mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:52:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Ušesne garje
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ušesne garje  (Prebrano 17070 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« : sreda, 14.01.2009 : 08:33:44 »

Nekaj vprašanj:

Ali je možno, da muca zaradi ušesnih garij slabše (ali skoraj nič) sliši?

Kako dolog naj bi trajalo, da se stanje v ušesih normalizira (meni so se zdela zelo zapackana pred začetkom zdravljenja) in kakšno nego (poleg kapljic, ki smo jih dobili pri veterinarju) še priporočate?
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #1 : sreda, 14.01.2009 : 09:45:27 »

Jaz ti strokovno nič ne morem povedati, lahko pa ti povem iz lastnih izkušenj...ko sem našla svojega mucka je imel ušeska tako zapackana od garij, da skoraj nič ni slišal. Mislila sem da je gluh, ni se odzival na klice, žvižge...niti trznil ni. No, ko mu je veterinar sčistil ušeska prvič se je stanje precej izboljšalo. Potem sem mu pa dajala kapljice mislim da 2x ali celo 3x dnevno in mu čistla ušesa (nič v globino, čistla sem samo površinsko z vatko - tisto kar je samo prišlo ven) in potrebovala sva približno 14 dni da sva se rešila te nadloge.
Kakšne posebne nege poleg predpisane pa nisem izvajala.

Upam, da se tvojemu mucku stanje čimprej popravi!
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #2 : sreda, 14.01.2009 : 10:23:53 »

Aha potem bodo verjetno res garje krive za naglušnost Smiley. Saj se mi je zdelo, da se že malo bolj odziva na zvoke, kot na začetku. Zdaj dajem kapljice 2x na dan in obrišem svinjarijo, ki prileze ven. Komot dam kapljice še enkrat vmes.

Hvala za lepe želje. Punca je zelo potrpežljiva. Ušeska pa jo kljub temu malo jezijo in malo ji gre na živce, ker je vsa zapacana okoli njih.
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #3 : sreda, 14.01.2009 : 11:54:36 »

Ja, če ima zelo umazana ušeska, je možno, da nič ne sliši. Ko sem jaz vozila vse garjaste mačke k mojemu vetu, mi je vedno rekel, da te mačke nič ne slišijo. Ker se jim naredi v ušesu prav čep iz garij, ušesnega masla in iztrebkov garij.

Moji Maci sem tudi čistila ušesa 14 dni. Dvakrat na dan sem ji najprej zlila v uho malo tečokine Otodine, fajn pomasirala, potem obisrala umazanijo z vatko in potem dala še kapljice Otonazol (mi se zdi).
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #4 : sobota, 17.01.2009 : 19:00:17 »

Mojim mačkom pa je poleg kapljic za 14.dni dal tudi injekcijo proti garjem.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 19.05.2010 : 18:36:27 »

Eno vprašanje - zaradi stresanja z glavo in malo izcedka smo peljali mucko h veterinarju, kjer je dobila Stronghold.
Veterinar je rekel, da naj pridemo čez 3 tedne na pregled, ni nam pa predpisal nobenih kapljic in nič ni rekel, da moramo kaj čistit.
Danes ima rjavega malo več (globlje v ušesu) in še vedno se sliši cmokanje v ušesih. A je ok, če ji z vatko to obrišem, ali kaj?
Eni pravite, da ste dobili kapljice, mi jih nismo dobili.  Huh
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #6 : sreda, 19.05.2010 : 21:50:25 »

Pa je veterinar macki pregledal usesa ali le predpisal stronghold? Pogled (z otoskopom) v usesa bi bil namrec se kako smiseln, saj gre lahko tudi za vnetje uses (ki je lahko povezano z garjami ali pa tudi ne). Vsekakor, ce je iz uses izcedek (tekoc izcedek ne "samo" izlocki garij), bi bilo pametno, ce bi dodal tudi nekaj za zdravljenj le-tega.

Sicer pa ja, usesa ji lahko obrises z vato (ne s palckami, ampak kosmom vate).
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 20.05.2010 : 12:00:07 »

Ja, je pregledal in tudi vzel bris.
Včeraj sem ji obrisala z vato,  danes pa je dosti boljše, skoraj nič več ni izcedka.
Izcedek ni bil tekoč, ampak temno rjav drobljiv, predvidevam, da so to izločki garij.
Nič ni bilo tekočega, čeprav ne vem od česa je potem cmokanje v ušesih.
Sicer pa je zdaj kar precej tega 'prahu' po stanovanju razsejanega.
Sem brala, da je to zelo nalezljivo in me zanima ali moramo tudi posebej razkužiti tla, da se ne bo ponovno okužila ali je dovolj da se samo posesa in zamenja posteljnina? 
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #8 : četrtek, 20.05.2010 : 12:13:56 »

Ja, je pregledal in tudi vzel bris.
Včeraj sem ji obrisala z vato,  danes pa je dosti boljše, skoraj nič več ni izcedka.
Izcedek ni bil tekoč, ampak temno rjav drobljiv, predvidevam, da so to izločki garij.
Nič ni bilo tekočega, čeprav ne vem od česa je potem cmokanje v ušesih.
Sicer pa je zdaj kar precej tega 'prahu' po stanovanju razsejanega.
Sem brala, da je to zelo nalezljivo in me zanima ali moramo tudi posebej razkužiti tla, da se ne bo ponovno okužila ali je dovolj da se samo posesa in zamenja posteljnina? 

Predlagala bi, da zamenjaš celotno posteljnino, prepereš njene blazine in odeje v košarah ipd., posesaš in tla prebrišeš z razkužilom (npr. Asepsolom, ki ga dobiš v lekarni, zmešaš v razmerju z vodo in pobrišeš tla z močotom, na primer). Vsekakor je potrebno nato tretma s Strongholdom ponoviti v roku enega meseca od prve aplikacije, tudi če ne bo nobenih vidnih znakov okužbe z garjevci.

Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 20.05.2010 : 12:31:58 »

Na koliko stopinjah pa preživijo garje?
(Če bi uporabila parni čistilec)
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #10 : četrtek, 20.05.2010 : 19:59:39 »

Na koliko stopinjah pa preživijo garje?
(Če bi uporabila parni čistilec)

To so v bistvu pršice, "na zraku" preživijo nekaj dni. Tako da neke hudo visoke temperature niso potrebne, 60 stopinj bo čisto dovolj.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #11 : petek, 21.05.2010 : 05:29:37 »

Aha, v redu potem. Hvala Skuiki  Smiley
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #12 : ponedeljek, 07.06.2010 : 14:27:26 »

Mali mačji pošastki dajem Otonazol in ne morem preprečiti, da ga ostali mački ne bi umivali, seveda najraje po ušesih...  Roll Eyes
A je Otonazol v tem primeru lahko kaj "nevaren"? 
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #13 : ponedeljek, 07.06.2010 : 16:07:58 »

Ja, ni ravno fino, da polizejo dol cisto vse. Vsaj ko "natocis" jih loci, potem pa zunanji del uhlja obrisi (pa ce imate garje, upam, da dajes se kaj drugega, ker samo otonazol jih ne bo odpravil).
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #14 : torek, 08.06.2010 : 07:17:28 »

Saj kakšno uro, dve, po "terapiji" so ločeni itak, pa obrišem ga tudi. Samo malo pa še vedno ostane.  Roll Eyes
Pri vetu smo dobili injekcijo (ne me vpraša katero  sram), z Otonazolom smo pa pri koncu in kaže super.

Maja01, k' si že ravno tukaj....   Cool

Kako vemo, da ima maček ušesne garje? Pri mladičih mi je jasno, saj so res vidne...
Kako pa lahko ugotovimo takoj na začetku, ko se jih še ne vidi?
(npr. če so se mogoče prenesle na moje domače mačkone?)

Ja, ja... plačam kavo!  Wink
Pa hvala...
Logiran
eNaN
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 17.06.2010 : 19:40:13 »

Hej!

Moja mucka (po oceni vererinarja stara 7 tednov), je prejšnji teden dobila inekcijo in stronghold, ter sčistili so ji ušeske. Nisva pa dobili nobenih kapljic ali navodil za čiščenje, tako, da ji le občasno obrišem tisto vidno umazanijo z vato.
Zanima me, po kolikem času bi naj bilo vse v redu, oz. kako dolgo traja, da prileze vsa umazanija oz. iztrebki garij, ven? Ali naj dobi čez en mesec še en stronghold?

Hvala in lp!
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 17.06.2010 : 22:08:05 »

Naša se ni več praskala po 3 tednih, pred kakim tednom smo jo peljali k veterinarju, ki je naredil še en bris in je bil že negativen na garje.
Aja pa še to - tisti dan ko ji date Stronghold, se je čimmanj dotikajte, ker bo sicer vaša koža vpila tisto stvar in bo učinek slabši. To je nam rekel veterinar.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #17 : petek, 18.06.2010 : 08:08:39 »

Mi smo bili 3 dni nazaj pri vetu, mimogrede odkrite tudi garje  Undecided - ni mi jasno, kje v stanovanju to stakneš... Baje jih je čiiisto malo, res pa da vsaj enkrat mesečno očistimo ušesa z otroškimi robčki. Dobili Stronghold in Otonazol za okuženko, doma pregledali še ostale - znakov ni. Preventivno je dobila Stronghold še druga mačka. Za psico so mi rekli, da če ni znakov, ni treba panike delat. Je pa res, da se z E.T. veliko družijo... Bi bilo smiselno dat Stronghold tudi njej?

Posteljice in posteljnino smo oprali na visoki temperaturi, očistili mesta, kjer ležijo, fajn vse presesali z globinskim sesalcem. Razkuževali ne bi, glede na to da imamo res majhne otroke doma (ravno zadnjič sem nekje na temle forumu brala ene stare poste, kako so eni tekali po infekcijski z dojenčkom, ko so stanovanje zalili z nečem proti bolham). Bo tako čiščenje dovolj ali je res nujno razkužit? Garij kot rečeno ni bilo veliko, malce rjavkastega izcedka globoko v ušesku in nekaj mini rjavih pikic.

Tretma s Strongholdom nameravam preventivno ponovit čez en mesec - ga moram pri vseh ali je dovolj tretirat samo (bivšo) obolelo?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #18 : petek, 18.06.2010 : 08:26:15 »

Pri nas je tele garje imela samo ena in smo jih pozdravili s Strongholdom. Drugi dve se nista nikoli nalezli, tudi psica jih nima (menda ne). Tako, da po mojem daj stronghold obema, pa ležišča operi in bi moralo bit vredu.
Želim vam vse dobro!
 Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #19 : petek, 18.06.2010 : 08:54:30 »

O super, pol pa ne bomo pretirane panike zagnali. Še psički stisnemo en Stronghold, ostalo pa kot do zdaj.
Hvala Smiley.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #20 : petek, 09.07.2010 : 14:30:35 »

Vsak dan je kaj. Mi imamo eno garjico doma. Ni veliko, se je pa treba znebiti barab. Sem govorila z veterinarko in je rekla, da če se mačka ne čoha in nima rdečega ušesa, da je dovolj stronghold in čiščenje ušes. Zanima me, kako je s čiščenjem ušes. Vetka je rekla, da ni fajn vsak dan zlivat v ušesa, da naj čistim vsak tretji dan. A bo kaj narobe, če ji vsak dan vsaj en teden očistim uho s tekočino in potem na tri dni. Pa kako dolgo je pri vas trajalo, da so garje izginile? 
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #21 : petek, 09.07.2010 : 14:54:12 »

Mi smo pri Ficku naredili "generalno" čistko ušes pri veterinarju (s tekočino), dali ampulo Strongholda (pa še eno čez en mesec), vmes pa vsak dan oz. pozneje po potrebi očistili ušesa samo s čisto vlažno gazico, namotano na prst. Torej sploh ne notranjosti ušesa. 14 dni po prvi ampuli in po čiščenju je vet pogledal ušesa in rekel, da vidi samo še malo jajčec in da neko "globinsko" čiščenje ušes s tekočino ni več potrebno, ker mrtve živalce in njihovi iztrebki itak sami "pripotujejo" v vidni del uhlja, od tam pa se jih da odstraniti zgolj z gazico.
Ficko se je morda paskal še en teden po prvi "obdelavi", potem pa je srbenje očitno prenehalo. In tudi umazanije je bilo že po dveh, treh tednih praktično - nič.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #22 : petek, 09.07.2010 : 15:05:21 »

Globinsko čiščenje ušes  Tongue 
Ji bom dala danes Stronghold in bomo očistili s tekočino, pa bom videla naslednji teden, kako bo z ušesi. Se pa niti ne čoha nekaj in če ji ne bi mimgrede pogledala v uho, sploh ne bi opazila, da se kaj dogaja. Vsekakor je ne bi želela po nepotrebnem spravljati v stres in voziti k vetu, ker se reva zalima za transporter in komaj diha. No, če drugače ne bo šlo, bomo šli.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #23 : petek, 09.07.2010 : 15:06:36 »

Zanima me, če se mačka ne praska, ne stresa z glavo in nima rdečega ušesa, a je vseeno možno, da ima vneto uho?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #24 : petek, 09.07.2010 : 16:43:00 »

Hmmmm ... kaj pa vem, po mojem vneto uho presneto boli in pri mojem bivšem mačku je kar precej zoprno izgledalo. Najprej se je čohal, potem je s tisto stranjo glave, kjer je bilo uho vneto drsal po tleh oz. povsod in po kakih treh dneh, ko je postal vidno nervozen oz. je bilo jasno, da ga ne samo nekaj "kar tako" srbi, smo pri vetu ugotovili, da je uho vneto. Ampak neke rdečine na proste oči (laično) ni bilo videti. Bolj je sreča, da smo po obnašanju pogruntali, da tule pa nekaj ne štima. Ampak po antibiotičnih kapljicah in nekaj tabletkah je bilo že čez nekaj dni OK (ne spomnim se točno, koliko je trajala terapija, ker je tega že 20 let).
Logiran

Unikatne tablice in portretki
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #25 : petek, 09.07.2010 : 17:06:11 »

Ja, sej se mi zdi, da če bi bilo kaj vnetega, da bi se tako obnašala. Po mojem bi videla, ker ne kaže nobenih znakov. Bomo delali po nasvetu, če bo pa kakšna sprememba, pa šibamo k vetu. Žurka pa je, ko zavoha tisto blek tekočino za ušesa  Roll Eyes  Muriju se pa še fajn zdi, če mu kdo štrenči po ušesih, Mišika pa panika. Bomo že zrihtali. 
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Ušesne garje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines