mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:54:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: pomoč-zastrupitev
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pomoč-zastrupitev  (Prebrano 17349 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rogaja
novinec
*
Sporočil: 4


« : četrtek, 20.01.2005 : 08:04:11 »

Pred nekaj dnevi sem se oglasila z člankom "gastritis". Sedaj so ugotovili, da to ni gastritis, ampak zastrupitev s strupom za podgane. Zdravilo, tablete Konakion, ki jih mora psička prejemati 3-tedne, se dobijo samo v Italiji oz. Avstriji, pri nas je to zdravilo registrirano samo v obliki ampul. Ker ne bi želela psičke voziti tri tedne na injekcije, vas prosim za nasvet oziroma če kdo ve točno kje v Italiji se dobijo te tablete. Kako pa je z zaužitjem vsebine ampule med hrano?
  Hvaležna bom za vsak nasvet.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #1 : četrtek, 20.01.2005 : 08:37:44 »

Veliko zdravil se v Italiji dobi v lekarnah za ljudi. Ne vem pa za to kar ti rabiš. Do sedaj kar smo iskali (tudi cepivo npr.) smo našli v lekarni.

Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : četrtek, 20.01.2005 : 12:45:27 »

Kakšen strup je pa požrla? Če gre za varfarin (tisti, ki povzroča notranje krvavitve),  tabletke verjetno ne bodo dovolj (sploh pa ne, če psica bruha) Strup je zelo zahrbten in ko enkrat pride v organizem, se ga zlepa ne znebimo, saj so tudi njegovi razpadni produkti strupeni. Vsi psi, za katere vem, da so preživeli hudo obliko zastrupitve, so šli skozi dolgotrajno zdravljenje, ki je pogosto vključevalo tudi infuzije in transfuzije. Ostali so ali poginili, ali pa se je izkazalo, da sploh niso bili zastrupljeni. Priporočam ti, da zadevo vzameš resno in psico pridno voziš po injekcije in ne eksperimentiraš z ampulami. Mogoče ne bi bilo slabo vprašati za mnenje še kakšnega veterinarja, jaz takemu, ki zamenja zastrupitev in gastritis ne bi ravno brezpogojno zaupala.
Logiran
rogaja
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #3 : četrtek, 20.01.2005 : 14:55:46 »

Požrla je verjetno kumarin, kot terapija pa so ji bile predpisane tablete, ker pa tablet pri nas ni za dobit, sem dobila nasvet naj ji dam ampulo v hrano. Sicer pa sedaj že imam tablete.
 Kar se tiče zaupanja v veterinarje: Prvemu nisem zaupala, ker je psička čudno težko dihala,  čeprav mi je veterinar razložil, da se verjetno tako odziva na bolečino (odvzel ji je kri, naredil UZ trebušne votline, EKG in postavil diagnozo gastritis). Zato sem šla z psičko drugam. Mislim, da je sedaj pravilno zdravljena, če pa ima kdo kakšne izkušnje z zastrupitvijo z kumarinom naj prosim opiše svoje izkušnje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : petek, 21.01.2005 : 14:55:57 »

Warfarin in kumarin sta različni imeni za isto snov. Več boš našla nahttp://www.vet.uga.edu/vpp/clerk/Harrell/
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #5 : petek, 21.01.2005 : 15:13:35 »

Rogaja, upam, da si dovolj dobro pripravljena na najhujše. Držimo pesti da se zliže in čimhitreje okreva!
Logiran
nero
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 128


« Odgovor #6 : petek, 21.01.2005 : 15:35:35 »

OJLA!
V družinski enciklopediji zdravil sem prebrala, da se Konakion-u drugače reče tudi, oziroma je zaščiteno ime za fitomenadion(vitamin K 419).
Rogaja:če mi pošlješ svoj e-mail, pa ti pošljem še nekaj gradiva od teh tablet in vitaminu K!
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #7 : petek, 21.01.2005 : 17:07:07 »

Vsebina ampule je namenjena izključno za intravenozno uporabo, nikakor ne za oralno uživanje!!!! Če psa ne boš vozila na injekcije in redne infuzije in transfuzije, ne bo nič. Čez komot ga ni, a ne?! Tudi, ko je življenje pod vprašajem... Angry
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : nedelja, 23.01.2005 : 13:29:09 »

Kako je zdaj s psičko? Upam da je bolje
Pa še popravek, kumarin in varfarin imata enako delovanje,ne gre pa za isto spojino.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #9 : četrtek, 18.08.2005 : 11:42:16 »

zdravo!
mene zanima kaksni so znaki oz. kako se obnasa pes, ce se zastrupi? .. se to pokaze takoj ali cez cas?
najlepsa hvala za odgovore...
Jasmina
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : četrtek, 18.08.2005 : 11:58:07 »

S kakšnim strupom misliš?
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #11 : četrtek, 18.08.2005 : 12:46:12 »

ne vem.. bilokakim.. fora je v tem..da je moj zjutraj bruhal sluz..pa potem se je takoj vlegel pa lezal, niti jest ni hotel.. je pa bruhal 2x.. eno uro pred tem pa je bil se vreji ap zivahen, potem pa je bil samo an nasi parceli, ki je ograjena, tako da mislim sicer da ni mogel nic takega pojest, samo vseeno za ziher sprasujem, kaki so znaki.. sem pa mogla it potem delat takoj, pa je zdaj oz.bo vsega skupaj nekje 6 ur sam.. me pa full skrbi, da ni kaj hujsega.. sicer saj pravim , na nasi parceli  ni strupa, samo nikoli ne ves,.. Undecided
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #12 : torek, 18.10.2005 : 18:43:05 »

Tudi mene zanima kakšni so znaki zastrupitve in kdaj se pokažejo - moj je danes na sprehodu nekaj pojedel, potem se je še kake pol ure oblizoval in 2x izbruhal sluz, nato se je lotil trave in jo kar dosti pojedel... Zdaj zgleda OK, je živahen, tudi svoj obrok je pojedel...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : sreda, 19.10.2005 : 18:44:01 »

znaki so različni, odvisno od strupa. od bruhanja, krčev, ohromitev do krvavitev... pojavijo se lahko takoj ali pa čez več dni
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #14 : sreda, 11.04.2007 : 12:46:37 »

Živjo,

tudi mi dajemo celo kalvarijo čez s to zastrupitvijo.

Najprej smo opazili trdo blato z malo krvi, ampak nismo posvečali temu večje pozornosti.

Čez nekaj tednov pa se je stvar ponovila v hujši obliki- driska in sama kri.

Veterinar je po dvigu repa predpisal neke tablete za vnetje črevesja, ter samo riž za jesti(psički sploh ni posvetil večje pozornosti)  Angry
Tablete smo jedli 10 dni, stanje je bilo neizboljšano. Nato je predpisal nove, močnejše tablete, a stanje je bilo nespremenjeno.

Takrat sem zamenjala veterinarja. Ta je ugotovil da ima precej povišano temperaturo, ter ji dal 3 injekcije ter nam dal še nekaj tablet. Obvezno moramo piti prekuhano vodo-nič umazane, ter jesti riž oz. brikete na osnovi riža.
Stanje se je čez noč!! izboljšalo. Naslednji dan je dobila ponovno 3 injekcije.(to je bilo prejšnji teden).
V nedeljo pa se je stanje ponovilo-krvava driska  Cry . Šli sva nazaj znova po injekcije (2), v ponedeljek in torek sva ravno tako dobili injekcije.

Sedaj pa čakamo kaj bo in upamo na najboljše.


Lp, Irma
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: pomoč-zastrupitev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines