval na klic sem ga nagradila s piskotom in mocno pohvalila tako je zacel razumeti kako mu je ime.res pa je to da ne smemo prepogosto uporabljati njegovega imena.kot npr.kadar mu dajemo dolocene pozornosti ali se morda pgovarjamo z njim.ime naj sluzi samo kadar hocemo priklicati njegovo pozornost ali ga odpoklicati.samo kadar se odzove ga nagradimo z piskotom in pohvalo.l
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #9 : petek, 06.11.2009 : 11:56:26 »

Nasa zmesnjavca je stara ze vec kot 2 leti pa se vedno ni osvojla svojega imena  Po moje ji ni vsec in zdaj resno razmisljam, da bi ji morda morala dati neko bolj eminentno ime kot pa to takmecko, ki ga ima. 
Ime ji je namrec Sia
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kužek se ne odziva na ime...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines