mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:42:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kako se obdavči prodaja psov?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako se obdavči prodaja psov?  (Prebrano 9553 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« : petek, 02.11.2007 : 19:14:14 »

Ne vem v katero temo bi tole najbolj spadalo, pa sem dala pod predpise in dokumente.

Zanima me, kako se odbdavči dobiček od prodaje psov.Če ima nekdo prijavljeno psarno, potem se dohodek od prodaje menda obdavči, ali kako?

Kaj pa vsi šteparji, ki po Bolhi veselo prodajajo pse brez rodovnikov in mešance?
Saj to je po neki logiki tudi "delo na črno", če se s tem služi mimo naše preljube države.

Bog ne daj, da daš kak oglas za inštrukcije in prevajanje na ******, ker imaš takoj inšpektorje na vratu (poznam kar par primerov), kaj na prodajo in preprodajo živali pa nihče ne gleda kot na zaslužkarstvo?

Ne vem kako je to pravno urejeno, ampak, če bi bil enako oster nadzor nad takim zaslužkom, kot je nad nekimi drugimi stvarmi, bi se mogoče tudi število "ponudnikov" takih storitev zmanjšalo.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : petek, 02.11.2007 : 20:31:05 »

Če imaš manj kot 5 psov se to šteje kot ljubiteljska dejavnost in ni obdavčeno, ne glede na to ali imaš psarno ali ne.
Logiran
_Anais_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #2 : torek, 13.01.2009 : 19:38:57 »

Če imaš manj kot 5 psov se to šteje kot ljubiteljska dejavnost in ni obdavčeno, ne glede na to ali imaš psarno ali ne.

McKruster, eno vprašanje -> kako je sedaj definirano teh 5psov? Kaj pa takrat, če imaš recimo tri pse, ena od tega je psica, dobiš leglo 4 mladičev -> skupno je to vsaj približno 3mesece 7 psov, pa si še vedno 'ljubitelj', ker od tega nekega blaznega zaslužka ravno nimaš, oziroma si kvečjemu v še večjem minusu Smiley ?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3 : torek, 13.01.2009 : 20:32:57 »

Po zakonu ne štejejo mladiči do neke določene starosti, ki je pa kr visoka, ampak zdaj iz glave ne vem ali je 9. mesecev ali celo do 1. leta. Se pravi domači mladiči, tudi če jih ne prodaš takoj niso problem. Treba je pa it zakon pogledat za točen podatek.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #4 : torek, 13.01.2009 : 20:44:30 »

Tule sem našla še eno pravno mnenje na to temo: KLIK

Ker s popravkom 6. člena več ni to tako jasno. In pa še DURS vprašanje iz katerega je razvidno, da pri posestvovanju do 5 psov to ni dejavnost iz katere bi se plačal davek: KLIK

Moram še tole z mladiči poiskat.
Logiran
senca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #5 : nedelja, 31.10.2010 : 18:35:21 »

Če imaš manj kot 5 psov se to šteje kot ljubiteljska dejavnost in ni obdavčeno, ne glede na to ali imaš psarno ali ne.
Odpiram staro temo.
Kaj pa če ima nek štepar recimo 10 psov ali več?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #6 : nedelja, 31.10.2010 : 18:45:14 »

Štepar... jih verjetno nima niti prijavljene?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #7 : nedelja, 31.10.2010 : 19:03:15 »

Če imaš toliko psov, moraš imeti prijavljeno rejo, če vzrejaš, moraš imeti prijavljeno dejavnost.
Logiran
senca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #8 : nedelja, 31.10.2010 : 19:14:17 »

In če imaš prijavljeno dejavnost, plačaš davek (ne vem, zato vprašam Smiley )?
Kaj pa če nimaš prijavljene reje? Oz. rejo psov imajo lahko prijavljeno samo vzreditelji rodovniških psov, imam prav?
Torej bi se takšnega šteparja lahko prijavilo in bi plačal kazen za preveč psov ter za neprijavljeno dejavnost? Ali si vse skupaj narobe predstavljam?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9 : nedelja, 31.10.2010 : 19:29:35 »

Nimaš prav. Rejo psov ima lahko prijavljeno vsak, ki ima ustrezne pogoje. Nima zveze z vzrejo.
Vzreja nerodovniških psov ni prepovedana, torej jih lahko vzreja kdor hoče. Vendar pa so registrirana samo rodovniška legla, zato bi eventuelno plačal davek samo vzreditelj rodovniških. mislim pa, da je pri nas vzrediteljev rodovniških psov, ki bi imeli več kot pet vzrejnih živali res zelo malo.
Logiran
senca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #10 : nedelja, 31.10.2010 : 19:46:38 »

A tako. Če pa nima prijavljene reje, bi pa lahko skasiral kakšno kazen? Pa še to...za vsako vrsto živali posebej je treba prijaviti rejo? Ali ima lahko nekdo pač prijavljeno rejo živali in potem redi ovce, koze, pse, mačke...?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #11 : ponedeljek, 01.11.2010 : 01:50:50 »

U, zanimivo, tega pa nisem vedela da je tudi to obdavčeno. Me pa zanima če imajo nasplošno vzreditelji v tujini (Nemčiji, Angliji) po več psov v vzreji, tudi do deset in več (predvsem pri manjših pasmah)? Tako namreč opažam ko gledam njihove spletne strani.
Pa še to me zanima, če ima nek vzreditelj v lasti 10 psov, vzreja pa le s petimi, a je to potem tudi obdavčeno?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kako se obdavči prodaja psov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines